Полезные материалы

Відкриття Федуна. Що задумав власник «Спартака»

Час прийшов

Час прийшов!

Тривала низка спартаківських невдач привела до стрімкого вичерпання тем для статей з сакраментальним запитанням «хто винен?» Карпін звільнений, звинувачувати гравців у всіх футбольних гріхах - справа невдячна, до Гунько які можуть бути претензії? Добралися, нарешті, і до господаря закладу.

набір докорів до Леоніда Федуну звичний і одноманітний: «тисячі днів порожнечі», млявість і боязкість на трансферному ринку, волюнтаризм в кадрових питаннях по ключових позиціях в управлінні клубу і команди і т.д. Ще трохи і в статтях почнуть з'являтися багатозначні питання: «як такий нерішучий і неамбіційний людина змогла заробити таке колосальне стан?» Але поки уболівальникам залишається самим озвучувати такі, що витають в повітрі ідеї, та вже вкотре поминати нібито справжню вболівальницьку любов Федуна до «Динамо Київ», як це зробив, наприклад, відомий футбольний експерт Кафельников .

Тут в рядок лягли б слова самого Федуна, що не всі акції з його частки в "Лукойлі" належать особисто йому . Напрошується поспішний висновок, що червоно-білий бізнесмен лише зіц-голова, якого призначили наглядати за активами конкретних людей. Смію стверджувати, що це не так, Леонід Арнольдович нехай і діє за футбольними мірками Росії часом дивно і кумедно, але в плані бізнесу він прозорливий і вмів. Прямо зараз на наших очах формується могутня фінансово-промислова група, чистіше будь-«Альфи», яка протягом вже цього року порівняно чесно збирається пристойно збагатитися. І Федун займає в цій схемі найперше місце, він, вважай, уклав династичний футбольний шлюб, зв'язав дві фірми не просто папірцями договорів і рукостискань, а репутації гучним проектом, про таких інтригах ви читали до цього, можливо, про шлюб Елеонори Аквітанської з графом Анжу, і ось зараз на наших очах формується справжній червоно-білий «АНТАНТ кордіаль».

І Федун займає в цій схемі найперше місце, він, вважай, уклав династичний футбольний шлюб, зв'язав дві фірми не просто папірцями договорів і рукостискань, а репутації гучним проектом, про таких інтригах ви читали до цього, можливо, про шлюб Елеонори Аквітанської з графом Анжу, і ось зараз на наших очах формується справжній червоно-білий «АНТАНТ кордіаль»

Підступний план підступного Федуна підступний.

Леонід Арнольдович Федун явище в російському футболі абсолютно унікальне. Гра на траві з м'ячем на просторі пост-СРСР видала чимале число багатих людей. Але володар червоно-білих унікальний по-своєму. Перш за все, безумовно, тим, що за десять років так і не спромігся банально купити або, якщо говорити м'якше, домогтися свого клубу титулів, кубків, трофеїв за допомогою великомасштабних грошових вливань. Ні, Федун щедрий до свого клубу, але щедрість ця проявляється не як додатковий допінг, а як черговий милицю при черговому падінні - ризикує «Спартак» провалити Лігу чемпіонів, завітайте вам Макгіді, Пареху, Комбарових, у Емері «чемпіонський склад», але для Карпіна ми і Боккетті організуємо, і на Мовсісьяна не поскупилися. Ну, і поговорити любить Леонід Арнольдович про різних космічних речах на кшталт «самоокупності», «бізнесі в футболі» і так далі. Звідси дещо іронічне ставлення до Федуну як з боку уболівальників інших клубів, так і від своїх власних, «Пан жартувати бажатимуть». Якщо говорити про слова Федуна з питань безпосередньо нафтового бізнесу, то його виступу відсотків на 70-80 капіталу-очевидні по суті, програмні речі завжди промовляє Вагіт Алекперов.

Вважається, що до запрошення Карпіна Федун прагнув до тотального контролю за все і вся в «Спартаку». Шавло кожен чих доводилося узгоджувати з безпосереднім начальством, але з приходом Карпіна Леонід Арнольдович зміг розслабитися і просто насолоджуватися спартаківських футболом. Тоді у фанатів червоно-білих було безліч претензій до власника клубу за його неефективну вертикаль влади, коли всі рішення замикаються на одну людину. Щовесни кандидат філософських наук розповідав Титову, Моцарту, Квінсі і Шоаве, що вже в цьому-то сезоні чемпіонство точно в червоно-білому кишені. За епоху Карпіна Леонід Арнольдович дещо знизив градус власної участі в поточній рутині справ в клубі, звідси недавній візит Федуна в Тарасівку і бесіда з гравцями були обставлені як щось надзвичайне. При цьому Федун не просто передав скіпетр і державу Карпіні, а всі ж якось організував роботу в клубі: все частіше з ключових питань звучить думка Челоянц і прилучився до нього Шепілова Асхабадзе. У Леоніда Арнольдовича банально зараз немає часу повертатися до ручного управління клубом: безславний кінець епохи Карпінського популізму збігся з грандіозними тектонічними змінами в бізнесі Федуна.

За останні 10 років всі футбольні вболівальники вивчили, що фінансове благополуччя «Спартака» і Федуна грунтуються на найбільшою приватною нафтовою корпорації Росії «Лукойл». Вболівальники конкретно чотирьохзоряного клубу додадуть ще й інвестиційно-фінансовий дім «КАПІТАЛ» (який виріс з брокерської контори «Лукойл-резерв-інвест»). А ті з них, хто читає ще й «Форбс», коли на Sports.ru все прочитано, згаданий ще й банк «Петрокоммерц». Виходить, що у бізнесу Федуна та Алекперова дві ноги - нафтова і фінансова, банківська. Але це тільки на перший погляд, якщо почати наводити різкість, то стає ясно, що нога всього одна - нафтова, а друга з неї ж росте не повноцінної ногою, на яку можна перенести центр ваги, якщо нафтова почне затікати, а культ така, начебто куат з «Згадати все». І культ ця в основному крутила-крутила туди-сюди все ті ж нафтові гроші «Лукойла» без особливого примноження. Треба було щось з нею робити, саме логічне - відрізати і забути, до цього все і йшло, але минулої осені або навіть влітку щось сталося і від хірургії Федун перейшов до якогось робопротезірованію.

«Лукойл» якось більше не радує ...

Тут треба сказати пару слів про головну нафтової нозі бізнесу Леоніда Арнольдовича, а нога ця стала навіть не затікати, а кілька згинатися в коліні. Останні пару років на сайті «Лукойлу» з радістю писали, що героїчним нафтовикам вдалося знизити темпи падіння видобутку на основних родовищах в Західному Сибіру. Нафта у «Лукойла» в Тюмені є, але добувати її стає все дорожче і складніше, при зростаючій випереджаючими темпами ціною на нафту це ще терпимо, але цінник на барель ось уже года 3 як застиг на рівні + \ - $ 110, а собівартість бареля все росте. «Ренесанс Капітал» пише про всіх компаніях в Західному Сибіру, ​​але перш за все це стосується «Лукойлу»:

Видобуток нафти на родовищах в Західному Сибіру стане збитковою вже в 2018 році: витрати ростуть швидше рентабельності. Російські компанії перетворяться в "зомбі": вони будуть видобувати нафту, яка не приносить прибутку.

- Операційні і капітальні витрати на старих родовищах в перші три квартали цього року склали $ 13 за барель.

- Якщо інфляція витрат становить 15%, то щорічно прибуток компаній буде скорочуватися на $ 2 за барель.

- Якщо з ціни на нафту відняти податки, експортне мито і ціну транспорту, то виручка складе всього $ 23 за барель. Фактично у компаній залишається всього $ 10, щоб покрити зростання витрат. Якщо прибуток буде скорочуватися на $ 2 за барель. в рік, то компаніям залишилося всього п'ять років до того моменту, як вони стануть збитковими.

Крім того, родовища в Західному Сибіру виснажуються. Це підвищує рівень вмісту води в свердловинах. Компаніям доводиться витрачатися більше на енергію і нести інші витрати, щоб просто підтримувати видобуток на поточному рівні. В результаті всього перерахованого знижується розрив між капітальними інвестиціями і ростом видобутку. Компанії нарощують доходи куди швидше, ніж видобуток. Кожен додатковий барель виробляти стає все дорожче. Це означає, що загальна прибутковість компаній ось-ось почне знижуватися.

Так воно і є насправді. «Лукойл» нещодавно випустив звіт за 2013 рік.

Собівартість зросла на 4,9%. Операційний прибуток скоротився на -27,2%. Фінансова ефективність видобутого бареля всього $ 9,7 (у Роснефти, наприклад, майже 20 доларів), чистий борг виріс на 47,5%. Судячи з останніх заяв, компанія збирається активно займати на ринку, щоб можна було довести виплату дивідендів акціонерам до 40% від всього прибутку. Федуну з Алекперовим для чогось терміново знадобилися вільні гроші.

Одним словом, основний бізнес з кожним роком буде радувати все менше і менше. Федун з Алекперовим на це відповіли перекладом центру уваги з сибірських свердловин на іракські. У «Західну Курну-2» в Іраку з 2010 року вклали $ 4 млрд і вже пішла перша нафта. ПЕК залишається прибутковим бізнесом, в Росії так єдино прибутковим, але біда не приходить одна. З 1 січня 2015 року Росії десь доведеться шукати по $ 30 млрд. На рік на субсидії Білорусії і Казахстану за їх участь в Євразійському економічному союзі, платити за рахунками доведеться нафтовикам - їм суттєво підвищать ПВКК ( "Національне надбання" ніхто чіпати не буде).

При таких невеселі перспективи залишається або різати збиткові активи або намагатися вдихнути в них нове життя. Банк «Петрокоммерц» пройшов обидві стадії. Про самому банку до минулого літа чути чогось цікавого не доводилося. Мабуть, лише те, що останніми роками цей банк був вірним спонсором КВНу. Голден Телеком, Корбина, Мегафон, Білайн приходили і йшли, а «Петрокоммерц» залишався вірним постачальником скатертин для столиків суддів КВНу. У новому сезоні під новою маркою, але все той же старий, добрий банк Федуна підтримує гру Маслякова. Ну, ще «Ролтон». КВН, «Петрокоммерц» і «Ролтон» - головні постачальники смішного в країні. Банк був збитковим, купувати його ніхто не хотів, Федун з 2003 року шукав бажаючих, Сулейман Керімов минулої весни готовий був милостиво взяти його безкоштовно, навіть йшли переговори, складно сказати, чи вплинула та знаменита перепалка двох олігархів на матчі їх команд на підсумкове рішення Керімова не купувати «Петрокоммерц», а Федуна не продавати банк ні Керимову, ні ВТБ.

«Спартак» - мистецтво стояти на двох ногах

Продаж назви стадіону багатьма вболівальниками сприймається як закладання в ломбарді бабусиної столового срібла. Гаразд, якщо стадіон називається ім'ям компанії, яка дала грошей на його спорудження: «Газпром - Арена», «ВТБ - Арена», «Лукойл - Арена», це ще один завуальований струмочок грошей в клубну казну все з того ж джерела. Але кого-то кликати з боку? Продаж назви стадіону «Спартака» на користь ФК «Відкриття» в червоно-білій середовищі була сприйнята неоднозначно. Навіщо? Чергова примха пана, який вперто хоче грошей з боку, більше чистого бізнесу в футболі? У «Лукойлу» або ІФД «Капіталу» не знайшлося б цих $ 10 млн., Щоб перебити пропозицію фінансистів з «Відкриття»? Ні, стадіон імені ФК "Відкриття" це той самий династичний шлюб між нафтовиками з «Лукойла» і фінансистами з «Відкриття», Федун з Алекперовим не просто злили свої банківські активи з активами «Відкриття», щоб утворився найбільший приватний банк в Росії, вони хочуть найтіснішого шлюбу і симбіозу в усьому: «Лукойл» довірив свої пенсійні гроші «Відкриттю», через стадіон ФК заходить тепер і в футбол, бо спільних планів громаддя.

Чистого футбольного бізнесу знову не вийшло, зате стало на один грубезний канат більше в тому сонмі ниточок, що пов'язують два угруповання, а якщо ще точніше, то стару угруповання з новою, котра бурхливо розвивається. Саме злиття пройшло за хитрою схемою - ІФД "КАПІТАЛ» за 15 млрд. Рублів купує 19,9% акцій самої ФК «Відкриття» (додаткова емісія акцій), а потім фінансисти за ці 15 плюс 3,5 млрд. Рублів з їхньої кишені купують 95 % банку Федуна. Учасниками угоди явно рухали не самі комерційні міркування, тільки заради рахунків нафтової компанії купувати банк, який гордо носить звання «Найбільш збитковий банк 2013 року»? Це too much, як мені здається. 7 млрд. Рублів збитку заради чого? Від нас щось приховують.

«Самі не впоралися з банківською справою, знайшли професіоналів», подумає мій дорогий читачу, все так, але не тільки так. Фінансовий сектор показав в 2013 році в Росії зростання на 12% при загальному зростанні економіки на 1,3%, якщо прибрати фінансові спекуляції, то інша економіка зросла лише на 0,8%. Банки, виходить, правильне місце для інвестицій. Але ЗМІ рясніють статтями про зростання поганих кредитів, про закредитованості споживачів в Росії, про те, що Центробанк щотижня відкликає ліцензії у кількох дрібних банків. Вкладатися в фінансовий сектор в такій ситуації кілька необачно, а вже будувати окремий банк зовсім ризиковано. Але сам хід подій говорить про те, що власники банків незабаром зможуть значно збагатитися. Поки йде явна зачистка банківського сектора з боку влади, залишитися повинні найсильніші, великі і холоднокровні, вважай, свої. Найболючіші санкції за нові заморські володіння припали якраз по банкам. Банк «Росія» з міжнародного разом став регіональним, з «Газпромбанку» на всякий випадок біжать іноземні інвестори, ЦБ РФ випустив звіт , З якого випливає, що кожен п'ятий банк в Росії збитковий і за два неповних роки майже сотню з них тихо придушили.

Банк «Росія» з міжнародного разом став регіональним, з «Газпромбанку» на всякий випадок біжать іноземні інвестори, ЦБ РФ випустив   звіт   , З якого випливає, що кожен п'ятий банк в Росії збитковий і за два неповних роки майже сотню з них тихо придушили

Народ начитається газет і біжить купувати долари ...

Ситуація в російській економіці, м'яко кажучи, дуже кисла . З усіх важелів стимулюючого впливу у керівництва Росії залишилася тільки девальвація рубля. Гратися з курсом легше і приємніше, ніж зробити щось реально працююче, наприклад, знизити ПДВ до 10% (піде в минуле переведення в готівку), знизити страхові внески до 15% (вийде з тіні зарплата), скасувати 13% прибуткового податку з доходу до 30 000 рублів.

Справа була так: в першому кварталі 2013 року, коли гальмування економіки стало очевидно навіть для Кремля, вирішили зробити що-небудь стимулюючий. ЦБ РФ з червень 2013 року розпочав посилено продавати валюту, а отримані гроші став розміщувати в банках без застави, під неринкові активи, тобто просто так, вважай, 1,5 трлн рублів видали, що приблизно б'ється з кількістю проданої за червень-грудень 2013 р валюти - $ 25 млрд. Курс за півроку впав всього на рубль, економіка продовжувала гальмувати все сильніше, Клепач був сильно здивований, що маючи стільки ліквідності, банки видали підприємствам в 1,5 рази менше кредитів, ніж у мера розраховували, більшу частину отриманих від ЦБ грошей банки витратили на покупку валюти. Звідси і феноменальне зростання всієї галузі в 12%.

З початку цього року ЦБ оголосив про перехід до плаваючого курсу і ще 400 млн. Рублів видав банкам по тій же схемі, ці грошенят тут же пішли в валюту. З 2012 по квітень 2014 з країни вивезли понад $ 150 млрд., Торговий баланс швидко скорочується, імпорт зростає швидше економіки, валюти стає все менше, вона повинна дорожчати, а рубль, відповідно, дешевшати, що стало б благом для тих галузей, що пережили 15 років стабільності. Крім того, девальвація допоможе не стільки з імпортом, скільки «здешевить трудові ресурси», тобто знецінить зарплати росіян. Девальвація в Росії асоціюється зі страшним кризою, звільненнями, закриттям, банкрутствами, тому ЦБ РФ, МЕР, Мінфін хотіли б ослаблення рубля, але з політичних міркувань їм наказали тримати курс. На даний момент $ 37,8 млрд. вже викинули в прірву. Але сам факт спалювання даремно такої кількості іноземних грошових знаків показує, що рубль повинен падати, девальваційна спіраль розганяється.

ЦБ РФ страшно боїться банківської кризи, який він сам вже підготував банківської полюванням на відьом, тому, як і в 2008 банки накачують ліквідністю, яка тут же йде на валютний ринок, змушуючи ЦБ все більше продавати валюти для підтримки курсу, який зверху наказано тримати. Наступним кроком стане затискання ліквідності, підняття ставки (вже відбулося), що викличе той самий банківський криза, дефіцит валюти і рублів у банків, ще більший спад в економіці, паніку у населення, скарги на ЦБ банкірів і промисловців сонцеликий, наказ знову почати видавати рублі , які знову підуть на покупку валюти. Все як в 2009, тоді на таких захоплюючих іграх спалили третину ЗВР $ 200 млрд., Які потім компенсували за рахунок внутрішніх позик. В результаті кілька банків просто жахливо збагатилися на валютних спекуляціях, хоча і розорених банків вистачало, але їх за госчет санували, всі залишилися задоволені. Найбільший приватний банк в країні, при належній підготовці, не може залишитися осторонь від такої роздачі пряників.

Найбільший приватний банк в країні, при належній підготовці, не може залишитися осторонь від такої роздачі пряників

Давай, Ельвіра, порадуй дядька Вадима і дядька Льоню.

Варіантів у ЦБ два - різко обвалити рубль до 50-55 за долар, війна закінчена, девальваційні Очікування вмирають, збитки інвесторів зафіксовані, Виводити капітал далі банально Занадто дорого, економіка немного Почни дихати, но тоді точно у декого впадаючи рейтинг, як и в Казахстані у людей могут з'явитися питання. Або варіант смікатіся від крайньої скупості до необмеженої щедрості півроку, за Які $ 150- $ 200 млрд. Як мінімум будут Виданих банкам, підуть на валютний ринок, звідті за кордон, а до реальної економіки НЕ дійде ні рубля. Курс в результате впадаючи нижчих 40, но потім піде різка ревальвація знову до 33-34 рублей в имя стабільності. Який же варіант Виберіть ЦБ? Ви знаєте, я тут почитав біографії тих, хто там сидить в директорів. Один раніше лампочки в театрі вкручував, інший раніше телят пас і т.д. На 70 тис. Тільки один співробітник отримав освіту на Заході, абсолютна більшість здобували освіту в СРСР, мало хто вчилися за фахом і далеко не всі працювали в приватному секторі в гідних компаніях. Ми з Федуном схиляємося до другого варіанту.

Але не треба думати, що на поле фінансової битви стоять ЦБ, а проти нього найбільші банки Росії, в тому числі і банк Федуна. Швидше за все, це буде битва Центробанку з власним Мінфіном. Немає одностайності у фінансових властей, ЦБ як вогню боїться девальвації, а Мінфіну вона потрібна як повітря - ослаблення рубля ліквідує бюджетний дефіцит і взагалі допоможе з відзнакою виконати бюджет, ні про що інше Мінфін в принципі не думає. Кожен рубль девальвації це 180 млрд. Рублів додаткових доходів бюджету на рік. А з бюджетом через «грому перемоги раздавайся» можуть бути проблеми: «Бюджет Росії в 2014 році може недоотримати 1 трлн рублів . Про це заявив директор департаменту довгострокового стратегічного планування Мінфіну Максим Орєшкін ». Щоб закрити таку дірку досить впустити курс рублів на 5. У Мінфіну є $ 175 млрд., Якими він може сильно поламати всі плани ЦБ РФ. Більш того, Мінфін цілком може розмістити свої гроші на рахунках банків, коли Набіулліна вирішить затиснути ліквідність для зупинки ослаблення курсу. Мінфін зараз головний спекулянт, він сильніше всіх збирається обібрати ЦБ, а іншим банкам так, серпиком можна буде капустку з грядки позрізати відразу після того, як комбайн Силуанова нагуляется.

Існує, звичайно, і дуже небезпечний варіант, який говорить за те, що ЦБ буде щосили тримати курс - будь-що-будь уникнути паніки у населення. У громадян Росії (юросіб і фізосіб) в банках лежить 30 трлн. рублів, $ 800- $ 900 млрд. за поточним курсом. Валютна паніка і переклад хоча б 10-15% від цієї суми в долари ЦБ не витримає, на короткому терміні таких швидких грошей немає. Велика частина ЗВР в самих різних паперах по всьому світу або в золоті. Ельвіра Сахіпзадовна своїм каже, що треба «ніч простояти, та день протриматися», але таке затикання дірки в греблі пальцями довго тривати не може. Декому через півроку доведеться різко валити курс через банальну нестачу валюти, дай Ганешу, щоб можна було тоді на американців все списати.

Згоряють резерви ЦБ опромінюють особа Федуна м'яким, червоним полум'ям.

Прямо зараз Кремль більше зайнятий України, Заходом і Кримом, в економіці його радує, що сяк-так поки вдалося стабілізувати ситуацію навколо чистого нуля - зростання немає (залишимо маніпуляції зі статистикою на совісті Росстата), але і падіння явного теж немає. Але довго так тривати не може. Держава з найвпливовішим у світі політиком, яка стала з колін, повинна зростати і розвиватися. Як і абсолютно будь-яка проблема в Росії в епоху стабільності, проблема з економікою буде вирішуватися через роздачу грошей. Девальвацію поки не можна, тому підуть по шляху емісії: «Уже до кінця червня може бути запущений новий довгостроковий - до трьох років - механізм рефінансування банків під інвестиційні проекти , Повідомив «Відомостям» представник ЦБ. Про те, що уряд і регулятор підготували нові заходи з надання додаткової ліквідності банкам, заявив вчора міністр фінансів Антон Силуанов. Ці заходи обговорювалися на нараді з розвитку банківської системи у прем'єра Дмитра Медведєва ».

Клепач з мера про те ж: «Якщо у нас темпи зростання близько нуля, очевидно, що потрібно щось робити. Будь-яка європейська країна в цих умовах йде на пом'якшення грошової політики - ми не йдемо, йде на збільшення бюджетних витрат - ми теж не йдемо. Деякі азіатські країни вводили контроль за відтоком капіталу - ми теж не вводимо. Зрозуміло, що певні заходи повинні бути ».

І новина цього дня: Мінекономіки запропонували план по виведенню економіки Росії на зростання в 10% в рік вже з наступного року. Для цього треба всього лише влити в економіку все 6 трлн. рублів, що є в загашнику. Федуну з Бєляєвим доведеться, напевно, для їх частки в Держінвестицій в економіку весь стадіон відвести для зберігання грошей. Боюся, що місця не вистачить.

Боюся, що місця не вистачить

Чубайс, дружина Чубайса і банкір Чубайса.

Зараз, якщо судити із заяв офіційних осіб, криза ще не почався, а різні погані симптоми і огидна статистика це поки тільки дрібні тріщини то тут, то там. Кризи ще немає, а ЦБ РФ вже влив в банки країни кредитів на 4,8 трлн. рублей. Населення вже закредитувати для російського рівня доходів, для подальшого зростання споживчого кредитування треба ставки знижувати, а їх підвищують, промисловість валиться на бік, автозаводи, металургійні підприємства закривають - від економіки чекати попиту на кредити банків немає сенсу, тому рублі ЦБ РФ йдуть на валютний ринок, де їх скуповує Набіулліна, тим самим створюючи дефіцит рублів, щоб побороти дефіцит ліквідності ЦБ розширює кредитування банків через РЕПО, нові рублі знову йдуть в долари і спливають за кордон. Замкнуте коло, обмежений кількістю валютних резервів у ЦП та політичною волею Кремля.

План, в загальному, такий: очищеного від зовсім сумнівних контор списку банків ЦБ РФ надає грошову ліквідність під інвестиційні проекти, механізми РЕПО, неринкові активи. Але банки не про економіку Росії думають і не про бажання пана Медведєва, пані Набіулліна і інших панів, а про власну кишеню, грошах вкладників і про звітність. Банк бере у ЦБ РФ кредит під 7% річних і думає, що з цими грошима робити - видати бізнесу \ населенню під 12-15%? Або купити валюти і чекати? Тут простий розрахунок - якщо за підсумками року девальвація рубля буде більше 7% - треба брати кредит і йти у валюту, якщо менше - то від долара треба бігти. З початку року рубль вже просів на 10% (в 1,5 рази більше, ніж за весь 2013 рік), а тут ще й війна, санкції, втеча капіталу за перший квартал овер $ 50 млрд. Уже до травня є відмінні шанси відбити всі 7 %. На даному історичному етапі валютні спекуляції це найприбутковіший бізнес, куди вигідніше нафти.

