Полезные материалы

Monster iSport - дешеві бігові навушники. Огляд, купити

Спортсмени - народ не самий вибагливий, але сама специфіка їх занять змушує пред'являти до предметів одягу, інструментів і аксесуарів особливі вимоги. Не стали винятком і портативні навушники. Навіть більше того - від них збирається на тренування людина чекає прямо-таки екстремальних «умінь». Компактність, легкість, міцність і зручність - це лише базовий мінімум бігових навушників. Вкрай бажано, щоб виріб також було захищене від води і пилу, а в останні час спортсмени все частіше з недовірою дивляться і на бовтаються дроти.

Вкрай бажано, щоб виріб також було захищене від води і пилу, а в останні час спортсмени все частіше з недовірою дивляться і на бовтаються дроти

А тому, хоч відповідних гаджетів на ринку хоч греблю гати, вибрати гідну модель виявляється справою аж ніяк не банальним. Добре ще, якщо ви на короткій нозі з будь-яким брендом і вибираєте з його асортименту. Сьогодні ми якраз і покопаємось в спортивному арсеналі одного з провідних виробників електроніки - компанії Monster, раніше відомої як Monster Cable. Якщо ця назва вам ні про що не говорить, значить, ви точно живете не в США або Західній Європі, де цей виробник у всіх на слуху. Тим не менш, ви точно знайомі як мінімум з одним дітищем Monster - культовими навушниками Beats by Dr.Dre.

Не так давно ми вже публікували цілу статтю, присвячену Monster і її продукції - якщо цікаво, можете почитати. І все ж кілька слів для повторення не будуть зайвими.

Monster Cable була заснована в далекому 1977 році меломаном, музикантом і інженером Ноелем Лі. Винахідник в ті роки поділився зі світом своїм відкриттям: аудіокабелі впливають на якість звуку. Невпинно працюючи в гаражі, Ноель став створювати небувалі аудіофільскій кабелі на всі випадки життя. Таким чином, аудіотехніка була для Monster початком її діяльності - і тривало це немало років.

Таким чином, аудіотехніка була для Monster початком її діяльності - і тривало це немало років

Однак згодом компанія настільки розширила свої інтереси, що сьогодні її продукція - починаючи від мобільних аксесуарів і закінчуючи автомобільними приладами - присутній мало не в кожному американському домі. Що не дивно, оскільки корпорація виробляє понад 6 000 різних товарів.

Що ж стосується навушників (а саме вони нас цікавлять), Monster вступила на це поле в 2008 році, і це був воістину грандіозний прорив. Мова йде про вихід Beats by Dr.Dre, створених в колаборації з відомим репером. Monster відповідала за розробку і створення культової моделі, а після того, як в 2012 році шляху корпорації і музиканта розійшлися, запустила відразу кілька лінійок навушників всіх можливих типів і форм-факторів.

Серед цих спеціалізованих лінійок особливо виділяється серія навушників для спортсменів, про яку ми і поговоримо. Власне, навушники iSport складають більшу частину асортименту внутріканальних моделей Monster - разом з ними тут знайшли собі місце тільки пристрої Clarity HD і Elements. Інший простір сегмента вкладишів компанія віддала своїм спортивним навушників - можливо, тому, що вони у Monster відмінно виходять.

Крім «затичок», є в серії і накладна модель під назвою Freedom - про неї я теж згадаю. Всього лінійка iSport включає 7 найменувань, деякі з яких мають бездротових «побратимів». Bluetooth-моделі відрізняються від провідних близнюків тільки наявністю радиомодуля і відсутністю кабелів (якщо не брати до уваги проводів, що з'єднують чаші пристроїв). З цієї причини я не буду розділяти їх опис, а лише позначу, чи включає серія бездротову модель чи ні.

З цієї причини я не буду розділяти їх опис, а лише позначу, чи включає серія бездротову модель чи ні

На перший погляд може здатися, що пристрої iSport не відрізняються один від одного - настільки вони схожі зовні. Проте характерною особливістю серії є якраз різноманітність моделей - функціональний і, як наслідок, цінова. Для користувача це зручно тим, що якщо вже йому сподобалися навушники Monster iSport, то він точно підбере модель за своїми запитами і гаманцю. Візуально ж гаджети дійсно схожі, і продиктовано це вдалою ергономічною формою.

Всі навушники iSport завжди поставляються в декількох колірних варіантах: чорному, блакитному і зеленому. Для деяких моделей є і ексклюзивні кольори - я позначу це в описі.

