Полезные материалы

Донецькі пенсіонери бігають навколо "Арени" за здоров'ям

По неділях в центрі міста можна зустріти дружну компанію біжать пенсіонерів. Ні, вони не ганяють наввипередки за пенсією або в пошуках вільної лавочки. Ці бадьорі донеччани у такий спосіб зміцнюють здоров'я, піднімають собі настрій і заводять нових друзів.

Донецький клуб любителів бігу "Стаєр", існує майже тридцять років і налічує 110 учасників, в основному, це донеччани у віці від 55 до 85 років, але в клубі раді кожному, хто підтримує здоровий спосіб життя і готовий приєднатися до пробіжок. До речі, донецький "Стаєр" - єдиний клуб бігунів в Україні.

Клуб в 1981 році організував донеччанин Євген Шабанов (йому зараз 70 років), тоді в його склад входило кілька людей, які вітають здоровий спосіб життя. Згодом організація росла і вже через два роки налічувала сорок учасників. Тоді одні приходили займатися спортом для зміцнення здоров'я, інші були націлені на участь в марафонських забігах.

Зараз же такого поділу в клубі немає - кожен приходить на пробіжки незалежно від стану здоров'я і спортивної підготовки. "Учасники клубу збираються щонеділі о восьмій ранку в роздягальні спортивного залу донецького національного технічного університету. Іншого місця у нас просто немає. Платити великі гроші за оренду приміщення ми не можемо, а особисті речі залишати десь потрібно", - поділилася з "Сегодня "одна з учасниць клубу пенсіонерка Валентина Морозова.

Близько години спортсмени розігріваються, роблять зарядку, потім направляються до "Донбас Арені", а потім бігають навколо суперстадіону. Кожен пробігає рівно стільки, скільки дозволяє стан здоров'я. "Новачки часто не можуть осилити більше п'яти кілометрів, а ті, хто в клубі давно можуть пробігти і двадцять, і тридцять кілометрів. Ті, хто втомився, можуть відпочити на лавочці і продовжити марафон, або ж повернутися в роздягальню і там почекати інших", - каже Валентина Миколаївна. Після пробіжки всі учасники клубу повертаються в роздягальню, знову роблять зарядку і близько дванадцятої дня розходяться по домівках.

У той же час, для пенсіонерів Стаєр - не просто клуб, н ої справжній стиль життя. "Ми сюди не тільки за здоров'ям приходимо, а й за новими друзями. Ми - як одна сім'я. Раз на місяць ми збираємося, щоб іменинників клубу привітати, стіл їм накриваємо, даруємо подарунки на день народження ", - розповідає Валентина Морозова.

Крім щотижневих пробіжок ця бадьора команда донеччан організовує різноманітні марафони і змагання. В основному, ці пробіжки присвячені голударственним і загальнонаціональним свят. Наприклад, в квітні клуб любителів оздоровчого бігу провів традиційні щорічні змагання під назвою "Шпаки прилетіли". Їм вони відкрили літній легкоатлетичний сезон міста, а в травні бігуни зібралися на змагання, присвячені 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній.

Одні з останніх змагань з бігу на 5 кілометрів були присвячені Дню Конституції (28 липня). Натхненником, організатором і спонсором в одній особі став донецький пенсіонер, член клубу Андрій жилки. Учасники клубу відгукуються про нього так: фанат бігу, який не шкодує ні сил, ні часу, ні грошей, ні самого себе на пропаганду оздоровчого спорту. "Він з кожної своєї пенсії відкладає по п'ятдесят гривень в скарбничку, щоб потім купити грамоти та подарунки переможцям змагань. Це так зворушливо! До його приходу в клуб нічого подібного у нас не було. Так приємно, що людина всією душею вболіває за клуб і за членів цієї команди ", - говорить Валентина Морозова.

За весь час існування "стаєр" учасники клубу так і не знайшли спонсорів, які організовували б місце для тренувань пенсіонерам. Тому вся робота клубу лежить на плечах активістів і простих учасників. "Може бути тому що нами ніхто не керує і все тримається на ініціативі, ми так довго і існуємо", - кажуть члени клубу про секрет довголіття клубу бігунів "Стаєр".

Читайте найважливіші новини в Telegram , А також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі .