Полезные материалы

Зйомки фільму «Рух вгору» про перемогу збірної СРСР з баскетболу - одна тисяча дев'ятсот сімдесят дві

  1. «Виграти у американців вважалося неможливим» - У творців немає мети показати перевагу над Заходом....
  2. «Сергію Бєлову сподобався б фільм»

«Виграти у американців вважалося неможливим»

- У творців немає мети показати перевагу над Заходом. Хоча, звичайно, повністю піти від теми холодної війни неможливо. Глядачеві навіть може здатися, що режисер

намагається знизити напругу того часу між двома наддержавами, - розповідає актор Сергій Ваулин.

Кореспондент «Чемпіонату» знаходиться на знімальному майданчику фільму «Рух вгору». Саме так називається автобіографія Сергія Бєлова - великого радянського баскетболіста, одного з головних творців легендарної перемоги збірної СРСР на Олімпіаді в Мюнхені-72. Сюжет з феноменальним пасом через усе поле за три секунди до фінальної сирени назавжди увійшов в архіви світового спорту як один з найдраматичніших і величних одночасно. Радянська команда перервала гегемонію американських баскетболістів на Олімпійських іграх, і ось через 44 роки цю історію вирішили екранізувати.

Три секунди, що приголомшили світ баскетболу

Продовжуємо знайомити читачів з найбільш цікавими подіями, що відбувалися на літніх Олімпійських іграх. Сьогодні ми розповімо вам про те, що трапилося на 15-й день їх проведення.

Команда продюсерів, що працює над втіленням, - та ж, що і в гучній «Легенді № 17». Фільм дійсно буде мати деяку аналогію з картиною про Валерія Харламова. За словами продюсера Леоніда Верещагіна, на цей раз центральним персонажем фільму буде головний тренер збірної СРСР Володимир Кондрашин, якого зіграє Володимир Машков.

«Приклад« Легенди № 17 »показав, що тема спорту затребувана. Але якщо в хокеї ми перемагали неодноразово, то в баскетболі виграти у американців вважалося неможливим. Цим досі і цінна та перемога », - вважає Верещагін.

«Один хлопець грав за збірну Тринідаду і Тобаго»

Зйомки фільму проходитимуть у США, Грузії та Литві, але центральна подія - фінал між СРСР і США - знімають вже зараз в Москві, в палаці спорту «Динамо» на вулиці

У творців немає мети показати перевагу над Заходом. Хоча, звичайно, повністю піти від теми холодної війни неможливо.

Лавочкіна. Кореспондент «Чемпіонату» поспілкувався з одним з акторів фільму Сергієм Вауліна, що зіграв роль гравця збірної США Томмі Бёрлсона.

- Акторський склад набраний не тільки з професіоналів кіно, а й тих, хто свого часу мав безпосереднє відношення до баскетболу, - розповів він. - Наприклад, в складі «збірної США» практично всі американці свого часу грали в баскетбол на напівпрофесійному рівні, а один хлопець навіть виступав за збірну своєї країни, він з Тринідаду і Тобаго.

- А в «збірної СРСР» теж будуть реальні баскетболісти?
- Так, але всі карти розкривати не буду. Найіменитішими у тих і у інших будуть тренери. У нас це Володимир Машков, у американців актор з Голлівуду Джон Севедж.

6 головних битв проти Америки

Напередодні важливого хокейного матчу Росія - США згадуємо все найбільш жорсткі протистояння двох наддержав в історії Олімпіад.

- Знаєте, що «Легенду № 17» свого часу критикували за сильне спотворення реальних фактів?
- Тут все продумано до дрібниць. Фільм обіцяє бути цікавим саме своєю історією, заснованої на реальних подіях: глядач побачить і нелегкий шлях обох команд до фіналу, і трикратну перегравання останніх трьох секунд, і щиру радість спочатку американських спортсменів, а потім наших, і навіть секундометриста Зеппа Блаттера. Так-так, не всі знають, але колишній президент ФІФА в той вечір виявився чи не ключовою фігурою поєдинку.

