Полезные материалы

Український баскетбол: хроніка розколу / Спорт-ревю / Аспекти / Газета - новини 2000.ua

  1. Український баскетбол: хроніка розколу Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро»....
  2. «Закреатівім всіх!»
  3. Для «зірок» все «калачі» закінчилися
  4. На чемпіонати розподілись!
  5. Де не «зелено», там молодо
  6. Тім годиною
  7. Український баскетбол: хроніка розколу
  8. І знову на арені
  9. «Закреатівім всіх!»
  10. Для «зірок» все «калачі» закінчилися
  11. На чемпіонати розподілись!
  12. Де не «зелено», там молодо
  13. Український баскетбол: хроніка розколу
  14. І знову на арені
  15. «Закреатівім всіх!»
  16. Для «зірок» все «калачі» закінчилися
  17. На чемпіонати розподілись!
  18. Де не «зелено», там молодо
  19. Український баскетбол: хроніка розколу
  20. І знову на арені
  21. «Закреатівім всіх!»
  22. Для «зірок» все «калачі» закінчилися
  23. На чемпіонати розподілись!
  24. Де не «зелено», там молодо

Український баскетбол: хроніка розколу

Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро»
Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро». Тепер вчорашні суперники гратимуть в різних чемпіонатах // УНІАН

Те, що відбувається зараз в нашому баскетболі - дуже виразно нагадує театр абсурду. Катастрофічно не вистачає грошей і кваліфікованих гравців, зате буде цілих два чемпіонати. У минулому сезоні в плей-офф Суперліги грало всього шість клубів замість восьми, а зараз вони плодяться, як кролики. У багатьох з них немає навіть пристойних залів, але ми вперто подаємо заявку на проведення Євробаскету-2017.

І знову на арені

А почалося всі 28 травня під час виборів президента Федерації баскетболу України (ФБУ). З 2007 р в цій посаді перебував, мабуть, найвідоміший український баскетболіст всіх часів, олімпійський чемпіон Олександр Волков.

За час його правління український чемпіонат став вельми високо котируватися в Європі. У нас грали класні легіонери і практично всі найсильніші вітчизняні виконавці (відтік зірок за кордон був мінімальним). «Будівельник» представляв країну в Євролізі (аналог футбольної Ліги чемпіонів), збірна посіла шосте місце на Євробаскеті-2013, а рік по тому дебютувала і на чемпіонаті світу. Дійшло до того, що в 2011 р нам навіть довірили провести Євро-2015!

Але почалася війна, а з нею і чергова криза.

«Хочу працювати, але не можу обманювати ні себе, ні інших: я зараз не можу залучити фінанси, а якщо хтось може, то йому і потрібно поступитися місцем», - зізнався Волков. І пішов. Точніше, зняв свою кандидатуру за кілька годин до перевиборів президента ФБУ того самого 28 травня.

Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський.

Михайло Юрійович - особистість в нашому баскетболі, що і говорити, наскільки відома, настільки і харизматично-суперечлива. З'явився на арені в 1992 році разом зі своїм клубом «Маккабі-Денді» (пізніше відомому як «Денді-Баскет»), але, за твердженням самого Бродського, він спонсорував ще київський «Будівельник», коли той в 1989-му ставав чемпіоном СРСР.

Його «Денді» хоч і не став чемпіоном країни, заслужено вважався найбільш просунутим її клубом. Чи не першим повернув з-за кордону наших зіркових «іноземців» (Подковиров, Мурзін, Шаптала ...), почав посилюватися стоять легіонерами, приділяв увагу дитячому баскетболу, приголомшливо розважав вболівальників на трибунах.

Завдяки невгамовному характеру Бродський охоче брався за багато починань (які, втім, незабаром сходили нанівець). Так, в середині 1990-х він створив і очолив Українську баскетбольну асоціацію (УБА), викуп у федерації право проводити національний чемпіонат. Правда, дуже скоро УБА побила горщики з ФБУ, і чемпіонат у неї відібрали.

У 2001-му Бродський безуспішно намагався повернути в Суперлігу запорізький клуб «Ферро»: додавши в його бюджет грошей, а в назву - ім'я своєї політичної партії «Яблуко». Через три роки став співвласником клубу «Черкаські Мавпи», який з неймовірними труднощами і скандалами таки вивів у Суперлігу.

Справа в тому, що влітку 2008 р Бродським з товаришами (власниками інших баскетбольних клубів, серед яких виділявся Ігор Коломойський) в пику федерації була створена чергова сила - Українська баскетбольна ліга (УБЛ). Одним з головних вимог бунтарів була прозорість фінансової діяльності федерації (іншими словами, власники хотіли самі керувати турніром). Відразу десять клубів стартували в альтернативному чемпіонаті Ліги, президентом якої, неважко здогадатися, був Михайло Юрійович.

УБЛ, з усіма своїми «плюсами» (обов'язкова присутність на майданчику мінімум одного українця, турнір дублерів, мало не обов'язковий показ матчів по ТБ) і недоробками (потворне суддівство, зміни регламенту по ходу турніру і незабутні 2,5 очка за перемогу в овертаймі !) теж проіснувала лише рік. «Революціонери» помирилися з федерацією і повернулися під її крило. А Бродський, подейкують, посварився з однодумцями настільки міцно, що був навіть достроково відсторонений від керівництва УБЛ. А потім два роки не міг заявити в Суперлігу своїх «Мавп», хоч і виграв Вищу лігу - з нього вимагали немислимий навіть по тим багатим часів вступний внесок. Ображався він тоді міцно, але потім ніби як помирився і з Коломойським і з іншими.

«Закреатівім всіх!»

«Я завжди був в опозиції», - не раз заявляв Михайло Бродський. І ось нарешті потрапив у владу. Стало зрозуміло: тепер різких і гучних заяв і рішень буде ще більше.

І правда, Бродський-президент почав шокувати починаючи з першої ж прес-конференції. Ось найбільш колоритні тези-гасла: «Мене вибрали, я отримав вотум довіри, і я впевнений, що виправдаю його»; «Нам потрібно, щоб, як в Америці, в кожному університеті була студентська команда»; «Якщо на наші брифінги приходять чотири камери - це сором. Такого не буде, я обіцяю! Будуть приходити всі телеканали, а тих, хто не буде приходити, ми будемо ганьбити - вони не допомагають українському спорту і українським дітям. А олігархи, які володіють українськими каналами, погано працюють »; «Сепаратизму в українському баскетболі не буде ... і децентралізації теж»; «Будемо креативити. Думаю, ви знаєте, що у мене з креативом все налагоджено ».

Першим повноцінним випробуванням для «новенького» президента став чоловічий Євробаскету-2015. Спочатку ми втратили право на його проведення, потім втратили головного тренера збірної.

Погодьтеся, наївно було розраховувати, що переможний і легендарний Майк Фрателло зі своїми помічниками залишиться біля керма враз зубожілій команди (в баскетбольних кулуарах досі обговорюють контракти американців: мовляв, за кожен відбірковий цикл вони отримували близько мільйона доларів, причому велика частина суми діставалася саме головному тренеру). Він і пішов.

«Фрателло ми висловили глибоку повагу, сказали« спасибі », грошей не віддали - це по-нашому», - з'єхидничав Михайло Бродський.

Волков виявив благородство - оскільки особисто запрошував американського фахівця, то борги по його зарплати «повісив" не на ФБУ, а на себе. Підсумок - за три місяці до старту Євро збірна ще перебувала без наставника.

Насмілимося припустити, що озвучуючи різні кандидатури на цю посаду, Бродський вже тоді знав: рульовим буде його давній знайомий Євген Мурзін. Нехай він не працював перед ним, ані з одним із збірок і навіть не очолював жодну зі збірних будь-якого віку. Президія побажання президента затвердив, значить, так тому і бути.

Ось тільки як Євгену Вікторовичу бути з комплектацією команди, не пояснив ніхто. До Фрателло адже майже всі бігли наввипередки, це він відраховував непотрібних. Мурзіну ж довелося до себе зазивати. Причому переговори вів навіть не він, а особисто Бродський. Але в підсумку з різними відмовками так і не прибули в національну команду Олексій Лень, В'ячеслав Кравцов, Олексій Печеров (зате дружно показали клас в Літньої лізі НБА), Сергій Ліщук з Сергієм Гладирем (мовляв, «зализували старі рани», насправді підписували нові контракти), Кирило Натяжко, Денис Яковлєв та інші.

Результат - плачевний. Хоч і згадав молодість Кирило Фесенко (її він провів не де-небудь, а в НБА), хоч трохи і не обіграли саму Литву (68:69), виступили наші на Євробаскеті потворно. Правда, єдина вимучена перемога над латишами (75:74) давала надію, але підкріпити її виграшем у Бельгії не вдалося - 71:79. Як і обіграти чехів (64:78) з естонцями (71:78). Завдання потрапити в шістку, озвучена президентом ФБУ, виявилася невиконаною.

Для «зірок» все «калачі» закінчилися

Розпрощавшись з мріями про олімпійські ліцензії (розігрувалися на Євробаскету-2015), саме час було поглянути на клубні справи. Господарство, треба визнати, дісталося Бродському неспокійне.

Важлива і хвороблива тема - єврокубки. Чинному чемпіону країни - «Хіміку» - як і рік тому запропонували виступати у другому за значимістю турнірі - Єврокубку. Правда, знову «в цілях безпеки» категорично порекомендували проводити домашні поєдинки за межами України. Южненці знову відмовилися. Але в єврокубках все ж зіграють: в новому турнірі ФІБА, який замінить Кубок виклику. Суперники на першому груповому етапі (стартує 28 жовтня) - естонський «Тарту Рок», кіпрська «ЕТА», литовський «Ювентус». Оскільки далі проходять по дві кращі команди, завдання ніби як цілком вирішувана.

