Полезные материалы

Стрибки у воду для дітей в басейні '' Олімпійський ''. Інтерв'ю з тренером.

Ранок понеділка - це важко Ранок понеділка - це важко ... Навіть якщо для вас це ранок починається зі спорту, а не з комп'ютерного монітора в офісі. Спортом дорослі дядьки і тітки займаються, в тому числі, і в стрибкової секції басейну "Олімпійський". Зібравши ослабшую за вихідні силу волі в кулак, бредуть вони довгими коридорами і сходами, хто в тренажерний зал, хто на аеробіку, хто в басейн ... І раптом, ви чуєте як по гучних сходових прольотах наближається до вас наближається щось зовсім інше - якийсь маленький ураган. Крики, верески, тупотіння маленьких ніг - і ось, повз проноситься різнобарвна зграйка дітлахів дитсадівського віку, наступна кудись за межі ваших убогих топографічних знань про спорткомплексі "Олімпійський". Ці діти - маленькі стрибуни ... Стрибуни, в сенсі, в воду, а не просто стрибучі діти. Хоча, звичайно, цього теж у них не віднімеш. Через кілька хвилин ви можете побачити і тренера, часто провідного самого маленького або самого переляканого або, просто, новенького спортсмена на заняття ... Для тих дорослих, у яких є діти, напевно, буде цікаво наступне інтерв'ю з тренером Школи Олімпійського резерву з водних видів спорту МГФСО - Герасимовим Євгеном Дмитровичем.

Скажіть, будь ласка, Євген Дмитрович, з якого віку діти можуть приходити в вашу школу?

Спочатку трохи про школу. Заняття зі стрибків у воду проходять на базі "Олімпійського селища" і спорткомплексу "Олімпійський". В "Олімпійському селищі" провідним тренером зі стрибків у воду є Володимир Рульов, який виховав ряд чемпіонів світу та Олімпійських чемпіонів. В "Олімпійському" ж працюють такі талановиті тренери, як Шорін, Шоріна, старший тренер Каштанов, якому вдалося прекрасно організувати тренувальний процес, як в басейні, так і в батутними залі. У залі ми займаємося акробатикою, підготовчими вправами на "сухому трампліні" і батуті, а, потім, у другій частині тренування, виходимо на воду. Тут необхідно повернутися трохи назад і сказати, що, звичайно ж, якщо діти не вміють триматися на воді, то ми навчаємо їх, перш за все, плавання. Коли ми впевнені, що діти впевнено плавають, то ми переходимо до навчальних і спортивним стрибків на трампліні: "солдатики" вперед, назад, зігнувшись, і, далі, всілякі "спади". Це "спади" вперед сидячи, стоячи зігнувшись і так далі. Те ж - назад. Все це - для дітей 2000 -2001 року народження.

Тобто це виходить 5 - 6 років?

Так, 6 років. Найменші діти. Офіційно ми приймаємо дітей з 6 років, тому що тренування проходять в басейні глибиною 6 метрів і ми несемо повну відповідальність за безпеку дітей. Але, з огляду на, що наш спорт має на увазі ранню спеціалізацію, як виняток, ми приймаємо і з більш раннього віку. Для цього потрібно написати заяву на ім'я дирекції про згоду батьків.

Що повинні робити батьки? Привести і відвести? Хто стежить за тим, як діти одягаються-роздягаються, за тим, щоб вони сушили волосся як годиться?

В першу чергу, звичайно, заняття в перший рік навчання спрямовані на зміцнення здоров'я дітей. Адже це басейн - діти іноді хворіють, тому вся методика, всі заняття в перший рік навчання спрямовані на те, щоб зміцнити здоров'я дітей і прищепити любов до цього виду спорту. Тому перший рік - найважчий рік навчання. У тому числі для тренера: за дітьми треба простежити, як вони одягаються, як роздягаються, особливо за зовсім маленькими ... Діти є діти - вони виходять з басейну, емоції настільки вихлюпуються з них, що вони забувають про все - готові вискочити в одних плавках ... і тут треба простежити за тим, щоб і голову сушили, і вели себе нормально - кругом адже кахель, металеві конструкції - щоб не було травматизму! Техніка безпеки тут на першому плані повинна бути! Випадки бувають, що діти падають і отримують серйозні травми, і тому всі наші зусилля спрямовані на техніку безпеки і на воді, і на суші.

З дівчатками трохи складніше - я ж не можу в жіночу роздягальню зайти. Ми просимо батьків, мам, щоб вони допомагали. Вони купують абонементи і допомагають на наше прохання.

А до скількох років у вас діти займаються? Адже є школи, де дітей "ведуть" до 11-12 років і все ... Далі як хочеш.

Ні, у нас не так. Ось я вам привожу приклад: Віра Ільїна почала займатися з шестирічного віку і аж до 30 років. І за цей період вона два рази вигравала Олімпійські ігри, чемпіонат Світу, чемпіонат Європи. Ось уявіть її еволюцію з моменту, коли вона прийшла в басейн і не могла триматися на воді і її навчили плавати, зміцнили здоров'я і до моменту, коли вона виросла в чудову спортсменку. І таких багато.

Скільки днів в тиждень тренування у маленьких і у дорослих Скільки днів в тиждень тренування у маленьких і у дорослих?

У маленьких - три рази в тиждень тренування. Вранці з 9 до 11. Це 45 хвилин - годину в залі і інше на воді. Знову ж - простудні захворювання. Тому, ми, звичайно, намагаємося їх частіше відправляти в малечі погрітися і обмежувати перебування мокрими на повітрі, тому що - різниця температур.

