Крутий Дон! "Ростов" вдома переміг "Баварію"

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір. 5-й тур. Група D

"Ростов" на своєму полі здобув красиву перемогу над "Баварією" , Яка обов'язково увійде в історію клубу, та й усього російського футболу.

Ростов - БАВАРІЯ - 3: 2 (1: 1)

Голи: ДУГЛАС КОСТА, 36 - 0: 1. Сердар Азмун (Полоз), 44 - 1: 1. ПОЛОЗ (з пенальті), 50 - 2: 1. Бернат (Рібері), 52 - 2: 2. Нобоа (штрафний), 67 - 3: 2.

"Ростов": 35. Джанаєв, 2. Калачов (5. Терентьєв, 87), 23. Мевля, 44. Сесар Навас, 4. Гранат, 30. Кудряшов, 89. Єрохін, 84. Гацкан (к), 16. Нобоа , 20. Сердар Азмун (9. Григор'єв, 82), 7. Полоз (6. Еззатоллахі, 90 + 3).

Запасні: 77. Медведєв, 28. Препеліца, 10. Думбія, 19. Байрамян.

Головний тренер - Іван ДАНІЛЬЯНЦ.

"Баварія": 26. Ульрайх, 18. Бернат, 17. Боатенг (5. Хуммельс, 58), 28. Бадштубер, 13. Рафінья, 11. Дуглас Коста, 6. Тіагу Алькантара, 21. Лам (к), 35. Ренату Санчеш (25. Мюллер, 73), 7. Рібері, 9. Левандовскі.

Запасні: 22. Штарке, 27. Алаба, 14. Хабі Алонсо, 32. Кіммі, 37. Грін.

Головний тренер - Карло Анчелотті.

Попередження: Гранат, 30 (затримка суперника руками). Гацкан, 57 (груба гра). - Боатенг, 48 (груба гра).

Судді: Діаш. Мартінш, Піньєйру, Соареш, Тавареш (всі - Португалія).

23 листопада. Ростов-на-Дону. Стадіон "Олімп-2". Мінус 4 градуси. 15 211 глядачів (вміщує 15 365).

Дмитро зелений

У це було складно повірити. Думка ніяк не вкладалася в голові. "Ростов" - наш, російський "Ростов" - веде з рахунком 3: 2 в матчі Ліги чемпіонів з "Баварією"! Краща команда Німеччини, одна з кращих команд Європи і світу на старенькому стадіоні "Олімп-2" мчить вперед і намагається відігратися, ніби перед нею "Реал" , "Боруссія" або хто-небудь ще! Неймовірна картинка, фантастичний сюжет, який ще недавно міг прийти в голову хіба що ростовському школяреві, складати на останній сторінці шкільного зошита різні турніри майбутнього.

У цій перемозі було все - голи на будь-який смак, самовіддана гра воротаря і оборони, терпіння і мужність, лють і безстрашність, відчай і холоднокровність. "Ростов" поступався, але відігрався, вийшов вперед, але упустив перевагу, а потім знову повів і в кінці витримав божевільний баварський натиск, який брав найпотужніші європейські фортеці.

Емоції в самому кінці були того ж порядку, що при перемогах "Спартака" в дев'яності, ЦСКА і "Зеніту" в двохтисячному. Це була радість, яка так не вистачає нашому футболу останнім часом. Упевнений, гол Нобоа вболівальники зустріли з тим же божевільним захопленням, що і м'яч Рязанцева в ворота "Барселони" в 2009 році. Зараз, сім років по тому Курбан Бердиєв знову підтвердив, що він тренер - найвищого рівня.

Що й казати, до кінця групового етапу Ліги чемпіонів "Ростов" освоївся. Якщо спочатку йому в Європі було страшнувато, то тепер вінценосна компанія не бентежить. Шлях від першої гри з "Баварією", в Мюнхені, до другої, на своєму полі, вийшов складним, насиченим, але дуже корисним і, як бачимо, успішним. У першому турі на команду Бердиєва було дивитися боляче.

Тепер ми цією командою пишаємося.

Середовище. Ростов-на-Дону. "Ростов" - "Баварія" - 3: 2. 44-я хвилина. Сердар Азмун тільки що зробив рахунок рівним. фото REUTERS

Можливо, перелом у свідомості стався запізно, та й удача трохи раніше виявилася не на нашому боці. Ростовці зухвало зіграли в Мадриді з "Атлетіко" , Вразили іспанську публіку і ледь не відвезли красиву нічию. Але, на жаль, трапився гол Грізманн в самому кінці зустрічі. Якби такий матч відбувся на початку групового етапу, це б напевно надихнуло ростовчан на ще більші турнірні подвиги. Але шанси залишалися тільки на Лігу Європи.

І з цієї точки зору домашня гра з "Баварією" не мала особливого значення.

Але "Ростов" поставився до матчу правильно. І перший реальний момент виник саме біля воріт мюнхенців, які на цей раз захищали не Мануель Нойер , а Свен Ульрайх .

І вже на дев'ятій хвилині "Ростов" міг здорово зіпсувати Ульрайха настрій - чудовий момент для Єрохіна створив Сесар Навас , Який довгим закидом зі своєї половини фактично вивів партнера один на один. Воротар, вірний традиціям Нойєра , Рвонув на перехоплення, але не встиг - Єрохін головою перевів м'яч у ворота. Бути б голу, але на допомогу встиг прибігти Бернат , Щоб винести м'яч з порожніх воріт.

