Полезные материалы

«Чим ми гірші Тобольська?». Глава Туринська про створення в місті туристичного кластера

  1. сюжет

Глава Туринського ГО Андрій Бєлоусов вважає, що розвиток історичного комплексу в місті дозволить залучити більше туристів. Фото: Володимир Мартьянов

У середньостатистичного жителя Свердловської області виникає дві асоціації з Туріну - це термальні джерела і місце заслання декабристів. Міська влада впевнена: якщо комплексно працювати за двома напрямками, то місто зможе стати однією з ключових точок тяжіння туристів, не поступаючись таким містам-брендам, як Тобольськ. Про те, що потрібно зробити для перетворення міста, розповів глава муніципалітету Андрій БЕЛОУСОВ.

- Андрію Володимировичу, до приходу на роботу в адміністрацію в 2011 році ви працювали на Туринському целюлозно-паперовому заводі. Що підштовхнуло піти в політику?

- Я б не став називати свою роботу «політикою». Політика в загальноприйнятому сенсі десь «високо». Робота в муніципальної влади передбачає вирішення питань місцевого значення, головний з яких - поліпшення якості життя на території. Питання, які вирішує влада, - це дороги, опалення, водопостачання, «біжить дах будинку мого». Тут на популізмі далеко не заїдеш: потрібно більше робити і менше говорити. Тільки за цієї умови район буде жити і розвиватися. І за останні роки багато чого вдалося досягти.

Так виглядало місто багато років назад. Фото: Володимир Мартьянов

- Проїжджаючи вулицями міста, бачиш, що на тлі старих будинків дійсно виділяються новобудови ...

- Це будинки, побудовані за програмами забезпечення житлом дітей-сиріт та переселення з ветхого та аварійного житла. Коли 31 грудня 2011 року ми вручали ключі від квартир першого побудованого за багато років двоповерхового будинку за програмою для дітей-сиріт, мене і городян переповнювала радість, що початок покладено і люди в'їжджають в нове упорядковане житло. Зовсім недавно ми здали черговий будинок.

Будинок по вулиці Леніна для переселенців зі старого та аварійного житла здадуть в кінці серпня. Таким чином, всі туринці, чиї будинки були визнані аварійними до 1 січня 2012 року, отримають нове житло. Фото: Володимир Мартьянов

- Який за рахунком?

- Уже побудовано 13 багатоквартирних будинків, заселені 339 квартир 20 липня ми здаємо черговий будинок - в новобудову по Горького, 42 з аварійного житла переїде 21 сім'я. Ще один будинок по Леніна, 121 на 88 квартир ми здамо в кінці серпня - тоді повністю виконаємо завдання, поставлене президентом на даному етапі реалізації програми. Також до кінця року буде побудований і заселений 60-квартирний будинок для дітей-сиріт. Не скажу, що сьогодні здача будинків стала буденністю, але ключі від квартир ми вручаємо із завидною регулярністю. Пам'ятаю, коли в 2011 році я починав працювати на посаді глави, і ми вручали ключі від будинку, побудованого вперше за останні роки, я вважав мало не кожну квартиру.

Сьогодні наше покоління несе відповідальність перед людьми, які будували наше місто, зводили будинки, вчили, лікували, працювали на виробництві, але багато хто з них так і не отримали нові квартири і залишилися жити в дерев'яних будинках споруди 1950-х років. Наше завдання - надати їм комфортне житло.

Наше завдання - надати їм комфортне житло

В історичній частині міста багато старих приватних будинків. . Фото: Володимир Мартьянов

- Раз вже заговорили про програми, розкажіть, як вирішуєте питання з другою зміною в школах?

