Полезные материалы

Ендопротезування кульшового суглоба реабілітація

  1. Наш центр спеціалізується на ендопротезуванні суглобів. цифри: 14 років досвіду роботи 3865 вилікуваних...
  2. Реабілітаційний період в умовах стаціонару
  3. Повернення додому
  4. Повернення до звичайного життя
  5. Реабілітація в нашому центрі
  6. Відеоотзиви про реабілітацію після ендопротезування кульшового суглоба

Наш центр спеціалізується на ендопротезуванні суглобів. цифри:
  • 14 років досвіду роботи
  • 3865 вилікуваних пацієнта
  • 4251 встановлених протезів суглобів
  • 3478 операцій проведено безкоштовно в рамках ВМП
  • 99% змогли повернутися до повноцінного життя

Періоди реабілітації після операції ендопротезування

Програма рухової реабілітації хворих, які перенесли ендопротезування суглоба , Розділяється умовно на 3 періоди:

  1. Реабілітація в ранній післяопераційний період до 10 днів;
  2. Реабілітація в пізній післяопераційний період від 10 днів до 3 місяців;
  3. Реабілітація в віддалений післяопераційний період більше трьох місяців.

Реабілітація в ранньому післяопераційному періоді спрямована на профілактику ускладнень після операції з боку серцево-судинної і дихальної систем і має на увазі застосування методів ЛФК. Профілактика включає в себе активізацію кровообігу в нижніх кінцівках, дихальну гімнастику із загальною післяопераційної активізацією хворого.

Завданням пізнього відновного періоду є зміцнення м'язів нижніх кінцівок, оволодіння практичними навичками ходьби при спуску і підйомі по сходах. Завданням реабілітації у віддаленому післяопераційному періоді є адаптація до повсякденної рухової активності і зміцнення м'язів нижніх кінцівок.

Реабілітаційний період в умовах стаціонару

Ендопротезування кульшового суглоба є складною операцією для самого хворого і лікаря. Протягом перших декількох днів після операції пацієнти, як правило, ослаблені. Однак з перших днів хворим рекомендовано виконання спеціальних вправ, спрямованих на профілактику застійних ускладнень з боку серцево-судинної і дихальної систем.

Лікування больового синдрому в післяопераційному періоді відіграє важливу роль в якнайшвидшому відновленні хворого. Після операції наявність болю цілком зрозуміле явище, але біль повинна бути контрольованою, що досягається за допомогою знеболюючих засобів.

Крім знеболюючих, хворі отримують антибіотики з метою профілактики інфекційних ускладнень, антикоагулянти для запобігання утворення кров'яних згустків (тромбів) в венах стегна і гомілки . В післяопераційному періоді може спостерігатися зниження апетиту або відчуття нудоти. У деяких пацієнтів протягом декількох днів спостерігається розлад шлунку. Це звичайні реакції.

Перебування хворого після операції в стаціонарі, як правило, становить 10-12 днів. За цей період пацієнт повинен бути активізований, навчений занять лікувальної фізкультури і ходьбі з додатковими засобами опори. Рана загоюється, і шви до цього періоду зазвичай знімають.

Повернення додому

Деякі корисні поради хворим, які перенесли тотальне ендопротезування кульшового суглоба: Деякі корисні поради хворим, які перенесли тотальне ендопротезування кульшового суглоба:

  • Додайте часто використовувані предмети побуту в межах зручної досяжності, так щоб вам не доводилося тягнутися або нагинатися за ними;
  • Перемістіть меблі в кімнаті таким чином, щоб вам було просторо безперешкодно і безпечно пересуватися з милицями;
  • Сидіти краще на стільці з більш високим і твердим сидінням, це є більш безпечним і більш зручним, ніж низькі, м'які крісла;
  • Приберіть все килими та килимки, які можуть привести до ковзання;
  • Надійно закріпіть електричні дроти по периметру кімнати;
  • Встановіть в душовій поручні;
  • На унітаз встановіть спеціальну насадку, яка дозволити уникнути низького сидіння;
  • Використовуйте допоміжні засоби, для одягання взуття, такі як ложка з довгою ручкою,

Повернення до звичайного життя

Як тільки пацієнт повернувся додому, він повинні залишатися активними - це «ключ до успіху», але головне не перестаратися.

  • Навантаження на оперований суглоб - необхідно точно виконувати рекомендації лікаря-травматолога по режиму і дозування навантаження на штучний суглоб, яка залежить від багатьох факторів, зокрема від способу фіксації імплантованого протеза:
    Якщо вам виконано безцементне заміщення тазостегнового суглоба, ваш лікар дасть певні інструкції по використанню милиць або ходунків і коли ви зможете навантажувати оперованих ногу всією вагою тіла.
    Якщо вам виконано цементне або гібридне ендопротезування кульшового суглоба, як правило, ви можете приступати на оперовану ногу відразу, використовуючи милиці або ходунки протягом від 4 до 6 тижнів, щоб сприяти відновленню м'язів.
  • Водіння. При нормальному перебігу відновного періоду, за рекомендацією вашого лікаря, ви можете почати водіння автомобіля з автоматичною коробкою передач через 4 - 8 тижнів, за умови, що ви більше не приймаєте наркотичні болезаспокійливі засоби. Якщо у вас автомобіль з механічною трансмісією і вам був замінений правий тазостегновий суглоб, не починайте водіння автомобіля до моменту поки вам не дозволить ваш лікуючий лікар.
  • Секс. Деякі форми сексуальних відносин можна сміливо відновити через 4 - 6 тижнів після операції. Запитайте свого лікаря, якщо вам необхідно більш повна інформація.
  • Позиція уві сні. Найбільш безпечний сон на спині, злегка розсунутими нарізно ногами. Можливий сон на здоровому боці з подушкою між ніг. Використання подушки обов'язково, як правило, протягом 6 тижнів, або за рекомендацією вашого лікаря цей термін може бути скорочений.
  • Як правильно сидіти. Перші 3 місяці, необхідно сидіти тільки на стільцях, які мають поручні. Не сидіть на низьких стільцях, низьких стільцях, кріслах. Чи не схрещуйте ноги в колінах.
  • Повернення на роботу. Залежно від виду діяльності та виконання робіт, приступити до роботи можливо мінімум через 3 - 6 місяців. Вирішення питання про вихід на роботу повинно бути прийнято виходячи з рекомендацій вашого лікаря.
  • Інші заходи. Уникайте дій, які сприяють стресового впливу на штучний суглоб - таких як теніс, бадмінтон, контактні види спорту (такі як футбол тощо), стрибки, або біг.

Реабілітація в нашому центрі

Досвідчені лікарі-фахівці нашого реабілітаційного центру завжди раді надати вам допомогу і провести необхідний комплекс відновного лікування.

Тривалість курсу реабілітації, а також вибір методу лікування багато в чому залежать від стану пацієнта і методу заміщення тазостегнового суглоба.

У програму реабілітації зазвичай входять:

  • масаж;
  • Пасивні вправи для розробки суглобів;
  • міостимуляція;
  • Спеціальна гімнастика (ЛФК).

Курси відновного лікування, що входять в програму реабілітації, знімають больові відчуття, сприяють зниженню набряклості і запального процесу, покращують обмін речовин в тканинах, а також стимулюють відновлення кісткової тканини і зміцнення м'язів кінцівки після операції.

Відеоотзиви про реабілітацію після ендопротезування кульшового суглоба

Хренов С.Н. - ендопротезування суглоба на двох ногах Кірова Людмила, 76 років - протезування шийки стегна

Це може бути цікаво