Що ж, перейдемо до самих навушників.

Найдоступніша пристрій лінійки і всього навушникової «репертуару» Monster і єдині навушники серії, що не володіють захистом від поту. Компанія вибрала для моделі вдала назва Achieve (досягнення), немов натякає, що для хороших результатів зовсім не обов'язково обзаводитися супердорогими гаджетами. Адже незважаючи на вартість в 1 990 рублів, iSport Achieve цілком справляються зі своїми завданнями.

Компактні корпусу чаш мають вигнуту форму «Г» і ріжки-тримачі зверху, які призначені для надійної фіксації в вухах, хоча навушники і без того досить впевнено там перебувають. З джерелом звуку модель з'єднується плоским пружним кабелем, який досить непросто заплутати.

З джерелом звуку модель з'єднується плоским пружним кабелем, який досить непросто заплутати

На дроті розташовується стандартний трёхкнопочний пульт управління з мікрофоном.

Є і бездротова модель iSport Achieve Wireless вартістю 3 990 руб. Дві тисячі доведеться переплатити за автономну роботу гаджета, час якої складає 5 годин. Навушники з'єднані таким же плоским, як у провідної моделі, проводом, на якому розташовані пульт, лампочка індикації, мікрофон і роз'єм microUSB для зарядки.

Не варто чекати від звуку Achieve особливих одкровень, але і розчаровані ви не будете. До речі, навушники досить добре ізолюють зовнішні шуми.

Трохи дорожча, але як і раніше доступна спортивна модель. Ці навушники мають не внутріканального форму чаш, а вкладаються в вуха зразок EarPods від Apple. При ціні в 2 990 рублів iSport Strive можуть запропонувати все те, на що здатні Achieve, і ще парочку додаткових фішок.

По-перше, пристрій захищене від пилу і вологи, так що під час інтенсивних тренувань за навушники можна не турбуватися. По-друге, Strive несе на борту фірмову технологію Pure Monster Sound, покликану зробити звучання більш повітряним і деталізованим.

По-друге, Strive несе на борту фірмову технологію Pure Monster Sound, покликану зробити звучання більш повітряним і деталізованим

Модель спеціально заточена для того, щоб спортсмен міг чути навколишній простір. Навушники не блокують зовнішні звуки, а Pure Monster Sound забезпечує розбірливий і прозорий звук.

У всьому іншому гаджет схожий на Achieve: ті ж ергономічні ріжки-тримачі, компактні чаші з міцними корпусами і плоский еластичний провід.

Зазначу, що базова модель Strive не оснащена пультом управління і мікрофоном - все це присутнє в версії Strive Uct3, яка коштує 3 990 рублів і поставляється в яскраво-помаранчевому кольорі. Бездротового аналога навушники не мають.

Серія Intensity практично не відрізняється від iSport Strive і володіє тією ж функціональністю і набором технологій. Відмінностей два: по-перше, тут є бездротова модель iSport Intensity Wireless , І по-друге, чаші навушників оснащені внутрішньоканальні звуководом у вигляді трубочок без амбушур.

Завдяки формі «затичок» Intensity забезпечує кращу, ніж у Strive, звукоізоляцію, хоча і тут компанія робить упор на те, що чутність зовнішніх звуків для спортсмена - критичний фактор. Intensity краще звучать - і це куди важливіше. Звук моделей серії виразний і насичений, що особливо помітно на частотах високого спектра. Втім, баси у навушників теж поліпшені - тут можна простежити великі швидкість і глибину.

провідні iSport Intensity коштують 3 490 рублів, бездротові - 5 490 руб.

Ще одна модель, по функціональності і всього іншого аналогічна навушників Strive і Intensity; порівнянної залишилася і вартість в 3 790 рублів. Ми знову бачимо все ті ж ріжки для фіксації в вухах, компактні чаші, захист від води, плоский кабель; і навіть звучання майже не відрізняється. Як же модель Compete може виграти у побратимів по лінійці (сompete в перекладі з англійської - змагання)?

Відмінність полягає в формі звуководом: якщо Strive просто вкладаються у вуха, а Intensity оснащені трубочками-звуководом, то у навушників Compete ми бачимо амбушюри звичної округлої форми. Хіба що тут можна говорити навіть не про округлості, а про кулястості. Результат - більш впевнена звукоізоляція. Цю модель Monster вже не позиціонує, як дозволяє чути оточення.

iSport Compete не має бездротового аналога.

