Фінал Ліги Чемпіонів 1998/1999: «Баварія» - «Манчестер Юнайтед» 1: 2

Автор: guru

«Баварія»: Кан - Баббель, Куффур, Маттеус (Фінк, 80), Еффенберг, Баслер (Саліхаміджіч, 89), Іереміс, Тарнат, Янкер, Циклер (Шолль, 70), Лінке.
«Манчестер Юнайтед»: Шмейхель - Г.Невілл, Ірвін, Іонсен, Стам, Бекхем, Батт, Коул (Сульшер, 81), Гіггз, Блумквіст (Шерінгем, 67), Йорк.
Голи: Баслер, 6 (1: 0); Шерінгем, 90 + 1 (1: 1), Сульшер, 90 + 3 (1: 2).

Фінальний матч Ліги Чемпіонів сезону 1998/1999 «Манчестер Юнайтед» - «Баварія» по праву вважається класикою європейського і світового футболу. На знаменитому стадіоні «Ноу Камп» в присутності 110 тисяч глядачів «Манчестер» довів всім, що матч триває 90 хвилин і боротися потрібно до кінця. Два голи англійського клубу на 91-ї і 93-ій хвилинах матчу перевернули гру з ніг на голову - грала краще і повністю контролювати гру «Баварія» програла.

Ще до фіналу обидві команди добре вивчили один одного - починали турнір вони в одній групі. В обох матчах німці і англійці переможців не виявили. У Мюнхені була нічия 2: 2, в Манчестері - 1: 1. По дорозі до фіналу манкуніанці обіграли «Інтер» і «Ювентус», а «Баварія» - «Кайзерслаутен» і «Динамо» Київ. Кожен із суперників показав в тій Лізі чудовий футбол, але фаворитом перед Фіналом вважався все-таки англійський клуб, навіть не дивлячись на відсутність у складі капітана команди Роя Кіна.

Тим дивніше було початок матчу: на шостій хвилині півзахисник «Баварії» Маріо Баслер зі штрафного пробив в обвід стінки в кут, де стояв Петер Шмейхель. Данська ветеран не виручив - 1: 0. Після цього гра у «Манчестера» розладналася. На тлі потужної гри німців англійці виглядали мляво і нерішуче - гра в атаці відверто не виходила. Переклад тоді ще молодого Девіда Бекхема з правого флангу в центр на місце Кіна гру в середині поля не підсилив, а замінив Бекхема справа Блумквіст проводити флангові атаки ефективно не зміг.

«Баварія» домінувала на полі. Сорокарічний ветеран німецької команди Лоттар Маттеус встигав усюди, захисник «Баварії» зі збірною Німеччини керував обороною і сам же починав численні атаки. Багатьом фахівцям запам'ятався його прохід через півполя, що закінчився найнебезпечнішої атакою своєї команди.

Розраховуючи посилити атаку тренер англійського клубу Алекс Фергюсон в середині другого тайму випустив на поле третього нападника Тедді Шерінгема, а ще через п'ятнадцять хвилин замінив втомленого Енді Коула свіжим Сульшер. Але замість це «Манчестер» мало не пропустив ще - на 80-ій хвилині матчу в одній з численних атак півзахисник «Баварії» Мехмет Шолль перекинув м'яч через Шмайхеля, але потрапив в штангу. На 84-ій хвилині Янкер бив у падінні через себе і потрапив в поперечину воріт воротаря-ветерана.

Здавалося, ще трохи і клуб з Мюнхена заб'є ще і зніме всі питання про переможця матчу і всього турніру. Тим більш несподівано виявилася кінцівка. Уже в доданий час Бекхем з кутового навісив м'яч у штрафну, де вийшов незадовго до цього Шерінгем ногою зрівняв рахунок. 1: 1.

Глядачі і футболісти вже почали було готуватися до додаткової трідцатімінутке, але буквально на останніх секундах «Манчестер» заробив кутовий. Все той же Бекхем навісив в штрафну, Шерінгем головою прокинув м'яч на дальній кут воротарського майданчика, де Сульшер проштовхнув м'яч у сітку воріт. 1: 2.

Так закінчився цей фантастичний матч. До сих пір він є прикладом боротьби до останнього. Ще один примітний момент - матч в Барселоні став останнім в кар'єрі для воротаря «Манчестера» Петера Шмейхеля.