Полезные материалы

Як йогічна дихальна гімнастика допомагає успішному перебігу вагітності і успішних пологів

Всім відомо, що подих це невід'ємна частина життя людини і одна з найважливіших функцій організму Всім відомо, що подих це невід'ємна частина життя людини і одна з найважливіших функцій організму. Всі ми дихаємо, але мало хто замислюється над тим наскільки правильно ми це робимо. Та й хіба можна управляти або хоча б контролювати цей процес? Виявляється, що цілком можна подих зробити усвідомленим, та ще й таким, щоб воно приносило організму максимум користі. Йоги вважають, що усвідомлене дихання робить позитивний вплив не тільки на саму людину, а й на його майбутніх дітей. Причому правильне дихання для вагітних вкрай важливо, тому що дитині для нормального розвитку і попередження гіпоксії необхідно отримувати достатньо кисню протягом всієї вагітності.
Усвідомлене йогічний дихання називається пранаямой. Пранаяма - це спеціальним чином відрегульоване дихання, за допомогою якого людині вдається зняти втому, відновити сили, впоратися з будь-яким сильним переживанням. Практика пранаями особливо корисна для вагітних так як при цьому в першу чергу збагачуються киснем кровоносна система і легені. Індійські вчителя йоги запевняють, що подібний вид дихання при регулярному виконанні очищає організм на клітинному рівні від токсинів і уповільнює їх старіння. Пранаяма заспокоює нервову систему, систематизує думки, прояснює свідомість. Для вагітних пранаяма просто незамінна, так як вона покращує циркуляцію крові в судинах пуповини, покращує матково-плацентарний кровообіг. Практикуючи пранаяму вагітна жінка ніколи не буде схильна до таких явищ як туге обвиття плоду пуповиною, здавлювання пуповини голівкою плоду і стінками родових шляхів при пологах в тазовому передлежанні, розрив судин пуповини при її оболонковому прикріплення, передчасне відшарування плаценти. А про таких важких формах протікання вагітності як пізній токсикоз, переношування, несвоєчасне вилиття навколоплідних вод, слабкість родових сил, швидкі і стрімкі пологи ніколи і не дізнається.
Якщо ви почали практикувати усвідомлене дихання під час вагітності, то безумовно необхідно дотримуватися елементарної техніки безпеки. Ідеально якщо ви будете займатися під керівництвом досвідченого викладача, який знає про ваш стан. Хоча пранаяма для початківців допускає заняття і без інструктора.
У цій статті я хочу коротко ознайомити читачів з кількома широко відомими видами усвідомленого дихання, найбільш придатних для вагітних жінок. Успішно освоєна пранаяма чудово позначиться на перебігу вагітності, та й на самому процесі пологів, роблячи їх по максимуму найменш хворобливими.


Отже, якщо ви вирішили освоїти методику усвідомленого дихання, то повинні дотримуватися кількох простих умов:
1) Пранаяму добре поєднувати з фізичними вправами. У йозі вони називаються асани. Існує спеціальний комплекс асан для вагітних жінок, який так само чудовим чином знімає напругу, болі в попереку і ногах, і інші як правило супутні вагітності труднощі.
2) В ідеалі після асан і пранаями добре б розслабитися і помедитувати під заспокійливу музику (мантри), яка теж дуже благотворно позначається на нервовій системі мами і її майбутнього малюка.
3) Між початком практики пранаями і останнім прийомом їжі повинно пройти по не менше 4 годин. Пранаяму має практикувати при порожніх сечовому міхурі, шлунку і кишечнику.
4) Спина, шия і голова під час практики повинні знаходитися в одній вертикальній площині. Слідкуйте, щоб м'язи обличчя були розслаблені.
5) Положення тіла, в якому ви будете виконувати дихальні вправи повинно бути зручним.
6) Під час пранями важливо очі тримати закритими. При відкритих очах пропадає внутрішня концентрація і ми відразу позбавляємося одержуваної енергії. Після закінчення процесу ще кілька хвилин тримайте очі закритими, потім повільно відкривайте їх.
7) До вивчення пранаям підходите повільно і поступово і застосовуйте щодня 2-3 пранаями.

