Полезные материалы

Справа «Жука»: як кемеровські баскетболісти б'ються за вуличну майданчик

  1. Що кажуть баскетболісти
  2. Нестандартні розміри майданчика
  3. Нестандартні баскетбольні стійки
  4. Нестандартні баскетбольні щити
  5. Що говорить підрядник
  6. Що кажуть в адміністрації міста Кемерово
  7. Чи можливий позитивний результат?

Після того, як в квітні баскетбольний майданчик у парку ім. Жукова демонтували, до нас в редакцію звернулася група спортсменів-любителів. Вони були вкрай стурбовані долею найпопулярнішою майданчики в місті і взагалі обурені до глибини своєї спортивної душі. Розслідування ми провели і навіть, більше того, - зробили рейд по іншим майданчикам міста і розповіли про це в матеріалі «Братство кільця: огляд вуличних баскетбольних майданчиків Кемерова» .

Тоді в адміністрації міста нам розповіли, що майданчик була визнана аварійною ще у вересні 2017 року. Але нас запевнили: баскетболістам впадати у відчай не варто, так як на цьому ж місці в 2018 році «виросте» нова, сучасна майданчик.

5 червня 2018 року в відділі молодіжної політики і спорту відбулася спеціальна нарада з «Жуку» (так любителі стрітболу називають майданчик в парку ім. Жукова). Туди запросили представників ТОВ «КСІЛ» (компанії-підрядника) і спортсменів: голови міської федерації баскетболу Миколи Бородіна і одного з головних активістів - захисників «Жука» Дмитра Анікєєва. Але після того, як засідання закінчилося, тривоги спортсменів тільки посилилися - за їхніми словами, на тому майданчику, що змалював їм підрядник, грати в баскетбол буде неможливо. У цій статті ми представимо вам думки всіх зацікавлених сторін і спробуємо визначити: яка доля уготована Кемеровському «Жуку».

Що кажуть баскетболісти

Баскетболісти вкрай незадоволені низкою рішень щодо майбутнього «Жука». Вони прямо заявляють, що є життєво важливі обставини, які не бажає враховувати підрядник. І їхні претензії цілком справедливі: чим так будувати, краще б і зовсім не починати, а розмістити там який-небудь черговий «Сестри парк» (на будівництві дитячих майданчиків ТОВ «КСІЛ» якраз і спеціалізується). Ось які суворі корективи в стандарти FIBA ​​(Міжнародна федерація баскетболу), за словами спортсменів, мав намір внести підрядник:

Нестандартні розміри майданчика

Дві стрітбольний майданчики, які будуть побудовані замість чотирьох втрачених, представники «КСІЛ», за словами Дмитра Анікєєва, мали намір зменшити аж на 4 метри в порівнянні з загальноприйнятим світовим стандартом. Стандарт - це 14 метрів в ширину і 15 в довжину. Підрядник же, за словами учасників наради, пропонував скоротити ширину площадки майже на третину - до 10 метрів.

«На зустрічі представники підрядника оперували тим, що будуватимуть за нормами ГОСТу. Ми їх вивчили, і там є параметри, які ми пропонуємо і які відповідаю баскетбольному стандарту. Для нас дуже важливо зберегти такі розміри ігрового поля », - каже кемеровчанін.

Чому це неприйнятно: норми взяті не зі стелі, а перевірені 117-річною історією гри - на меншій майданчику через тісноту грати складніше, а отримати травму набагато простіше.

Нестандартні баскетбольні стійки

«Питання, яке виникло після перегляду першого макета, стосувався стійок. Вони не відповідали вимогам безпеки і нормативам. Я відразу ж зв'язався з підрядником, який і повідомив мені, що винос щита над майданчиком становить 120 сантиметрів », - розповідає Микола Бородін.

Про всяк випадок пояснимо: винос щита - це відстань між стійкою і щитом, на який кріпиться кільце. Стандарт професійних стадіонів - 320 сантиметрів. Але, з огляду на, що місця на «Жуку» не так вже й багато, Кемеровська «братство кільця» згідно на 220. Але ніяк не на запропонований «метр з кепкою».

Чому це неприйнятно: йдучи в прохід під кільце, баскетболіст, як правило, розвиває неабияку швидкість. Відповідно, йому життєво необхідний простір, щоб загальмувати після кидка. При винесенні в 120 см він вріжеться в стійку з такою силою, що мало не здасться. Багатьом нашим читачам таке напевно знайоме - стіни радянських шкільних залів бачили тисячі розбитих носів, набитих гуль, а то і щось гірше. Іншими словами, відсоток травм на майданчику з такими стійками буде просто зашкалювати.

Нестандартні баскетбольні щити

Вибір матеріалу для щитів теж викликав суперечки. Гравці наполягали на органічному склі - як в усьому цивілізованому баскетбольному світі. Підрядник заперечував, що в Гості не вказано, чи зможе скло протистояти сибірським морозам і пропонував вологостійку фанеру. В общем-то, не катастрофа - краще сталевих листів в старому «Жуку».

Але ось передбачувані розміри щита обурили баскетболістів до глибини душі. Вони, за словами Миколи Бородіна, сміховинно малі. За зразок взято, судячи з усього, щити баскетбольних стійок на площі Рад.

За зразок взято, судячи з усього, щити баскетбольних стійок на площі Рад

Чому це неприйнятно: гра в баскетбол передбачає велику кількість кидків «від щита». А це - дуже маленький щит, та ще й ідіотської форми до того ж. Гра в баскетбол на такій стійці стане моторошно дискомфортною. А кому потрібна площадка, на якій неприємно грати?

«З їх боку весь діалог ведеться з позиції:« Нам не цікаво те, що ви хочете в ідеалі, ми будуємо задовольняє мінімальним вимогам і ГОСТу ». Ми розуміємо, що хочеться дешево і сердито, але як грати-то на цьому майданчику? », - злиться Дмитро Анікєєв.

«Ми з підрядником, на жаль, знайти спільну мову так і не змогли і до єдиного рішення не прийшли. Нас тикають в ГОСТи для будівництва дитячих майданчиків. Я виходжу і свого досвіду, я знаю, як грають діти і як дорослі. Загалом, в результаті цих дебатів, я власною рукою на листочку написав мінімальні вимоги і підписав цей документ. Буду згоден з проектом майданчика тільки тоді, коли побачу план із зазначенням всіх параметрів, які будуть придатні для гри », - констатує Микола Бородін.

Що говорить підрядник

Спочатку в ТОВ «КСІЛ» навідріз відмовлялися хоч якось коментувати ситуацію. Але в результаті ми все-таки розговорилися. За словами представника компанії, спортсмени абсолютно неправильно його зрозуміли. Так, все заплановане підрядником відповідає мінімальниму ГОСТу, Сніпу і нормам проектування. Але це не означає, що побажання тих, для кого будується майданчик, будуть ігнорувати.

«Ще немає ніякого остаточного проекту. Ми спеціально для того і збиралися, щоб вислухати всі пропозиції і вимоги від представників баскетболістів, при створенні проекту ми всі їхні побажання врахуємо. І новий варіант проекту будемо розглядати на наступній нараді », - завершив розмову з нами представник« КСІЛ ».

Що кажуть в адміністрації міста Кемерово

У відділі молодіжної політики і спорту міськадміністрації (де, нагадаємо, і проходила нарада) нас запевнили, що нове засідання дійсно відбудеться в самий найближчий час. І на нього запросять не лише баскетболістів, але і хокеїстів (половину «Жука» буде займати хокейна «коробка»).

«На зустрічі ніхто нікому не ставив якихось умов або ультиматумів, нікого не ставили перед фактом. Кожен присутній висловлював свою думку, воно обговорювалося і в подальшому буде прийматися якесь рішення », - повідомив співрозмовник Сібдепо.

Він також додав, що не тільки будівництво, а навіть закупівля матеріалів не почнеться, поки високі договірні сторони не прийдуть до єдиної думки щодо спортивного майданчика в парку ім. Жукова.

«Так, баскетболістів не влаштовує пропозиція зробити два маленьких поля замість одного великого, так вони хочуть, щоб винос щита був 2,2 метра. Всі свої пропозиції і вимоги вони відкрито висловили і все буде вирішуватися і розглядатися. Сторони шукають компроміс », - додало джерело.

Чи можливий позитивний результат?

Наскільки нам вдалося з'ясувати, ТОВ «КСІЛ» раніше не доводилося створювати стрітбольний стадіони. Вони з'їли собаку на будівництві дитячих ігрових майданчиків, це так. У їхньому послужному списку є хокейні «коробки», і цілком собі непогані. Але з баскетболом будівельна доля не зводила. Так чому б не прислухатися до думки прямого споживача? Здоровий глузд до цього прямо-таки закликає.

Посилаючись на ГОСТи на зустрічі з баскетболістами, представник компанії трохи лукавив. Так, заявлені ним позиції в стандарти укладаються, але «по минималке», на самій межі між «можна» і «не можна». Ось лише один приклад: горезвісний «винос щита» підрядник, за словами гравців, мав намір робити по ГОСТІВСЬКА класу D (не менше 1200 мм.). Але в тому ж Гості Р 56434-2015 є і клас B (не менше 2250 мм.).

Іншими словами, державні стандарти дозволяють побудувати площадку- «цукерку», яку стрітболісти полюблять з першого погляду і на все життя. І при цьому вона зовсім не потребують якихось захмарних витрат (про які підрядник, безумовно, думає).

Підряднику не слід забувати і про те, що об'єкт, над яким він працює, буде відкриватися (напевно урочисто, за участю перших осіб міста / області) до Дня шахтаря, тобто увагу до нього буде підвищений. І якщо з'ясується, що на новій красивою майданчику небезпечно і незручно грати, вийде якось, воля ваша, незручно. Та ще й ЗМІ з соцмережами не забудуть зробити цей факт надбанням широкої громадськості. Репутація компанії - це, все-таки, важлива штука.

Вимоги баскетболістів, заявлені на даний момент, справедливі і не завищені. Головне, щоб хлопці не захопилися і не пішли по шляху старої з казки Пушкіна. Наприклад, щити і стійки на старому «Жуку» були, м'яко кажучи, далекі від досконалості. Можна обійтися без оргскла, нехай буде фанера. Головне, щоб вони були нормальних розмірів і міцні. Круті кільця з амортизаторами? Звичайно хочеться, але, з іншого боку, не так вже й багато в Кемерові сильних «данкеров», нехай це будуть просто хороші, чесні баскетбольні кільця. І так далі.

І наостанок відзначимо самий позитивний фактор: зі спортсменами реально радяться, що їх думкою поцікавилися і обіцяють врахувати. Це, безумовно, дуже позитивна ініціатива від міської влади. Справа за малим - реалізувати. І тоді можна не сумніватися - новий «Жук» буде краще старого.

А кому потрібна площадка, на якій неприємно грати?
Ми розуміємо, що хочеться дешево і сердито, але як грати-то на цьому майданчику?
Чи можливий позитивний результат?
Так чому б не прислухатися до думки прямого споживача?
Круті кільця з амортизаторами?