Полезные материалы

Стрибкові тренування: схуднення зі скакалкою

  1. Плюси стрибкових тренувань зі скакалкою
  2. Кому підійдуть стрибкові тренування
  3. Як вибрати скакалку для стрибкових тренувань
  4. Як тренуватися зі скакалкою

© Shutterstock.com © Shutterstock

Плюси стрибкових тренувань зі скакалкою

Три головних плюса таких тренувань - ефективність, доступність і зручність! Скакалка коштує копійки і їй знайдеться місце і в самій маленькій квартирі, і в дамській сумочці, і в валізі, з яким ви відправляєтеся у відпустку. А займатися з нею можна практично скрізь: вдома, в залі, на вулиці, навіть на роботі, якщо колеги не будуть проти.

При цьому стрибкові тренування зі скакалкою відмінно допомагають схуднути . Пострибавши 15 хвилин в середньому темпі, можна спалити близько 200 калорій.

«Крім цього заняття зі скакалкою зміцнюють м'язи, поліпшують поставу, лімфо і кровообіг», - каже Олена Палагута, персональний тренер, менеджер групових програм мережі фітнес-клубів World Class.

Ольга Кочетова, фітнес-менеджер студії персонального тренінгу мережі клубів «Планета Фітнес» додає, що скакалкастімулірует роботу серцево-судинної системи і багатьох м'язових груп. «Стрибкові тренування - це вдале поєднання кардионагрузки, функціонального тренінгу, занять на координацію і спритність», - говорить вона. Вони призводять до тонус весь організм.

Кому підійдуть стрибкові тренування

Оскільки стрибкова тренування - заняття вельми енерговитратне, підійде воно в першу чергу тим, хто досить витривалий.

Крім витривалості стрибкові тренування вимагають і доброго здоров'я. «Тренувань зі скакалкою варто уникати людям з великою надмірною вагою, гіпертонією, захворюваннями серця, проблемами з хребтом і суглобами», - каже Ольга Кочетова.

Якщо все вищеперелічене не про вас, сміливо купуйте скакалку і приступайте до тренувань.

Як вибрати скакалку для стрибкових тренувань

Підбирати скакалку потрібно, орієнтуючись на своє зростання:

- якщо ваш зріст до 152 см, вам потрібна скакалка довжиною 210 см;

- якщо зростання від 152 до 167 см - скакалка 250 см;

- якщо зростання від 167 до 183 см - скакалка 280 см;

- якщо зростання від 183 см - скакалка 310 см.

Як тренуватися зі скакалкою

Обов'язково в кросівках, навіть якщо ви займаєтеся будинку. «При стрибкової тренуванні зі скакалкою щоб уникнути травми важливо зафіксувати голеностоп і створити хорошу амортизацію», - каже Ольга Кочетова.

Отже, ви в кросівках і зі скакалкою в руках. Спробуйте подужати 35-хвилинну прижковую тренування. Спочатку це буде ох як нелегко! Але і «приз» хороший - ви спалите близько 600 калорій.

5 хвилин - стрибки на двох ногах в спокійному темпі;

5 хвилин - стрибки зі зміною ніг (з ноги на ногу);

5 хвилин - стрибки на двох ногах з схрещуванням рук;

5 хвилин - чергування: 15 стрибків зі зміною ніг, 15 стрибків на двох ногах з схрещенням рук;

5 хвилин - стрибки з пересуванням зліва направо і назад;

5 хвилин - стрибки з високим підйомом ніг;

5 хвилин - стрибки на двох ногах в спокійному темпі.

Якщо таке тренування вам виконати з першого разу складно, робіть не 5-ти, а 1-2-хвилинні інтервали і поступово збільшуйте їх час. Або додайте між інтервалами час на відпочинок, але не більше 2 хвилин.

«Також можна додати стрибки через скакалку в інтервальний тренінг , Поєднувати їх з бігом, ходьбою або силовими вправами, - говорить Ольга Кочетова. - Так ви і не занудьгуєте через одноманітною навантаження, і зможете перевести дух між стрибковими підходами, та ще й розжене метаболізм і зміцните м'язи ».

Скакалка - не тільки для дітей. Це відмінний фітнес-тренажер для дорослих. Спробуйте!