Полезные материалы

Ходьба з нахилом, користь і шкода, ходьба під нахилом для схуднення

  1. Ходьба з нахилом, організація тренувань
  2. Користь і шкода ходьби з нахилом
  3. Ходьба з нахилом для схуднення

Варіації фізичних навантажень дозволяють підбирати заняття на різні групи м'язів, залежно від потреб і поставлених завдань на зниження ваги. Ходьба під нахилом - один з варіантів вправи, яке не вимагає серйозної фізичної підготовки, але допомагає скорегувати фігуру і позбавитися від зайвої ваги.

Ходьба з нахилом, організація тренувань

Ходьба з нахилом - будь-який рух не по площині, яке здійснюється з додатковим зусиллям, при підйомі в гору або роботі на спеціальному тренажері. Організувати тренування за цим методом можна на природі, або в умовах спеціально облаштованого простору - вдома або в спортзалі, де можливе розміщення спортивного обладнання.

Види фізичної діяльності, які підходять для ходьби з нахилом:

  • піші походи по горбистих рівнинах, кар'єрів;
  • похід у гори;
  • ходьба на лижах;
  • скандинавська ходьба;
  • опрацювання м'язів на еліптичному тренажері;
  • тренування на біговій доріжці з можливістю установки нахилу рухомого полотна.

Ходьба з нахилом поєднує в собі два види навантажень - кардіо і силове, тому вона відмінно підходить, як для загального зниження ваги, так і для корекції фігури, поліпшення фізичної підготовки і здоров'я.

Для правильної організації занять по ходьбі з нахилом, важливо враховувати особливості своїх циркадних ритмів - проаналізуйте, коли ви найбільш активні розумово і фізично протягом доби. Часто найкращим періодом для активної роботи над тілом стає перша половина дня - 10-12 годин. В цей час інтенсивніше працює обмін речовин, що дозволяє зробити тренування найбільш ефективними. Але, якщо у вас немає можливості займатися вранці, віддайте перевагу тимчасовому проміжку між шістьма і вісьмома вечора. У цей час найкраще йде опрацювання м'язів, і знижується загальне навантаження, що зменшує ймовірність отримання травм.


Виконувати вправи на тренажері потрібно ритмічно, з високим ступенем інтенсивності, але новачкам слід починати з невеликого нахилу, щоб скоротити ризик виникнення негативних наслідків - розтягувань, кольок в правому боці і іншого. Якщо для подібного роду розминки ви вибрали заняття на природі, то починайте з легких піших прогулянок по невеликих схилах, але в процесі свого спортивного подорожі збільшуйте швидкість кроку. Дихання при цьому намагайтеся тримати рівним, дихайте через ніс. Якщо відчуваєте утруднення в диханні, не зупиняйтеся, а злегка сповільнилося і з зусиллям видихайте через рот, як би звільняючи легені від нагромадилося вантажу.

Збільшуйте навантаження при ходьбі з нахилом тільки тоді, коли будете впевнені, що зможете впоратися з цим завданням. Коли організм звикне до інтенсивності, яку ви підібрали, для піших підйомів можна використовувати обважнення - пояса, нарукавники, рюкзаки та інше спортивний інвентар додаткової ваги.

Користь і шкода ходьби з нахилом

Ходьба з нахилом має безліч переваг перед більш інтенсивними і важкими навантаженнями. Перше і головне достоїнство даного виду тренувань - можливість їх застосування для людей з низьким рівнем фізичного розвитку і деякими відхиленнями у здоров'ї.

Користь ходьби з нахилом:

  • всесторонній фізичний розвиток;
  • ефективне і швидке спалювання жирових відкладень;
  • підвищення витривалості організму;
  • розвиток серцево-судинної системи;
  • розвиток дихальної системи, збільшення обсягу легких;
  • гарт суглобів, зв'язок і сухожиль, їх зміцнення;
  • широкі можливості по організації з користю для фізичного, розумового і душевного стану.

