Фінал Ліги Чемпіонів "Баварія" і "Боруссія"

Головна футбольна подія року відбулося Головна футбольна подія року відбулося. 25 травня 22.30 по Москві. На стадіоні "Уемблі", вперше за всю історію турніру, у вирішальному матчі зійшлися дві німецькі команди. Два футбольні клуби, два принципові суперники, два найлютіших ворога: "Баварія" і "Боруссія". "Уемблі" особливий англійський стадіон, з особливими традиціями для всього міжнародного футболу. Ця велика спортивна арена, на якій грати погано просто не можна. На матчі були присутні майже 87 тис. Глядачів. Атмосфера зустрічі була неповторна. Ніхто начебто й не очікував, такого сценарію, що в фіналі, за звання кращого клубу Старого світу будуть боротися земляки. Цей матч, ще задовго до його початку, викликав просто ажіотаж в спортивному світі.

Ще недавно, німецький футбол був видовищем похмурим. Однак, вже другий рік поспіль у фіналі найпрестижнішого чемпіонату виступає німецька Баварія, у якій заповітний кубок вже кілька років просто вислизає з рук. Нагадаю, що в минулому році команда «Челсі», буквально на останніх хвилинах, вирвала перемогу у мюнхенців, завдяки Дідьє Дрогба.

Головним арбітром турніру був призначений Ніколо Ріццолі. Таке відповідальне призначення, італійський суддя з відмінною репутацією, отримав вперше. Ніколо Ріццолі перед матчем повідомив, що на "Уемблі" постарається не привертати уваги. Адже фінал ліги чемпіонів - для футболістів і глядачів, а не для судді.

Давайте згадаємо коротко, як же дві німецькі команди дісталися до фіналу?

Підопічним Юппа Хайнкеса пощастило з самого початку, тому що команда потрапила в легку групу. Її противниками на турнірі були клуби: французький «Лілль», Білоруський БАТЕ і іспанська «Валенсія». Ці футбольні клуби навіть в розрахунок ніхто не брав. «Боруссія» ж дісталися дуже сильні суперники, серед яких чемпіон Англії Манчестер Сіті. Найтитулованіший клуб «Реал» і амстердамський «Аякс».

І що ж сталося? Баварці серйозно поступилися БАТЕ, з Валенсією команда набрала однакову кількість очок. А ось молода німецька команда Боруссія вибила з єврокубка Сіті і випередила на три очки Реал. Розправилися футболісти Боруссії і з найсильнішим українським клубом «Шахтар».

Зате потім, в чвертьфіналі, з рахунком 4: 0 Баварія здобула гарну перемогу у Ювентуса, і вже, зовсім красиво, розгромила Барселону: 7 - 0 (за сумою двох матчів). Боруссія ж в чверть фіналі вже втомилася і діяла не настільки ефектно. Команда могла і не виявитися в фіналі. У півфіналі команду чекав мадридський Реал, над яким дортмундці здобули перемогу.

Всього ж два німецькі клуби провели 100 очних поєдинків. У мюнхенців 45 перемог, у дортмундців - 26 разів. 29 гри закінчилися світової.

У нинішньому сезоні 2012 -2013 німці зустрічалися чотири рази. Дортмундці жодного разу не змогли виграти у мюнхенців.

Що стосується в цілому, перемог на європейських аренах, то Баварія і Борусія цим не обділені. Безумовно, успішніше виступає Баварія. Обидва клуби свого часу завойовували Кубок Кубків, який тепер вже і не існує. Мюнхенський клуб має 4 кубка чемпіонів. Боруссія - один. У мюнхенського клубу два міжконтинентальних кубка, у дортмундців - один.

У 1997 році боруссія була переможцем Ліги Чемпіонів. Баварці в 2001. Для Боруссії 16 років тому гри складалися так само, як в цьому сезоні. Тому Боруссія пішла на матч з деякою часткою надії на магію чисел.

А тепер про склад гравців у фіналі ліги чемпіонів. Жодних сюрпризів не сталося. Склади команд можна було передбачити заздалегідь.

