Полезные материалы

Отже, їх залишилося четверо ...

  1. "Баварія" - "Севілья": обережний Юпп
  2. "Ліверпуль" - "Манчестер Сіті": згаслий Пеп
  3. "Рома" - "Барселона": за межею можливого
  4. "Реал" - "Ювентус": на межі реального

Чвертьфінали Ліги чемпіонів перевершили всі очікування. По крайней мере, в трьох парах боротьба йшла на неймовірній напруженні. Що ж сталося в цих протистояннях, насправді?

"Баварія" - "Севілья": обережний Юпп

"Навіщо" Баварії "Салах, Роналду або Джеко, коли у неї є Хайнкес?" - задають ЗМІ риторичне питання. В цьому є логіка. Уникнувши нервування, якій було так багато в інших парах, мюнхенський клуб досить спокійно (по результату, у всякому разі) пройшов до півфіналу. І роль тренера в цьому здається величезною. Маючи жахливий атакуючий потенціал, Юпп Ханйкес вибрав на матч-відповідь з "Севільєю" самий безпрограшний варіант - обережний, мало не оборонний. Це може здатися перестраховкою, але сумний приклад "Манчестер Юнайтед" в попередній стадії робив таку тактику виправданою. Моурінью спробував зіграти без урахування суперника - і отримав по обличчю від "Севільї", що вийшла на "Олд Траффорд" як на останній бій. Хайнкес не хотів подібних неприємностей. Людина, що виграв за роки роботи в Мюнхені дві третини матчів (231 з 345), прекрасно знає шлях до перемоги (ну і в зворотному напрямку, зрозуміло).


Між іншим, Хайнкес - один з чотирьох тренерів в історії футболу, які зуміли привести до успіху в Лізі чемпіонів дві команди. Першою, якщо хто забув, був "Реал" в сезоні 1997/98. Результат нинішнього чвертьфіналу в черговий раз довів його правоту. Тим часом, нудні 0: 0 не говорять нічого про те, чого, насправді, коштував цей рахунок "Баварії". "Севілья" в черговий раз дала бій, не пошкодувавши ні себе, ні вже, звичайно, суперника. Але при цьому - жодного разу не змогла пробити в створ воріт господарів поля. Хайнкес зробив все, як треба - його команда провела бездоганну, з точки зору оборони, гру.

"Ліверпуль" - "Манчестер Сіті": згаслий Пеп

Можна сказати, що "Ліверпуль" Юргена Клоппа є найбільш невдалим суперником для "Манчестер Сіті" Пепа Гвардіоли. За два роки їх суперництва "городяни" здобули лише одну перемогу (правда, аж 5: 0) - але програли 4 (!) Рази. "Сіті", як і будь-яка команда, яка робить ставку на контроль м'яча, стає вразливою, коли суперник застосовує високий пресинг. А Клопп - якраз фанат цього жанру. Пресинг в нинішньому "Ліверпулі" відпрацьований до досконалості, і в першому матчі на "Енфілді" саме він виявився вирішальним елементом розгромної перемоги. Ті 0: 3 робили завдання "Сіті" практично нездійсненним.


"Камбек» не здавався неможливим - така блискуча команда, як "Сіті", здатна створити будь-яке диво. Але гра у відповідь на "Етіхад" показала, що зберегти свою магію до кінця сезону ця команда все-таки не змогла. "Сіті" в своєму кращому вигляді - це компанія чарівників, що змушує працювати на себе навіть закони фізики. І, хоча перший тайм матчу у виконанні хлопців Гвардіоли був дуже хороший, це був футбол не "повітряний", а якийсь надривний (що, втім, неминуче, коли тобі потрібно відігравати три м'ячі). Тут вже і штанги на шляху м'ячів вставали недоречно, і суддя помилявся на користь суперника ... В результаті, команда, яка на початку сезону майже не втрачала очок, програла третій матч поспіль (вважаючи принциповий поєдинок з "Манчестер Юнайтед" в АПЛ). Звичайно, титул чемпіона Англії від неї все одно нікуди не дінеться - але чудовий "Сіті" тримісячної давності був здатний на більше. І сприймався як головний фаворит Ліги чемпіонів. Але зберегти чарівне полум'я Гвардіолі до кінця не вдалося ...