При підйомі в гору особливо добре опрацьовується певна група м'язів - передня, бічна сторона стегон і сідниці. До речі, ходьба з нахилом може бути набагато доступніше, ніж здається. В ефективний тренажер можна перетворити сходовий майданчик. Регулярно піднімайтеся по сходах, злегка нахиливши тулуб вперед. При цьому голову тримайте прямо, так щоб шийні хребці і спина не округлялася. Зберігайте поставу і не тримайтеся за поручні. Спираючись на стопу, робіть розгинають руху за допомогою м'язів сідниць і ніг.

Однак є і деякі негативні сторони - людям з порушеннями серцево-судинної діяльності краще починати з легких піших прогулянок по пересіченій місцевості або з мінімального рівня на тренажері. Збільшення навантаження необхідно проводити тільки після консультації з лікарем. Важкою ходьба з нахилом може виявитися для тих, хто страждає захворюваннями легенів або має дуже велика надмірна вага. Для останніх свої фізичні можливості найкраще розвивати, починаючи з плавання та аквааеробіки.

Людям з недавніми травмами суглобів і кісток, а також із захворюваннями опорно-рухового апарату слід проконсультуватися зі своїм лікарем до початку тренувань, так як в деяких випадках активна силове навантаження може погіршити перебіг захворювання.


Ходьба з нахилом для схуднення

Виключаючи можливі протипоказання до ходьби з нахилом, важливо відзначити ефективність даного роду спортивних вправ для схуднення . Багато в чому це обумовлено комбінацією силових і аеробних навантажень, які дозволяють збільшити енерговитрати займається на 100% -200%. Завдяки такій активності організму, не тільки швидко спалюються калорії, але опрацьовуються найпроблемніші ділянки тіла.

Але, щоб це сталося, важливо дотримуватися кількох правил.

1. Регулярність. Використовуйте ходьбу з нахилом не менше трьох разів на тиждень. При сталості занять, організм починає адаптуватися до навантажень, і результат фізичної активності стає ще більш помітним. Стійкість здоров'я і витривалість його систем також підвищується.

2. Постійність. Для збільшення ефективності ходьби з нахилом і прискорення скидання ваги виконуйте вправи в один і той же час.

3. Збільшуйте і чергуйте інтенсивність. Спалювання жирів буде проходити ще швидше, якщо під час тренування ви будете постійно змінювати ступінь інтенсивності виконання вправ і їх складність. Наприклад, змінювати нахил доріжки на тренажері від малого до найбільшого і назад. У кожному положенні необхідно ходити не менше двох хвилин. Дуже зручно виконувати умову чергування на спеціальному тренажері, де можна відрегулювати хвильовий рух доріжки. Але природний ландшафт теж може послужити вам хорошу службу. Вирушаючи в похід, вибирайте нерівну пересічену місцевість, тоді варіювання нахилів буде природним, а навантаження більш інтенсивна і глибока.

4. За дві години до і дві години після ходьби з нахилом не вживайте ніяких вуглеводів, інакше жирові відкладення нікуди не подінуться, а, може, ще й додадуться. Якщо ви хочете округлити і підкреслити красу м'язів, за півгодини-годину з'їжте нежирний сир, відварну (без солі!) Грудку курки або індички.

5. Щоб уникнути перевантаження серцево-судинної системи, не пийте безпосередньо перед тренуванням, але обов'язково майте під рукою пляшечку з прохолодною водою. Протягом всього заняття пийте невеликими ковтками, потроху, якщо відчуєте в цьому необхідність.

6. Правильне харчування. Будь-який вид спорту, якщо він використовується для схуднення, передбачає поєднання з корекцією харчування. Для найкращого результату, якого можна досягти за допомогою ходьби під нахилом, відмовтеся від дуже жирної їжі і солодощів. Збагатите свій раціон грубої клітковиною і скоротіть калорійність вечері.

рублевская Зінаїда
для жіночого журналу InFlora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова