На класі. «Баварія» громить «Падерборн» і виходить в півфінал Кубка Німеччини

Стадію чвертьфіналу Кубка Німеччини у вівторок відкривав матч «Баварії», яка вирушила в гості до «Падерборн» - клубу з Третьої ліги. Представляємо огляд цієї зустрічі від авторів нашого блогу.

Представляємо огляд цієї зустрічі від авторів нашого блогу

Отже, дочекалися! Після півторамісячної перерви на футбольну арену повернулися німецькі кубкові протистояння. Вчора двома матчами відкривалися чвертьфінальні поєдинки, і ми представляємо вам огляд першої гри, яка сталася в Північному Рейн-Вестфалії. На «Бентелер Арені» господарі, на даний момент лідируючі в розіграші третього німецького дивізіону, приймали у себе іменитих гостей з Мюнхена, знаменитого «рекордмайстера». Велика честь для міста - неймовірно складне завдання для Штеффена Баумгарта.

На відміну від більшості колективів, шлях мюнхенської «Баварії» до цього матчу видався дуже непростим. Жереб не шкодував мюнхенців з перших хвилин: вже в 1/16 фіналу їм довелося битися з "биками" з Лейпцига, що не обіцяли «Баварії» легкої прогулянки. Так і вийшло - після голів Еміля Форсберг і Тьяго Алькантара результат протистояння зважився лише в серії пенальті. Промах Тімо Вернера дозволив підопічним Юпа Хайнкеса видихнути і молитися про більш простому суперника в наступному раунді.

Але не тут-то було. Вже на стадії 1/8 на радість уболівальників відбулося знамените der Klassiker. Але і в цей раз мюнхенці гідно впоралися з суперником: голи Жерома Боатенга і Томаса Мюллера ще в першому таймі оформили перевагу «Баварії», на що дортмундці змогли відповісти лише одним взяттям воріт. Після такого щасливого жереба ніхто б не здивувався, якщо в суперниках «рекордмайстера» виявився б «Байєр». Однак на місце леверкузенців прибув «Падерборн 07», який активно намагається повернутися в другу Бундеслігу. В останній раз в рамках кубка суперники зустрічалися аж 16 років тому - тоді «рекордмайстера» здобув розгромну перемогу з рахунком 5: 1.

В останній раз в рамках кубка суперники зустрічалися аж 16 років тому - тоді «рекордмайстера» здобув розгромну перемогу з рахунком 5: 1

Передматчеве хорео, що обійшлося фанатам «Падерборна» в 4 тисячі євро

Незважаючи на явну перевагу в класі «Баварії», Хайнкес вельми серйозно поставився до кубкового протистояння. Він дивився ігри суперника і був, як він сказав, «явно вражений». «Вони грають в дуже хороший атакуючий футбол, добре організовані, агресивні, багато пересуваються. Вони піднімуться в другу Бундеслігу і зможуть там закріпитися. Я в цьому абсолютно впевнений », - заявив Юпп на прес-конференції. Виставивши «полудубль» в матчі Бундесліги проти «Майнца», тут головний тренер мюнхенців не пошкодував ніяких ресурсів. По першому погляду на стартовий склад можна було зрозуміти: творець «потроєнь» не збирається залишати супернику хоч єдиної можливості вийти вперед. Мюллер і Левандовскі на вістрі, Відаль і Хамес як єдині охоронці в центрі поля, Коман і Роббен на флангах атаки. 4-2-4, які обрав Хайнкес, виглядали досить незвично на тлі класу суперника і завдання.

Однак дана розстановка не зовсім зручна для позиційного нападу і домінування. Це і визначило кілька рваний характер матчу: клас вимагав безперестанного володіння м'ячем, однак «Баварія» часом віддавала його суперникові. Той же вельми грамотно розпорядився ним і взяв ворота Ульрайха вже на 8-й хвилині. Однак яка запалила на брівці прапорець лайнсмена відвів від мюнхенців необхідність відіграватися. Поки «Падерборн» намагався тиснути, «Баварія» відбирала м'яч і прагнула діяти на контратаках. Неабияк діставалося лівому флангу оборони господарів - прудконогий Роббен отримував багато простору, і бідний Херценбрух нічого не міг вдіяти з «летючим голландцем». Дії «Падерборна» в обороні залишали бажати кращого - вже вкрай необережні були підопічні Баумгарта. Мюнхенці вміють карати за такий грішок, і відкладати справу в довгий ящик вони не стали. Вже на 20-й хвилині не без зусиль гості заштовхали м'яч у ворота Ратайчака і повели в рахунку. А через п'ять хвилин Левандовскі після точної передачі Комана з флангу в типовому для себе стилі розправився з воротами господарів.

