Волейболістки МГТУ ім. Н.е. Баумана в непростій грі, але «всуху» обіграли суперниць з НДУ МГСУ-МІСД

МГТУ ім. Н.е. Баумана - НДУ МГСУ-МІСД - 3: 0. (25:19; 25:18; 25:20).

11.12.2018 р, вівторок, 19:00

ХХХ I Московські спортивні студентські ігри, сезон 2018/2019 рр.

Чемпіонат Москви серед ВНЗ з волейболу, жінки, Вища ліга «А», перший етап, груповий етап, 9-ий тур

Адреса проведення матчу: м Москва, СК МГТУ ім. Н.е. Баумана, м. Електрозаводська / м. Бауманська, Госпітальна набережна, д. 4/2

склади:

склади:

МГТУ ім. Н.е. Баумана: (футболки - фіолетово-чорно-білі): Анастасія Бордзиловська (№ 11, к), Юлія Журавльова (№ 3), Юлія Білоусова (№ 5), Єлизавета Кононенко (№ 9, л), Тетяна Паніченко (№ 12) , Анастасія Максимова (№ 13), Олександра Крутова (№ 10), Анастасія Відяпіна (№ 17), Марія Галкіна (№ 18), Софія Лупеко (№ 19), Анна Крошкина (№ 21), Марія Мухіна (№ 22).

Головний тренер: Маслов Володимир Олександрович.

НДУ МГСУ-МІСД: (футболки - синьо-чорно-білі): Софія Самошкина (№ 11, к), Олена Кольцова (№ 1), Олександра Швець (№ 2), Єлизавета Кулешова (№ 4), Діана Ломтева (№ 9 ), Олена Андрєєва (№ 12), Дар'я Калашникова (№ 13, л), Єлизавета Малихіна (№ 14), Єлизавета Товчігречко (№ 17).

Головний тренер: Погосова Інга Степанівна.

Головний суддя: Денис Васильєв.

У минулий вівторок, 11.12.2018 р, в рамках жіночої студентської волейбольної Вищій лізі «А», команда МГТУ ім. Н.е. Баумана на своєму рідному паркеті приймала суперниць з НДУ МГСУ-МІСД. Фаворитом у цій парі були підопічні Володимира Маслова, які перебували на 4 місці - в 8 матчах вони 5 разів перемагали і 3 поступилися, а гравці Інги Погосову займали 8 сходинку, мавши в активі 2 вікторії і 6 поразок. Втім, обидві сторони підходять до очного матчу в різному настрої, «Бауманка» програла принциповий поєдинок на виїзді МПДУ - 0: 3, а «будівницею» вдома здолали МАДИ з тим же результатом - 3: 0. Разом з тим, МГТУ ім. Н.е. Баумана і НДУ МГСУ-МІСД за попередні шість сезонів між собою не грали, а звітний матч видався хоч в сторону перших, але другі бій все ж дали!

Баумана і НДУ МГСУ-МІСД за попередні шість сезонів між собою не грали, а звітний матч видався хоч в сторону перших, але другі бій все ж дали

Перший бал в грі заробили гравці Інги Погосову, за рахунок результативної діагоналі Діани Ломтева - 0: 1, далі була невимушена помилка друге - 1: 1, і за них в наступній атаці разючу знижку зробила капітан Софія Самошкина - 1: 2. Потім команди обмінялися подачами в сітку - 2: 2 і 2: 3, а результат на табло зрівняла Анастасія Максимова - 3: 3. Після цього рахунку на табло «Бауманка» стабілізувала прийом і почала набирати очки. Так, точної діагоналлю блиснула Тетяна Паніченко - 4: 3, підступну знижку зробила капітан Анастасія Бордзиловська - 5: 3, одиночний непробивний блок продемонструвала Максимова - 6: 3 і з подачі результативно відіграла Юлія Журавльова - 7: 3. Зазначу, що найрезультативнішим гравцем перших у стартовій партії стала Максимова, яка набрала 8 балів, у гостей же по 3 очки набрали Самошкина і Ломтева.