Але тут постає величезна, друга за значимістю після відсутності грошей, проблема: відсутність кваліфікованих кадрів. Адже через нестабільну ситуацію в країні наші клуби вже давно покинули практично всі іноземці. Яскравий приклад - американець Дерек Нідхем. Що став чемпіоном країни у складі «Хіміка» та кращим баскетболістом Суперліги-2015 року, він влітку при першій же можливості проміняв южненський клуб на німецький «Брауншвейг».

До слова, виїхав з Південного і тренер-легіонер. Тепер Карліс Мужніекс працює з рідним латвійським «Венстпілсом», його місце зайняв колишній наставник «ОДЕСИ» Олег Юшкін. Попрощався з Україною і інший прибалтійський фахівець: наставника віце-чемпіона країни «Дніпра» Вальдемарас Хомічюса змінив з приставкою «в. о. »Денис Журавльов.

Оскільки грошей в нашому баскетболі більше явно не стало, цього літа услід за легіонерами кинули рідний чемпіонат і багато вітчизняних гравців. Деяким пощастило - потрапили в пристойні чемпіонати. В іспанську Лігу пішли Артем Пустовий (з «Хіміка» в «Обрадойро»), Руслан Отверченко та Максим Сандул (обидва з БК «Київ» - в «Манресу»). Нагадаємо, на Піренеях залишився і Сергій Ліщук, який мріяв завершити кар'єру в Україні, але з «Валенсії» перейшов в «Мурсію».

Взагалі показовий приклад тих, хто останнім часом вже виступав в зарубіжних клубах. Мабуть, не спекли ще той калач, щоб заманити їх назад. Так, Сергій Гладир перейшов з «Нансі» в «Монако», Кирило Натяжко з польського «Турова» в угорський «Шольнок», Денис Яковлєв з польського «Шльонська» в румунську «Стяуа», Андрій Агафонов з німецького «Крайльсгайм» в литовський « П'єн Жвайгждес ».

За румунський «Пітешті» тепер буде виступати екс- «киянин» В'ячеслав Бобров, його колишній одноклубник Павло Крутоус поїхав в естонський «Калев», Максим Корнієнко та Ігор Зайцев змінили чемпіонський «Хімік» на польські «Торунь» і «Розу Радом». Зауважте, майже всі гравці - кандидати в національну збірну.

На чемпіонати розподілись!

Але, як виявилося, біда не тільки з виконавцями, справжнє горе і з їх робочими місцями. Першою втратою стало зникнення київського «Авангарду». У минулому сезоні команда Андрія Подковирова виграла Вищу лігу і по праву збиралася стартувати в Суперлізі. На жаль, керівництво клубу вирішило «заморозити на невизначений термін проект професійної команди».

Потім на адресу ФБУ направив офіційний лист запорізький «Ферро-ЗНТУ». Мовляв, БК «Ферро-ЗНТУ» «припиняє існування в зв'язку з відсутністю фінансування. Розпочато процедуру ліквідації ». Трохи довше потрепихался БК «Київ», але теж відмовився від участі, вирішив взяти річну паузу.

А потім здивували «Черкаські Мавпи»: клуб несподівано попросив генерального директора Асоціації баскетбольних клубів України Володимира Поплавського виключити клуб з складу учасників Суперліги - турніру, що проводиться як раз АБКУ. Причина: «за останні два сезони Суперліга перестала бути органом, який може контролювати проведення чемпіонату, фактично переклавши ці повноваження на ФБУ».

Фактично це було оголошення війни. І замість того щоб наводити порядок, великі начальники від баскетболу затіяли незрозумілий і непотрібний суперечка - хто більше. Тобто найголовніше.

«Клуби, які залишилися боржниками по минулому сезону, не мають права заявлятися на наступний чемпіонат. Це рішення переглядатися не буде. А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати? .. Хлопці, я не подарунок », - заздалегідь попередив всіх Бродський.

У цьому Суперліга переконалася швидко. АБКУ дуже образив той факт, що без узгодження з нею федерація зобов'язала майбутніх учасників чемпіонату заплатити заявочний внесок. І висловила своє незадоволення: «З моменту створення в 2009 р, Суперліга заплатила в ФБУ за право проведення чемпіонатів більше 5 млн. Грн. У нинішніх же умовах учасники Суперліги не розуміють - за що клуби повинні платити в ФБУ по 180 тис. Грн. заявочного внеску, не рахуючи плати за посвідчення гравців і тренерів, за переходи і т. д. ».

Половину літа йшли листування і зустрічі між АБКУ і ФБУ, вирішували, кому ж проводити чемпіонат. Асоціація навіть пропонувала викупити у федерації право на проведення Суперліги. Але не дарма з першим робочим візитом в якості президента ФБУ Михайло Бродський завітав саме в спортивне міністерство. Відповідь надійшла категорична: «Згідно з рішенням президії ФБУ від 15 червня 2015 року, чемпіонат України з баскетболу проводить ФБУ спільно з Міністерством молоді та спорту України. Про продаж права проведення чемпіонату України не може бути й мови. Якщо клуби групи «Приват» мають намір проводити свій окремий чемпіонат, то це їх право. Але цей чемпіонат не матиме статусу офіційного. А це означає, що контракти гравців і тренерів цих клубів в ФБУ та ФІБА не братимуться до уваги. На нашу думку, сьогодні в нашій країні не час займатися сепаратизмом в будь-якій області діяльності. Баскетбол - не майданчик для з'ясування політичних, фінансових або ділових інтересів ».

Для довідки: до клубів групи «Приват» відносять львівську «Політехніку», дніпродзержинський «Дніпро-Азот», дніпропетровський «Дніпро», київський «Будівельник», запорізький «Ферро-ЗНТУ», івано-франківську «Говерлу» і БК «Одеса» . У минулому сезоні їх загальний бос Ігор Коломойський навіть припинив фінансування, звинувативши менеджерів і директорів в крадіжці коштів, але потім продовжив спонсорство.

Але ж на тій пам'ятній дебютної своєї прес-конференції Бродський запевняв, що знає Коломойського ось уже 20 років і у них хороші відносини. Хто знає, може, вони такими і залишаються, а ось дві організації таки посварилися. Аж до того, що Суперліга заборонила ФБУ використовувати свій бренд.

Це все було б смішно, якби не хотілося плакати. У країні, де ледь набереться кваліфікованих гравців навіть для п'яти клубів, планується проводити цілих два чемпіонати!

Спочатку Суперліга повідомила ФБУ про старт свого турніру: 31 жовтня її відкриють «Будівельник» і «Дніпро». Крім них в турнірі - «Галичина», «Одеса», «Говерла» і клуби з Кременчука та Харкова. Встановлено нижня зарплатна планка кожного клубу на рівні 2 500 000 грн.

А 24 вересня на президії ФБУ був остаточно затверджений склад учасників чемпіонату України під егідою ФБУ сезону 2015/16. Стартує він 10 жовтня, учасників десять: «Хімік» (Южний), «Черкаські Мавпи», МБК «Миколаїв», БК «Запоріжжя», «Волиньбаскет» (Луцьк), «Кривбас» (Кривий Ріг), «БІПА-Баскет» (Одеса), «Динамо» (Київ), «інфіз-Баскет» (Київ) і «Політехніка» (Львів).

Команди зіграють трехкруговой турнір, він завершиться до 31 березня, серія плей-офф фінішує до 1 травня і пройде в такому форматі: чвертьфінал буде зіграний до двох перемог, півфінали і фінал - до трьох.

ФБУ вимагає, щоб склади команд були укомплектовані як мінімум на 70% гравцями, які мають досвід виступів в еліті українського баскетболу, а домашній майданчик клубу повинна мати не менше 500 посадочних місць. А ще ФБУ досягла принципової домовленості з телеканалом «UA: Перший» (Першим національним) про трансляцію матчів чемпіонату і виступів «Хіміка» в єврокубку.

Де не «зелено», там молодо

Хто знає, може, і «Хімік» переметнувся б в Суперлігу, і там би виступали всі призери торішнього елітного дивізіону. Але щоб брати участь в єврокубках, потрібно виступати в змаганнях під егідою ФБУ.

Природно, чемпіон і буде вважатися фаворитом майбутньої першості. Южненці досить швидко знайшли заміну торішнім американцям: вже підписані 23-річний захисник Бранден Фрейзер (прийшов з угорського «Капошвара» - 24 матчі, в середньому - 15,5 очок, 5,8 передач) і уродженець Лос-Анджелеса Меттью Шоу (в італійському «Веролі» - по 10,7 очка і 5,5 підбору за матч).

Посилилися і «Черкаські Мавпи», підписавши одразу трьох перелічених виконавців, причому всі були лідерами в своїх колишніх командах -Олександр Сизов (в «Миколаєві» і «Дніпрі»), Дмитро Антонець (в «Ферро»), Антон Давидюк (в «Політехніці -Галічіне »). Також «Мавпи» повернули в Україну Клима Артамонова та Дениса Носкова, які починали минулий сезон в «Одесі», а закінчували в російському «Спартаку-Примор'я» і грузинської «Олімпії» відповідно.

Швидше за все, ці два колективи і поведуть боротьбу за чемпіонство. Хоча є ще Кривий Ріг, який підписав Дмитра Глєбова і Дмитра Забірченко, Одеса на чолі з Вадимом Пудзиреем, Запоріжжя, днями яке виграло турнір-меморіал Гаврилова.

Фаворитом же альтернативної Суперліги можна, мабуть, назвати «Будівельник». Правда, в міжсезоння там змінився головний тренер: «всього лише» за бронзові медалі Віталій Черній був звільнений, його замінив тренер молодіжної збірної Володимир Коваль.

