Полезные материалы

Півзахисник «Тоттенхема» перейшов в «Реал» за рекордні для світового футболу 100 мільйонів євро

В завершилися внічию матчах «Шахтар» - «Металіст» і «Динамо» - «Дніпро» голи забивали лише гравці збірної України

Найгучнішою подією закрився сьогодні опівночі трансферного «вікна», поза всяких сумнівів, став перехід з лондонського «Тоттенхема» в мадридський «Реал» 24-річного півзахисника збірної Уельсу Гарета Бейла (на фото в заголовку), який буде виступати в Королівському клубі в футболці під номером «11» (за іронією долі цей же номер взяв собі і найдорожчий новачок «Барселони» - бразилець Неймар). Сума трансферу валлійця склала 100 мільйонів євро (хоча, наприклад, «Реал» -TV називає суму в 91 млн). Таким чином, Бейл побив світовий трансферний рекорд, що належав його новому одноклубнику португальцю Кріштіану Роналду, від продажу якого англійський «МЮ» в 2009-му виручив 93,4 мільйона євро.

* Фотографуючись на пам'ять з клаповухим хлопчиськом з Кардіффа Гаретом Бейлом, знаменитий Алекс Фергюсон напевно і не здогадувався, що поряд з ним майбутня зірка футболу Гарет Бейл (фото з архіву «ФАКТІВ») * Фотографуючись на пам'ять з клаповухим хлопчиськом з Кардіффа Гаретом Бейлом, знаменитий Алекс Фергюсон напевно і не здогадувався, що поряд з ним майбутня зірка футболу Гарет Бейл (фото з архіву «ФАКТІВ»)

Річна зарплата новачка «Реала», який в 203 матчах за «Тоттенхем» забив 56 м'ячів і віддав 58 гольових передач, складе сім мільйонів євро. Крім того, за Бейлом залишилося 60 відсотків іміджевих прав, включаючи право на реалізацію продукції з символікою клубу. Вперше гравець «Реала» отримав більше половини таких прав (для порівняння: Кріштіану Роналду має 40 відсотками).

До речі, в дитинстві Гарет Бейл в рідному Кардіффі відвідував відразу три спортивні секції - футбольну, регбі та хокейну (останні дві - для поліпшення фізичної форми і бійцівських якостей) і вже в ті роки виділявся серед однолітків відмінними швидкісними даними. Досить сказати, що в 14-річному віці він пробігав стометрівку за 11,4 секунди (для порівняння: наш легендарний легкоатлет Валерій Борзов виграв Олімпіаду в Мюнхені з результатом 10,4 секунди).

***

«Шахтар» (Донецьк) - «Металіст» (Харків) - 1: 1 (Степаненко, 59 - Девіч, 77). На 94-й хвилині вилучений Срна ( «Шахтар»). Молодіжні склади - 1: 0.

«Динамо» (Київ) - «Дніпро» (Дніпропетровськ) - 1: 1 (Ярмоленко, 64 - Зозуля, 22). Молодіжні склади - 4: 2.

«Говерла» (Ужгород) - «Ворскла» (Полтава) - 1: 2 (Армоні, 55 - Громов, 22, Янузі, 26). Молодіжні склади - 1: 2.

«Севастополь» - «Карпати» (Львів) - 1: 0 (Фарлей, 52). Молодіжні склади - 2: 1.

«Таврія» (Сімферополь) - «Металург» (Запоріжжя) - 3: 1 (Фещук, 22, з пенальті, 46, 75 - Матяж, 40, з пенальті). Молодіжні склади - 0: 1.

«Чорноморець» (Одеса) - «Іллічівець» (Маріуполь) - 1: 0 (Антонов, 72). Молодіжні склади - 2: 2.

«Зоря» (Луганськ) - «Арсенал» (Київ) - 4: 0 (Хомченовський, 38, 89, Болі, 41, Данило, 53, з пенальті). На 63-й хвилині Шацьких ( «Арсенал») не реалізував пенальті. Молодіжні склади - 4: 0.

«Волинь» (Луцьк) - «Металург» (Донецьк) - 1: 0 (Козьбан, 86). Молодіжні склади - 2: 2.

Очні битви грандів в Донецьку і Києві не внесли змін в розстановку сил (хоча «Чорноморець» і «Ворскла» цим скористалися), додавши «Шахтарю», «Металісту», «Динамо» і «Дніпра» по одному пункту. Удвічі приємно, що напередодні чергових дуелей у відбірковому циклі ЧС 2014 всі чотири м'ячі до свого активу записали гравці збірної України - Степаненко, Девіч, Зозуля і Ярмоленко. При цьому форвард «Металіста» і нашої національної команди, як і Зозуля, який вразив ворота своїх колишніх одноклубників, з 83 голами наздогнав у списку кращих бомбардирів чемпіонату України Андрія Шевченка, розділивши з ним дев'яте місце.

Що стосується зустрічі на «Донбас Арені», то до перерви балом правили підопічні Мірчі Луческу, а ось кінець зустрічі явно більше вдався «Металісту» (до слова, харків'яни віддали в оренду до кінця сезону в італійську «Болонью» аргентинського форварда Джонатана Крістальдо). А признач ще арбітр парочку пенальті в ворота донеччан ...