Зазначу, що найрезультативнішим гравцем перших у стартовій партії стала Максимова, яка набрала 8 балів, у гостей же по 3 очки набрали Самошкина і Ломтева

«Бауманка» вела гру, лідируючи начебто без проблем, зберігаючи комфортний відрив у рахунку. Незабаром Максимова провела ще одну точну діагональ - 9: 6, а трохи пізніше Бордзиловська зіграла вдало з подачі - 11: 7 і Журавльова успішно відіграла в нападі - 12: 7. Трохи згодом рахунок в першому сеті став 13:10, коли «Бауманка» вибудувала непробивний блок в зв'язці Паніченко / Галкіна. Проте, як раз на цьому відрізку першої партії господині розслабилися, чим не забарилися скористатися гості. В атаці за НДУ МГСУ-МІСД по діагоналі точно зіграла Ломтева - 13:11, точну подачу виконала Самошкина - 13:12, а потім непробивний одиночний блок виставила Ломтева - 13:13. Після ще одного рівності 14:14 гості подали в сітку - 15:14, а за господарок ейсом відзначилася Журавльова - 16:14. Далі точну знижку зробила за гостей Олена Кольцова - 16:15.

Далі точну знижку зробила за гостей Олена Кольцова - 16:15

Як бачимо, «будівницею» намагалися чіплятися за очки, привносячи інтригу в матч. Обидві сторони обмінялися і результативними блоками, потрійний за «Бауманку» виставили Бордзиловська / Паніченко / Максимова - 17:15, а подвійний за «будівниць» Єлизавета Малихіна / Єлизавета Товчігречко - 17:16. Останнє ж рівність в першому сеті було після холостий атаки господинь - 17:17. Перед тайм-аутом точної знижкою відіграла Максимова - 18:17. Після паузи знову своє слово сказала 13 номер «Бауманки», подавши потужно, а м'яч від сітки виявився на протилежному боці майданчика - 19:17. Втім, після того як за «будівниць» в атаці успішно зіграла Самошкина - 21:19 «Бауманка» включила повні оберти, і особливо потужно в кінцівці першого сету зіграла Галкіна, Марія набрала три очки поспіль - в атаці - 22:19 двічі поспіль з подачі - 23:19 і 24:19, а завершила всі точним ударом у сітки Олександра Крутова - 25:19. За партіям же в матчі вперед вийшли «фіолетово-чорно-білі» - 1: 0.

За партіям же в матчі вперед вийшли «фіолетово-чорно-білі» - 1: 0

Другий сет завзято почали підопічні Інги Погосову, здобувши три бали поспіль. Разючу знижку зробила Ломтева - 0: 1, «Бауманка» провела неточну атаку - 0: 2 і Олександра Швець виконала ейс - 0: 3, а перервала цю серію суперниць Марія Галкіна точним пострілом у сітки - 1: 3. Пізніше, після точної знижки Самошкин «будівницею» лідирували і 2: 5, а потім і 4: 6 після чергової ударної атаки все тієї ж Самошкин. Якщо торкатися результативності гравців у другій партії, то у господинь знову кращою стала з 5 балами Максимова, і стільки ж очок в стані НДУ МГСУ-МІСД набрала Самошкина. А 4: 7 стало потім не береться удару з подачі Олександри Швець. Далі пішли тривалі розіграші м'яча, в яких «Бауманка» краще розпоряджалася в атаці, ставши частіше суперниць набирати очки.

Далі пішли тривалі розіграші м'яча, в яких «Бауманка» краще розпоряджалася в атаці, ставши частіше суперниць набирати очки

Капітан гостей явно була в ударі, її ж постріл у сітки підтримав лідерство в рахунку НДУ МГСУ-МІСД - 7: 9. Однак потім у гостей пропав прийом, за господинь в атаці впевнено зіграла Максимова - 8: 9, другі допустили невимушену помилку - 9: 9 і біля сітки здорово зіграла Крутова - 10: 9. Гравці Інги Погосову непогано билися з одним з лідерів таблиці, тримали цифри на табло рівними ще кілька разів - 11:11 після разючої діагоналі Самошкин, і 12:12 після холостий атаки опоненток. Однак після цього рахунку, «Бауманка» почала переламувати хід партії в свою користь, набравши три очки поспіль - 15:12, перед тайм-аутом суперниць. Після даної паузи в раж увійшли підопічні Володимира Маслова, які продовжували здобувати очки з відмінним настроєм.