- Так, сьогодні в трьох школах міста у другу зміну навчаються понад 600 дітлахів. І у нас є перспективний план по будівництву нової школи на 550 місць, в цьому ми заручилися підтримкою Євгена Володимировича Куйвашева. Обрано земельну ділянку, зараз він готується для проектування школи, сподіваємося найближчим часом провести конкурс. Розраховуємо на те, що за 2018 рік ми зробимо проект, а в 2019 році потрапимо в програму. У нас вже є досвід будівництва освітніх установ, який ми отримали при зведенні дитячих садків - в Туринську і селищі Фабричне. Сьогодні всі наші дітлахи з півтора років приймаються в дошкільні установи, і для цього створені всі необхідні умови.

Сьогодні всі наші дітлахи з півтора років приймаються в дошкільні установи, і для цього створені всі необхідні умови

Будинок музей Декабристів. Фото: Володимир Мартьянов

- Навесні на зустрічі з губернатором ви заручилися підтримкою в реалізації ще одного проекту - реконструкції Парка декабристів. Що там буде?

- З Євгеном Володимировичем ми обговорювали проблему розвитку в місті історичного комплексу, який стане частиною тяжіння туристів. Парк декабристів - частина цього комплексу, пов'язаного з перебуванням декабристів в Туринську: будинки декабристів Василя Петровича Ивашева, Миколи Васильовича Басаргіна, Степана Михайловича Семенова - справжні пам'ятники історії, і парк, за переказами, теж закладений декабристами. Туринці впевнені, що вікові липи колись посадили Ивашев і його дружина Камілла. Подружжя Івашева поховані на туринському кладовищі, де встановлено пам'ятник за ескізом Василя Петровича Ивашева. Тому парк повинен зберегти історію і залишитися улюбленим місцем відпочинку туринців. За проектом в парку будуть облаштовані доріжки і альтанки, з'являться скульптурні композиції, присвячені коханню і відданості Івашева, діяльності декабристів в місті. Сюди обов'язково прийдуть молоді сім'ї, мами з дітьми, приїдуть туристи.

Сюди обов'язково прийдуть молоді сім'ї, мами з дітьми, приїдуть туристи

Експонат в Будинку музеї Декабристів. Фото: Володимир Мартьянов

- Завжди здавалося, що в Туринск люди більшою мірою їдуть заради термального джерела.

- Згоден, сьогодні це джерело європейського рівня (а уральських комарів там знищують спеціальні пастки). Він розвивається завдяки нашим підприємцям і співпраці з владою всіх рівнів. Але людина не може бути задоволений поїздкою за 200 кілометрів тільки заради того, щоб скупатися. Хочеться і щось подивитися. І така можливість у туристів є: у міста багатюща історія, тут, як я вже говорив, збережені справжні пам'ятники історії і культури, пов'язані з походом Єрмака, освоєнням Сибіру, ​​розвитком православної культури і повітового міста. Туринск всього на два роки молодший за верхотуру. І сьогодні головне - змінити вигляд нашого історичного міста, що добре розуміє і Євген Володимирович, який на початку 2000-х років, будучи керівником Тобольська, зробив все, щоб Тобольськ придбав свій історичний вигляд. Сьогодні це місто, куди приїжджає весь світ. А чим ми гірші?

Андрій Володимирович Бєлоусов.

Народився 31 липня 1970 року. Закінчив Уральську державну академію шляхів сполучення, інженер-електромеханік.

У 1991-1993 роках працював помічником машиніста тепловоза локомотивного депо Єгоршино Свердловської залізниці. У 1993-1995 роках - учитель фізики в Туринському середньому професійному училищі.

У 1995-2010 роках працював на різних посадах на Туринському целюлозно-паперовому заводі.

З 2004 року - депутат думи Туринського міського округу, заступник голови депутатської комісії з ЖКГ, транспорту та зв'язку.

З 2011 року - голова Туринського міського округу.

  • Опубліковано в №127 від 15.07.2017

сюжет

«Міська управа»
Відверто говоримо з місцевими градоначальниками про їх плани, мрії і проблеми.

Що підштовхнуло піти в політику?
Що там буде?
А чим ми гірші?