Настільки яскравий епізод на самому початку надихнув переповнений стадіон. Мав надихнути і команду. Ми вже сказали, що цей матч мав мало спільного з тим, що творилося в вересні в Мюнхені. "Баварія", звичайно, і зараз володіла м'ячем, активно грузила в штрафну Джанаева і при будь-якій зручній можливості наносила дальні удари, але "Ростов" нітрохи цього не боявся.

Втім, проти "Баварії" мало бути просто безстрашними, і Бердиєв це напевно розумів. Склад мюнхенців, хто б що не говорив, виявився класним. Так, без Мюллера і Роббена . але з Рібері , Левандовскі , Ламом і Ренату Санчешем . І ці хлопці точно прекрасно знають, як замкнути суперника на його половині.

"Ростов" активно оборонявся, намагався весь час втекти в контратаку, однак зовсім убезпечити ворота Джанаева не виходило. Пару раз голкіпер збірної виручив, а ось на третій вже не зміг, та й ніхто б не зміг. Дуглас Коста після невдалого виносу ростовчан розстрілював ворота з близької відстані.

Але якщо в першому матчі "Ростов" після пропущеного гола посипався, то зараз команда проявила себе самим чудовим чином. Чи не помчала тут же відіграватися, звільняючи супернику простір, а витримала паузу, віддихалась і продовжила слідувати своїй тактиці. Терпіти, працювати, чекати.

І - різко бити!

Середовище. Ростов-на-Дону. "Ростов" - "Баварія" - 3: 2. Федір КУДРЯШОВ і Роберт Левандовскі. фото REUTERS

Довгоочікуваний гол в ворота однієї з кращих команд світу став найкращою нагородою за холоднокровність і вірність собі. Нагородою цей м'яч став і для глядачів, які так палко вболівали. Під самий кінець тайму спрацювала зв'язка полоз - Сердар Азмун . Фірмова контратака, іранець зліва увійшов в штрафну, прибрав на замаху Боатенга і спокійно пробив у дальній кут. "Аякс" , "Атлетіко" і ось тепер "Баварія" - чудова колекція клубів, яким можна забити!

На перерву "Ростов", звичайно ж, пішов в гарному настрої.

А вийшов з нього - в зовсім прекрасне.

Не встиг розпочатися другий тайм, не встигли повернутися на свої місця грілися чаєм вболівальники, як "Ростов" отримав право на пенальті! Мороз, якого так боялася "Баварія", більше всіх подіяв на Боатенга . Якщо до цього захисника обдурив Сердар Азмун, то тепер чемпіон світу подарував м'яч Нобоа в своїй штрафній, а потім сам же еквадорця і зрубав. Відзначимо і контратаку, яка привела до цього моменту - відмінна довга передача Єрохіна, простріл Полоза. Сам Полоз взявся пробити пенальті - успішно. "Ростов" повів в рахунку.

Для такого матчу подій - більш ніж достатньо, але все найцікавіше було ще попереду. "Баварія" дуже скоро зрівняла рахунок, не давши стадіону до ладу насолодитися перевагою і рахунком на табло. Знову Джанаева розстрілювали з близької відстані, тепер це зробив захисник Бернат (той самий, який врятував "Баварію" на самому початку) після красивої комбінації.

Гості схопили м'яч, щоб скоріше поставити його на центр і посварилися з гранатом . Пристрасті розпалювалися.

Середовище. Ростов-на-Дону. "Ростов" - "Баварія" - 3: 2. На Дону сьогодні свято. фото REUTERS

На 57-й хвилині Гацкан отримав жовту картчоку, яка цілком могла бути і червоною - на фланзі він зробив силовий прийом, якому позаздрили б Овечкін з Малкіним , Та проти кого - проти Рібері! На повній швидкості француз втік до м'яча, і Гацкан акцентовано рубонув зірку корпусом і ліктем. Добре, що португальський суддя Діаш виявив м'якість.

Арбітр взагалі був гарний - його свистки в цей вечір приносили "Ростову" удачу. 66-я хвилина, чергова контратака. Сердар Азмун класної і складною передачею справа вирізав м'яч на Полоза. Той на підступах до чужого штрафного кілька завозився, його, здавалося, накривають, але форвард збірної зумів зробити так, щоб м'яч відібрали з порушенням. І ось, "Ростов" отримав можливість виконати небезпечний штрафний удар. До м'яча підійшли Полоз і Нобоа - два героя другого тайму. Але тепер пробив еквадорець - і як пробив! М'яко, над стінкою, в самий кут. Гол, який не поступається тому самому м'ячу Рязанцева в ворота "Барселони" - за значимістю в усякому разі.

В кінці "Баварія" металася по нашій половині як розлючений хижак. Німці були близькі до того, щоб зрівняти рахунок, але "Ростов" виявився ще міцніше. З кожною наступною хвилиною сил у господарів, здавалося, ставало тільки більше. Близькість історичної перемоги надихала і наповнювала енергією.

Фінальний свисток потонув в радості стадіону.