Після даної паузи в раж увійшли підопічні Володимира Маслова, які продовжували здобувати очки з відмінним настроєм

По діагоналі черговий точний постріл завдала Бордзиловська - 16:12, біля сітки зіграла на ура Журавльова - 17:12, а трохи пізніше Максимова ще більше зробила відрив своєї команди, відігравши впевнено в нападі - 19:14. У «будівниць» знову пішли проблеми з прийомом, а господинь на куражі було не зупинити. Забійну подачу створила Журавльова - 22:14 перед ще одним тайм-аутом гостей, після якого за «будівниць» очко у сітки точним ударом принесла Олена Андрєєва - 22:15. Втім, якщо хтось і вірив в чудеса, в нашому випадку їх не відбулося, волейболістки МГТУ ім. Н.е. Баумана довели і другу партію на свою користь. Після разючої знижки гостей у виконанні Малихін рахунок став - 23:18 але потім за перше вдалі атаки провели по черзі Максимова - 24:18 і Крутова - 25:18, а по партіях перші вели теж впевнено - 2: 0!

Після разючої знижки гостей у виконанні Малихін рахунок став - 23:18 але потім за перше вдалі атаки провели по черзі Максимова - 24:18 і Крутова - 25:18, а по партіях перші вели теж впевнено - 2: 0

Третя партія була схожа з іншими в тому плані, що тривалий час гості діяли на рівних, але в підсумку «Бауманка» виявлялася в виграші. І знову, як і в попередніх сетах, рахунок на табло відкрили дівчата з НДУ МГСУ-МІСД, за яких точну знижку зробила Самошкина - 0: 1, на що господині відповіли результативною атакою у виконанні Галкіної - 1: 1. «Будівницею» знову набрали бал за рахунок разючої знижки, на цей раз у сітки в цьому елементі блиснула Ломтева - 1: 2, та й «Бауманка» відповіла своєю точною знижкою, виробленої Крутової - 2: 2. Найрезультативнішими у обох сторін стали в третьому сеті знову знайомі вже нам волейболістки, Максимова з 6 очками і Самошкина з 8 балами в активі! Гра ж в даному сеті спочатку йшла очко в очко, а рівність було не раз і не два, і не три.

Гра ж в даному сеті спочатку йшла очко в очко, а рівність було не раз і не два, і не три

3: 3 настав після ударної атаки Паніченко, на що гості відповіли разючим пострілом в нападі Кольцовой - 3: 4. Рівність 4: 4 було після тривалого розіграшу і точної діагоналі розігралася Паніченко, а 5: 5 після діагонального удару у відповідь Малихін. Так результат був і після пробивний діагоналі Журавльової - 6: 6, трохи пізніше двічі поспіль точно з подачі зіграла Максимова - на виліт - 8: 6 і ейсом - 9: 6, перед тайм-аутом. Після цієї паузи «Бауманка» виграла ще три очки поспіль, за рахунок двох діагоналей поспіль Галкіної - 10: 6 і 11: 6, і ще однієї діагоналі від Журавльової - 12: 6. Здавалося б, 6 очок відриву, відмінний результат, але тут пішло ослаблення прийому у перших, ніж почали користуватися «будівницею», проявивши характер.

Здавалося б, 6 очок відриву, відмінний результат, але тут пішло ослаблення прийому у перших, ніж почали користуватися «будівницею», проявивши характер

Господині самі провели дві атаки поспіль з ударом у сітку - 12: 7 і 12: 8, потім другі збудували подвійний блок в зв'язці Самошкина / Товчігречко - 12: 9, Швець виконала ейс - 12:10, а Самошкина завдала нищівний удар по центру майданчика - 12:11 перед тайм-аутом МГТУ ім. Н.е. Баумана. Після паузи перші набрали один бал, за рахунок холостий атаки суперниць - 13:11, а після тривалого розіграшу очко ударом по діагоналі за НДУ МГСУ-МІСД здобула Ломтева - 13:12. Далі більше, Самошкина виставила два поспіль непробивних одиночних блоку - 13:13 і 13:14. Тут, як то кажуть, запахло смаженим, але «Бауманка» вчасно схаменулася - 16:14 а в останній раз вона поступалася з рахунком 19:20, після того як за гостей в нападі ударно відіграла Швець.

