Полезные материалы

Газетні війни і тролінг в Вікіпедії через футбол

Футбольні чемпіонати - благодатний грунт для поширення вірусних роликів і пам'ятних кампаній в мережі.

Троллінг на перших сторінках газет

На "Євро-2012" англійські та шведські таблоїди влаштували один одному тролінг міждержавного масштабу.

Напередодні вирішального матчу Англія-Швеція на вихід з групи шведська газета "Aftonbladet" випустила підроблені обкладинки британських таблоїдів, нібито вийшли на наступний день після матчу. Перша сторінка газети розповідала про нищівну поразку збірної Англії в матчі зі Швецією: наприклад, на обкладинці газети The Daily Mirror був зображений англійський воротар Джо Харт з заголовком "Розбите серце" (як завжди в англійських таблоїдах, тут використана гра слів: слово "heart" ( "серце") і прізвище Hart звучать однаково). Фотографію оточували репліки вигаданого тренера, який говорив: «Не звинувачуйте його (голкіпера), ми все облажались»; вболівальника, запитувача: «А який у підсумку рахунок? Ми пішли за 0: 4 ... »; і самого воротаря, визнавався: «Це був найгірший день у моїй кар'єрі».

»;  і самого воротаря, визнавався: «Це був найгірший день у моїй кар'єрі»

Перша сторінка шведської газети "Aftonbladet" перед матчем.

У відповідь редакція газети The Daily Mirror випустила підроблену обкладинку самої "Aftonbladet" з цілим набором шведських кліше. Англійці зобразили на обкладинці прославленого шведського форварда Златана Ібрагімовича з заголовком "Златастрофа" ( "Zlatastrof"). А в лівій колонці йдеться, що шведський меблевий бренд "IKEA" збанкрутував і група "ABBA" насправді з Норвегії.

Перша сторінка британської газети "The Daily Mirror" перед матчем.

Новини про це поширилися по всій Європі. німецькі газети назвали це протистояння "Zeitungsduell" (дуель газет), а датські і польські ЗМІ написали про це як про війну таблоїдів ( "Tabloidkrig" і "Wojna gazet").

Шведи на обкладинках не зупинилися і зробили проекцію Златана Ібрагімовича на самому Біг-Бені. На цілих 15 хвилин. А потім ще записали інтерв'ю з збентеженими лондонцями і гостями столиці і виклали в Інтернет.

Загалом, інформаційну війну перед матчем виграли шведи. Але на поле англійці були краще і перемогли суперників з рахунком "3-2", вибивши шведів з турніру. Мовляв, тепер ви скільки завгодно можете креативити на перших сторінках газет, спостерігаючи за тим, як інші продовжують боротьбу за кубок.

Тролінг в Вікіпедії

Англія вибила з чемпіонату не тільки шведів. Лінійний арбітр і головний арбітр матчу Україна-Англія не помітили, що м'яч, спрямований у ворота українським форвардом, перетнув лінію воріт, що підтвердили численні фотографії, миттю облетіли Інтернет і всі телеканали. В результаті гол українцям все ж зарахований не був, і перемогли англійці.

Через що був тролінг в Вікіпедії

Тоді українські футбольні вболівальники атакували Вікіпедію. На українській та англійській версіях інтернет-енциклопедії з'явилося повідомлення про смерть судді Віктора Кашшаї, який і не зарахував чистий гол Марко Девіча у ворота англійців. Українці додали до інформації, що "після матчу він (суддя) був розстріляний в упор з кулемета, потім йому відрізали голову і насадили на кіл", далі йшли інші образи грубого характеру.

Українські адміністратори майже одразу видалили цей текст, проте користувачі постійно "оновлювали" нову інформацію про суддю.

Українські адміністратори майже одразу видалили цей текст, проте користувачі постійно оновлювали нову інформацію про суддю

Сторінка судді в українській Вікіпедії

На англомовній сторінці біографії судді з'явився розділ "смерть", де було залишено повідомлення про загибель від рук українських фанів і знищення тіла собакою: "Viktor Kassai was killed June 20 2012 by a bunch of ukrainian football fans. He was later divided and eaten by a dog ".

Скріншот сторінки судді в англійській Вікіпедії

Фотографію оточували репліки вигаданого тренера, який говорив: «Не звинувачуйте його (голкіпера), ми все облажались»; вболівальника, запитувача: «А який у підсумку рахунок?