Ну а тепер можна переходити вже безпосередньо до самих технікам йогического дихання для вагітних.
1. уджайі пранаяма

"Уджайі" в перекладі з санскриту означає "велика перемога" - це перемога над млявістю і низьким рівнем енергії (прани). Це проста техніка надає дуже м'яке і тонке вплив на організм матері і дитини. Вона тонізує нервову систему і заспокоює розум. Щоб виконати уджайі пранаяму потрібно загнути мову вгору і назад так, щоб його нижня частина вперлася в задню частину неба. Дихайте носом глибоко і м'яко. Під час вдиху наповнюйте спочатку нижню частину легенів, потім середню і, нарешті, верхню частину. Чи не виштовхуйте м'язи грудей. Вхід повітря і розширення грудей повинні синхронізуватися.
2.Сурья бхедана

Одна з найбільш распрастраненних технік усвідомленого дихання.
Займіть зручну для вас медитативну позу.Закройте ліву ніздрю пальцем і глибоко вдихніть через праву і видихніть через праву ніздрю. Це складе один цикл. Виконуйте в одному занятті до 10 циклів. Сурья бхедана пранаяму не слід виконувати безпосередньо перед прийомом їжі або відразу ж після їжі, оскільки тілу буде потрібна енергія для перетравлення їжі.

3. Трайанга: трехстадийная дихання

Після повного видиху через ніс робимо вдих, приділяючи увагу області живота (можна покласти руки на живіт). На вдиху діафрагма опускається, заповнюючи нижню частину легенів і зменшуючи простір під собою (поперек тому, дитина вниз) і повільно надувається живіт. На вдиху живіт втягується, діафрагма піднімається, втягується спина (дитина йде вгору). Дихання плавне і рівномірне, без пауз. Це дихання можна використовувати самостійно і в міру тренування додавати м'язи промежини, на вдиху промежину розслаблена, а з видихом втягується всередину і вгору. Після 37 тижня на видиху розслабляємо промежину, а на вдиху втягуємо (сприяє розм'якшенню шийки до пологів)
середнє дихання
Покладіть одну руку на живіт, а іншу на центр грудної клітини. Грудна клітка на вдиху розширюється, а з видихом повертається у вихідне положення. Дихання плавне і рівномірне, без пауз.
верхнє дихання
Покладіть одну руку в область сонячного сплетення, а іншу в область ключиць. Після повного очищає видиху, вдихнути через ніс уджайі диханням і наповнити повітрям верхній відділ легких. Нижня частина грудей і живіт і без листя. Можна покласти руки на ключиці і поспостерігати за природним рухом ключиць на вдиху вгору, на видиху вниз. Дихання плавне і рівномірне, без пауз або з природними паузами в кілька секунд.
повне дихання
Це дихання можна виконувати 2-3 рази протягом дня для швидкого відновлення сил. На ранній стадії вагітності можна виконувати лежачи на спині. Тут ми з'єднуємо три дихання трайангі в один вдих і видих, плавно переливаючи одне в інше. Ділимо вдих на три частини і на одному вдиху по черзі плавно надуваємо живіт, розширюємо грудну клітку і піднімаємо ключиці, потім на видиху опускаємо ключиці, повертаємо грудну клітку і живіт на місце. Розподіліть вдих і видих рівномірно на три відділи легень і виконайте 5-10 циклів дихання.
При дотриманні всіх рекомендацій пранаяма полегшить і прискорить процес пологів, а так само міцно увійде у ваше життя і після появи дитини на світ.



Статті на цю тему

  • Календар вагітності: що це таке і для чого він потрібен
  • Ванна під час вагітності

    Особливо в холодну пору року так хочеться впасти в гарячу пінну ванну, з якими-небудь аромамаслами і лежати, грітися і отримувати задоволення. Але, на жаль, вагітним жінкам такі водні процедури протипоказані. Але чи так це насправді?

  • 15 корисних порад для вагітних

    Зазвичай перший місяць вагітності проходить непомітно. А ось з другого починаються різноманітні «сюрпризи» ...

  • Що насправді відбувається з дитиною в утробі, якщо його мама ... курить?

    У сучасному світі жінки багато в чому зрівнялися з чоловіками. Жінки можуть працювати на будь-якої важкої роботи, займатися важкою атлетикою, пити міцні спиртні напої нарівні з чоловіками і природно курити. У Росії палять є зараз величезна кількість молодих жінок, кожна третя ...

  • Вправи з йоги від геморою після пологів

    Нерідко з такою делікатною проблемою жінки стикаються після пологів. У більшості випадків з часом геморой стає відчутним і не викликає ніякого дискомфорту, але все ж м'язи навколо анального кільця слабшають і при обмацуванні анального отвору стає ясно, що там не все так, як повинно бути. А це звичайно не радує і вселяє страх - а що ж буде далі? Особливо якщо жінка планує народжувати ще ...

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь ласка, зареєструйтеся або авторизуйтесь!

Та й хіба можна управляти або хоча б контролювати цей процес?
Але чи так це насправді?
Курить?
А це звичайно не радує і вселяє страх - а що ж буде далі?