***

Щось подібне побачили вболівальники і в Києві (хоча за рівнем футболу, напруженням і швидкостям донецька зустріч явно перевершувала протистояння на «Олімпійському»). З тією лише різницею, що до перерви перевагою володів «Дніпро», а в другому таймі (особливо після виходу на поле Романа Безуса) нарешті «ожило» «Динамо». Але не настільки, щоб до середини першого кола піднятися вище шостого місця в турнірній таблиці (більше м'ячів, ніж «біло-сині», в прем'єр-лізі на сьогодні пропустили всього шість команд!). Як сумно пожартував після матчу мій колега, в радянські часи за таке досягнення (якщо команда потрапляла до шістки найсильніших два роки поспіль) гравцям привласнювали звання майстрів спорту СРСР. Як би там не було, на післяматчевій прес-конференції журналісти не поставили Олегу Блохіну жодного питання ...

***

Нарешті порадувала своїх шанувальників першими здобутими очками «Таврія», впевнено здолала вдома запорізький «Металург» - команду свого колишнього наставника Сергія Пучкова. При цьому дебютним хет-триком у прем'єр-лізі відзначився форвард кримчан Максим Фещук. Відсвяткував перший успіх у керма «Севастополя» і Геннадій Орбу, підопічні якого зломили опір «Карпат».

***

Кричуща неузгодженість в діях голкіпера і одного з захисників коштували донецькому «Металургу» нічиєю на полі «Волині», яка напередодні підписала контракт з 24-річним захисником збірної Ізраїлю Галлом Шішем (його останнім клубом був бельгійський «Беверен»).

***

Продовжує приємно дивувати своїх шанувальників полтавська «Ворскла», яка набрала в п'яти виїзних поєдинках сезону 11 очок з 15 можливих. Черговий «жертвою» підопічних Василя Сачко стала «Говерла». До слова, перед закриттям трансферного вікна полтачане поповнили свої ряди 26-річним форвардом швейцарського «Віля» і збірної Македонії Адис Яхович, зростання якого 190 см.

***

Чи не втомлюється давати результат на двох фронтах одеський «Чорноморець». Після важкого вояжу в Албанію і завоювання путівки в Лігу Європи хлопці Романа Григорчука завдали поразки «Іллічівцю».

***

Знову лихоманить столичний «Арсенал», у якого знову, схоже, серйозні фінансові проблеми. По крайней мере, в Луганську підопічні Юрія Бакалова викинули білий прапор після першого ж пропущеного м'яча. При цьому ветеран «канонірів» Максим Шацьких, який не реалізував пенальті, упустив шанс довести число своїх голів у чемпіонатах України до 120 (у рекордсмена Сергія Реброва - 123 взяття воріт).

***

Тим часом стали відомі імена арбітрів, які проведуть найближчі матчі відбіркового циклу ЧС-2014 за участю збірної України. Поєдинок з командою Сан-Марино (6 вересня у Львові) обслуговуватиме ірландська бригада арбітрів на чолі з 35-річним Нілом Дойл. З нашими командами цей рефері раніше не перетинався жодного разу, а ось сан-Маринця судив, восени минулого року зафіксувавши домашні поразки «карликів» від чорногорців - 0: 6.

***

Що ж стосується дуелі Україна - Англія (10 вересня в Києві), то на ній має бути працювати португальської бригаді, очолюваної арбітром фінальних зустрічей торішньої Ліги чемпіонів і Євро-2012 42-річним Педро Проенса. У колишні роки фінансовий консультант з Лісабона чотири рази перетинався з нашими командами: Казахстан - Україна - 1: 2 в 2004-му, «Тун» - «Динамо» - 1: 0 в 2005-му, «Бешикташ» - «Динамо» - 1 : 4 в 2011-му і «Боруссія» М. - «Динамо» - 1: 3 в 2012 році.

***

До слова, в майбутньому поєдинку на «Олімпійському» англійцям, швидше за все, не допоможе знаменитий нападаючий «МЮ» Уейн Руні. На одному з тренувань манкуніанців після зіткнення з Філом Джонсом форвард отримав серйозне розсічення шкіри голови, і лікарі наклали на рану десять швів.

***

Мюнхенська «Баварія» - володар Суперкубка Європи. У поєдинку, який відбувся в Празі, підопічні Хосепа Гвардіоли двічі відігравалися по ходу основного і додаткового часу - 2: 2 (Рібері, 47, Мартінес, 120 + 1 - Торрес, 8, Азар, 93), а потім виявилися більш вдалими суперника в серії післяматчевих пенальті - 5: 4 (у лондонців схибив форвард Лукаку).

***

Поки мюнхенці билися в Чехії, в лідери чемпіонату Німеччини вибилася дортмундська «Боруссія», в складі якої ворота "Айнтрахта" із Франкфурта двічі вразив колишній гравець «Шахтаря» Генріх Мхітарян - 2: 1.

***

Перемога над «Амкаром» з рахунком 2: 1 дозволила ЦСКА зміцнити лідерство в чемпіонаті Росії. Втім, не особливо відстають і найближчі конкуренти армійців: «Зеніт» - «Локомотив» - 2: 1 (Тарасу Михалику місця в складі залізничників, ще в кінці першого тайму залишилися в меншості, не знайшлося), «Спартак» - «Томь» - 2: 1, «Динамо» - «Ростов» - 1: 1 (Андрій Воронін з'явився на полі в складі москвичів на 77-й хвилині, а Ігор Худоб'як боровся за ростовчан з 74-ї), «Краснодар» - «Волга» - 3: 0, «Урал» - «Рубін» - 0: 3.

Становище лідерів (у всіх по сім матчів): 1. ЦСКА - 17; 2. «Спартак» - 14; 3. «Зеніт» - 14; 4. «Ростов» - 14.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter