Полезные материалы

Баллак, Міхаель

  1. Ранні роки [ правити | правити код ]
  2. «Кайзерслаутерн» [ правити | правити код ]
  3. «Байєр 04» [ правити | правити код ]
  4. «Баварія» [ правити | правити код ]
  5. «Челсі» [ правити | правити код ]
  6. «Байєр 04» [ правити | правити код ]
  7. Клубна статистика [ правити | правити код ]
  8. Міжнародна статистика [ правити | правити код ]

Міхаель Баллак ( ньому. Michael Ballack; вимова: [Mɪçaːʔeːl balaːk] ; народився 26 вересня 1976 року , в Герліц , округ Дрезден , НДР ) - німецький футболіст, півзахисник . Входить в список ФІФА 100 .

Першим клубом Баллака в його професійній кар'єрі був « Хемніцер », В основну команду якого німець був переведений в 1995 році з молодіжної команди. Дебют Баллака в команді відбувся в цьому ж 1995 року [2] . 26 березня 1996 року Баллак дебютував у збірній Німеччини. У 1997 році Баллак перейшов в « Кайзерслаутерн ». У свій перший сезон в клубі Баллак виграв Бундеслігу - його перший великий трофей. У сезоні 1998/99 Баллак став набагато частіше залучатися в основного складу. У 1999 році Баллак перейшов в леверкузенський « Байєр 04 ». У сезоні 2001/02 Баллак не виграв жодного трофея як в клубі, так і в збірній, але отримав відразу 4 срібних медалі: «Байєр» посів друге місце в Бундеслізі, кубку Німеччини , лізі чемпіонів , А на що проходить в 2002 році чемпіонаті світу збірна Німеччини програла збірної Бразилії в фіналі мундіалю.

У 2002 році Баллак перейшов в мюнхенську « Баварію »За 12,9 млн євро, вигравши з клубом« золотий дубль »В 2003, 2005 і 2006 роках. В середині 2006 року Баллак приєднався до клубу Англійської Прем'єр-ліги - лондонському « Челсі ». У складі «синіх» Баллак дійшов до першого в історії клубу фіналу Ліги чемпіонів , Три рази виграв кубок Англії , виграв Суперкубок Англії , Став чемпіоном Англії, а також володарем кубка Футбольної ліги Англії .

На міжнародному рівні Баллак грав на чемпіонаті Європи в 2000, 2004 і 2008 роках і чемпіонаті світу в 2002 і 2006 роках. Головний тренер збірної Німеччини Юрген Клінсманн призначив Баллака капітаном збірної в 2004 році, німець пробув їм 6 років - до 2010 року.

Ранні роки [ правити | правити код ]

У 1995 році Баллак дебютував на найвищому рівні в клубі другої бундесліги « Хемніцер »(В 1990 році місту Карл-Маркс-Штадт було повернуто історичну назву - Кемніц). У своєму першому сезоні на дорослому рівні Баллак зіграв 15 ігор, а «Кемніцнер» вилетів з другої бундесліги в регіональну лігу. У сезоні 1996/97 Баллак був лідером клубу, забив в 34 матчах 10 голів, отримав виклик до молодіжної збірної. Надійшло запрошення з «Кайзерслаутерна», який під керівництвом Отто Рехагеля якраз повернувся в бундеслігу. Так, влітку 1997 року Баллак переїхав в Кайзерслаутерн.

«Кайзерслаутерн» [ правити | правити код ]