Якщо Compete лише змагається з моделями-побратимами за звання лідера, то iSport Victory вже може на нього серйозно претендувати - ймовірно, звідси і назва (victory - перемога).

Навушники демонструють серйозну роботу, виконану над кожним елементом. По-перше, Victory оснащені вдосконаленими динаміками і звучать більш збалансовано і динамічно. Також модель може похвалитися особливою герметичній конструкцією чаш з поворотними насадками - це не тільки зручно при носінні, але і краще ізолює вуха від навколишніх шумів.

Також модель може похвалитися особливою герметичній конструкцією чаш з поворотними насадками - це не тільки зручно при носінні, але і краще ізолює вуха від навколишніх шумів

І нарешті, контакти моделі покриті золотим антикорозійним напиленням, що продовжує термін служби і без того надійного девайса. В іншому навушники, зрозуміло, не поступаються іншим моделям серії: ні в захисті від води і пилу, ні в зручності використання.

У лінійці є провідна і бездротова моделі. За першу потрібно віддати 4 490 рублів, а за другу - 6 990 рублів.

І нарешті, лідер всієї серії вкладишів iSport - бездротові навушники Superslim Bluetooth. При вартості в 8 990 рублів (дорожче всіх описаних моделей) навушники можуть похвалитися унікальними для лінійки фішками.

Сама назва моделі натякає на компактність, але справа не тільки в габаритах. Тонкі і плоскі з зовнішніх сторін, Superslim підходять для велосипедистів та інших спортсменів, які змушені надягати шолом або маску.

Також, Superslim - це єдині бездротові вкладиші Monster, що підтримують передачу звуку з високою роздільною здатністю за допомогою кодеків AAC і aptX. Разом з уже згаданої технологією Pure Monster Sound це дає гідний результат: навушники звучать дуже детально і чисто.

В іншому модель схожа на Victory: повна звукоізоляція, захист від води, ергономічний корпус і міцні легені корпусу чаш.

Остання модель лінійки iSport відрізняється від інших пристроїв серії куди значніше. Справа в тому, що iSport Freedm V2 - це накладні навушники.

Пристрій має лаконічний дизайн і виконано в чорному матовому пластику. Внутрішні елементи - оббивка обруча і мембрани випромінювачів навпаки - світлі і яскраві, салатового кольору. Зручні м'які амбушюри навушників Freedom можна мити.

Зручні м'які амбушюри навушників Freedom можна мити

Для свого спортивного флагмана Monster не стала жаліти технологій. Freedom працюють з кодеками бездротової передачі даних AAC і aptX, вміють підключатися до двох пристроїв одночасно і оснащені еквалайзером. А підключати модель до джерела звуку можна аж трьома способами: через Bluetooth-модуль, за допомогою стандартного дроти з роз'ємом 3,5 мм і навіть через кабель, який підтримує передачу цифрового аудіо (USB Direct).

Навушники захищені від вологи, мають два вбудованих мікрофона з системою придушення луни і можуть пропрацювати 24 години без підзарядки. Вартість гаджета складає 9 990 рублів.

Як бачимо, підібрати для себе підходящу модель зможе кожен. Особливо радує, що Monster виготовила різні пристрої навіть з незначними відмінностями. Хочете недорогу «золоту середину» - будь ласка, вибирайте навушники iSport Strive. Не подобається, що це «таблетки»? До ваших послуг дві альтернативи: моделі Compete і Victory з різними конструкціями внутріканальних звуководом. Потрібно надягти навушники під шолом? iSport Superslim! Шукаєте добротну бюджетну модель? iSport Achive! Та й можливість вибору між «класикою» і радіопристроями не менше приємна.

Та й можливість вибору між «класикою» і радіопристроями не менше приємна

Що стосується звуку, всі описані моделі відмінно справляються зі своїм головним завданням - випромінювати звук. Можливо, це не аудіофільскій гаджети, але на мій погляд, спортивні навушники - це зовсім інші пристрої з іншими критеріями оцінки.

Читайте наші блог і канал в Telegram. Тут ми, як завжди, публікуємо новини, огляди, добірки і аналітичні статті на теми гаджетів і технологій. А за знижками заходите в наші e-mail розсилки. До нової зустрічі!

Як же модель Compete може виграти у побратимів по лінійці (сompete в перекладі з англійської - змагання)?
Не подобається, що це «таблетки»?
Потрібно надягти навушники під шолом?
Шукаєте добротну бюджетну модель?