Полезные материалы

Реєстрація власників мобілок. Коли бази з номерами продаватимуть на Петрівці

Ідея "паспортизації" мобільних телефонів стала черговим тестом для громадськості і влади Ідея паспортизації мобільних телефонів стала черговим тестом для громадськості і влади   Соцмережі накрила нова хвиля зради у зв'язку з пропозицією Держспецзв'язку ввести обов'язкову реєстрацію всіх власників мобільних телефонів

Соцмережі накрила нова хвиля "зради" у зв'язку з пропозицією Держспецзв'язку ввести обов'язкову реєстрацію всіх власників мобільних телефонів. Правда, схоже, реальність небезпеки дещо перебільшена. Хоча б тому, що Держспецзв'язку вже неодноразово робило спроби провести паспортизацію абонентів. Останній раз - в 2015 році. Але безуспішно...

У Держспецзв'язку свою позицію аргументували так: відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки "в умовах кібернетичних загроз". Втім, оператори до ідеї спецсвязевцев поставилися скептично, назвавши проект закону "непрофесійним", хоча і заявили, що в разі певних змін в документі готові його підтримати. А ось в Мін'юсті чітко пояснили: вважають цю ідею не на часі. Міністр Павло Петренко спрогнозував, що ця ініціатива не знайде підтримки в парламенті.

Схоже, Петренко вирішив підіграти суспільним настроям, адже ідея тотального контролю була сприйнята переважно негативно. Найбільш популярним тезою, який використовують критики паспортизації телефонів, стало порівняння України з Росією, де давно використовується дана технологія контролю за мобільними. Згадали критики й інший важливий момент: в Україні діють російські оператори мобільного зв'язку, і вони зможуть отримати всі дані про українських громадян.

Інші скептики звернули увагу на те, що після реєстрації власників мобільних номерів набагато легше буде встановлювати особи учасників масових акцій, а потім влаштувати їм "вирвані роки". Хтось же розповів про тоталітарний Китай, де теж таким чином стежать за своїми громадянами. Правда, мало хто згадав, що аналогічна процедура працює і в демократичних країнах ЄС, наприклад, в Італії. Є і більш близький для нас приклад: в Польщі ще 2016 року введено загальну реєстрацію мобільних номерів за паспортом .

Не вірять критики і в те, що контроль над телефонами дозволить захистити Україну від терористів. На думку скептиків, з тероризмом так не борються: терористи і інші потенційні злочинці навряд чи підуть купувати "сімку" з реєстрацією, а придумають, як обійти закон. А ось ті, хто не бачать в ініціативі Держспецзв'язку "зради", зауважують: добропорядним громадянам боятися нічого, тоді як шахраїв стане менше. Правда, треба враховувати українські реалії масив інформації з номерами мобілок і прізвищами їх власників може стати доступним на чорному ринку. А то і в мережі. Не важко спрогнозувати, яким масштабним скандалом це ризикує обернутися для всіх.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