Полезные материалы

"Хімія бігу". Володимир Кот

Фото: архів Володимира Кота   Продовжуємо розмову про біг
Фото: архів Володимира Кота
Продовжуємо розмову про біг. Уже зовсім скоро читайте в нашому проекті "Хімія бігу" про те, як тренуються найсильніші трейлраннери і рекомендації експертів про те, як підготуватися до свого першого марафону і акліматизуватися до висотних забігів.
А поки продовжуємо знайомити вас з героями проекту.
Володимир Кот вміє бігати довгі гонки і любить бігати в нових для себе місцях! Читайте про те, до чого він прагне в цьому році, в нашому проекті!
Володимир Кот
(Амбасадор Vento)
Майстер спорту зі спортивного орієнтування, трейлраннер з 6-річним стажем. Учасник Tor des Geants і багатьох інших ультрамарафон. Організатор RussianTrailrunningCamp в Чорногорії.
Соц мережі: Фейсбук

Фото: архів Володимира Кота
Біг. початок
Моя історія кохання з бігом почалася в 2013 році, коли я приїхав з Москви з 24-годинного чемпіонату світу з рогейну. Бігли ми там з сестрою в міксі. І я приїхав до Сербії на дві гонки по трейлраннінгу, вони були обидві по 100 км. З різницею в два тижні. Я пробіг першу, потім другу, і це ось реально любов з першого погляду. До цього я думав, що я дуже люблю рогейну, але на останніх двох великих перегонах мене просто з'їдали комарі і гедзі, часом це було безцільне блукання в болотах і не дуже безпечне захід. А коли я пробіг дві стокілометрові гонки, я зрозумів, що можна бігати такі ж великі відстані, але отримувати задоволення, бігти по маркірованих стежках, бігти по красивих місцях. І дійсно насолоджуватися бігом, горами, а не піддавати себе постійної небезпеки і непотрібного ризику.

Фото: архів Володимира Кота
Про плани
У мене зараз досить великі завдання на сезон. Серед них 120-кілометрова гонка Лаваредо Ультра Трейл. Вона проходить в Кортіна д'Ампеццо в Італії. (На момент публікації матеріалу гонка вже завершилася, - прим. Ред.) І на фінал бігового року, на жовтень, я планую великий проект Віа Адріатика 1090 км. Хлопці з Хорватії тільки що зробили велику стежку по всьому узбережжю, з'єднавши її воєдино з маленьких шматочків, проклавши нові ділянки між ними, промаркований, зробивши карти, зробивши стоянки, символіку і т.д. Тобто вони проробили дуже велику роботу і ось тільки в цьому році вони запускаються. Буду одним з перших, хто спробує пробігти цю стежку за один присід. Звичайно, не нон-стоп, з нормальними ночівлями. Треки вже відомі. Планую стартувати приблизно в кінці вересня. Вперше спробую таку довгу етапну гонку. До цього я бігав тільки все за раз. Як завжди мене будуть супроводжувати дружина з сином. І на наступний рік вже є якісь плани. Поки загадувати не будемо, але не зменшую оборотів. Цим роком, навесні, задоволений. Ось зараз невелику травму заліковую, вже все добре, вже приступив до тренувань.

Фото: архів Володимира Кота
Звичка до ультра
Зовсім недавно читав якесь дослідження, що великі ультра-гонки викликають звикання, що межує з наркотичним за своєю дією або ефекту. Ось реально щось таке десь глибоко є. Коли ти біжиш гонку, особливо коли, бувало, не до кінця готовий до неї і тобі погано, тебе ламає, тебе мучить, у тебе все болить, все відмовляє, ти кажеш: «Ніколи більше!» І т.д. Потім ти звертався, у тебе отходняки, взагалі все погано, але вже буквально через два-три дні, а тим більше через тиждень це стає знову якимось нав'язливим бажанням «Дайте мені ще!» ... Дайте дозу ультрамарафон! Хочу ще пробігти, хочу реєструватися на нові змагання, бігти в нових місцях.
Щось таке є, хімічно-наркотичну. Але на тренуваннях у мене цього ніколи не буває. Я не бігаю, само собою, такі довгі тренування на регулярній основі. У мене остання настільки тривале тренування була в минулому році. Я пробіг одну стежку в 160 км за два відрізки 90 і 70 км. Але це, швидше, виняток із правил. В основному мої тренування від 20 до 40 км, я маю на увазі тривалі по горах. Там в районі 6-8 годин і за цей час я не встигаю намучитися або піти в якийсь транс в себе. Біжиш, працюєш, все приємно, все добре, ніщо тебе не мучить і отримуєш задоволення від бігу.