Тут, як то кажуть, запахло смаженим, але «Бауманка» вчасно схаменулася - 16:14 а в останній раз вона поступалася з рахунком 19:20, після того як за гостей в нападі ударно відіграла Швець

Проте, чергове рівність цифр на табло було встановлено після діагоналі перших у виконанні Галкіної - 20:20 а вивела вперед «фіолетово-чорно-білих» з подачі на виліт Максимова - 21:20, перед останнім тайм-аутом в грі. Зазначена пауза пішла більше на користь господаркам, ніж гостям, так як всі очки до кінця третьої партії виграли підопічні Володимира Маслова. Ми стали свідками холостий атаки гостей - 22:20, разючої знижки Бордзиловська - 23:20 подвійного блоку в зв'язці Крутова / Галкіна - 24:20 і подачі на виліт Максимової - 25:20, а перемога в грі за сетами для господинь стала « сухий »- 3: 0!

Ми стали свідками холостий атаки гостей - 22:20, разючої знижки Бордзиловська - 23:20 подвійного блоку в зв'язці Крутова / Галкіна - 24:20 і подачі на виліт Максимової - 25:20, а перемога в грі за сетами для господинь стала « сухий »- 3: 0

Резюмуючи матч, можна стверджувати, що перемога МГТУ ім. Н.е. Баумана не виглядає такою вже легкою, якщо дивитися тільки на підсумкові цифри кожного з проведених сетів. З більш докладного огляду видно, що «будівницею» явно упиралися, але більш стабільно відіграли волейболістки господинь, та й концентрація у них вийшла краще, за рахунок чого вони і перемогли. Станом на 19.12.2018 р МГТУ ім. Н.е. Баумана займає 5 сходинку, поступившись 18.12.2018 р команді РАНХиГС - 1: 3, а НДУ МГСУ-МІСД розташовується на передостанньому 9 місці і наступну гру проведе проти лідера чемпіонату МПДУ - 21.12.2018 р!

Кращі гравці матчу: Анастасія Максимова (МГТУ ім. Н. Е. Баумана), Марія Галкіна (МГТУ ім. Н. Е. Баумана), Тетяна Паніченко (МГТУ ім. Н. Е. Баумана), Софія Самошкина (НДУ МГСУ-МІСД ).

Інтерв'ю з діагональною НДУ МГСУ-МІСД Оленою Кольцовой

- Олено, як оціниш минулий гру? Що вдалося зробити, що ні?

- Звичайно, з таким результатом не можу сказати, що грою задоволена. Можу, швидше за сказати, що були позитивні моменти, один з яких - настрій. На початку кожної партії ми йшли очко в очко, десь вели в 2-5 очок. А ось кінцівки, які потрібно грати на характері, завжди віддавали, причому самі. Над характером нам і потрібно працювати. Подача наша нас порадувала, бо перевага найчастіше мали саме за рахунок неї. У захисті теж були позитивні моменти: діставали мертві м'ячі, допомагали один одному. А ось прийом нас підвів, особливо мене в кінці третьої партії: кілька м'ячів, які повинні були залишатися в грі, були програні. Тренуватися є над чим. І перш за все над собою.

- Що скажеш по супернику?

- Дівчата показували стабільну гру. Вони знають, де у них слабкі сторони, тому намагаються набрати очок на елементах, де вони сильніші. Дівчатка тримають концентрацію і дограють до кінця, і м'ячі і партії. Як людина, що вірить в свою команду, я вірю, що ми могли переламати хід зустрічі. Але, повторюся, і скажу, що основна наша робота полягає в роботі над собою - над загальним характером команди.

- Наскільки я зрозумів, вашим лідером атаки є капітан Софія Самошкина, вона набрала 16 очок, і чи є вона головним лідером колективу?

- Так, Соня дійсно показує вражаючі результати від матчу до матчу. На кожній грі вона намагається показати максимальний результат. І, звичайно, вона прагне бути лідером і на майданчику, і поза нею.

І, звичайно, вона прагне бути лідером і на майданчику, і поза нею

- Вся команда змогла під'їхати на гру?

- Ні, на жаль, на грі не було одного з основних нападників догравання - Насті Павлової. Вона напередодні захворіла. Але наші дівчатка добре увійшли гру і дуже гідно себе проявили. Хоча, звичайно, в деяких моментах і не вистачало Насті.

- Завдання спочатку на сезон ставили якісь? Все-таки ваш ВНЗ в минулому сезоні грав у Суперлізі.

