«Ростов» - «Баварія» 23 листопада 2016: перемоги російських клубів над грандами

1. «Барселона» - ЦСКА - 2: 3 4 листопада 1992 року. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. матч-відповідь ...

4 листопада 1992 року. Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. матч-відповідь

Перша європейська кампанія в історії ЦСКА почалася Вдало. Після двох перемог над «Вікінгур» (в

1992-му ісландський футбол ще не був в моді) «армійці» сенсаційно вибили «Барселону», вперше в історії залишивши іспанського гранда за бортом Ліги чемпіонів. Перший матч в Москві завершився з рахунком 1: 1, а на «Камп Ноу» «Барса» кинулася в атаку і вийшла вперед завдяки голам Надаля і Бегірістайна. Здавалося, що у ЦСКА немає шансів, але в кінці першого тайму надію російським уболівальникам подарував Євген Бушманов, а ще два голи забили Машкарін і Карсаков протягом чотирьох хвилин другої половини матчу. Це був перший по-справжньому великий тріумф російської команди і найбільш пам'ятний «камбек» в матчі з грандом.

«Баварія» - «Локомотив» - 0: 1

12 вересня 1995 року. Кубок УЄФА. 1/32 фіналу. перший матч

У єврокубковому сезоні-1 995 «Локомотив» став єдиною командою, яка змогла обіграти зоряну «Баварію» з Клінсманн, Шолль, Баббель і Суттер. «Залізничники» терпляче оборонялися і чекали одного шансу, який в результаті виник у Євгена Харлачёва після помилки німецьких захисник при спробі створення штучного офсайду. Він його і реалізував - 1: 0. Правда, радість «Локо» була недовгою - в матчі-відповіді розлючений «Баварія» забила у ворота Сергія Овчинникова п'ять м'ячів.

«Спартак» - «Реал» - 2: 1

30 вересня 1998 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

У 1998-му в «Лужниках» спартаківці, які громили всіх в чемпіонаті Росії, обіграли чинних володарів Кубка чемпіонів. П'ять хвилин знадобилося червоно-білим, щоб обіграти мадридський «Реал» - на гол Рауля в середині другого тайму влучними пострілами відповіли Ілля Цимбалар та Єгор Титов.

«Спартак» - «Арсенал» - 4: 1

22 листопада 2000 року. Ліга чемпіонів. Другий груповий етап

У 2000-му червоно-білі розгромили інший європейський гранд - лондонський «Арсенал» з Олегом Лужним в складі. Перший гол в Лужниках забив «канонір» Сільвіньо, однак команда Арсена Венгера не змогла нічого зробити з Маркао, які оформили дубль і став найкращим гравцем матчу. Він же допоміг забити Єгору Титову і Робсону.

«Локомотив» - «Інтер» - 3: 0

21 жовтня 2003 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

Зоряний «Інтер», який з тими ж гравцями - Вієрі, Матерацці, Дзанетті - виходив у фінал Ліги чемпіонів, приїхав грати з сёмінскім «Локомотивом» в Черкізово. «Залізничники» несподівано для всіх зіграли в два нападаючих і розгромили міланських зірок - по голу забили Лоськов, Ашветія і Хохлов.

ЦСКА - «Арсенал» - 1: 0

17 жовтня 2006 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

З фіналістом Ліги чемпіонів ЦСКА грав в фірмовому стилі Газзаєва - швидко і різко, від оборони з контратаками. В одній з них бразильський опорник Дуду заробив штрафний, а Даніель Карвальо виконав штрафний без шансів для Леманна. Ця перемога подарувала ЦСКА шанс на вихід в 1/8, яким «армійці» так і не скористалися.

«Зеніт» - «Баварія» - 4: 0

1 травня 2008 року. Кубок УЄФА. 1/2 фіналу. матч-відповідь

На шляху до першого в історії завойованого єврокубкові «Зеніт» змів мюнхенську «Баварію». Перший матч в Німеччині був зіграний внічию - 1: 1, а на «Петровському» пітерці забили Оліверу Кану чотири м'ячі - двічі це зробив Погребняк, по разу - Зирянов і Файзулін.

→ Як зараз виглядають чемпіони Росії в складі «Зеніту» -2007

«Манчестер Юнайтед» - «Зеніт» - 1: 2

29 серпня 2008 року. Суперкубок УЄФА

У тому ж 2008-му здавалося, що «Зеніт» - одна з найсильніших команд у всій Європі. Петербуржці без проблем обіграли в полувиставочном матчі за символічний трофей «Манчестер Юнайтед» без Кріштіану Роналду і стали першими в російській історії, хто зміг завоювати Суперкубок УЄФА.

«Барселона» - «Рубін» - 1: 2

20 жовтня 2009 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

До чудес в «Ростові» Курбан Бердиєв творив історію в Казані - «російська» перемога над «Барсою» на «Камп Ноу» в XXI столітті здавалася чимось неймовірним. Гольовий удар Олександра Рязанцева в ворота Віктора Вальдеса на другій хвилині став одним з кращих в історії Ліги чемпіонів. Зрівняти рахунок вдалося Златана Ібрагімовича, але перемогу команді Бердиєва приніс Гекденіз Караденіз.

→ 7 років чуду на «Камп Ноу». Де зараз переможці «Барселони»?

«Атлетіко» - «Рубін» - 0: 2

15 лютого 2013 року. Ліга Європи. 1/16 фіналу. перший матч

Кращі фахівці з іспанським грандам до переїзду Бердиєва в «Ростов» грали в «Рубіні». У 2013-му казанці вибили з Ліги Європи «Атлетіко» з Фалькао і Тураном. До 45-й хвилині «Рубін» залишився удев'ятьох, але втримав перевагу, створене завдяки голу Караденіз, а на п'ятій доданій хвилині покарав суперника за ривок воротаря суперника в штрафну Рижикова. Поразка з мінімальним рахунком в матчі-відповіді дозволило казанцям пройти грізний «Атлетіко», який потім двічі поспіль грав у фіналі вже Ліги чемпіонів.

«Манчестер Сіті» - ЦСКА - 1: 2

5 листопада 2014 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

У 2014-му ЦСКА вперше потрапив в космічну групу до «Баварії», «Ромі» і «Ман Сіті». Останніх «армійці» змогли обіграти в гостях - двічі відзначився Сейду Думбія, а більше всіх на поле запам'ятався Понтус Вернблум, який хокейним прийомом в центрі поля відправив у нокаут автора єдиного гола в складі «Сіті» Яя Туре.

«Ростов» - «Баварія» - 3: 2

23 листопада 2016 року. Ліга чемпіонів. груповий етап

«Баварія» приїхала до «Ростову» без кількох основних гравців - Нойєра, Відаля, Комана і Роббена, однак язик не повернеться назвати склад з Левандовським, Ламом, Рібері, Боатенгом і іншими зірками другим. У підсумку завдяки двом «Привоз» Боатенга і шикарному штрафному від Нобоа «Ростов» зміг забити резервному воротареві «Баварії» Ульрайха три м'ячі, а німці Сослану Джанаева - всього два. Так «Ростов» зміцнив свої шанси в боротьбі за Лігу Європи і тепер в останньому матчі групового етапу побореться за продовження гри в єврокубках з ПСВ.

→ Божевільна «трійка»! Як «Ростов» переміг «Баварію»