За словами директора «будівельників» В'ячеслава Евстратенко, клуб почав погашати заборгованості перед гравцями по зарплатах за минулий сезон і паралельно комплектуватися. Артем Буцький, Віталій Зотов, Олександр Неруш, Сергій Горбенко, Андрій Малиш - хлопці відомі. Плюс кияни вчасно пожвавішали і підібрали безробітного Макса Конате; в минулому сезоні статистика 24-річного форварда в «Ферро» вражала - по 19,5 очка і 9,4 підбору в середньому за матч.

Головним опонентом стане, швидше за все, «Дніпро», який переміг «Будівельник» в півфіналі минулого чемпіонату. Був він сильніше і в недавніх товариських поєдинках (79:74 і 71:44). У переможців на висоті були Олександр Мішула, Станіслав Тимофієнко і Сергій Загреба.

Точково посилилися і інші учасники Суперліги, але зірок, на жаль, і в цьому турнірі буде раз-два та й усе. Зате дуже багато побачимо молодих, дай Бог, щоб перспективних гравців. Значить, постраждає глядач. Та й не факт, що до кінця обох чемпіонатів і перед рештою в Україні баскетболістами не опиниться заборгованостей. Тих самих, яким оголосив таку нещадну війну новий президент ФБУ.

Тім годиною

Зрозумівши, що самотужки прийняти чемпіонат Європи-2017 нам не під силу, ми все-таки збираємося взяти участь, нехай навіть в якості співорганізаторів.

Для чого і подали відповідну заявку на проведення матчів однієї з груп. Тепер її розглядають в ФІБА-Європа.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Український баскетбол: хроніка розколу

Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро»
Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро». Тепер вчорашні суперники гратимуть в різних чемпіонатах // УНІАН

Те, що відбувається зараз в нашому баскетболі - дуже виразно нагадує театр абсурду. Катастрофічно не вистачає грошей і кваліфікованих гравців, зате буде цілих два чемпіонати. У минулому сезоні в плей-офф Суперліги грало всього шість клубів замість восьми, а зараз вони плодяться, як кролики. У багатьох з них немає навіть пристойних залів, але ми вперто подаємо заявку на проведення Євробаскету-2017.

І знову на арені

А почалося всі 28 травня під час виборів президента Федерації баскетболу України (ФБУ). З 2007 р в цій посаді перебував, мабуть, найвідоміший український баскетболіст всіх часів, олімпійський чемпіон Олександр Волков.

За час його правління український чемпіонат став вельми високо котируватися в Європі. У нас грали класні легіонери і практично всі найсильніші вітчизняні виконавці (відтік зірок за кордон був мінімальним). «Будівельник» представляв країну в Євролізі (аналог футбольної Ліги чемпіонів), збірна посіла шосте місце на Євробаскеті-2013, а рік по тому дебютувала і на чемпіонаті світу. Дійшло до того, що в 2011 р нам навіть довірили провести Євро-2015!

Але почалася війна, а з нею і чергова криза.

«Хочу працювати, але не можу обманювати ні себе, ні інших: я зараз не можу залучити фінанси, а якщо хтось може, то йому і потрібно поступитися місцем», - зізнався Волков. Та пішов. Точніше, зняв свою кандидатуру за кілька годин до перевиборів президента ФБУ того самого 28 травня.

Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський.

Михайло Юрійович - особистість в нашому баскетболі, що і говорити, наскільки відома, настільки і харизматично-суперечлива. З'явився на арені в 1992 році разом зі своїм клубом «Маккабі-Денді» (пізніше відомому як «Денді-Баскет»), але, за твердженням самого Бродського, він спонсорував ще київський «Будівельник», коли той в 1989-му ставав чемпіоном СРСР.

Його «Денді» хоч і не став чемпіоном країни, заслужено вважався найбільш просунутим її клубом. Чи не першим повернув з-за кордону наших зіркових «іноземців» (Подковиров, Мурзін, Шаптала ...), почав посилюватися стоять легіонерами, приділяв увагу дитячому баскетболу, приголомшливо розважав вболівальників на трибунах.

Завдяки невгамовному характеру Бродський охоче брався за багато починань (які, втім, незабаром сходили нанівець). Так, в середині 1990-х він створив і очолив Українську баскетбольну асоціацію (УБА), викуп у федерації право проводити національний чемпіонат. Правда, дуже скоро УБА побила горщики з ФБУ, і чемпіонат у неї відібрали.

У 2001-му Бродський безуспішно намагався повернути в Суперлігу запорізький клуб «Ферро»: додавши в його бюджет грошей, а в назву - ім'я своєї політичної партії «Яблуко». Через три роки став співвласником клубу «Черкаські Мавпи», який з неймовірними труднощами і скандалами таки вивів у Суперлігу.

Справа в тому, що влітку 2008 р Бродським з товаришами (власниками інших баскетбольних клубів, серед яких виділявся Ігор Коломойський) в пику федерації була створена чергова сила - Українська баскетбольна ліга (УБЛ). Одним з головних вимог бунтарів була прозорість фінансової діяльності федерації (іншими словами, власники хотіли самі керувати турніром). Відразу десять клубів стартували в альтернативному чемпіонаті Ліги, президентом якої, неважко здогадатися, був Михайло Юрійович.

УБЛ, з усіма своїми «плюсами» (обов'язкова присутність на майданчику мінімум одного українця, турнір дублерів, мало не обов'язковий показ матчів по ТБ) і недоробками (потворне суддівство, зміни регламенту по ходу турніру і незабутні 2,5 очка за перемогу в овертаймі !) теж проіснувала лише рік. «Революціонери» помирилися з федерацією і повернулися під її крило. А Бродський, подейкують, посварився з однодумцями настільки міцно, що був навіть достроково відсторонений від керівництва УБЛ. А потім два роки не міг заявити в Суперлігу своїх «Мавп», хоч і виграв Вищу лігу - з нього вимагали немислимий навіть по тим багатим часів вступний внесок. Ображався він тоді міцно, але потім ніби як помирився і з Коломойським і з іншими.

«Закреатівім всіх!»

«Я завжди був в опозиції», - не раз заявляв Михайло Бродський. І ось нарешті потрапив у владу. Стало зрозуміло: тепер різких і гучних заяв і рішень буде ще більше.

І правда, Бродський-президент почав шокувати починаючи з першої ж прес-конференції. Ось найбільш колоритні тези-гасла: «Мене вибрали, я отримав вотум довіри, і я впевнений, що виправдаю його»; «Нам потрібно, щоб, як в Америці, в кожному університеті була студентська команда»; «Якщо на наші брифінги приходять чотири камери - це сором. Такого не буде, я обіцяю! Будуть приходити всі телеканали, а тих, хто не буде приходити, ми будемо ганьбити - вони не допомагають українському спорту і українським дітям. А олігархи, які володіють українськими каналами, погано працюють »; «Сепаратизму в українському баскетболі не буде ... і децентралізації теж»; «Будемо креативити. Думаю, ви знаєте, що у мене з креативом все налагоджено ».

Першим повноцінним випробуванням для «новенького» президента став чоловічий Євробаскету-2015. Спочатку ми втратили право на його проведення, потім втратили головного тренера збірної.

Погодьтеся, наївно було розраховувати, що переможний і легендарний Майк Фрателло зі своїми помічниками залишиться біля керма враз зубожілій команди (в баскетбольних кулуарах досі обговорюють контракти американців: мовляв, за кожен відбірковий цикл вони отримували близько мільйона доларів, причому велика частина суми діставалася саме головному тренеру). Він і пішов.

«Фрателло ми висловили глибоку повагу, сказали« спасибі », грошей не віддали - це по-нашому», - з'єхидничав Михайло Бродський.

Волков виявив благородство - оскільки особисто запрошував американського фахівця, то борги по його зарплати «повісив" не на ФБУ, а на себе. Підсумок - за три місяці до старту Євро збірна ще перебувала без наставника.

Насмілимося припустити, що озвучуючи різні кандидатури на цю посаду, Бродський вже тоді знав: рульовим буде його давній знайомий Євген Мурзін. Нехай він не працював перед ним, ані з одним із збірок і навіть не очолював жодну зі збірних будь-якого віку. Президія побажання президента затвердив, значить, так тому і бути.

Ось тільки як Євгену Вікторовичу бути з комплектацією команди, не пояснив ніхто. До Фрателло адже майже всі бігли наввипередки, це він відраховував непотрібних. Мурзіну ж довелося до себе зазивати. Причому переговори вів навіть не він, а особисто Бродський. Але в підсумку з різними відмовками так і не прибули в національну команду Олексій Лень, В'ячеслав Кравцов, Олексій Печеров (зате дружно показали клас в Літньої лізі НБА), Сергій Ліщук з Сергієм Гладирем (мовляв, «зализували старі рани», насправді підписували нові контракти), Кирило Натяжко, Денис Яковлєв та інші.

Результат - плачевний. Хоч і згадав молодість Кирило Фесенко (її він провів не де-небудь, а в НБА), хоч трохи і не обіграли саму Литву (68:69), виступили наші на Євробаскеті потворно. Правда, єдина вимучена перемога над латишами (75:74) давала надію, але підкріпити її виграшем у Бельгії не вдалося - 71:79. Як і обіграти чехів (64:78) з естонцями (71:78). Завдання потрапити в шістку, озвучена президентом ФБУ, виявилася невиконаною.

Для «зірок» все «калачі» закінчилися

Розпрощавшись з мріями про олімпійські ліцензії (розігрувалися на Євробаскету-2015), саме час було поглянути на клубні справи. Господарство, треба визнати, дісталося Бродському неспокійне.