"Рома" - "Барселона": за межею можливого

Об'єктивні причини для того, що створила "Рома", теж були. Але все-таки тут було більше незбагненного. Ніколи раніше в історії єврокубків "Барселона" не вилітала після перемоги в першому матчі з різницею в три м'ячі. Але їй не вперше переписувати історію. Просто, якщо роком раніше це був прецедент зі знаком плюс (пам'ятаєте феєричні 0: 4 і 6: 1 з ПСЖ?), То зараз - з жирним мінусом.


"Рома" застосувала ту саму зброю, що і "Ліверпуль" - високий пресинг. І він теж спрацював - приблизно так само, як рік тому в паризькому матчі, коли центр півзахисту ПСЖ в особі Верратті і Рабьо повністю "перекусив" найважливіші ігрові зв'язки "Барселони". "Рома" провела ідеальний для себе матч зі всіх точок зору, реалізувавши ще далеко не всі моменти, які створила. Захист каталонців в Римі виглядала якоюсь ватною - повільно міркувала, чи не була здатна передбачити наміри суперника, залишала вільні зони, в які вривалися надмотивований римляни. Здавалося, що "Барселона" просто не вважала цей матч чимось важливим для себе. Чому так сталося - питання цікаве. Відповідь на нього виникає, швидше за все, з внутрііспанской ситуації, де команда взагалі не програє, як би не складалася гра. У Римі "Барселона" виглядала як ледачий носій комплексу непогрішності. Вона явно не вірила, що може програти. Тим більше - програти з рахунком 0: 3. Тепер буде знати, що і таке трапляється ...

"Реал" - "Ювентус": на межі реального

Зараз майже всі майже в один голос кричать про те, що "Реал" переміг несправедливо. Ніби й не було приголомшливих, які здавалися нереальними 3: 0 в Турині при повному домінуванні мадридців, абсолютно задавив господарів. Наче другий тайм матчу "Реал" не провів на найвищому, створивши безліч моментів - і пропустивши після безглуздої помилки Наваса. Та й рятівний пенальті, який відразу ж назвали висмоктаним з пальця, при уважному розгляді вже не здається таким надуманим. Загалом, на виліт з Ліги чемпіонів "Реал" явно не награв. Але, звичайно, не повинен був створювати ситуацію, при якій 3: 0 випарувалися перед ошелешеним трибунами "Сантьяго Бернабеу".


Незважаючи на те, що "Реал" опинився на межі катастрофи, він в черговий раз примудрився виплутатися з складної ситуації. Подальші шанси цієї команди бачаться кращими, ніж у інших півфіналістів. Ліга чемпіонів - безумовно, турнір, створений для нинішнього "Реала", який вміє перемагати насамперед сильних суперників. Не будучи великим тактиком, Зінедін Зідан все-таки має дві налагоджених схеми на різні "випадки життя": вишукано-креативну з акцентом на центр півзахисту і спрощено-атакуючу з динамічними реактивними флангами. Обидві прекрасно працювали в нинішній Лізі чемпіонів. І у "Реала" є Кріштіану Роналду, який забиває в Лізі чемпіонів так, як років п'ять тому нікому ще й не снилося. "Реал" не те, щоб приречений на третю поспіль європейську перемогу, але виглядає найбільш готовим до неї.

Хоча неймовірні речі, що трапилися по ходу чвертьфіналів, показують нам: Ліга чемпіонів виразно перетворюється в турнір неможливого ...


Обговорити новину можна на сторінці terrikon.com в Facebook https://www.facebook.com/terrikon

Юрій Шелест, спеціально для "Террикон"

Що ж сталося в цих протистояннях, насправді?
Пам'ятаєте феєричні 0: 4 і 6: 1 з ПСЖ?