2. Півфінали за 13-16 місця [ правити | правити код ]
  3. Матч за 13 місце [ правити | правити код ]
  4. Матч за 11 місце [ правити | правити код ]
  5. Півфінали за 5-8 місця [ правити | правити код ]
  6. Матч за 5 місце [ правити | правити код ]
  7. Матч за 3-е місце [ правити | правити код ]
Wikipedia

open wikipedia design.

змагання з баскетболу на літніх Олімпійських іграх 1972 року проходили на арені «Руді-Зедльмайер-Халле» (Англ.) В Мюнхені з 27 серпня по 9 вересня.

Вперше в історії олімпійського баскетболу після семи перемог поспіль з 1936 року збірна США не зуміла виграти золото, в драматичному фіналі американці поступилися збірній СРСР. Збірна Куби, що стала третьою, виграла олімпійську медаль в баскетболі перший і єдиний раз у своїй історії.

фінал [ правити | правити код ]

збірна США була складена зі студентів (у фіналі лише один їх гравець був старше 21 років), так як професіонали отримають право грати на Олімпійських іграх тільки в 1992 році. збірна СРСР була набагато досвідченіший, багато гравців виступали за основну команду ще з 1960-х років. Однак у збірної США був ореол непереможності на Олімпійських іграх, до цього американці виграли 63 з 63 проведених матчів в рамках олімпійських турнірів, починаючи з 1936 року.

Радянські баскетболісти з перших хвилин захопили ініціативу і лідирували протягом усього матчу, часом їх перевага досягала 10 очок, що в дуже вузький і малорезультативною грі було суттєво. У збірної СРСР в атаці виділявся Сергій Бєлов , Він набрав 20 очок (єдиний в обох командах, хто набрав більше 10 очок). А от у іншого лідера збірної СРСР 20-річного Олександра Бєлова гра не йшла - до останньої секунди на його рахунку було лише 2 з 11 влучень з гри. На останній хвилині збірна США скоротила відставання від команди СРСР до мінімуму (48:49). За 8 секунд до кінця Даг Коллінз перехопив передачу Олександра Бєлова, і на ньому сфолив Зураб Саканделідзе. Коллінз забив обидва штрафних. Збірна США вперше в матчі вийшла вперед 50:49. Залишалося грати три секунди. Команда СРСР взяла тайм-аут. З третьої спроби відновилася гра (спочатку збірної СРСР не дали тайм-аут, а вдруге неправильно був запущений лічильник часу). Іван Едешко віддав передачу через весь майданчик Олександру Бєлову. Той забив м'яч у кільце. Команда СРСР перемогла з рахунком 51:50 [3] .

Збірна США відразу ж подала протест про перегравання матчу. спеціальна комісія ФІБА розглядала питання. За перегравання проголосували представники Італії та Пуерто-Ріко, проти - Куба, Угорщина, Польща. В результаті комісія вирішила, що команда СРСР перемогла за правилами ФІБА [4] .

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.