Перший сезон в «Кайзерслаутерні» для Баллака став суперечливим - він мало грав (всього 16 матчів без голів), втім, отримував дуже хороші оцінки за свою гру (середній бал від «Кіккера» - 2,96), регулярно викликався до молодіжної збірної, але при цьому став чемпіоном Німеччини! Вперше в історії німецького футболу команда, що грала роком раніше в другій бундеслізі, виграла національну першість! Так Міхаель завоював свій перший титул у великому футболі. Однак не все було гладко - по ходу сезону Баллак посварився з Отто Рехагелем через те, що мало грав. При цьому Рехагель в інтерв'ю постійно підкреслював, що вважає Баллака дуже талановитим гравцем. Втім, вже в наступному чемпіонаті Король Отто використовував Баллака на повну котушку. Міхаель зіграв у бундеслізі 30 матчів, забив 4 голи, дебютував в Лізі Чемпіонів, де «Кайзерслаутерн» дістався до чвертьфіналу. Цікаво, що у Баллака не було постійної позиції на полі - він грав і опорним хавбеком, і плеймейкером, іноді навіть на фланзі. Часто виходив на заміну. Відносини з Реххагелем залишалися натягнутими, і спортивні видання прогнозували перехід Баллака в іншу команду. Навесні 1999 «Кайзерслаутерн» надійшла пропозиція від леверкузенського «Байєра» про продаж Баллака. Переговори були дуже непростими. Але, врешті-решт, Баллак став гравцем аспиринового клубу.

«Байєр 04» [ правити | правити код ]

У новому колективі Міхаель дуже швидко став своїм. Цьому багато в чому сприяло довіру головного тренера Крістофа Даума. Баллак став твердим гравцем основного складу, ідеально вписавшись у тактичну модель Даума. При цьому Баллак грав на улюбленій позиції опорного хавбека. Сезон 1999/2000 став для нашого героя переломним. Якщо раніше про Баллаку говорили як про перспективний, талановитого футболіста, то тепер Міхаель їх розряду перспективних остаточно трансформувався в справжнього майстра. Сам Баллак говорив раніше і визнає зараз, що в цьому величезна заслуга Даума. Але повернемося до того сезону. Його початок затьмарила травма, через яку було пропущено багато ігор на старті чемпіонату, багато в чому через відсутність Баллака «Байєр 04» не зміг вийти з групи в Лізі Чемпіонів. Одужавши, Баллак продемонстрував іскрометний футбол, до пари всій команді. Леверкузенці впевнено йшли до чемпіонського титулу, показуючи видовищну, атакуючу гру. Сам Баллак регулярно викликався в збірну Німеччини, отримував високі оцінки своєї гри. Але розв'язка була трагічною. В останньому турі «Байєру» було достатньо зіграти внічию в гостях зі скромним «Унтерхахінгом», який вже гарантував собі від вильоту з бундесліги. Переслідувала аспіринових мюнхенська «Баварія» не вірила в невдачу суперника. Дійшло до того, що президент мюнхенців Франц Беккенбауер напередодні останнього туру полетів в турне по Океанії, агітуючи представників ФІФА за проведення чемпіонату світу 2006 року в Німеччині. Яке ж було здивування «Кайзера», коли йому подзвонила дружина і сказала, що «Баварія» стала чемпіоном! Той матч з «Унтерхахінгом» Баллак називає найгіршою в своїй кар'єрі. Та й як інакше! Саме його автогол, після якого суперники вийшли вперед, став по суті вирішальним. Леверкузенці рвонули відіграватися, не реалізували свої нечисленні моменти, а в кінці матчу «Унтерхахінг» вдалася контратака, і рахунок став 0: 2. Чемпіонський титул поплив з рук.

Ще одним грандіозним розчаруванням став чемпіонат Європи в Бельгії і Голландії. Роздирається внутрікомандного чварами, не мала ні поставленої гри, ні чіткого основного складу збірна Німеччини з тріском провалилася. Баллак зіграв 18 хвилин, вийшовши на заміну в матчі проти англійців (0: 1), і провів перший тайм гри з португальцями (0: 3).

У сезоні 2000/2001 в німецькому футболі трапився один з найгучніших скандалів за всю його більш ніж столітню історію. Виявилося, що Крістоф Даум, який повинен був очолити влітку 2001 року національну збірну, брав кокаїн. Ця історія крім самого Даума, який був змушений відмовитися від подальшої роботи в збірній, найболючіше вдарила по «Байєру». Втративши в ході сезону тренера, команда не змогла піднятися вище четвертого місця в бундеслізі і знову не пройшла перший груповий етап Ліги Чемпіонів. Баллак, як і весь «Байєр», грав нерівно. Проте, саме в тому сезоні він завоював місце в основному складі збірної.