- Завдання на сезон у нас завжди максимальні: вийти першими з групи або, як мінімум, зайняти призове місце. Але, в цьому сезоні гра у нас йде не так, як заплановано. Думаю, що у нас ще є всі шанси, головне їх не упустити: ми вже зіграли з новими гравцями і звикли до змін в складі. А попереду ще тривалий тренувальний період, тому вийдемо в нову частину сезону підготовленими.

- З минулих ігор цього сезону були образливі поразки?

- Так, якщо чесно, кожна поразка дуже прикро. Прикро в першу чергу через те, що розумію, що ми можемо, що можемо грати і вигравати у тій чи іншій команди. Але самі цього не робимо. Всі дівчатка намагаються відповідально підходити до ігор і тренувального процесу. І переживаємо, якщо не вдається показати і нав'язати супернику свою гру.

- Як тобі чемпіонат, в цілому?

- Для нашої команди це не найвдаліший чемпіонат. Всі команди в ігровому плані рівні, що ще раз показує, що перемогу потрібно здобувати не тільки за рахунок техніки і зіграності, але і за рахунок емоцій, характеру і згуртованості.

- Цей сезон який для те6я за рахунком за свій ВНЗ?

- Для мене це вже четвертий сезон. І перший - в якості діагонального.

- Це для тебе найкомфортніша позиція і які були інші?

- За своїм амплуа я єднальна. І більше звикла грати там. Досвід гри в діагоналі мені теж цікавий: змушує дивитися на гру трохи з іншого боку. Я стала грати більше на прийомі і в нападі, відповідно. Спочатку було трохи незвично, що беру участь не в кожному розіграші, як сполучний, наприклад. Це розслабляє, тому частіше треба зупиняти себе, щоб не втрачати концентрацію. І, звичайно, робота над іншими технічними елементами теж захоплює. Можу сказати, що в діагоналі мені комфортно: розташування на майданчику той же, що і у зв'язки. Хоча до деяких моментів ще звикаю.

- Найбільш пам'ятна гра за свій ВНЗ в рамках МССІ за чотири роки?

- Спочатку подумала, що такої немає, так як всі ігри запам'ятовуються по-своєму. Але потім зрозуміла, що першою прийшла в голову гра проти РГАУ-МСХА їм. К.А. Тімірязєва на першому курсі. Ми тоді відставали від суперниць 0: 2 за партіями і в турнірній таблиці на пару місць, здається. Вони йшли четвертими в Суперлізі. І ми виграли цю гру 3: 2. Дуже напружений матч був, але запам'ятався точно. Тоді кожен гравець виклався на 100%.

- Ти є старожилом команди, скільки ще гравців як ти в колективі залишилося?

- Нас таких залишилося п'ять чоловік в заявці. Якщо говорити про запланований старт з МГТУ ім. Н.е. Баумана, то це я і Настя Павлова, яка не змогла бути на грі.

- Це твій останній сезон за НДУ МГСУ-МІСД або ще буде?

- Поки можу сказати, що так - останній. Думки про вступі до магістратури, звичайно, є. Але життя дуже непередбачувана, і хто знає, як все може скластися.

- Чому обрала грати в волейбол і чим тебе привабила ця гра?

- За цією грою спостерігаю з дитинства. Мої батьки познайомилися на волейбольному майданчику, тому з цим видом спорту знайома давно. Звичайно, вибір виду спорту у мене був, і батьки неодноразово запитували, чи точно я хочу їм займатися, так як на той момент в найближчому радіусі не було тренерів. Я однозначно відповідала «так», і що мене не лякає довга дорога.

- Чи не було мрії стати професійною волейболістки?

- Як не дивно, немає. Я, напевно, розуміла, що у мене немає особливих перспектив, тому що в порівнянні з іншими дівчатами мені дуже не вистачало зростання. Та й взагалі, в плані кар'єри не було думок розглядати це як професію. Все-таки більше для душі граю.

- Цей вид спорту для тебе номер один?

- Так, безумовно, номер один. Ще люблю бігати, на довгі дистанції, але це вже, як хобі. На подолання себе завдання. Мотивує дуже добре, коли з кожним разом збільшуєш дистанцію, коли відкривається друге дихання, коли розумієш, що можеш більше.

- І наостанок, твої побажання на частину сезону.

- На решту сезону побажаю нашій команді не падати духом і грати до кінця. У свою гру. Всім разом. Я знаю, що це непросто, але, якщо все разом зробимо зусилля, то точно зможемо.