У Білгороді-Дністровському фінішував "марафон самбо"

Бронзовий призер чемпіонату світу-2016 і срібний призер ЧЄ-2017 киянин Дмитро Батока переміг упевнено / sambo.net.ua

У Білгороді-Дністровському завершився великий «марафон самбо», який тривав чотири дні - з 7-го по 10 вересня, повідомили УНІАН у Федерації самбо України.

Місто прийняло два великих змагання - Кубок України серед молоді та Всеукраїнський турнір пам'яті родоначальника українського самбо Романа Школьникова, які були етапами відбору в національні збірні - юнацьку (U-18), юніорську (U-20) і національну. Їм доведеться захищати честь країни в жовтні на молодіжному, а в листопаді на дорослому чемпіонатах світу.

Читайте також Українка Сапсай стала чемпіонкою Європи з самбо У кожній віковій категорії турніри проходили за трьома видами програми - зі спортивного самбо серед чоловіків і жінок, а також з бойового розділу. Всього в змаганнях взяли участь майже 400 спортсменів з 13-ти регіонів України.

Призерами командного заліку Кубка України стали: в змаганнях спортсменів у віці до 18 років - 1) Одеська область, 2) Харківська область, 3) Київ; до 20 років - 1) Харківська область, 2) Київ, 3) Одеська область.

У турнірі пам'яті Школярів командний п'єдестал очолив Київ, за ним фінішували Харківська та Одеська області.

"Не було б Школьникова - не було б українського самбо. У 1930-х роках Роман Олександрович ввів цю спеціалізацію в Харківському інституті фізкультури, - розповідає Олександр Наухатько, голова тренерської ради національної федерації, який місяць тому відсвяткував 77-річчя. - Я мав щастя бути у нього в команді. Зазначу, що саме Роман Олександрович в 1932 році під час конкурсу з розробки форми для нашого виду єдиноборств запропонував комплект - куртку з поясом і черевики на м'якій підошві. Цей варіант був затверджений, і в такому «костюмі» самбісти виступають досі ".

"Ми - друга країна в світі за розвитком самбо, тому свою історію не забуваємо. Турнір пам'яті Романа Олександровича був відроджений рік тому, і зараз він набув статусу, який відповідає цій особистості, - вважає президент Національної федерації самбо України Вадим Рогач. - Але ми думаємо і про майбутнє. вже рік діє проект «Забери дитини з вулиці», завдяки якому вже вдалося залучити тисячу дітей до занять по самбо на безкоштовній основі. Зараз втілюємо шкільну програму по самбо на уроках фізкультури, яка розробляється совмес але з профільними міністерствами - спорту та освіти ".