Полезные материалы

Перемоги над Голландією і «Баварією» і ще п'ять незабутніх матчів на мінському стадіоні «Динамо»

  1. «Динамо» (Мінськ, СРСР) - «Спортинг» (Лісабон, Португалія) - 2: 0 (5: 3 по пенальті)
  2. Білорусь - Голландія - 1: 0
  3. Білорусь - Норвегія - 2: 1
  4. Білорусь - Україна - 0: 2
  5. Білорусь - Польща - 4: 1
  6. БАТЕ (Борисов, Білорусь) - Ювентус (Турин, Італія) - 2: 2
  7. БАТЕ (Борисов, Білорусь) - Баварія (Мюнхен, Німеччина) - 3: 1
  8. Бонус. Збірна футбольних ветеранів - Збірна студентів - 2: 2

Фото: Едуард Белемук   Поки стадіон «Динамо» ще не відійшов остаточно під легку атлетику, Андрій Масловський згадує сім фантастичних ігор на головній арені країни, які гріють душу білоруського футбольного вболівальника

Фото: Едуард Белемук

Поки стадіон «Динамо» ще не відійшов остаточно під легку атлетику, Андрій Масловський згадує сім фантастичних ігор на головній арені країни, які гріють душу білоруського футбольного вболівальника.

«Динамо» (Мінськ, СРСР) - «Спортинг» (Лісабон, Португалія) - 2: 0 (5: 3 по пенальті)

Голи: Віктор Сокол (14, 18)

Коли: 7 листопад 1984

Кількість глядачів: 32000

Червоний день календаря. Республіканське керівництво партії на стадіоні. Програти було смерті подібно. А адже з усіх суперників радянських команд в 1/16 Кубка УЄФА нашому «Динамо» дістався найсильніший - лісабонський «Спортинг». І після 0: 2 в першому матчі в позитивний підсумок мало хто вірив. Правда, дубль Віктора Сокола, що вмістилося в чотири хвилини, і геройства Івана Жекю Іван Григорович в серії пенальті змусили трибунний народ виділяти ендорфін.

Білорусь - Голландія - 1: 0

Гол: Сергій Герасимець (27)

Коли 7 червня 1995

Кількість глядачів: 37000

Чітко пам'ятаю наші з татом місця, позначені білим трафаретом на жовтих дерев'яних лавках. Сиділи ми на нижніх рядах. У нинішньому 13-му секторі. Над головою велично височів олімпійський факел. І неможливо забути, як все захоплено підскочили, коли здавався мені страшним-одночасно лисий і кудлатий-Сергій Герасимець забив. Але я теж стрибав.

Після ми йшли з батьком в натовпі уздовж скверу імені Дзержинського до проспекту Франциска Скорини і батько сказав мені: «Це велика перемога нашого футболу». Я бачив море радісних, щасливих людей, які йшли поруч, а також по іншій стороні вулиці. Вони несли в руках прапори (вгадайте з двох разів, якого кольору) і посміхалися. До речі, саме в цей день офіційними кольорами країни стали червоний і зелений.

Білорусь - Норвегія - 2: 1

Голи: Олександр Хацкевич (19), Уле Гуннар Сульшер (86), Роман Василюк (90 + 3)

Коли: 28 марта 2001

Кількість глядачів: 40000

Останній повноцінний аншлаг на «Динамо». Заповнений козирок. 90-я з чимось хвилина. Роман Василюк коліном (офіційна версія, в фольклорі, вибачте, яйцями) забиває корявий м'яч, який до того встиг чиркнути по штанзі! Трибуни вибухають - загальна любов, братання і радість. Огрядний неповороткий міліціонер, який піднімався в цей момент по сходах мого сектора, від переляку здригнувся і впав на бетон. Не чекав, бідолаха. Ті, що стояли поруч люди допомогли йому піднятися. Перш до міліції ставилися з більшою теплотою.

Взагалі, обидві зустрічі зі скандинавами були досить нервовими. Чого варті постійні сутички Геннадія Тумилович і Джона Кар'ю, якого самий небайдужий воротар в історії країни пару раз огрів по філею. Легендарний Геннадій Анатолійович нікому не давав спуску. Навіть суддям. Що привело до видалення в виїзному матчі.

Ось у кого набрався «потрібних» слів Ігор Акінфєєв.