Так-так, не всі знають, але колишній президент ФІФА в той вечір виявився чи не ключовою фігурою поєдинку

Фото: facebook.com/suren.melixetyan

«Сергію Бєлову сподобався б фільм»

Одним із запрошених акторів став колишній центровий казанського УНІКС і пермського «Урал-Грейта» Олександр Дєдушкін, до якого кореспондент «Чемпіонату» теж не

Автор легендарного пасу Іван Іванович Едешко був нашим постійним гостем. Він до цих пір в чудовій формі!

міг не підійти.

«Це моя дебютна роль в кіно, і я дуже радий запрошенню. Ні секунди не роздумував, коли дізнався, що в зйомках братимуть участь друзі, з якими я колись грав на одному паркеті: Олексій Муричев і Олександр Бєлов », - поділився Дєдушкін.

- Син Сергія Бєлова? Треба ж, в «Легенді № 17» син Валерія Харламова, Олександр, теж грав одну з ролей.
- Так, але кого зіграє Саша, я вам сказати не можу. Мені дісталася роль американського центрового Тома Макміллана, і від роботи з партнерами по команді з Голлівуду я отримав величезне задоволення.

- Володимир Машков був по інший бік майданчика?
- Так, але всі ці дні ми були одним великим дружним колективом. Володимир Львович Машков і Андрій Смоляков не тільки першокласні актори, а й справжні професіонали своєї справи - готові працювати до ночі над однією сценою, поки вона не буде знята ідеально.

- Хто-небудь з гравців тієї «золотої» збірної заглядав на знімальний майданчик?
- Автор легендарного пасу Іван Іванович Едешко був нашим постійним гостем. Він спілкувався і зі знімальною групою, і з акторським складом: підказував Машкова, як поводився на лавці Кондрашин, розповідав про Сергія Бєлова , Ділився спогадами про команду тих років, бувало, що сам брав м'яч в руки і показував, як все було на майданчику насправді. Він до цих пір в чудовій формі!

Разом ми сила. Найяскравіші перемоги команд з СРСР і Росії

Успіх російських гандболісток на Олімпіаді в Бразилії стане в один ряд з іншими видатними олімпійськими успіхами збірних нашої країни.

- Вам свого часу пощастило грати під керівництвом Сергія Бєлова.

Одного фільму недостатньо, щоб діти пішли в баскетбольні секції. Потрібно міняти ситуацію в цілому, адже за методами підготовки ми застрягли десь в минулому.

- І я вдячний за це долі. Коли працюєш з такими людьми, як Бєлов і Едешко, розумієш, за рахунок чого була здобута та перемога. Упевнений, Сергію Олександровичу сподобався б цей фільм.

- Чи буде ця робота поштовхом для російського баскетболу, тим більше що час прокату збігається з проведенням Євробаскету за участю нашої збірної?
- Боюся, що ні. Одного фільму недостатньо, щоб діти пішли в баскетбольні секції. Потрібно міняти ситуацію в цілому, адже за методами підготовки ми застрягли десь в минулому: якщо не в 72-му, то вже точно десь в 80-х. Зараз потрібно дивитися, як вибудувана система підготовки в США, і переймати їх досвід.

За словами творців, в російському прокаті стрічка з'явиться вже влітку 2017 року. Таким чином, в наступному році на кіноекран вийдуть дві картини про легендах радянського спорту: в жовтні очікується прем'єра художнього фільму «Лев Яшин. Воротар моєї мрії ». Наберемо терпіння і почекаємо, що вийде.

Наберемо терпіння і почекаємо, що вийде

Фото: vk.com/id26409428

А в «збірної СРСР» теж будуть реальні баскетболісти?
Знаєте, що «Легенду № 17» свого часу критикували за сильне спотворення реальних фактів?
Син Сергія Бєлова?
Володимир Машков був по інший бік майданчика?
Хто-небудь з гравців тієї «золотої» збірної заглядав на знімальний майданчик?
Чи буде ця робота поштовхом для російського баскетболу, тим більше що час прокату збігається з проведенням Євробаскету за участю нашої збірної?