Полезные материалы

Чи можна вагітним купатися?

  1. Вагітність і басейн
  2. Вагітність і прийняття ванн
  3. Чи можна вагітним купатися в природних водоймах.

Вагітність - один з найважливіших, якщо не найважливіший, періодів в житті жінки і її майбутньої дитини. Тому, цілком природно, що майбутні мами намагаються дізнатися якомога більше корисного, постійно перебуваючи в процесі пошуку інформації. Про те, яку воду можна і яку не можна пити під час вагітності, ми вже писали в статті " Вагітність і природна питна вода ". Поговоримо тепер про купання.

Вагітність і басейн

Вагітність і басейн

З цим, здавалося б, все повинно бути ясно - останнім часом аквааеробіка для вагітних стрімко набрала популярність до такої міри, що радити зайнятися її стали радити навіть зазвичай консервативні лікарі гінекологічних консультацій, зазвичай залякують майбутніх матусь усілякими страшилками і радять припинити всі активні заняття спортом по принаймні до досягнення дитиною однорічного віку.

Але в даному випадку думка новаторів і консерваторів єдине - плавання в басейні надзвичайно корисно і для майбутньої мами, і для її малюка. Заняття аквааеробікою підтримують організм в тонусі, в той же час розслабляючи м'язи живота, сприяють тренуванні дихання, серцево-судинної системи. У жінки, регулярно плаває в басейні, підвищується впевненість у собі, поліпшується розуміння мови свого тіла. Але не забудьте одна порада, що не стосується досвідчених спортсменок, - краще займатися в групах і під керівництвом тренера. Температура води в басейні повинна бути в межах 24-28 градусів, не дуже холодна, щоб не застудитися, і не дуже тепла, щоб не збільшувати навантаження на серце.

Вагітність і прийняття ванн

Чи можна вагітним приймати ванну - це питання актуальне для багатьох жінок, які в повсякденному житті не уявляють себе без щовечірньою прекрасної гігієнічної і розслаблюючій процедури. І ось тут-то на сцену знову виходять строгі гінекологи з консультації, залякують нещасних вагітних жінок погрозами занести інфекцію при прийнятті ванни і вимагають обмежитися гігієнічним душем. Хоча, якщо задуматися, невже вода в громадському басейні чистіше, ніж в своїй особистій ванній?

Відповідь тут може бути тільки один - природно, приймати ванну під час вагітності можна і навіть потрібно, адже купання в теплій (ні в якому разі не в гарячій, яка може спровокувати викидень!) Допомагає розслабленню тонусу м'язів і робить загальний заспокійливу дію. Цілком допустимо приймати ванну з різними солями або ароматичними маслами. Тільки пара рекомендацій - не замикають у ванній, щоб в разі чого до вас можна було прийти на допомогу, і бажано підстелити на дно ванни гумовий килимок або аналогічний пристрій, що виключає ризик посковзнутися. Після того, як вимиє з милом і мочалкою, в ванну більше не лягайте, а відразу сполосніть душем і витирайтеся. Загальний час перебування в теплій ванні не повинна перевищувати 15-20 хвилин.

Чи можна вагітним купатися в природних водоймах.

Ще один досить актуальний для багатьох майбутніх мам питання, відповіді на який часто бувають діаметрально протилежними. Хоча, з огляду на анатомічні особливості будови жіночого організму, завдяки яким вода при купанні ніколи не потрапляє в піхву і ніякого ризику інфікування для плода немає, незрозуміло, чому багато фахівців так наполегливо забороняють жінкам купатися в морі або в річці.

Природно, дотримуватися простих заходів обережності тут необхідно, в чому вони перегукуються з тими рекомендаціями щодо вибору водойм для купання, про які ми вже писали на сайті в статті " Чи можна відкривати очі під водою ". А в цілому, природно, краще не купатися в забруднених водоймах, в місцях, не призначених для купання, в дуже холодній (з температурою нижче 20 градусів) воді і т.д. Коротше, покладатися на свій здоровий глузд, який не дозволить вам зашкодить собі або майбутній дитині.

Ну а в цілому, безсумнівно, купання і плавання - прекрасні оздоровлюючі процедури, здатні поліпшити самопочуття, підняти загальний тонус організму вагітної жінки і краще підготувати її до майбутніх пологів.

Хоча, якщо задуматися, невже вода в громадському басейні чистіше, ніж в своїй особистій ванній?