Фото: архів Володимира Кота
Про пульсі
Я намагаюся не бігати на великому пульсі. Я перепробував за своє життя дуже багато різних технік, видів тренувань. Від кругових, інтервальних, до темпових і т.д. Я все це переробив, само собою. У мене дуже тривала кар'єра не тільки в бігу, але і взагалі в спорті. Тому все це знаю, все випробував на своїй шкурі і ось зараз прийшов до не дуже поширеною методикою - бігу на низькому пульсі. У теорії ти постійно біжиш на заданому твоїм віком невисокому пульсі і в кінцевому підсумку постійно збільшуєш на ньому швидкість. Це призводить до більш швидкого зростання результату, ніж якби ти щось пробував міксувати, щось винаходити. Тому одночасно шкодуючи серце, шкодуючи організм, ти бігаєш чималі кілометражі на цьому пульсі, на невисокому ЧСС, і добиваєшся результату. Мені це подобається.

Фото: архів Володимира Кота
цілюща волога
Я намагаюся на змаганнях пити багато, регулярно і заповнювати повністю свій водно-сольовий баланс. П'ю приблизно раз в 15-20 хвилин. Ем теж регулярно. А ось на тренуваннях я намагаюся пити якомога менше, як можна рідше. На короткі тренування до 2 годин взагалі ніколи не беру з собою воду. Від 2 до 4 годин я ще подумаю, а на тривалі, звичайно, доводиться брати, тому що навіщо «жити і мучитися», якщо можна «жити і не мучитися». Але потреба у мене все-таки зсувається ... Я все довше і довше можу бігти без води, і мені це подобається.

Фото: архів Володимира Кота
Висота
Скайраннінг бігаю як швидкісну тренування. Конкурувати з молоддю - без шансів, так що навіть не засмучуюсь, коли займаю незвично низькі місця в вертикальних кілометрах.
А ось гори, сніг і перепад температур зустрічаються на багатьох відомих світових ультра-гонках. Я це дуже люблю. До сих пір пам'ятаю, як на одній з гонок мені назустріч траплялися замерзлі учасники, які не змогли подолати перевал через холод. А ми нічого, сибірські хлопці, закуталися тепліше і туди. Мені таке подобається.

Фото: архів Володимира Кота
енергія їжі
Так як гонки у мене дуже тривалі, то, зрозуміло, що така кількість їжі з собою в рюкзаку Ніяк не понесеш. Тому харчуватися доводиться зі столу організаторів. В основному це відбувається так: ти звертався до столу, дивишся, що ти хочеш. І ось тобі очі самі підказують, що тобі потрібно з'їсти це і це. Ну і плюс розуміння, що потрібно з'їдати певну кількість саме їжі, якщо у тебе все добре з травленням. Де є гаряча їжа, я завжди намагаюся їсти гарячу їжу, де немає, намагаюся їсти білкової їжі побільше, сир, горішки, зрозуміло, що фрукти добре заходять. Крім цього, у мене з собою є величезна кількість енергетичних гелів. Я їх теж регулярно їм, приблизно раз на годину, плюс у мене до кожного гелю прикручена спеціальна пігулку, щоб не зводило м'язи. Я спочатку з'їдаю її, потім з'їдаю гель, потім, через якийсь час запиваю все це справа водою. Намагаюся якомога більше енергії повертати свого організму.

Фото: архів Володимира Кота
сила вітамінів
До гонок я часто пропиваю якісь вітамінні курси, запасаюся потрібними складовими. Можу пропити курс магнію, ще чогось. Після гонки теж намагаюся кілька днів продовжувати пити цей комплекс, або деякі складові його. Але ось їжа у мене ніяк зберігають свою ідентичність. Як я харчуюся до, так я і питаюсь після. Гонка - це взагалі свій світ, я ніколи не їм в звичайному житті, можна сказати, в такому графіку і в таких кількостях певні речі, які їм на гонках. Гелі я взагалі ніколи в житті не їм, навіть на тренуваннях, тому гонка - окремий світ. А до і після я їм звичайну їжу, тільки добавки становлять винятку.
Буває, що голодую 24 години. Але в основному, вся моя дієта - це обмежити себе в солодкому, вже дуже його люблю. В іншому - звичайна людська якісна їжа і помірно-маленьке вживання алкоголю.
Дякую за увагу!
Ми продовжимо представляти героїв нашого проекту!
Слідкуйте за оновленнями на сайті і нашими соцмережами: ФБ , VK .