Легка атлетика

21-23 травня на стадіоні ІГЕУ пройшло Першість вузів Івановської області з легкої атлетики. Всі три дні змагань стояла прекрасна сонячна погода, що дозволило багатьом нашим спортсменам показати свої найкращі результати в перших літніх стартах. Чоловіча та жіноча команда ІГХТУ посіли друге загальнокомандне місце.
Про виступи своїх підопічних розповідають тренери команд.
Тренер жіночої збірної ІГХТУ ст. преп. Наталія Рябова:
У спортивній ходьбі аспіранткою Ірині Шушіной не вистачило всього 10 секунд до нормативу майстра спорту, вона зайняла 2 місце. Хороший результат і у її подруги по команді Дар'ї Янковенка (4/1) - третє місце в тому ж виді програми.
У бігу на 100м з бар'єрами відзначилися Ірина Афоніна (1/10) і Анастасія Іванченко (2/23), які посіли 2 та 3 місця відповідно. Іра Афоніна також показала непоганий результат в бігу на 400м з бар'єрами і зайняла 3 місце.
Вагомий внесок в успіх команди внесла Катерина Петропавлівська. У стрибках в довжину і потрійному вона зайняла найвищу сходинку п'єдесталу і подарувала нам дві золоті нагороди! Аспірантка Оксана Макогонюк в потрійному стрибку стала бронзовим призером з хорошим результатом 11м 96см.
У заключний день змагань пройшли естафети - найбільш видовищний вид програми. Нашим дівчатам не вистачило частки везіння в естафеті 4х100м. Буквально півтора метра програли вони суперницям з ІГЕУ! У підсумку наша четвірка: А.Іванченко (2/23), О.Белова (3/20), О.Макогонюк (асп.), Е.Петропавловская (3/2) посіла друге місце з результатом 51.1сек. Потім в боротьбу вступили найсильніші квартети команд в естафеті 4х400м. Зібралися найсильніші спортсменки з ІГЕУ, ИвГУ, ІГСХА. Наші дівчатка знову другі - у впертій боротьбі поступилися лише енергеткам з результатом 4.10.8сек.
У підсумку, серед жіночих команд за сумою трьох змагальних днів:
1 місце - ІГЕУ - 16082 очки.
2 місце - ІГХТУ - 13725 очок.
3 місце - ШГПУ - 6688очков.

Тренер чоловічої збірної ІГХТУ доцент Ольга Іллічова:
У чоловічій команді, як і в жіночій, багато призерів. У перший день змагань першим видом програми була спортивна ходьба у чоловіків і жінок на 5 км. Кілька років в цьому виді ми взагалі не брали участі, так як у вузі не було ходоков- чоловіків, в цьому році наш першокурсник, майстер спорту Павло Самойленко (1/22) легко зайняв 1 місце в спортивній ходьбі на 5 км, а через три години пробіг 5000 м і дав залікові очки команді - був на дистанції п'ятим.
Чудовий факт: на п'єдесталі забігу на 110 м з бар'єрами виявилися тільки хіміки! Перше місце зайняв Артем Платонов (4/15), друге - Антон Анжауров (1/10), (додамо також, що він після бар'єрного бігу прийняв участі в забігах на 100 метрів, був фіналістом в бігу на 100 м, показавши результат 11.1 секунди , що відповідає 1 спортивному розряду), 3 місце в бігу на 110 з / б зайняв наш аспірант Василь Семенов.
У штовханні ядра бронзовим призером у чоловіків став студент гр. 4/27 Андрій Шумілов. Забіг на 5000 м був захоплюючим і цікавим. На дистанції постійно йшла зміна лідера, за перше місце боролися давні суперники Віталій Логінов (з сельхозкадеміі), аспірант ШГПУ Михайло Бєлов і наш Дмитро Салов, перші три кілометри вів Віталій Логінов, потім вперед вийшли Михайло Бєлов і Дмитро Салов, які змінювали один одного на протягом останніх двох кілометрів, все вирішилося на останніх 50 метрах дистанції, трохи поступився Дмитро, і в підсумку - 2 місце.
У другий день змагань Максим Тиригін став срібним призером у бігу на 400 метрів з бар'єрами, впевненості йому надав той факт, що напередодні Максим виконав норматив 1 спортивного розряду з бігу на 400 м, він пронісся по цій дистанції за 51.8 секунди! Вітаємо Максима та його тренера Ірину Володимирівну Кокшарова з підкоренням нової спортивної висоти!
У третій день змагань наш спортсмен Максим Ляма (тренер А.Ф. Скобцов) виконав норматив кандидата в майстри спорту, він в потрійному стрибку показав результат 15 м 59см і зайняв 1 місце. Вдало дебютував в метанні списа член збірної команди ІГХТУ по волейболу Антон Чесноков, він метнув спис на 44м 60см і зайняв 3 місце. Антон також в перший день змагань штовхав ядро ​​і дав залік в цьому виді програми, ставши п'ятим і виконавши норматив 3 розряду.
У бігу на 3000м Дмитро Салов посів третє місце.
Самим захоплюючим видом програми для всіх були естафети 4х100 м і 4х400 м. Тут в кожному виді естафети у наших чоловіків виступало по 2 команди. За ходом командної боротьби спостерігали не тільки спортсмени і тренери, повболівати за наших лёгкоатлетов приїхали і проректор з наукової роботи, пристрасний шанувальник «королеви спорту» В.А. Шарнин і завідувач кафедрою фізичної культури Л.В. Закурін. В естафеті 4 по 100 м наші чоловіки зайняли 3 місце (у складі команди були Тайко Роман, Печонкін Олексій, Анжауров Антон - студенти першого курсу неорганічної факультету і Ляма Максим з гр. 3/31). В естафеті 4 по 400м перша чоловіча команда ІГХТУ посіла друге призове місце, програвши лише команді ІГЕУ. У складі команди бігли Івлєв Павло, Ксенофонтов Олександр, Тиригін Максим і оповідь Антон.