А через п'ять хвилин Левандовскі після точної передачі Комана з флангу в типовому для себе стилі розправився з воротами господарів

Незважаючи на 0: 2 після 25-ї хвилини, «Падерборн» продовжував діяти досить сміливо і часто без оглядки. Тріумфальний хід затьмарила хіба що заміна Томаса Мюллера, який отримав забій стегна в зіткненні з воротарем в моменті з першим голом. Що вийшов на поле Корентен Толіссо додав порядку і організованості в дії «Баварії» і дозволив їм краще контролювати м'яч в центрі поля. Третій гол не змусив себе довго чекати: майстер першого пасу Хуммельс своєї діагоналлю відправив у відрив Кімміха, і той поклав м'яч в ближній від воротаря кут. 0: 3 після першого тайму, і можна далі не дивитися матч. Адже в останній раз «Баварія» втрачала перемогу в Кубку Німеччини, ведучи з різницею в два м'ячі, в далекому 1984 році, в легендарному матчі проти «Шальке», що закінчився з рахунком 6: 6.

Юпп Хайнкес: «Мюллер отримав забій стегна. Він міг продовжити грати, але з обмеженнями »

Другий тайм «Падерборн» почав агресивно, але мюнхенці швидко охолодили запал суперника. Через десять хвилин після стартового свистка вийшов Толіссо відправив м'яч у сітку з подачі кутового. І ось вже з рахунком 4: 0 веде «Баварія» - матч перетворився на справжню бутафорію. Лише на 80-й хвилині залишилися спостерігачі могли прокинутися від вигуків коментаторів, шалено здивованих помилку Зюле біля своїх воріт і тому, як розпорядилися стовідсотковим моментом футболісти «Падерборна»: гравець господарів відправив м'яч повз порожні ворота. Прокинулися і самі мюнхенці - спочатку Роббен відправив зупинений Себастьяном Руді м'яч в ліву дев'ятку. А кілька хвилин по тому колись знаменита зв'язка «Робер» згадала кращі роки: з передачі вийшов француза Арьєн оформив дубль. Як підсумок - зовсім безрадісні 0: 6 на табло, «Баварія» йде далі, а у «Падерборна» залишається лише одне завдання на сезон у вигляді досягнення виходу в другу Бундеслігу.

Автор: Антон Онищенко

***

***

Єдиний представник Третьої ліги в чвертьфіналі за підсумками жеребкування отримав футбольне свято з доставкою додому. Приїзд «Баварії» в маленьке містечко природно очікувався з нетерпінням, хоча всім, включаючи фанатів місцевого клубу, було зрозуміло: в плані результату цього вечора навряд чи обіцяє щось хороше. Безумовно, між «Падерборн» і «Баварією» прірву. Мюнхенці практично ніколи не допускають осічок в таких матчах, і навіть наближається Ліга чемпіонів навряд чи могла збити команду Юппа Хайнкеса з пантелику.

Сценарій матчу був гранично передбачуваний: вийдуть Хамес, Левандовскі та інші зірки і будуть прасувати нещасний «Падерборн» все півтори години (а якщо не буде прасувати - то і довше). Питання було лише в тому, наскільки представник Третьої ліги в змозі протистояти беззастережному фавориту і чемпіону і наскільки його вистачить. До чвертьфіналу команді не траплялися на шляху навіть рядові представники вищого дивізіону ( «Падерборн» пройшов «Інгольштадт» і «Санкт-Паулі» - непогано, але не «Баварія»). Під керівництвом Штеффена Баумгарта команда заграла в досить привабливий футбол, з минулим сезоном, коли «Падерборн» дивом не полетів в регіоналку, вже точно не порівняти. У чемпіонаті ця банда наколотила вже 47 м'ячів - більше, ніж хто-небудь ще - і веде запеклу боротьбу за підвищення. Так що не дивно, що Баумгарт перед матчем запевнив: боятися його хлопці нікого не збираються і буду грати в свій футбол, намагаючись порадувати фанатів парою-трійкою небезпечних атак.

І по початку це виходило досить непогано, зухвалий клуб з третьої ліги видав досить емоційний старт і навіть забив, але після двадцятої хвилини гра була зроблена. Два швидких м'ячі вклалися в п'ять хвилин і вже до перерви питання про те, хто відправиться в півфінал не стояв. Всього в сітку «Падерборна» баварці відправили шість сухих м'ячів. Кубкової казки не відбулося.

Автор: Антон Імшана

ВІДЕО ОГЛЯД

СТАТИСТИКА

***

Кінгслі Коман - найкращий гравець матчу.

Арьєн Роббен оформив перший дубль за «Баварію» з лютого 2015 року, коли з рахунком 6: 0 був розгромлений «Падерборн».

Крім того, Роббен забив в Кубку Німеччини вперше за 1361 день - останній раз він забивав у фіналі 2014 року.

«Баварія» в 9-й раз поспіль виходить у півфінал Кубка Німеччини - і це рекорд.