Найбільша втрата команди Боруссія - Маріо Гетце. Атакуючий півзахисник отримав травму в матчі з мадридським Реалом, тому на поле у ​​фіналі не вийшов. Також вже відомо, що Маріо йде в Баварію. У цей день він був всього лише глядачем і не знав за кого переживати і вболівати. Адже колишні грали з майбутніми. На його місці, в середині півзахисту - Марко Ройс. Лідер атакуючий Боруссії - Роберт Левандовскі, який давно вже показує свій високий рівень. У воротах - Роман Вайденфеллер. Тренер Юрген Клопп. Тренер Боруссії дуже емоційний. Він жестикулює, стрибає, регоче. Юрген Клопп був, свого часу, не кращим футболістом, але грав довго. Зате став прекрасним тренером.

Баварія за останні три роки два рази грала у лізі чемпіонів. У Баварії це третій фінал за чотири роки. У Баварії, що не гравець, то футболіст національної збірної. Насолоджуватися футболом можна довго, але якщо не відбивається на турнірній таблиці, то який сенс?

Отже, 25 травня в фіналі ліги чемпіонів, за Баварію грали: Томас Мюллер - півзахисник, який забив вже 8 м'ячів в цьому сезоні. (25 номер) Ще один півзахисник, найдорожче придбання клубу - Мартінес (40 млн. Євро). Воротар - Мануель Нойер. Данте - оборона. Хольгер Бадштубер тепер довго буде відсутня в команді, так як на його коліні була проведена операція, внаслідок якої на поле гравець зможе вийти тільки в 2014 році.

Отже, початок матчу. «Уемблі» захоплений німецькими вболівальниками. Стадіон забитий повністю. Церемонія відкриття фіналу була видовищною, але трохи не по темі. Вікінги, костюми древніх воїнів були б доречніше, якби у фіналі зустрілися Норвегія і Швеція, наприклад. Сценарій фіналу робили англійці. До речі Англія навіть не дійшла до чвертьфіналу. Свої клуби вона вже давно втратила.

Ну а на поле битва червоно білих проти жовто - чорних. Гравців показують крупним планом, на їхніх обличчях повна зосередженість.

Специфіка футболу Боруссії в тому, що команда грає практично без поперченное передач. У баварців ж інший футбол. Баварія грає в контроль м'яча. Баварію чомусь не люблять ніде.

Перші хвилини матчу Боруссія проводила веселіше, активніше, легко проникаючи на чужу половину поля. Футболісти легко увійшли в гру. Баварія починала дуже боязко, ніби пристосовується до м'яча, полю ... Перші 25 хвилин матч нагадував вулицю з одностороннім рухом, але через 27 хвилин прокинулися нарешті то і баварці. Можна впевнено сказати, що кращі гравці першого тайму - воротарі. Воротарі були на висоті. Свій кращий футбол команди в першому таймі не показали - 0: 0.

Другий тайм: 5 хвилин, а таке враження таке, що триває перший тайм. Баварія була не схожа сама на себе. Боруссія грала дуже хитро щодо суперників, нічого їм не дозволяючи зробити. Після того, як Баварія оглушливо розгромила Барселону, дивуєшся, їх сьогоднішньої млявою грі.

На 59 хвилині Баварія відкрила рахунок. Гол забив Маріо Манджукич. Так, у футболі все вирішують, як зазвичай, навіть найменші деталі. І через кілька хвилин Данте порушує правила і пенальті. Боруссія виставила Гюндогана. Розбіг - удар -гол. 1: 1. Гюндоган зрівняв рахунок.

89 хвилина Арьєн Роббена, людині невимовно Форт виходити один на один з воротарем кілька разів в другому таймі, і якому паралельно не щастило здійснювати ці моменти, нарешті пощастило, він забив таки свій заслужений м'яч в ворота Боруссії, він виграв Ліги Чемпіонів. М'яч в воротах підопічних Юргена Клоппа.

І після голу відбулися заміни. Три поспіль - у Баварії. Подвійна заміна у дортмундців. Додатковий час 3 хвилини було дано. Але це вже нічого не вирішує. Фінал ліги був багатий на різні моменти. Не раз гра була зупинена, гравці часто лежали на газоні, отримували картки, було і пенальті ...

З третьої спроби Баварія виграє Лігу чемпіонів. 2: 1

Баварія заслужила перемогу, хоч і робила багато помилок на рівному місці.

Баварія стала на один трофей багатшими і розділила з "Ліверпулем" третє місце в списку найбільш титулованих клубів турніру.

І що ж сталося?
Насолоджуватися футболом можна довго, але якщо не відбивається на турнірній таблиці, то який сенс?