Сезон 2001/2002 став для Міхаеля Баллака поки найвдалішим. Він остаточно перетворився на зірку світового рівня, чому сприяла і його яскрава гра, і високі результати «Байєра» і збірної Німеччини. Але ось парадокс - в чотирьох турнірах команди Баллака всякий раз займали другі місця! Новим головним тренером «Байєра» був призначений прихильник атакуючої гри Клаус Топпмёллер. У минулому відмінний форвард (108 голів у 204 матчах бундесліги за «Кайзерслаутерн»), Топпмёллер за рік роботи в клубі досяг воістину вражаючих результатів! При Топпмёллере дещо змінилася гра Баллака. Тепер він набагато менше уваги приділяв оборонних дій, став частіше брати участь в атаках, виконував всі штрафні і пенальті. Тріо центральних півзахисників «Байєра» становили виконував чорнову роботу Карстен Рамелов, плеймейкер Йілдірай Баштюрк і Баллак. Вони розривали оборону гостей при активній підтримці флангів, де грали аргентинець Пласенте і Бернд Шнайдер (який іноді грав і в центрі). А якщо врахувати, що в атаку часто підключався бразилець Лусіо, а попереду грав дует Кірстен-Нойвілль, то суперник просто губився.

У 29 іграх в бундеслізі Баллак забив 17 голів. Не менш результативно він грав і в кубку Німеччини і в Лізі Чемпіонів. Його найпотужніших ударів наводили жах на воротарів Європи. У Лізі Чемпіонів «Байєр» справив фурор - випередивши в групових турнірах таких грандів, як «Арсенал», «Депортіво» і «Ювентус», а потім, обігравши в чвертьфіналі «Ліверпуль», а в півфіналі «Манчестер Юнайтед», аспіринова команда в фіналі в рівній грі поступилася мадридському «Реалу». Заслуга Баллака в цьому успіху дуже велика. Внутрінімецьких сезон в черговий раз приніс розчарування. Лідируючи весь чемпіонат, «Байєр» допустив дві осічки на фініші (1: 2 від «Вердера» і 0: 1 від «Нюрнберга»), ніж тут же скористалася дортмундська «Боруссія». У підсумку лише друге місце. Містика продовжилася в фіналі кубка Німеччини, в якому «Байєр» поступився 2: 4 «Шальке 04», а Баллак був видалений з поля.

Перед чемпіонатом світу 2002 збірна Німеччини в фаворитах не ходила. Однак Руді Феллер, створивши у збірній дуже приємну дружню атмосферу, явив світові справжніх німців - борються до кінця, дисциплінованих, налаштованих на перемогу. Німеччина виграла стикове протистояння у збірної України (1: 1 і 4: 1), а Баллак був справжнім ватажком своєї збірної. Нема чого описувати гру збірної Німеччини на чемпіонаті світу в Японії та Республіці Корея. Вболівальники відмінно пам'ятають блискучу гру збірної і фатальну помилку у фіналі Олівера Кана, голи Мірослава Клозе і Міхаеля Баллака. Багато хто пам'ятає і той факт, що, зірвавши небезпечну атаку корейців в півфіналі, Баллак отримав жовту картку, яка стала для нього другою в матчах плей-офф і не дала можливості зіграти в фіналі, зате вже в атаці у відповідь Міхаель забив корейцям переможний м'яч. Зігравши на чемпіонаті світу 6 матчів, Баллак забив 3 голи і зробив чотири гольові передачі. Його голи в ворота збірних США в чвертьфіналі і Кореї в півфіналі виявилися переможними. В середині липня Міхаеля Баллака визнали найкращим футболістом Німеччини минулого сезону. УЄФА назвала Міхаеля Баллака кращим півзахисником 2002 року.

