Полезные материалы

Олексій Курилко: "Я сміюся над усіма: смертю і навіть Богом"

"У кіно не знімаюся - там немає такої поваги, як в театрі"

Актор "Чорного квадрата" про те, як відгуляє ювілей, гуморі в спектаклях і життя, хамів в залі, чому перестав грати в кіно, про хижого талісман і вічне шумовому фоні навколо себе. Уже першого жовтня чудовий письменник, режисер розіграшів в "Вечірньому Києві" студії "Квартал-95" і наш постійний автор (рубрики "Літгостіная" і "Персона" в "Сегодня") Олексій Курилко відсвяткує ювілей - 40 років. День народження Льоша відгуляє, як і належить пристойному творчій людині, - на сцені.

Про ЮВІЛЕЙ

"Так уже повелося, що в свій день народження я зазвичай працюю. Я народився в дуже невдалий день - 1 жовтня, коли грошей в сім'ї вже не було. Мама отримувала зарплату 7 і 20 числа, так що до першого числа залишалося хіба що на хліб , тому ні про яке святкування не могло бути й мови, та й мама не любила гостей. Тому, ставши дорослим, в свій день народження я зазвичай влаштовував творчі вечори - зустрічі глядача з актором. і, прийшовши на творчий вечір, вони тим самим роблять мені подарунок.

Сорокарічним я себе відчував уже років в 12. А зараз, в сорок років, відчуваю себе на 12, ну максимум на 16 років! Я часто ображаюся, як підліток, радикальний, і взагалі у мене юнацький максималізм: я не терплю півтонів, налаштований тільки на досконалість. Я недавно побачив жінку років 50-ти, яка бадьоро йшла по брівці, і так зрадів - ось , Думаю, вона напевно відчуває себе 12-річної! Здорово, що я не один такий! А мій друг каже: так вона просто калюжу обходить! Ось так і руйнується романтика ".

Про ТВОРЧОСТІ

"Я все життя мрію про кабінет, письмовому столі з червоного дерева і порядку на ньому. Книги та есе я буду писати пір'яний ручкою з золотим пером, в блокноті з глянцевими сторінками. На жаль, поки з усього цього у мене є тільки пір'яна ручка і блокнот . Мабуть, я ставлюся до людей, які хочуть те, чого їм насправді не потрібно. Вже 20 років я пишу в суєті, на бігу, в перервах між зйомками, в театрі, просто на лавочці в колі друзів. Відкрите вікно, за яким кричать діти, включений телевізор, музика, бурчання якихось людей - ось ідеальна ситуація, чт б я почав творити. За ці роки я звик, що навколо шумлять, і вільного часу немає. І коли я концентруюся на фразі, яку зараз пишу, то чую внутрішній голос, який вкрай зосереджений. Ось ця крайня зосередженість досягається, коли тобі дуже сильно заважають. Саме на опорі, з протесту, і виходять чудові речі ".

ПРО ІРОНІЇ

"Кажуть, в моїй книзі" Тераріум однодумців "- про театр" Чорний квадрат ", багато негативних, лайливих характеристик персонажів, навіть нашого художнього керівника! Але наш художній керівник прекрасно розуміє, що навіть лайлива рецензія набагато краще, ніж ніяка. Я не шкодую своїх персонажів, що не шкодую і себе. Це така довлатовского форма. Якщо ти чесний по відношенню до себе - іронічний, критичний і саркастичен, то, сміючись над собою, ти заробляєш повне право сміятися над іншими. Взагалі я вважаю, що немає речей, над якими можна б ило б сміятися. Господь подарував нам почуття гумору, почуття смішного і сміх. Недарма розумні люди кажуть, що жарт - це розрядка розуму в критичному стані. Я сміюся над усім - над смертю і навіть над Богом. Може, Він мене до сих пір і тримає на цьому світі, тому що я дозволяю собі сміятися над усім ".

Про ТЕАТРІ

"Першого жовтня я відзначаю не тільки 40-річний ювілей, але і 20 років своєї акторської діяльності. Мій глядач, як правило, адекватний і сексуально здорова, але іноді зустрічаються хами, які починають щось викрикувати в темряві. Тоді я зазвичай чемно прошу поміняти поведінку або піти, або помінятися зі мною місцями, якщо їм є що сказати. Але на жаль - як правило, таким людям сказати нічого. А ось перервали виставу ми всього лише раз, коли прийшла велика компанія, для яких фірма викупила квитки. Вони, мабуть, не зрозуміли, куди потрапили, і думали, чт про ми будемо терпіти їхні розмови. Тоді я зупинив спектакль, вибачився перед іншими і сказав, що грати більше не буду. Одна справа - нічний клуб, де люди прийшли поїсти, поговорити і, може, - подивитися шоу. А інше - театр. Це наш храм, і терпіти бидло ми не будемо. Думки покинути театр відвідували, але є багато "але". Глядач не відпускає, художній керівник не відпускає ... Їм подобається те, що я роблю, вони відпочивають на моїх виставах. Є навіть фанати, але вони у мене адекватні. Та й навіщо кидати театр, якщо туди приходять мої потенційні читачі, на яких я можу спробувати якийсь свій текст? Театр і література у мене дуже тісно пов'язані. В ідеалі я б не просто читав, а показував свій текст. Ми з Борисом Акуніним вважаємо, що майбутнє літератури - за відео ".

Про ТБ І КІНО

У кіно перестав зніматися (грав у фільмах "Діти дорогі", "Повернення Мухтара-2", "За законом військового часу"). Зараз немає хорошого кіно, на жаль, або просто мені таке ще не запропонували. Та й там немає такої поваги, як в театрі. Тим більше що в кіно багато грає обслуговуючий персонал, який, чесно кажучи, частенько поводиться по-хамськи. А я таке терпіти не можу. Мені вистачає грошей, і я не погоджуюся на аби які серіали. Насолоди від того, щоб бачити себе на екрані, я не отримую, а говорити чужий текст мені не подобається, тому що він зазвичай поганий. У цьому сенсі театр мені підходить більше ".

Про талісманів

"Мій талісман - це вовк. Найчастіше люди думають, що це зле і жорстоке тварина, але насправді вовк розумний, обережний, і в ньому багато людського - хорошого людського. Для мене це символ свободи".

ПРО СІМ'Ю

"Ненавиджу і не розумію, коли запитують:" Що у тебе на особистому фронті? ". Сім'я - це не фронт, це тил і, якщо що, - звідти ти завжди можеш отримати допомогу, підтримку і захист. А ще мене дивує, що в наш час дружину просять взяти прізвище чоловіка. Я свою не змушував. Жінка зараз не менше особистість, ніж чоловік, а іноді і більше ".

Про бенефіс

"Бенефіс (відбудеться 1 жовтня у Жовтневому палаці, квитки від 150-500 грн) - це ще одна зарубка на дверній панелі, зростомір. Коли батьки ставлять хлопчика, вимірюють і кажуть:" А наш хлопчик вже підріс ". Так що так: бенефіс в Жовтневому - це те саме "Наш хлопчик вже підріс". Наступний ювілей, "карб", буде в Палаці " Україна ". Для бенефісу я взяв два моїх кращих вистави, і з них вибрав най-най. Але це для того, щоб рушити далі. У нинішніх спектаклях гумору більше, ніж розуму. А в майбутньому я хочу, щоб гумору і розуму в моїх виставах було порівну ".

Автор заголовного фото - Д. Павлов

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Та й навіщо кидати театр, якщо туди приходять мої потенційні читачі, на яких я можу спробувати якийсь свій текст?