Важлива і хвороблива тема - єврокубки. Чинному чемпіону країни - «Хіміку» - як і рік тому запропонували виступати у другому за значимістю турнірі - Єврокубку. Правда, знову «в цілях безпеки» категорично порекомендували проводити домашні поєдинки за межами України. Южненці знову відмовилися. Але в єврокубках все ж зіграють: в новому турнірі ФІБА, який замінить Кубок виклику. Суперники на першому груповому етапі (стартує 28 жовтня) - естонський «Тарту Рок», кіпрська «ЕТА», литовський «Ювентус». Оскільки далі проходять по дві кращі команди, завдання ніби як цілком вирішувана.

Але тут постає величезна, друга за значимістю після відсутності грошей, проблема: відсутність кваліфікованих кадрів. Адже через нестабільну ситуацію в країні наші клуби вже давно покинули практично всі іноземці. Яскравий приклад - американець Дерек Нідхем. Що став чемпіоном країни у складі «Хіміка» та кращим баскетболістом Суперліги-2015 року, він влітку при першій же можливості проміняв южненський клуб на німецький «Брауншвейг».

До слова, виїхав з Південного і тренер-легіонер. Тепер Карліс Мужніекс працює з рідним латвійським «Венстпілсом», його місце зайняв колишній наставник «ОДЕСИ» Олег Юшкін. Попрощався з Україною і інший прибалтійський фахівець: наставника віце-чемпіона країни «Дніпра» Вальдемарас Хомічюса змінив з приставкою «в. о. »Денис Журавльов.

Оскільки грошей в нашому баскетболі більше явно не стало, цього літа услід за легіонерами кинули рідний чемпіонат і багато вітчизняних гравців. Деяким пощастило - потрапили в пристойні чемпіонати. В іспанську Лігу пішли Артем Пустовий (з «Хіміка» в «Обрадойро»), Руслан Отверченко та Максим Сандул (обидва з БК «Київ» - в «Манресу»). Нагадаємо, на Піренеях залишився і Сергій Ліщук, який мріяв завершити кар'єру в Україні, але з «Валенсії» перейшов в «Мурсію».

Взагалі показовий приклад тих, хто останнім часом вже виступав в зарубіжних клубах. Мабуть, не спекли ще той калач, щоб заманити їх назад. Так, Сергій Гладир перейшов з «Нансі» в «Монако», Кирило Натяжко з польського «Турова» в угорський «Шольнок», Денис Яковлєв з польського «Шльонська» в румунську «Стяуа», Андрій Агафонов з німецького «Крайльсгайм» в литовський « П'єн Жвайгждес ».

За румунський «Пітешті» тепер буде виступати екс- «киянин» В'ячеслав Бобров, його колишній одноклубник Павло Крутоус поїхав в естонський «Калев», Максим Корнієнко та Ігор Зайцев змінили чемпіонський «Хімік» на польські «Торунь» і «Розу Радом». Зауважте, майже всі гравці - кандидати в національну збірну.

На чемпіонати розподілись!

Але, як виявилося, біда не тільки з виконавцями, справжнє горе і з їх робочими місцями. Першою втратою стало зникнення київського «Авангарду». У минулому сезоні команда Андрія Подковирова виграла Вищу лігу і по праву збиралася стартувати в Суперлізі. На жаль, керівництво клубу вирішило «заморозити на невизначений термін проект професійної команди».

Потім на адресу ФБУ направив офіційний лист запорізький «Ферро-ЗНТУ». Мовляв, БК «Ферро-ЗНТУ» «припиняє існування в зв'язку з відсутністю фінансування. Розпочато процедуру ліквідації ». Трохи довше потрепихался БК «Київ», але теж відмовився від участі, вирішив взяти річну паузу.

А потім здивували «Черкаські Мавпи»: клуб несподівано попросив генерального директора Асоціації баскетбольних клубів України Володимира Поплавського виключити клуб з складу учасників Суперліги - турніру, що проводиться як раз АБКУ. Причина: «за останні два сезони Суперліга перестала бути органом, який може контролювати проведення чемпіонату, фактично переклавши ці повноваження на ФБУ».

Фактично це було оголошення війни. І замість того щоб наводити порядок, великі начальники від баскетболу затіяли незрозумілий і непотрібний суперечка - хто більше. Тобто найголовніше.

«Клуби, які залишилися боржниками по минулому сезону, не мають права заявлятися на наступний чемпіонат. Це рішення переглядатися не буде. А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати? .. Хлопці, я не подарунок », - заздалегідь попередив всіх Бродський.

У цьому Суперліга переконалася швидко. АБКУ дуже образив той факт, що без узгодження з нею федерація зобов'язала майбутніх учасників чемпіонату заплатити заявочний внесок. І висловила своє незадоволення: «З моменту створення в 2009 р, Суперліга заплатила в ФБУ за право проведення чемпіонатів більше 5 млн. Грн. У нинішніх же умовах учасники Суперліги не розуміють - за що клуби повинні платити в ФБУ по 180 тис. Грн. заявочного внеску, не рахуючи плати за посвідчення гравців і тренерів, за переходи і т. д. ».

Половину літа йшли листування і зустрічі між АБКУ і ФБУ, вирішували, кому ж проводити чемпіонат. Асоціація навіть пропонувала викупити у федерації право на проведення Суперліги. Але не дарма з першим робочим візитом в якості президента ФБУ Михайло Бродський завітав саме в спортивне міністерство. Відповідь надійшла категорична: «Згідно з рішенням президії ФБУ від 15 червня 2015 року, чемпіонат України з баскетболу проводить ФБУ спільно з Міністерством молоді та спорту України. Про продаж права проведення чемпіонату України не може бути й мови. Якщо клуби групи «Приват» мають намір проводити свій окремий чемпіонат, то це їх право. Але цей чемпіонат не матиме статусу офіційного. А це означає, що контракти гравців і тренерів цих клубів в ФБУ та ФІБА не братимуться до уваги. На нашу думку, сьогодні в нашій країні не час займатися сепаратизмом в будь-якій області діяльності. Баскетбол - не майданчик для з'ясування політичних, фінансових або ділових інтересів ».

Для довідки: до клубів групи «Приват» відносять львівську «Політехніку», дніпродзержинський «Дніпро-Азот», дніпропетровський «Дніпро», київський «Будівельник», запорізький «Ферро-ЗНТУ», івано-франківську «Говерлу» і БК «Одеса» . У минулому сезоні їх загальний бос Ігор Коломойський навіть припинив фінансування, звинувативши менеджерів і директорів в крадіжці коштів, але потім продовжив спонсорство.

Але ж на тій пам'ятній дебютної своєї прес-конференції Бродський запевняв, що знає Коломойського ось уже 20 років і у них хороші відносини. Хто знає, може, вони такими і залишаються, а ось дві організації таки посварилися. Аж до того, що Суперліга заборонила ФБУ використовувати свій бренд.

Це все було б смішно, якби не хотілося плакати. У країні, де ледь набереться кваліфікованих гравців навіть для п'яти клубів, планується проводити цілих два чемпіонати!

Спочатку Суперліга повідомила ФБУ про старт свого турніру: 31 жовтня її відкриють «Будівельник» і «Дніпро». Крім них в турнірі - «Галичина», «Одеса», «Говерла» і клуби з Кременчука та Харкова. Встановлено нижня зарплатна планка кожного клубу на рівні 2 500 000 грн.

А 24 вересня на президії ФБУ був остаточно затверджений склад учасників чемпіонату України під егідою ФБУ сезону 2015/16. Стартує він 10 жовтня, учасників десять: «Хімік» (Южний), «Черкаські Мавпи», МБК «Миколаїв», БК «Запоріжжя», «Волиньбаскет» (Луцьк), «Кривбас» (Кривий Ріг), «БІПА-Баскет» (Одеса), «Динамо» (Київ), «інфіз-Баскет» (Київ) і «Політехніка» (Львів).

Команди зіграють трехкруговой турнір, він завершиться до 31 березня, серія плей-офф фінішує до 1 травня і пройде в такому форматі: чвертьфінал буде зіграний до двох перемог, півфінали і фінал - до трьох.

ФБУ вимагає, щоб склади команд були укомплектовані як мінімум на 70% гравцями, які мають досвід виступів в еліті українського баскетболу, а домашній майданчик клубу повинна мати не менше 500 посадочних місць. А ще ФБУ досягла принципової домовленості з телеканалом «UA: Перший» (Першим національним) про трансляцію матчів чемпіонату і виступів «Хіміка» в єврокубку.

Де не «зелено», там молодо

Хто знає, може, і «Хімік» переметнувся б в Суперлігу, і там би виступали всі призери торішнього елітного дивізіону. Але щоб брати участь в єврокубках, потрібно виступати в змаганнях під егідою ФБУ.

Природно, чемпіон і буде вважатися фаворитом майбутньої першості. Южненці досить швидко знайшли заміну торішнім американцям: вже підписані 23-річний захисник Бранден Фрейзер (прийшов з угорського «Капошвара» - 24 матчі, в середньому - 15,5 очок, 5,8 передач) і уродженець Лос-Анджелеса Меттью Шоу (в італійському «Веролі» - по 10,7 очка і 5,5 підбору за матч).

Посилилися і «Черкаські Мавпи», підписавши одразу трьох перелічених виконавців, причому всі були лідерами в своїх колишніх командах -Олександр Сизов (в «Миколаєві» і «Дніпрі»), Дмитро Антонець (в «Ферро»), Антон Давидюк (в «Політехніці -Галічіне »). Також «Мавпи» повернули в Україну Клима Артамонова та Дениса Носкова, які починали минулий сезон в «Одесі», а закінчували в російському «Спартаку-Примор'я» і грузинської «Олімпії» відповідно.

Швидше за все, ці два колективи і поведуть боротьбу за чемпіонство. Хоча є ще Кривий Ріг, який підписав Дмитра Глєбова і Дмитра Забірченко, Одеса на чолі з Вадимом Пудзиреем, Запоріжжя, днями яке виграло турнір-меморіал Гаврилова.

Фаворитом же альтернативної Суперліги можна, мабуть, назвати «Будівельник». Правда, в міжсезоння там змінився головний тренер: «всього лише» за бронзові медалі Віталій Черній був звільнений, його замінив тренер молодіжної збірної Володимир Коваль.

Український баскетбол: хроніка розколу

Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро»
Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро». Тепер вчорашні суперники гратимуть в різних чемпіонатах // УНІАН

Те, що відбувається зараз в нашому баскетболі - дуже виразно нагадує театр абсурду. Катастрофічно не вистачає грошей і кваліфікованих гравців, зате буде цілих два чемпіонати. У минулому сезоні в плей-офф Суперліги грало всього шість клубів замість восьми, а зараз вони плодяться, як кролики. У багатьох з них немає навіть пристойних залів, але ми вперто подаємо заявку на проведення Євробаскету-2017.

І знову на арені

А почалося всі 28 травня під час виборів президента Федерації баскетболу України (ФБУ). З 2007 р в цій посаді перебував, мабуть, найвідоміший український баскетболіст всіх часів, олімпійський чемпіон Олександр Волков.

За час його правління український чемпіонат став вельми високо котируватися в Європі. У нас грали класні легіонери і практично всі найсильніші вітчизняні виконавці (відтік зірок за кордон був мінімальним). «Будівельник» представляв країну в Євролізі (аналог футбольної Ліги чемпіонів), збірна посіла шосте місце на Євробаскеті-2013, а рік по тому дебютувала і на чемпіонаті світу. Дійшло до того, що в 2011 р нам навіть довірили провести Євро-2015!

Але почалася війна, а з нею і чергова криза.

«Хочу працювати, але не можу обманювати ні себе, ні інших: я зараз не можу залучити фінанси, а якщо хтось може, то йому і потрібно поступитися місцем», - зізнався Волков. Та пішов. Точніше, зняв свою кандидатуру за кілька годин до перевиборів президента ФБУ того самого 28 травня.

Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський.

Михайло Юрійович - особистість в нашому баскетболі, що і говорити, наскільки відома, настільки і харизматично-суперечлива. З'явився на арені в 1992 році разом зі своїм клубом «Маккабі-Денді» (пізніше відомому як «Денді-Баскет»), але, за твердженням самого Бродського, він спонсорував ще київський «Будівельник», коли той в 1989-му ставав чемпіоном СРСР.

Його «Денді» хоч і не став чемпіоном країни, заслужено вважався найбільш просунутим її клубом. Чи не першим повернув з-за кордону наших зіркових «іноземців» (Подковиров, Мурзін, Шаптала ...), почав посилюватися стоять легіонерами, приділяв увагу дитячому баскетболу, приголомшливо розважав вболівальників на трибунах.

Завдяки невгамовному характеру Бродський охоче брався за багато починань (які, втім, незабаром сходили нанівець). Так, в середині 1990-х він створив і очолив Українську баскетбольну асоціацію (УБА), викуп у федерації право проводити національний чемпіонат. Правда, дуже скоро УБА побила горщики з ФБУ, і чемпіонат у неї відібрали.

У 2001-му Бродський безуспішно намагався повернути в Суперлігу запорізький клуб «Ферро»: додавши в його бюджет грошей, а в назву - ім'я своєї політичної партії «Яблуко». Через три роки став співвласником клубу «Черкаські Мавпи», який з неймовірними труднощами і скандалами таки вивів у Суперлігу.

Справа в тому, що влітку 2008 р Бродським з товаришами (власниками інших баскетбольних клубів, серед яких виділявся Ігор Коломойський) в пику федерації була створена чергова сила - Українська баскетбольна ліга (УБЛ). Одним з головних вимог бунтарів була прозорість фінансової діяльності федерації (іншими словами, власники хотіли самі керувати турніром). Відразу десять клубів стартували в альтернативному чемпіонаті Ліги, президентом якої, неважко здогадатися, був Михайло Юрійович.

УБЛ, з усіма своїми «плюсами» (обов'язкова присутність на майданчику мінімум одного українця, турнір дублерів, мало не обов'язковий показ матчів по ТБ) і недоробками (потворне суддівство, зміни регламенту по ходу турніру і незабутні 2,5 очка за перемогу в овертаймі !) теж проіснувала лише рік. «Революціонери» помирилися з федерацією і повернулися під її крило. А Бродський, подейкують, посварився з однодумцями настільки міцно, що був навіть достроково відсторонений від керівництва УБЛ. А потім два роки не міг заявити в Суперлігу своїх «Мавп», хоч і виграв Вищу лігу - з нього вимагали немислимий навіть по тим багатим часів вступний внесок. Ображався він тоді міцно, але потім ніби як помирився і з Коломойським і з іншими.

«Закреатівім всіх!»

«Я завжди був в опозиції», - не раз заявляв Михайло Бродський. І ось нарешті потрапив у владу. Стало зрозуміло: тепер різких і гучних заяв і рішень буде ще більше.

І правда, Бродський-президент почав шокувати починаючи з першої ж прес-конференції. Ось найбільш колоритні тези-гасла: «Мене вибрали, я отримав вотум довіри, і я впевнений, що виправдаю його»; «Нам потрібно, щоб, як в Америці, в кожному університеті була студентська команда»; «Якщо на наші брифінги приходять чотири камери - це сором. Такого не буде, я обіцяю! Будуть приходити всі телеканали, а тих, хто не буде приходити, ми будемо ганьбити - вони не допомагають українському спорту і українським дітям. А олігархи, які володіють українськими каналами, погано працюють »; «Сепаратизму в українському баскетболі не буде ... і децентралізації теж»; «Будемо креативити. Думаю, ви знаєте, що у мене з креативом все налагоджено ».

Першим повноцінним випробуванням для «новенького» президента став чоловічий Євробаскету-2015. Спочатку ми втратили право на його проведення, потім втратили головного тренера збірної.

Погодьтеся, наївно було розраховувати, що переможний і легендарний Майк Фрателло зі своїми помічниками залишиться біля керма враз зубожілій команди (в баскетбольних кулуарах досі обговорюють контракти американців: мовляв, за кожен відбірковий цикл вони отримували близько мільйона доларів, причому велика частина суми діставалася саме головному тренеру). Він і пішов.

«Фрателло ми висловили глибоку повагу, сказали« спасибі », грошей не віддали - це по-нашому», - з'єхидничав Михайло Бродський.

Волков виявив благородство - оскільки особисто запрошував американського фахівця, то борги по його зарплати «повісив" не на ФБУ, а на себе. Підсумок - за три місяці до старту Євро збірна ще перебувала без наставника.

Насмілимося припустити, що озвучуючи різні кандидатури на цю посаду, Бродський вже тоді знав: рульовим буде його давній знайомий Євген Мурзін. Нехай він не працював перед ним, ані з одним із збірок і навіть не очолював жодну зі збірних будь-якого віку. Президія побажання президента затвердив, значить, так тому і бути.

Ось тільки як Євгену Вікторовичу бути з комплектацією команди, не пояснив ніхто. До Фрателло адже майже всі бігли наввипередки, це він відраховував непотрібних. Мурзіну ж довелося до себе зазивати. Причому переговори вів навіть не він, а особисто Бродський. Але в підсумку з різними відмовками так і не прибули в національну команду Олексій Лень, В'ячеслав Кравцов, Олексій Печеров (зате дружно показали клас в Літньої лізі НБА), Сергій Ліщук з Сергієм Гладирем (мовляв, «зализували старі рани», насправді підписували нові контракти), Кирило Натяжко, Денис Яковлєв та інші.

Результат - плачевний. Хоч і згадав молодість Кирило Фесенко (її він провів не де-небудь, а в НБА), хоч трохи і не обіграли саму Литву (68:69), виступили наші на Євробаскеті потворно. Правда, єдина вимучена перемога над латишами (75:74) давала надію, але підкріпити її виграшем у Бельгії не вдалося - 71:79. Як і обіграти чехів (64:78) з естонцями (71:78). Завдання потрапити в шістку, озвучена президентом ФБУ, виявилася невиконаною.

Для «зірок» все «калачі» закінчилися

Розпрощавшись з мріями про олімпійські ліцензії (розігрувалися на Євробаскету-2015), саме час було поглянути на клубні справи. Господарство, треба визнати, дісталося Бродському неспокійне.

Важлива і хвороблива тема - єврокубки. Чинному чемпіону країни - «Хіміку» - як і рік тому запропонували виступати у другому за значимістю турнірі - Єврокубку. Правда, знову «в цілях безпеки» категорично порекомендували проводити домашні поєдинки за межами України. Южненці знову відмовилися. Але в єврокубках все ж зіграють: в новому турнірі ФІБА, який замінить Кубок виклику. Суперники на першому груповому етапі (стартує 28 жовтня) - естонський «Тарту Рок», кіпрська «ЕТА», литовський «Ювентус». Оскільки далі проходять по дві кращі команди, завдання ніби як цілком вирішувана.

Але тут постає величезна, друга за значимістю після відсутності грошей, проблема: відсутність кваліфікованих кадрів. Адже через нестабільну ситуацію в країні наші клуби вже давно покинули практично всі іноземці. Яскравий приклад - американець Дерек Нідхем. Що став чемпіоном країни у складі «Хіміка» та кращим баскетболістом Суперліги-2015 року, він влітку при першій же можливості проміняв южненський клуб на німецький «Брауншвейг».

До слова, виїхав з Південного і тренер-легіонер. Тепер Карліс Мужніекс працює з рідним латвійським «Венстпілсом», його місце зайняв колишній наставник «ОДЕСИ» Олег Юшкін. Попрощався з Україною і інший прибалтійський фахівець: наставника віце-чемпіона країни «Дніпра» Вальдемарас Хомічюса змінив з приставкою «в. о. »Денис Журавльов.