Білорусь - Україна - 0: 2

Голи: Андрій Шевченко (45, 57)

Коли 1 вересня 2001

Кількість глядачів: 37000

Подивилися? Згадали, про кого говорить ЕОМ? Боляче, так?

У вівторок не хотілося відкривати поштову скриньку і витягувати «Прессбол». І не тому, що там будуть написані ці слова Едуарда Малофєєва. Про монолог ЕОМ мало хто знав до виходу газети. Просто читати рядки про поразку, яке було більше, ніж втратою трьох очок, було боляче, майже неможливо.

Відчуття після фінального свистка були жахливі. Уявіть, що біжите по перону до платформи, де вже ось-ось від'їде потрібна вам електричка. Дивним чином встигаєте і схоплюєтеся на підніжку. «Фух, встиг», - видихаєте, спиратися на двері. А машиніст вирішує ще раз відкрити і закрити їх. І від несподіванки ви вивалюється на перон і залишаєтеся ні з чим.

Посилаючись для відвертих мазохістів - повний матч .

Білорусь - Польща - 4: 1

Голи: Роман Василюк (8, 46, 52, 62), Мартін Жевлаков (77)

Коли: 5 вересня 2001

Кількість глядачів: 28000

Від збірної вже мало хто очікував позитивних емоцій. Головна битва з Україною програна, Валентин Белькевич і Олександр Хацкевич та долучився до них Андрій Лаврик поїхали. Загалом, перед грою атмосферка була не дуже. Але на наше щастя в колоді Едуарда Малофєєва знайшовся Роман Василюк.

Його покер з другого ряду козирка виглядав просто казково. Правда, було трохи страшно радіти. Кут нахилу сидінь на козирку завжди здавався небезпечним. Хто був - зрозуміє. А тут довелося підхоплюватися аж чотири рази. Але воно того варте!

І неважливо було тоді (та й зараз, втім, теж), що поляки буквально напередодні вирішили всі питання щодо свого виходу «на світ» і, мабуть, відзначали це аж до самого ЧМЯКа.

БАТЕ (Борисов, Білорусь) - Ювентус (Турин, Італія) - 2: 2

Голи: Сергій Кривець (17), Ігор Стасевич (23), Вінченцо Яквінта (29, 45 + 3)

Коли 30 вересня 2008

Кількість глядачів: 31800

Історичний матч і історичний результат. Потужний заряд позитивних емоцій від виходу в групу Ліги чемпіонів разом з величезним бажанням виступити добре зробили свою справу. Абсолютний дебютант турніру ледь не залишив чемпіона Італії з носом. Завдяки БАТЕ Мінськ згадав про спекулянтів. Але ті, хто прорвався на стадіон, нехай навіть з переплатою, про це навряд чи пошкодував.

БАТЕ (Борисов, Білорусь) - Баварія (Мюнхен, Німеччина) - 3: 1

Голи: Олександр Павлов (23), Віталій Родіонов (78), Франк Рібері (90 + 1), Ренан Брессан (90 + 5)

Коли: 2 жовтень 2012

Кількість глядачів: 24636

Збентежені німці покидали поле під гучне Auf Wiedersehen від фан-сектора господарів. Команда, яка не програвала нікому у себе в країні і Європі в тому сезоні начисто поступилася БАТЕ. І у справі, до речі.

І у справі, до речі

На ранок про БАТЕ говорили всі. Моя тиха дорога на 24-му автобусі перетворилася в суцільне обговорення матчу і всього, що з ним пов'язано. Дзвонили мені і з моєї попередньої роботи. В Академії наук теж говорили про футбол. Говорили навіть жінки в академічній бібліотеці. Справжній футбольний бум, що затьмарив все економічні і соціальні проблеми країни.

Бонус. Збірна футбольних ветеранів - Збірна студентів - 2: 2

Коли: 15 жовтень 1996

Глядачів: близько 15000 (30000 за офіційною версією)

Зіркою матчу був президент країни Олександр Лукашенко, який грав за студентів. Глава держави провів на полі всі 90 хвилин. До речі, в офіційному сюжеті йдеться про 30 тисяч глядачів. Але очей цієї 30-ки там не бачить. Мабуть, уже тоді ТВ злегка прикрашало наше життя.

Згадали, про кого говорить ЕОМ?
Боляче, так?