Полезные материалы

37 тиждень вагітності. Встаємо з дивана: краща підготовка до пологів - це рух!

Катерина Осоченко , Інструктор перинатальної йоги, мама шістьох дітей: Пологи все ближче, і відчувається вже певна втома. Живіт все важче, дихати важко, все сильніше відчувається тиск на сечовий міхур ... Скільки ж ви носите в собі додаткових кілограмів? Зазвичай середньостатистична жінка з нормальною вагою набирає за вагітності від 8 до 10 кілограм. Розподіляються вони в такий спосіб:

  • Плід до моменту народження - близько 3-х кг.
  • Плацента - 0,5 кг.
  • Збільшення матки - 0,9-1 кг.
  • Збільшення молочних залоз - 0,5-1 кг.
  • Збільшення кількості циркулюючої крові - 1,5 кг.
  • Навколоплідної рідини - близько 1 кг.
  • «Стратегічні запаси» жиру - близько 2-3 кг.

Однак слід брати до уваги ваш початковий вага. Оптимально всі функції жіночого організму поводяться при наступному співвідношенні: якщо з росту відняти 105, вийде «ідеальний» вагу (тобто для жінки зростом 165 см (поза вагітністю) він буде дорівнює 60 кг). Якщо на момент настання вагітності спостерігався дефіцит маси тіла, в цьому випадку допускається трохи більша надбавка і навпаки.

Пам'ятайте, чим більше ви рухаєтеся - на будь-якому терміні вагітності, - тим більш рухливими і ваша дитина. А це означає, що його мускулатура, вестибулярний апарат, кровоносна система, мозок і в цілому всі функції організму розвиваються добре! Втім, простий рецепт «більше гуляти пішки» не цілком заможний. Справа в тому, що коли вагітна жінка довго стоїть або ходить, у неї виникає застій крові в малому тазу і порушується кровообіг в ногах. Якщо ви все-таки змушені довго стояти або вам подобаються піші прогулянки, знайдіть можливість після них полежати, задерши ноги: ляжте на спину, закиньте ноги на стіну або хоча б на спинку дивана і полежіть так хвилин 20. А якщо вагітність не перша, і ви відчуваєте тяжкість в нижній частині живота, тиск на пряму кишку і болю в попереку, доречно надягати бандаж на час довгих прогулянок.

Добре розвантажитися допомагають і карачки: стояти в цій позі можна (і потрібно!) На пізніх термінах вагітності як завгодно довго. Добре в цьому положенні підключати руху тазом і ногами. Ідеальні для вагітних на великих термінах вправи у воді і просте плавання: на відміну від будь-яких занять на суші, плавання знімає вертикальне навантаження на тазове дно, даючи при цьому здорову тренування всіх інших групах м'язів. Іноді для підготовки до пологів рекомендують «накачувати» м'язи промежини за допомогою ритмічних скорочень - так звані « вправи Кегеля »(В практиці йоги це зветься кореневого замкá або мулабандху). Однак деяким авторитетним фахівцям користь цього видається сумнівною - вони рекомендують залишити тазове дно в спокої і зайнятися зміцненням стегон і сідничних м'язів.

слово експерта
Кеті Боумен, автор програми «виправлення і здоровий», директор Інституту Відбудовної гімнастики: «Велика помилка вважати, що напружені м'язи« сильні », а розслаблені -« слабкі ». Насправді, найсильніші м'язи - це м'язи ідеальної довжини. Потрібно знайти золоту середину для тазового дна. Кегель роблять його все більш затиснутим (і більш слабким). Кидайте кегель і краще займіться присіданнями за два-три підходи в день. Ви зміцните сідничні м'язи, і вони відтягнуть крижі тому, розтягнувши м'язи тазового дна (воно стане, як батут, а не як гамак). Вуаля! Ви як і раніше можете іноді практикувати кегель (напружувати-розслабляти м'язи тазового дна), але їм більше не місце в списку важливих справ! .. Племена мисливців-збирачів присідають багато разів на дню (або як мінімум один раз вранці), таким чином, для них це в порядку речей протягом усього життя. Якщо ви будете присідати 4-5 разів на день під час вагітності, це буде прекрасною підготовкою до пологів ! »

І нарешті, скажемо кілька слів про новонародженого. Рух - одна з основних його потреб, не менш важлива, ніж їжа або сон. Коли ваш малюк з'явиться на світ, не лишайте його можливості рухатися! З самого народження залишайте його вільно лежачим на спині або на животі в хвилини неспання і спілкуйтеся, спостерігайте, стимулюйте його рухову активність!

Як там всередині?
Дитина може знову почати демонструвати рухливість. У разі неправильного положення у нього ще є час, щоб перевернутися! Його підшкірний жировий шар досить великий, щоб забезпечувати постійну температуру тіла, з якого вже практично зникли Пушкова волосся. На 37-му тижні він важить приблизно 2,5 кг.

Ілюстрація: Мірта Гроффман

Скільки ж ви носите в собі додаткових кілограмів?
Як там всередині?