Оскільки грошей в нашому баскетболі більше явно не стало, цього літа услід за легіонерами кинули рідний чемпіонат і багато вітчизняних гравців. Деяким пощастило - потрапили в пристойні чемпіонати. В іспанську Лігу пішли Артем Пустовий (з «Хіміка» в «Обрадойро»), Руслан Отверченко та Максим Сандул (обидва з БК «Київ» - в «Манресу»). Нагадаємо, на Піренеях залишився і Сергій Ліщук, який мріяв завершити кар'єру в Україні, але з «Валенсії» перейшов в «Мурсію».

Взагалі показовий приклад тих, хто останнім часом вже виступав в зарубіжних клубах. Мабуть, не спекли ще той калач, щоб заманити їх назад. Так, Сергій Гладир перейшов з «Нансі» в «Монако», Кирило Натяжко з польського «Турова» в угорський «Шольнок», Денис Яковлєв з польського «Шльонська» в румунську «Стяуа», Андрій Агафонов з німецького «Крайльсгайм» в литовський « П'єн Жвайгждес ».

За румунський «Пітешті» тепер буде виступати екс- «киянин» В'ячеслав Бобров, його колишній одноклубник Павло Крутоус поїхав в естонський «Калев», Максим Корнієнко та Ігор Зайцев змінили чемпіонський «Хімік» на польські «Торунь» і «Розу Радом». Зауважте, майже всі гравці - кандидати в національну збірну.

На чемпіонати розподілись!

Але, як виявилося, біда не тільки з виконавцями, справжнє горе і з їх робочими місцями. Першою втратою стало зникнення київського «Авангарду». У минулому сезоні команда Андрія Подковирова виграла Вищу лігу і по праву збиралася стартувати в Суперлізі. На жаль, керівництво клубу вирішило «заморозити на невизначений термін проект професійної команди».

Потім на адресу ФБУ направив офіційний лист запорізький «Ферро-ЗНТУ». Мовляв, БК «Ферро-ЗНТУ» «припиняє існування в зв'язку з відсутністю фінансування. Розпочато процедуру ліквідації ». Трохи довше потрепихался БК «Київ», але теж відмовився від участі, вирішив взяти річну паузу.

А потім здивували «Черкаські Мавпи»: клуб несподівано попросив генерального директора Асоціації баскетбольних клубів України Володимира Поплавського виключити клуб з складу учасників Суперліги - турніру, що проводиться як раз АБКУ. Причина: «за останні два сезони Суперліга перестала бути органом, який може контролювати проведення чемпіонату, фактично переклавши ці повноваження на ФБУ».

Фактично це було оголошення війни. І замість того щоб наводити порядок, великі начальники від баскетболу затіяли незрозумілий і непотрібний суперечка - хто більше. Тобто найголовніше.

«Клуби, які залишилися боржниками по минулому сезону, не мають права заявлятися на наступний чемпіонат. Це рішення переглядатися не буде. А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати? .. Хлопці, я не подарунок », - заздалегідь попередив всіх Бродський.

У цьому Суперліга переконалася швидко. АБКУ дуже образив той факт, що без узгодження з нею федерація зобов'язала майбутніх учасників чемпіонату заплатити заявочний внесок. І висловила своє незадоволення: «З моменту створення в 2009 р, Суперліга заплатила в ФБУ за право проведення чемпіонатів більше 5 млн. Грн. У нинішніх же умовах учасники Суперліги не розуміють - за що клуби повинні платити в ФБУ по 180 тис. Грн. заявочного внеску, не рахуючи плати за посвідчення гравців і тренерів, за переходи і т. д. ».

Половину літа йшли листування і зустрічі між АБКУ і ФБУ, вирішували, кому ж проводити чемпіонат. Асоціація навіть пропонувала викупити у федерації право на проведення Суперліги. Але не дарма з першим робочим візитом в якості президента ФБУ Михайло Бродський завітав саме в спортивне міністерство. Відповідь надійшла категорична: «Згідно з рішенням президії ФБУ від 15 червня 2015 року, чемпіонат України з баскетболу проводить ФБУ спільно з Міністерством молоді та спорту України. Про продаж права проведення чемпіонату України не може бути й мови. Якщо клуби групи «Приват» мають намір проводити свій окремий чемпіонат, то це їх право. Але цей чемпіонат не матиме статусу офіційного. А це означає, що контракти гравців і тренерів цих клубів в ФБУ та ФІБА не братимуться до уваги. На нашу думку, сьогодні в нашій країні не час займатися сепаратизмом в будь-якій області діяльності. Баскетбол - не майданчик для з'ясування політичних, фінансових або ділових інтересів ».

Для довідки: до клубів групи «Приват» відносять львівську «Політехніку», дніпродзержинський «Дніпро-Азот», дніпропетровський «Дніпро», київський «Будівельник», запорізький «Ферро-ЗНТУ», івано-франківську «Говерлу» і БК «Одеса» . У минулому сезоні їх загальний бос Ігор Коломойський навіть припинив фінансування, звинувативши менеджерів і директорів в крадіжці коштів, але потім продовжив спонсорство.

Але ж на тій пам'ятній дебютної своєї прес-конференції Бродський запевняв, що знає Коломойського ось уже 20 років і у них хороші відносини. Хто знає, може, вони такими і залишаються, а ось дві організації таки посварилися. Аж до того, що Суперліга заборонила ФБУ використовувати свій бренд.

Це все було б смішно, якби не хотілося плакати. У країні, де ледь набереться кваліфікованих гравців навіть для п'яти клубів, планується проводити цілих два чемпіонати!

Спочатку Суперліга повідомила ФБУ про старт свого турніру: 31 жовтня її відкриють «Будівельник» і «Дніпро». Крім них в турнірі - «Галичина», «Одеса», «Говерла» і клуби з Кременчука та Харкова. Встановлено нижня зарплатна планка кожного клубу на рівні 2 500 000 грн.

А 24 вересня на президії ФБУ був остаточно затверджений склад учасників чемпіонату України під егідою ФБУ сезону 2015/16. Стартує він 10 жовтня, учасників десять: «Хімік» (Южний), «Черкаські Мавпи», МБК «Миколаїв», БК «Запоріжжя», «Волиньбаскет» (Луцьк), «Кривбас» (Кривий Ріг), «БІПА-Баскет» (Одеса), «Динамо» (Київ), «інфіз-Баскет» (Київ) і «Політехніка» (Львів).

Команди зіграють трехкруговой турнір, він завершиться до 31 березня, серія плей-офф фінішує до 1 травня і пройде в такому форматі: чвертьфінал буде зіграний до двох перемог, півфінали і фінал - до трьох.

ФБУ вимагає, щоб склади команд були укомплектовані як мінімум на 70% гравцями, які мають досвід виступів в еліті українського баскетболу, а домашній майданчик клубу повинна мати не менше 500 посадочних місць. А ще ФБУ досягла принципової домовленості з телеканалом «UA: Перший» (Першим національним) про трансляцію матчів чемпіонату і виступів «Хіміка» в єврокубку.

Де не «зелено», там молодо

Хто знає, може, і «Хімік» переметнувся б в Суперлігу, і там би виступали всі призери торішнього елітного дивізіону. Але щоб брати участь в єврокубках, потрібно виступати в змаганнях під егідою ФБУ.

Природно, чемпіон і буде вважатися фаворитом майбутньої першості. Южненці досить швидко знайшли заміну торішнім американцям: вже підписані 23-річний захисник Бранден Фрейзер (прийшов з угорського «Капошвара» - 24 матчі, в середньому - 15,5 очок, 5,8 передач) і уродженець Лос-Анджелеса Меттью Шоу (в італійському «Веролі» - по 10,7 очка і 5,5 підбору за матч).

Посилилися і «Черкаські Мавпи», підписавши одразу трьох перелічених виконавців, причому всі були лідерами в своїх колишніх командах -Олександр Сизов (в «Миколаєві» і «Дніпрі»), Дмитро Антонець (в «Ферро»), Антон Давидюк (в «Політехніці -Галічіне »). Також «Мавпи» повернули в Україну Клима Артамонова та Дениса Носкова, які починали минулий сезон в «Одесі», а закінчували в російському «Спартаку-Примор'я» і грузинської «Олімпії» відповідно.

Швидше за все, ці два колективи і поведуть боротьбу за чемпіонство. Хоча є ще Кривий Ріг, який підписав Дмитра Глєбова і Дмитра Забірченко, Одеса на чолі з Вадимом Пудзиреем, Запоріжжя, днями яке виграло турнір-меморіал Гаврилова.

Фаворитом же альтернативної Суперліги можна, мабуть, назвати «Будівельник». Правда, в міжсезоння там змінився головний тренер: «всього лише» за бронзові медалі Віталій Черній був звільнений, його замінив тренер молодіжної збірної Володимир Коваль.

Український баскетбол: хроніка розколу

Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро»
Фінал минулорічного чемпіонату країни: «Хімік» - «Дніпро». Тепер вчорашні суперники гратимуть в різних чемпіонатах // УНІАН

Те, що відбувається зараз в нашому баскетболі - дуже виразно нагадує театр абсурду. Катастрофічно не вистачає грошей і кваліфікованих гравців, зате буде цілих два чемпіонати. У минулому сезоні в плей-офф Суперліги грало всього шість клубів замість восьми, а зараз вони плодяться, як кролики. У багатьох з них немає навіть пристойних залів, але ми вперто подаємо заявку на проведення Євробаскету-2017.

І знову на арені

А почалося всі 28 травня під час виборів президента Федерації баскетболу України (ФБУ). З 2007 р в цій посаді перебував, мабуть, найвідоміший український баскетболіст всіх часів, олімпійський чемпіон Олександр Волков.

