Полезные материалы

Перша допомога при переломах. Перша допомога при вивиху. Перша допомога при ударах.

  1. Перша допомога при ударах
  2. Перша допомога при переломах
  3. Перелом може бути закритим і відкритим.
  4. Перша допомога при переломі ключиці, плеча та передпліччя
  5. Перша допомога при переломі ребер
  6. Перша допомога при переломі гомілки
  7. Перша допомога при переломі стегна, кісток тазу і хребта
  8. Перша допомога при вивиху

При ДТП характерні такі травми, як переломи, удари і вивихи, і важливо знати, як правильно надати допомогу потерпілому в таких випадках. Пам'ятайте, що неправильно надана допомога може погіршити стан потерпілого або коштувати йому життя. Тому в цій статті ми розповімо вам, як правильно надати першу допомогу при переломах, вивихах і ударах. І так ...

Перша допомога при ударах

Удар про тупий предмет призводить до закритого пошкодження м'яких тканин і кровоносних судин, тобто до удару.

Ушиби супроводжує: поява болю в момент удару, освіта синця, синця, гематоми (дивлячись якої глибини пошкодження), набряку (обмеженого чи розпливчастого).

Надаючи першу допомогу при ударі, необхідно зняти біль і зменшити крововилив. Кінцівки, що зазнала ушиби, хай помре високе становище, наклавши тугу пов'язку для зменшення внутрішнього крововиливу. На місце забитого прикладіть холод на півтори-дві години, а потім тепло. Як холоду підійде лід, сніг, холодний компрес, холодна вода, або ж гіпотермічний пакет-контейнер з аптечки. Створіть спокій забитого органу або кінцівки. Якщо це рука, то підвісьте її на косинці.

Поряд з забоєм при ДТП можуть бути і переломи, тому, до приїзду лікарів, ставитеся до удару, як до можливого перелому.

Перша допомога при переломах

Якщо потерпілий знаходиться в неприродному положенні, кінцівки деформовані, то це вказує на наявність перелому кісток. Заборонено перенесення потерпілого, оскільки уламки кісток можуть зміститися і посилити кровотечу або поглибити шок. Переміщати потерпілого з переломом можна лише у випадку загрози пожежі, вибуху і т.д., але вкрай обережно. Попередньо здійсните фіксацію пошкоджених кінцівок будь-якими підручними засобами, щоб їх знерухомити.

Перелом може бути закритим і відкритим.

При закритому переломі порушується цілісність кістки, але зберігається цілісність шкірних покривів. Кінцівка має неприродну форму, почервоніння, припухлість і болить.

Надаючи першу допомогу при переломі, обездвіжьте зламану кістку, використовуючи пов'язки і шини. Шиною потрібно охопити місце перелому і 2-3 прилеглих суглоба. Шина може бути стандартною або зробленої з підручних засобів.

При відкритому переломі порушується цілісність покривів шкіри і кістки, тобто крім перелому є ще і рана, яку необхідно обробити, і може бути артеріальна кровотеча, яке слід зупинити, наклавши джгут або закрутку вище місця перелому. Рану закрийте за допомогою стерильної серветки. Зламану кістку необхідно знерухомити в тому положенні, яке вона прийняла в результаті перелому. Не можна вправляти кісткові уламки.

Якщо у потерпілого зламана щелепа, то накладіть пращевидную пов'язку.

Перша допомога при переломі ключиці, плеча та передпліччя

Якщо зламана кістка плеча, то застосовується спеціальна металева шина Крамера, яка повинна входити до медичного майно поста ДІБДР. Але якщо її немає, тоді в пахву кладеться легка тканинна прокладка, а зламана рука обережно розміщується уздовж тулуба. Передпліччя повинне бути під прямим кутом поперек грудної клітини. Накладаються дві шини, зроблені з будь-яких підручних засобів, таких як журнал, газета і т.д. Перша шина кладеться на внутрішню сторону плеча, а друга на зовнішню. Рука фіксується в зігнутому стані підв'язкою (косиночной).

Якщо зламано передпліччя, то вкладіть в кисть руки потерпілому валик і накладіть одинарну шину. Рука згинається в лікті щодо тулуба і фіксується.

Якщо зламана ключиця, то рука підвішується на косинці і прибинтовують до тулуба.

Якщо є ймовірність перелому обох ключиць, то необхідно розправити грудну клітку, зблизивши лопатки ззаду, зв'язавши за спиною руки в ліктях, а в пахвові западини вкласти валики.

Перша допомога при переломі ребер

При переломі ребер накладіть потерпілому тугу пов'язку, зафіксувавши її на видиху. Якщо зламані ребра і грудина, транспортування проводиться в сидячому положенні або напівлежачи, з підкладеним під коліна валиком. Дане положення потрібно бути до прибуття медиків.

Перша допомога при переломі гомілки

Якщо у потерпілого перелом гомілки, то необхідно накласти дві шини із зовнішнього і внутрішнього боків ноги від кінця стопи і до середини стегна, зафіксувавши два суглоба вище і нижче місця перелому.

Накладаючи шину на стегно і гомілку, стопа фіксується під кутом в 90 градусів до гомілки. Заборонено фіксація пальців ноги в випрямленій положенні. Якщо стандартні шини відсутні, використовуйте підручні засоби.

Перша допомога при переломі стегна, кісток тазу і хребта

Якщо у потерпілого зламане стегно, то накладаються дві шини, з зовнішньої сторони від кінця стопи і до пахв, і з внутрішньої сторони від кінця стопи і до паху.

Якщо відсутні иммобилизационной кошти при переломі стегна і гомілки, то зламана нога фіксується до здорової. Слідкуйте, щоб фіксує пов'язка не змістила уламки кісток і не заподіяла додаткову біль.

Якщо у потерпілого перелом кісток тазу, то покладіть його на тверду поверхню, зігнувши ноги в колінах і підклавши під коліна валик. Госпіталізація в лікарню проводиться в цьому ж положенні.

Якщо є підозра на перелом або травму хребта, потерпілий укладається на спину або живіт на тверду рівну поверхню.

При ДТП характерні такі травми, як переломи, удари і вивихи, і важливо знати, як правильно надати допомогу потерпілому в таких випадках

Перша допомога при вивиху

Якщо головка однієї кістки вийшла з суглобової сумки інший і є розрив суглобової сумки, то це вивих. При вивиху у потерпілого відзначається біль в суглобі при русі, його деформація і набряклість. Чи не пробуйте самостійно вправляти кістки в суглоб - це справа лікарів. До того ж, можуть бути переломи і тріщини кісток. Тому, до прибуття швидкої допомоги, вам потрібно знерухомити кінцівку в тому положенні, в яке вона прийшла після вивиху, і прикласти лід до суглобу.

Якщо вивихнути променезап'ястковий суглоб, то вкладіть в кисть валик і накладіть одинарну шину, підвісивши на перев'язь руку, зігнуту в лікті. Якщо вивихнути плечовий суглоб, то підвісьте руку на косинку і прібінтуйте її до тулуба.

Якщо вивихнути гомілковостопний суглоб, то накладіть восьмиобразного (хрестоподібну) пов'язку.

Якщо вивихнути колінний суглоб, то зафіксуйте його за допомогою черепашачою пов'язки.

Більш наочно з наданням першої допомоги при переломах, ударах і вивихах вас познайомить відео:




Автор: Вікторія Голдіна, дата публікації: 09.01.2018
Передрук без згоди редакції заборонено.