Банк «Відкриття» отримує від ЦБ РФ на добрі справи майже без застави умовний 1 мільярд рублів під умову повернути через, скажімо, рік 1,07 млрд. Рублів, купує на ці гроші за курсом 35 \ $ $ 28,5 млн. До кінця року курс падає до 45 рублів, «Відкриття» продає свої долари, повертає кредит ЦБ і на рівному місці отримує прибуток в 230 млн. рублів з повітря. А може і дочекатися ревальвації назад до 34 \ $ і $ 28 млн. В рублях перетворити в $ 38 млн. І вивезти їх в офшори, попросивши списання кредитів. Варіантів море. Але це тільки якщо ви впевнені в сильної девальвації, у вас є великий банк і досвід проходження банківської кризи. Зрозуміло, що умовним мільярдом і очікуванням у каміну цілий рік «Відкриття» не обмежиться, рахунок буде йти на мільярди.

Добре бути банкіром: «Береш у ЦБ задарма - і в долар все».

Дивно, але зоряним часом ФК «Відкриття» став найскладніший і найважчий для банківської галузі країни 2009 рік. Тоді ФК "Відкриття" продав майже 20% своїх акцій ВТБ за 5 млрд. Рублів і на ці гроші почав скуповувати регіональні банки: РБР, СДБ, «Петровський», заклавши основу нинішнього могутності. Згодом частка держбанку в конторі Бєляєва за рахунок додаткової емісії була розмита до 8%.

Історію свою ФК «Відкриття» веде з 2001 року, за неповні 15 років «Відкриттю» вдалося з невеликої, непримітною організації вирости в величезного монстра з 1,5 трлн. рублів активів. І велика частина цього безперервного зростання йшла по одній і тій же дивовижною схемою: маленький банк поглинає часом в рази більший банк. Звідкись з'являються гроші на такі поглинання, як-то дрібні банкіри переконують великих здатися, викинути білий прапор і змінити вивіску. читаючи Форбс , Дивуєшся - з великих банків постійно дзвонять в дрібні і прохають купити їх. Як пише в таки випадках Богемікус, несподівано помер.

Ось така сім'я. Була. Шапочки не з фольги, немає, зате відразу видно, хто дивиться в Наполеони

З 2001 року через ФК «Відкриття» пройшла велика кількість самих різних банкірів, підприємців, акціонерів, але один завжди залишався головним акціонером і рушієм процесу. Вадим Станіславович Бєляєв, 1966 року народження, третій чоловік актриси Амалії Гольданський (вона ж - Людмила Поригіна), син знаменитого академіка-хіміка, автора підручників для вищої школи Станіслава Олександровича Вольфсона. Чомусь Вадим Станіславович взяв прізвище матері, Бєляєвої Наталії Мойсеївна. Але це, мабуть, сімейне, Наталя Мойсеївна теж не захотіла жити під прізвищем дідуся спонсора «Спартака» Фидельмана Мойсея Емануіловіча. Вадим Станіславович не тільки спонсорує клуб Леоніда Арнольдовича, але і підтримує російське кіно, фільми Квартету І, «Шапіто-Шоу» зняті за підтримки пана Бєляєва.

До банку Федуна фінансова корпорація Бєляєва успішно поглинула один з найбільших банків Росії «Номос-банк». дивовижна історіÑ

Тривала низка спартаківських невдач привела до стрімкого вичерпання тем для статей з сакраментальним запитанням «хто винен?
» Карпін звільнений, звинувачувати гравців у всіх футбольних гріхах - справа невдячна, до Гунько які можуть бути претензії?
Ще трохи і в статтях почнуть з'являтися багатозначні питання: «як такий нерішучий і неамбіційний людина змогла заробити таке колосальне стан?
Але кого-то кликати з боку?
Навіщо?
Чергова примха пана, який вперто хоче грошей з боку, більше чистого бізнесу в футболі?
Щоб перебити пропозицію фінансистів з «Відкриття»?
Учасниками угоди явно рухали не самі комерційні міркування, тільки заради рахунків нафтової компанії купувати банк, який гордо носить звання «Найбільш збитковий банк 2013 року»?
Який же варіант Виберіть ЦБ?
Банк бере у ЦБ РФ кредит під 7% річних і думає, що з цими грошима робити - видати бізнесу \ населенню під 12-15%?