Полезные материалы

Болять кістки при вагітності. Тазові та лобкові.

  1. Біль в області кісток і суглобів тазу
  2. Біль лобкової кістки
  3. Якщо болять інші кістки при вагітності

Практично 50% жінок скаржаться на те, що у них болять кістки під час вагітності

Практично 50% жінок скаржаться на те, що у них болять кістки під час вагітності. Особливо часто цей симптом починає турбувати майбутніх матусь з 14 тижня вагітності, а до кінця третього триместру болю можуть бути і зовсім нестерпними. Найбільш часто болять кістки в тазостегнової області, лобкова кістка, суглоби (особливо тазостегнові і колінні), хребет в поперековому відділі і т.д. Багатьох жінок турбує питання про те, чи нормально це, і чим можуть бути викликані такі болі.

Біль в області кісток і суглобів тазу

Даний симптом спостерігається у багатьох жінок і в більшості випадків не означає нічого серйозного Даний симптом спостерігається у багатьох жінок і в більшості випадків не означає нічого серйозного. Особливо відчутною така біль тазостегнових кісток стає в третьому триместрі вагітності.

Під час вагітності організм виробляє у великих кількостях важливий гормон - релаксин, - який розслаблює суглоби і м'язи. Таким чином тіло готується до майбутніх пологів, адже завдяки цьому гормону під час пологів тазові кістки легше розсуваються. Зворотний бік медалі і є та сама біль в кістках і м'язовий біль; також підвищується ризик пошкодження кісток.

Ще однією причиною є зростаюча навантаження на кістки і суглоби. Вага жінки під час вагітності значно збільшується, і тому тиск на кістки нижньої частини тіла (особливо таза) істотно зростає, що також може призводити до розвитку больових відчуттів.

Є кілька порад, які допоможуть вам позбавитися або контролювати біль в кістках при вагітності:

  1. Під час сну використовуйте подушку, кладіть її між ніг в області стегон або колін.
  2. Чи не схрещуйте ноги під час сну - це лише посилить біль.
  3. Більше відпочивайте і розслабляйтеся.
  4. Займіться плаванням.
  5. Запишіться на пренатальний масаж ніг.
  6. Спробуйте зайнятися йогою або пілатесом для вагітних .

Біль лобкової кістки

Такий вид болю найчастіше асоціюється з диастазом лобкового симфізу Такий вид болю найчастіше асоціюється з диастазом лобкового симфізу. Простіше кажучи, виникає такий біль через розбіжності лобковихкісток.

причини болю

Причини болю аналогічні вищеописаному випадку: вироблення великої кількості релаксину і розбіжність кісток внаслідок підготовки організму до пологів.

Що робити?

Щоб полегшити біль, можна спробувати наступні методи:

1. Уникайте ситуацій, коли біль посилюється. Наприклад, якщо вам незручно надягати штани або взуття стоячи, робіть це сидячи.
2. Уникайте тривалого стояння на ногах.
3. Прикладіть тепло до місця, де біль сильно відчувається. Для цього можна підігріти в мікрохвильовій печі будь-яку крупу - рис, гречку, пшоно і т.д., - загорнути її в тканину і прикласти до тіла. Також в крупу можна додасть сушені трави - і тоді вийде ефект ароматерапії.
4. У деяких випадках можуть допомогти тільки медичні препарати.

Якщо болять інші кістки при вагітності

Якщо болять інші кістки при вагітності

Крім перерахованого, вагітні жінки часто скаржаться на болі в хребті, шиї, плечах. У більшості випадків все це пояснюється зростаючим навантаженням на організм: збільшується матка (під кінець вагітності вона може перевищувати свій первісний размерв 1000 разів), росте плід, збільшується загальна вага жінки. Все це не може не позначатися на рівновазі тіла. Таким чином, зі збільшенням живота постава багатьох вагітних жінок відхиляється назад, що і викликає біль і дискомфорт в області попереку, шиї, плечей, а також призводить до напруженості м'язів спини.

Таким чином, зі збільшенням живота постава багатьох вагітних жінок відхиляється назад, що і викликає біль і дискомфорт в області попереку, шиї, плечей, а також призводить до напруженості м'язів спини

Полегшити такий біль за допомогою таких дій:

  • Записатися на масаж або фізичні вправи (плавання, Гідроаеробіка , Йога для вагітних та ін).
  • Відмовитися від високих каблуків, але при цьому не переходити на плоску підошву.
  • Сидячи на стільці, можна закладати за поперек подушку. Валик або рушник можна використовувати під час сну (кладуться між ніг).
  • Носити підтримує бандаж.

У будь-якому випадку, якщо біль в кістках сильна і доставляє дискомфорт, слід звернутися до лікаря, який оцінить ваш стан і порекомендує найбільш оптимальний спосіб полегшення болю.

Що робити?