За час його правління український чемпіонат став вельми високо котируватися в Європі. У нас грали класні легіонери і практично всі найсильніші вітчизняні виконавці (відтік зірок за кордон був мінімальним). «Будівельник» представляв країну в Євролізі (аналог футбольної Ліги чемпіонів), збірна посіла шосте місце на Євробаскеті-2013, а рік по тому дебютувала і на чемпіонаті світу. Дійшло до того, що в 2011 р нам навіть довірили провести Євро-2015!

Але почалася війна, а з нею і чергова криза.

«Хочу працювати, але не можу обманювати ні себе, ні інших: я зараз не можу залучити фінанси, а якщо хтось може, то йому і потрібно поступитися місцем», - зізнався Волков. Та пішов. Точніше, зняв свою кандидатуру за кілька годин до перевиборів президента ФБУ того самого 28 травня.

Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський Після чого 14 голосами проти десяти перемогу над президентом БК «Дніпро» Валерієм Кондратьєвим здобув співвласник «Черкаських Мавп» Михайло Бродський.

Михайло Юрійович - особистість в нашому баскетболі, що і говорити, наскільки відома, настільки і харизматично-суперечлива. З'явився на арені в 1992 р разом зі своїм клубом «Маккабі-Денді» (пізніше відомому як «Денді-Баскет»), але, за твердженням самого Бродського, він спонсорував ще київський «Будівельник», коли той в 1989-м ставав чемпіоном СРСР.

Його «Денді» хоч і не став чемпіоном країни, заслужено вважався найбільш просунутим її клубом. Чи не першим повернув з-за кордону наших зіркових «іноземців» (Подковиров, Мурзін, Шаптала ...), почав посилюватися стоять легіонерами, приділяв увагу дитячому баскетболу, приголомшливо розважав вболівальників на трибунах.

Завдяки невгамовному характеру Бродський охоче брався за багато починань (які, втім, незабаром сходили нанівець). Так, в середині 1990-х він створив і очолив Українську баскетбольну асоціацію (УБА), викуп у федерації право проводити національний чемпіонат. Правда, дуже скоро УБА побила горщики з ФБУ, і чемпіонат у неї відібрали.

У 2001-му Бродський безуспішно намагався повернути в Суперлігу запорізький клуб «Ферро»: додавши в його бюджет грошей, а в назву - ім'я своєї політичної партії «Яблуко». Через три роки став співвласником клубу «Черкаські Мавпи», який з неймовірними труднощами і скандалами таки вивів у Суперлігу.

Справа в тому, що влітку 2008 р Бродським з товаришами (власниками інших баскетбольних клубів, серед яких виділявся Ігор Коломойський) в пику федерації була створена чергова сила - Українська баскетбольна ліга (УБЛ). Одним з головних вимог бунтарів була прозорість фінансової діяльності федерації (іншими словами, власники хотіли самі керувати турніром). Відразу десять клубів стартували в альтернативному чемпіонаті Ліги, президентом якої, неважко здогадатися, був Михайло Юрійович.

УБЛ, з усіма своїми «плюсами» (обов'язкова присутність на майданчику мінімум одного українця, турнір дублерів, мало не обов'язковий показ матчів по ТБ) і недоробками (потворне суддівство, зміни регламенту по ходу турніру і незабутні 2,5 очка за перемогу в овертаймі !) теж проіснувала лише рік. «Революціонери» помирилися з федерацією і повернулися під її крило. А Бродський, подейкують, посварився з однодумцями настільки міцно, що був навіть достроково відсторонений від керівництва УБЛ. А потім два роки не міг заявити в Суперлігу своїх «Мавп», хоч і виграв Вищу лігу - з нього вимагали немислимий навіть по тим багатим часів вступний внесок. Ображався він тоді міцно, але потім ніби як помирився і з Коломойським і з іншими.

«Закреатівім всіх!»

«Я завжди був в опозиції», - не раз заявляв Михайло Бродський. І ось нарешті потрапив у владу. Стало зрозуміло: тепер різких і гучних заяв і рішень буде ще більше.

І правда, Бродський-президент почав шокувати починаючи з першої ж прес-конференції. Ось найбільш колоритні тези-гасла: «Мене вибрали, я отримав вотум довіри, і я впевнений, що виправдаю його»; «Нам потрібно, щоб, як в Америці, в кожному університеті була студентська команда»; «Якщо на наші брифінги приходять чотири камери - це сором. Такого не буде, я обіцяю! Будуть приходити всі телеканали, а тих, хто не буде приходити, ми будемо ганьбити - вони не допомагають українському спорту і українським дітям. А олігархи, які володіють українськими каналами, погано працюють »; «Сепаратизму в українському баскетболі не буде ... і децентралізації теж»; «Будемо креативити. Думаю, ви знаєте, що у мене з креативом все налагоджено ».

Першим повноцінним випробуванням для «новенького» президента став чоловічий Євробаскету-2015. Спочатку ми втратили право на його проведення, потім втратили головного тренера збірної.

Погодьтеся, наївно було розраховувати, що переможний і легендарний Майк Фрателло зі своїми помічниками залишиться біля керма враз зубожілій команди (в баскетбольних кулуарах досі обговорюють контракти американців: мовляв, за кожен відбірковий цикл вони отримували близько мільйона доларів, причому велика частина суми діставалася саме головному тренеру). Він і пішов.

«Фрателло ми висловили глибоку повагу, сказали« спасибі », грошей не віддали - це по-нашому», - з'єхидничав Михайло Бродський.

Волков виявив благородство - оскільки особисто запрошував американського фахівця, то борги по його зарплати «повісив" не на ФБУ, а на себе. Підсумок - за три місяці до старту Євро збірна ще перебувала без наставника.

Насмілимося припустити, що озвучуючи різні кандидатури на цю посаду, Бродський вже тоді знав: рульовим буде його давній знайомий Євген Мурзін. Нехай він не працював перед ним, ані з одним із збірок і навіть не очолював жодну зі збірних будь-якого віку. Президія побажання президента затвердив, значить, так тому і бути.

Ось тільки як Євгену Вікторовичу бути з комплектацією команди, не пояснив ніхто. До Фрателло адже майже всі бігли наввипередки, це він відраховував непотрібних. Мурзіну ж довелося до себе зазивати. Причому переговори вів навіть не він, а особисто Бродський. Але в підсумку з різними відмовками так і не прибули в національну команду Олексій Лень, В'ячеслав Кравцов, Олексій Печеров (зате дружно показали клас в Літньої лізі НБА), Сергій Ліщук з Сергієм Гладирем (мовляв, «зализували старі рани», насправді підписували нові контракти), Кирило Натяжко, Денис Яковлєв та інші.

Результат - плачевний. Хоч і згадав молодість Кирило Фесенко (її він провів не де-небудь, а в НБА), хоч трохи і не обіграли саму Литву (68:69), виступили наші на Євробаскеті потворно. Правда, єдина вимучена перемога над латишами (75:74) давала надію, але підкріпити її виграшем у Бельгії не вдалося - 71:79. Як і обіграти чехів (64:78) з естонцями (71:78). Завдання потрапити в шістку, озвучена президентом ФБУ, виявилася невиконаною.

Для «зірок» все «калачі» закінчилися

Розпрощавшись з мріями про олімпійські ліцензії (розігрувалися на Євробаскету-2015), саме час було поглянути на клубні справи. Господарство, треба визнати, дісталося Бродському неспокійне.

Важлива і хвороблива тема - єврокубки. Чинному чемпіону країни - «Хіміку» - як і рік тому запропонували виступати у другому за значимістю турнірі - Єврокубку. Правда, знову «в цілях безпеки» категорично порекомендували проводити домашні поєдинки за межами України. Южненці знову відмовилися. Але в єврокубках все ж зіграють: в новому турнірі ФІБА, який замінить Кубок виклику. Суперники на першому груповому етапі (стартує 28 жовтня) - естонський «Тарту Рок», кіпрська «ЕТА», литовський «Ювентус». Оскільки далі проходять по дві кращі команди, завдання ніби як цілком вирішувана.

Але тут постає величезна, друга за значимістю після відсутності грошей, проблема: відсутність кваліфікованих кадрів. Адже через нестабільну ситуацію в країні наші клуби вже давно покинули практично всі іноземці. Яскравий приклад - американець Дерек Нідхем. Що став чемпіоном країни у складі «Хіміка» та кращим баскетболістом Суперліги-2015 року, він влітку при першій же можливості проміняв южненський клуб на німецький «Брауншвейг».

До слова, виїхав з Південного і тренер-легіонер. Тепер Карліс Мужніекс працює з рідним латвійським «Венстпілсом», його місце зайняв колишній наставник «ОДЕСИ» Олег Юшкін. Попрощався з Україною і інший прибалтійський фахівець: наставника віце-чемпіона країни «Дніпра» Вальдемарас Хомічюса змінив з приставкою «в. о. »Денис Журавльов.

Оскільки грошей в нашому баскетболі більше явно не стало, цього літа услід за легіонерами кинули рідний чемпіонат і багато вітчизняних гравців. Деяким пощастило - потрапили в пристойні чемпіонати. В іспанську Лігу пішли Артем Пустовий (з «Хіміка» в «Обрадойро»), Руслан Отверченко та Максим Сандул (обидва з БК «Київ» - в «Манресу»). Нагадаємо, на Піренеях залишився і Сергій Ліщук, який мріяв завершити кар'єру в Україні, але з «Валенсії» перейшов в «Мурсію».

Взагалі показовий приклад тих, хто останнім часом вже виступав в зарубіжних клубах. Мабуть, не спекли ще той калач, щоб заманити їх назад. Так, Сергій Гладир перейшов з «Нансі» в «Монако», Кирило Натяжко з польського «Турова» в угорський «Шольнок», Денис Яковлєв з польського «Шльонська» в румунську «Стяуа», Андрій Агафонов з німецького «Крайльсгайм» в литовський « П'єн Жвайгждес ».

За румунський «Пітешті» тепер буде виступати екс- «киянин» В'ячеслав Бобров, його колишній одноклубник Павло Крутоус поїхав в естонський «Калев», Максим Корнієнко та Ігор Зайцев змінили чемпіонський «Хімік» на польські «Торунь» і «Розу Радом». Зауважте, майже всі гравці - кандидати в національну збірну.

На чемпіонати розподілись!

Але, як виявилося, біда не тільки з виконавцями, справжнє горе і з їх робочими місцями. Першою втратою стало зникнення київського «Авангарду». У минулому сезоні команда Андрія Подковирова виграла Вищу лігу і по праву збиралася стартувати в Суперлізі. На жаль, керівництво клубу вирішило «заморозити на невизначений термін проект професійної команди».

Потім на адресу ФБУ направив офіційний лист запорізький «Ферро-ЗНТУ». Мовляв, БК «Ферро-ЗНТУ» «припиняє існування в зв'язку з відсутністю фінансування. Розпочато процедуру ліквідації ». Трохи довше потрепихался БК «Київ», але теж відмовився від участі, вирішив взяти річну паузу.

А потім здивували «Черкаські Мавпи»: клуб несподівано попросив генерального директора Асоціації баскетбольних клубів України Володимира Поплавського виключити клуб з складу учасників Суперліги - турніру, що проводиться як раз АБКУ. Причина: «за останні два сезони Суперліга перестала бути органом, який може контролювати проведення чемпіонату, фактично переклавши ці повноваження на ФБУ».

Фактично це було оголошення війни. І замість того щоб наводити порядок, великі начальники від баскетболу затіяли незрозумілий і непотрібний суперечка - хто більше. Тобто найголовніше.

«Клуби, які залишилися боржниками по минулому сезону, не мають права заявлятися на наступний чемпіонат. Це рішення переглядатися не буде. А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати? .. Хлопці, я не подарунок », - заздалегідь попередив всіх Бродський.

У цьому Суперліга переконалася швидко. АБКУ дуже образив той факт, що без узгодження з нею федерація зобов'язала майбутніх учасників чемпіонату заплатити заявочний внесок. І висловила своє незадоволення: «З моменту створення в 2009 р, Суперліга заплатила в ФБУ за право проведення чемпіонатів більше 5 млн. Грн. У нинішніх же умовах учасники Суперліги не розуміють - за що клуби повинні платити в ФБУ по 180 тис. Грн. заявочного внеску, не рахуючи плати за посвідчення гравців і тренерів, за переходи і т. д. ».

Половину літа йшли листування і зустрічі між АБКУ і ФБУ, вирішували, кому ж проводити чемпіонат. Асоціація навіть пропонувала викупити у федерації право на проведення Суперліги. Але не дарма з першим робочим візитом в якості президента ФБУ Михайло Бродський завітав саме в спортивне міністерство. Відповідь надійшла категорична: «Згідно з рішенням президії ФБУ від 15 червня 2015 року, чемпіонат України з баскетболу проводить ФБУ спільно з Міністерством молоді та спорту України. Про продаж права проведення чемпіонату України не може бути й мови. Якщо клуби групи «Приват» мають намір проводити свій окремий чемпіонат, то це їх право. Але цей чемпіонат не матиме статусу офіційного. А це означає, що контракти гравців і тренерів цих клубів в ФБУ та ФІБА не братимуться до уваги. На нашу думку, сьогодні в нашій країні не час займатися сепаратизмом в будь-якій області діяльності. Баскетбол - не майданчик для з'ясування політичних, фінансових або ділових інтересів ».

Для довідки: до клубів групи «Приват» відносять львівську «Політехніку», дніпродзержинський «Дніпро-Азот», дніпропетровський «Дніпро», київський «Будівельник», запорізький «Ферро-ЗНТУ», івано-франківську «Говерлу» і БК «Одеса» . У минулому сезоні їх загальний бос Ігор Коломойський навіть припинив фінансування, звинувативши менеджерів і директорів в крадіжці коштів, але потім продовжив спонсорство.

Але ж на тій пам'ятній дебютної своєї прес-конференції Бродський запевняв, що знає Коломойського ось уже 20 років і у них хороші відносини. Хто знає, може, вони такими і залишаються, а ось дві організації таки посварилися. Аж до того, що Суперліга заборонила ФБУ використовувати свій бренд.

Це все було б смішно, якби не хотілося плакати. У країні, де ледь набереться кваліфікованих гравців навіть для п'яти клубів, планується проводити цілих два чемпіонати!

Спочатку Суперліга повідомила ФБУ про старт свого турніру: 31 жовтня її відкриють «Будівельник» і «Дніпро». Крім них в турнірі - «Галичина», «Одеса», «Говерла» і клуби з Кременчука та Харкова. Встановлено нижня зарплатна планка кожного клубу на рівні 2 500 000 грн.

А 24 вересня на президії ФБУ був остаточно затверджений склад учасників чемпіонату України під егідою ФБУ сезону 2015/16. Стартує він 10 жовтня, учасників десять: «Хімік» (Южний), «Черкаські Мавпи», МБК «Миколаїв», БК «Запоріжжя», «Волиньбаскет» (Луцьк), «Кривбас» (Кривий Ріг), «БІПА-Баскет» (Одеса), «Динамо» (Київ), «інфіз-Баскет» (Київ) і «Політехніка» (Львів).

Команди зіграють трехкруговой турнір, він завершиться до 31 березня, серія плей-офф фінішує до 1 травня і пройде в такому форматі: чвертьфінал буде зіграний до двох перемог, півфінали і фінал - до трьох.

ФБУ вимагає, щоб склади команд були укомплектовані як мінімум на 70% гравцями, які мають досвід виступів в еліті українського баскетболу, а домашній майданчик клубу повинна мати не менше 500 посадочних місць. А ще ФБУ досягла принципової домовленості з телеканалом «UA: Перший» (Першим національним) про трансляцію матчів чемпіонату і виступів «Хіміка» в єврокубку.

Де не «зелено», там молодо

Хто знає, може, і «Хімік» переметнувся б в Суперлігу, і там би виступали всі призери торішнього елітного дивізіону. Але щоб брати участь в єврокубках, потрібно виступати в змаганнях під егідою ФБУ.

Природно, чемпіон і буде вважатися фаворитом майбутньої першості. Южненці досить швидко знайшли заміну торішнім американцям: вже підписані 23-річний захисник Бранден Фрейзер (прийшов з угорського «Капошвара» - 24 матчі, в середньому - 15,5 очок, 5,8 передач) і уродженець Лос-Анджелеса Меттью Шоу (в італійському «Веролі» - по 10,7 очка і 5,5 підбору за матч).

Посилилися і «Черкаські Мавпи», підписавши одразу трьох перелічених виконавців, причому всі були лідерами в своїх колишніх командах -Олександр Сизов (в «Миколаєві» і «Дніпрі»), Дмитро Антонець (в «Ферро»), Антон Давидюк (в «Політехніці -Галічіне »). Також «Мавпи» повернули в Україну Клима Артамонова та Дениса Носкова, які починали минулий сезон в «Одесі», а закінчували в російському «Спартаку-Примор'я» і грузинської «Олімпії» відповідно.

Швидше за все, ці два колективи і поведуть боротьбу за чемпіонство. Хоча є ще Кривий Ріг, який підписав Дмитра Глєбова і Дмитра Забірченко, Одеса на чолі з Вадимом Пудзиреем, Запоріжжя, днями яке виграло турнір-меморіал Гаврилова.

Фаворитом же альтернативної Суперліги можна, мабуть, назвати «Будівельник». Правда, в міжсезоння там змінився головний тренер: «всього лише» за бронзові медалі Віталій Черній був звільнений, його замінив тренер молодіжної збірної Володимир Коваль.

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                                       id      інші   російська   український   білоруський   польський   англійська   іспанська   німецький   турецька   болгарська   чеська   угорський   естонський   вірменський   казахський   іврит   грузинський   сербський   хорватський   литовський   словацький   словенський   албанський   македонський   латиська   киргизький   монгольський   португальська   узбецький   корейський   румунський   датський   грецький   нідерландський   норвезький   шведський   італійська   французький   індонезійська id арабська   хінді   бенгальський   китайський   [азербайджанський   ] [Боснійський bs ] [таджицький   ] [Латинський   ] [В'єтнамський   ] [Каннада kn ] [фінський   ] [Філіппінський   ] [Ірландський   ] [Ісландський   ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський   ] [Африкаанс   ] [Амхарська am ] [каталанська   ] [Себуанська ceb ] [корсиканська   ] [Валлійський   ] [Есперанто   ] [Баскська eu ] [перський   ] [Фризька   ] [Галісійська   ] [Гуджараті gu ] [хауса   ] [Гавайський   ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський   ] [Кхмерский   ] [Курманджі   ] [Люксембурзький lb ] [лаоський   ] [Малагасійська   ] [Маорі   ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський   ] [Мальтійський   ] [Бірманський my ] [непальська   ] [Чева ny ] [панджабі   ] [Пушту   ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа   ] [Шона sn ] [сомалійський   ] [Сесото st ] [суданський   ] [Суахілі   ] [Тамільська   ] [Телугу te ] [тайський   ] [Урду   ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу   ]   [ TF ] Немає тексту   Контейнер пошкоджений id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!

А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати?
А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати?
А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати?
А що робити з боргами Суперліги, яка повинна, наприклад, суддям 160 тисяч гривень зарплати?