Дорослі - в залежності від рівня підготовки. "Збірники" (входять в збірну Москви) і, взагалі, всі діти першого розряду і вище, займаються щодня. Перед змаганнями - дворазові тренування для того, щоб оптимально підготувати дітей. Ось зараз у нас пройшла першість Москви і наша школа виступила дуже вдало: фактично ми зайняли перші, другі, треті місця. На російських змаганнях із синхронних стрибків ми виграли золоті медалі. Є срібні, бронзові медалі. Але це діти вже 92-93 року народження.

Скільки треба платити за навчання? Чи є безкоштовні групи для "просунутих" дітей?

Ті діти, які виходять на рівень спортивної групи платять чисто символічну суму - близько 50 рублів на місяць. Ці гроші йдуть на призи і медалі для внутрішніх змагань; іграшки, шоколадки в якості заохочувального призу для самих маленьких. Взагалі, всі діти платять від 100 рублів до 50 в місяць. Тобто - зовсім небагато.

Чи є при прийомі відбір за медичними показаннями, за фізичними даними?

Так звісно. Зараз, взагалі, дуже складно відібрати повноцінних по фізичному розвитку дітей. Дуже багато слабких в сенсі здоров'я дітей. І дуже багато батьків приводять дітей тільки з однією метою - зміцнити здоров'я і навчити плавати. Ось у чому складність! Трудишся, рік відпрацював - дитина пливе, перестає боліти і ... пропадає. Йде в карате, якісь інші види спорту. А потім з'являється через два-три роки: "Ой, Євген Дмитрович! Як ми раді вас бачити! Ми знову до вас ...". А час-то упущено! У нас рання спеціалізація, і якщо ми не доб'ємося до 9 років якихось результатів, то ... Ось, наприклад, на першості Москви зараз дитина 97 року повинен показати результат другого, наблизиться до першого розряду. Він повинен виконати певні стрибки на хорошому спортивному рівні. Тому дітям, які відстали від груп, надолужити згаяне вже дуже-дуже важко.

Скільки зараз в Москві шкіл зі стрибків у воду?

Три: Наша школа - МГСФО, школа ЦСКА і Профспілки. Але зараз же все реорганізується! Закриваємо школу, а потім хапаємося за голову. З басейнами та ж ситуація. Ось в Лужниках був прекрасний басейн, там вишку взагалі прибрали. В "Чайці" - відкритий басейн - теж зараз складності. Орендна плата знову ж виросла ...

В яких змаганнях діти беруть участь, і чи є якісь літні табори, бази?

Є, є, обов'язково є. Ну, тут, по Москві, різні змагання проводять: пам'яті Тімошеніной, чемпіонат Москви, першість Москви. Проводимо ми і першість нашої школи в кінці року. За їх підсумками проводиться оцінка нашої діяльності.

Є у нас чудова база в Чехові. Путівки буквально копійки коштують: ми платили щось близько 1000 рублів за 21 або 24 дня. Дотація йде від нашої школи. Чотириразове харчування, причому таке, якого немає ні в одному іншому таборі - на дуже високому рівні!

Останнє питання - з приводу травматизму. Наскільки часті травми?

Ой! Це болюче питання! Стежимо за дітьми, але, на жаль, травми бувають.

Вони бувають під час стрибка або, скоріше, від того, що це - маленькі діти?

Ні, скоріше від того, що маленькі діти: крутяться, крутяться, бігають ... Розумієте, ми не можемо весь час "гарчати" на дітей. Пояснюємо: "Не можна бігати, тільки по сходах піднімайтеся, колом слизько і можна посковзнутися ...". Звичайно, потрібно від викладача суворе ставлення до дітей.

А під час стрибка?

Буває, буває ... Але, це - похибки в техніці. Буває, і про трамплін вдаряються. Але це не тільки діти! Ось, на Олімпіаді в Лугано. Олімпійський чемпіон! Американець. Під час стрибка б'ється головою об трамплін! Шістнадцять швів наклали, але він виграв Олімпіаду - став чемпіоном. Ніхто не застрахований. Навіть на вулиці діти і дорослі падають. Звичайно, ми стежимо за цим, намагаємося уникнути.

А буває, що дитина перестає займатися просто тому, що боїться? Боїться висоти?

Ну, всі діти проходять через цю стадію - страх. Тут треба бути і психологом трошки. По відношенню до дитини. Одного можна - так - вольовим рішенням поставити на трамплін, і він стрибне, а іншого потрібно пряником ... Тому що багато дітей - домашні. Ось - бабуся стоїть. Перший раз вона не могла від себе дитину відірвати - була істерика. А зараз він вже і бабусю не помічає! Все залежить від нашого підходу, методики, від грамотності. Та й батьки іноді налаштовують: "Ой, тут шість метрів глибини, ти не лізь відразу в воду, не стрибай!". Ми і з батьками проводимо роз'яснювальні бесіди ... Ми несемо повну відповідальність за безпеку дитини.

На закінчення репортажу - телефон школи: 912 72 68

Директор - Васильченко Ольга Іванівна.

Розмовляв і фотографував Петров Сергій

Коментувати можут "Стрибки у воду для дітей в басейні '' Олімпійський ''. Інтерв'ю з тренером."

Скажіть, будь ласка, Євген Дмитрович, з якого віку діти можуть приходити в вашу школу?
Тобто це виходить 5 - 6 років?
Що повинні робити батьки?
Привести і відвести?
Хто стежить за тим, як діти одягаються-роздягаються, за тим, щоб вони сушили волосся як годиться?
А до скількох років у вас діти займаються?
Скільки днів в тиждень тренування у маленьких і у дорослих?
Скільки треба платити за навчання?
Чи є безкоштовні групи для "просунутих" дітей?
Чи є при прийомі відбір за медичними показаннями, за фізичними даними?