«Баварія» [ правити | правити код ]

В середині сезону відбулася подія, яке для багатьох шанувальників футболу здавалося неминучим. Була досягнута домовленість про перехід Міхаеля Баллака влітку 2002 року в мюнхенську «Баварію». Перший сезон був суперечливим: перемога в бундеслізі і кубку Німеччини не компенсувала гучний провал в Лізі Чемпіонів. Сам Міхаель грав відмінно, не випадково після закінчення сезону він був визнаний кращим футболістом країни. У «Баварії» Баллак грає на позиції одного з двох центральних півзахисників. В середині сезону 2002/2003 Баллак в інтерв'ю сказав, що йому не подобається, що доводиться багато відпрацьовувати в обороні, і, що при схемі 4-4-2 центральний півзахисник взагалі не здатний нормально атакувати. Баллака негайно оштрафували.

«Челсі» [ правити | правити код ]

Після чемпіонату світу 2006 року в Німеччині Міхаель перейшов в лондонський « Челсі », Де грав на позиції півзахисника. У 2010 році контракт з «Челсі" не був продовжений через розбіжності, що виникли. Баллак планував укласти контракт на два роки, проте йому було запропоновано лише річний контракт, до того ж йому не вдалося досягти угоди і в розмірі зарплати. [3]

15 травня 2010 року в матчі проти Портсмута Баллак отримав травму. Травма була серйозна і не дозволила йому зіграти в останньому для нього ЧС-2010 в ПАР . Замість нього капітаном збірної Німеччини був призначений Філіп Лам . [4]

«Байєр 04» [ правити | правити код ]

25 червня 2010 року Баллак, в статусі вільного агента, перейшов в «Байєр 04», підписавши контракт на 2 роки [5] . 11 вересня Міхаель отримав травму великогомілкової кістки лівої ноги [6] [7] .

2 жовтня 2012 року Міхаель Баллак оголосив про завершення кар'єри. [8]

Баллак відомий як різносторонній гравець з відмінною фізичною підготовкою. Він однаково добре бере участь в атаці й обороні, може грати на будь-якій позиції в центрі поля. Однаково добре завдає ударів і лівої, і правою ногою. З 2004 по 2010 рік був капітаном німецької збірної. Перший солідний клуб в кар'єрі - « Кайзерслаутерн ». Тодішній тренер «червоних дияволів» Отто Рехагель використовував молодого футболіста в ролі джокера, закриваючи їм проблемні позиції в середині поля. Міхаель грав на позиції то диспетчера, то опорника, то на фланзі. У сезоні 2001/2002 почав грати за « Байєр 04 », Забив 17 м'ячів.

Міхаель був одружений на Сімоне Ламбо, яка довгий час була з ним у цивільному шлюбі. У них народилися троє дітей - Луїс (16 серпня 2001 року) Еміліо (19 вересня 2002) і Хорді (17 березня 2005). 23 жовтня 2012 року в суді міста Штарнберг розлучився з Сімоною.

Улюблена марка автомобіля - « Mercedes-Benz ». Міхаель віддає перевагу італійській кухні. Головний уболівальник Міхаеля Баллака - його дідусь, який збирає всілякі публікації про онука і його фотографії. Міхаель дуже любить тварин, особливо свого пса Санчо; терпіти не може мультсеріал «Сімпсони». Баллак не проти пограти на дозвіллі в гольф або баскетбол . Любить подорожувати, слухати музику і копатися в Інтернеті.

Клубна статистика [ правити | правити код ]

2 матчі в Суперкубку Англії в цій таблиці не враховані.

Міжнародна статистика [ правити | правити код ]

командні

«Кайзерслаутерн» «Кайзерслаутерн»

«Байєр» «Байєр»

«Баварія» «Баварія»

«Челсі» «Челсі»

збірна Німеччини збірна Німеччини

особисті

  • Гравець року в Німеччині (3): 2002, 2003, 2005
  • Півзахисник року УЄФА: 2002
  • рекордсмен збірної Німеччини за кількістю голів на кубках конфедерацій : 4 голи
  • Член символічної збірної чемпіонату Європи 2008 за версією ФІФА
  • Входить в список ФІФА 100