Полезные материалы

Правильні пози для сну при вагітності - Малинка

  1. Правильні пози для сну при вагітності
  2. Причини порушення сну
  3. Як не можна спати під час вагітності?
  4. Кращі пози для сну при вагітності

| Яна |

Правильні пози для сну при вагітності

З розвитком вагітності звичні пози для сну перестають бути зручними і починають викликати дискомфорт. Для цього є цілий ряд причин і найголовніша - це живіт, який став великим і важким. У перші місяці про позах для сну можна не турбуватися, так як значних змін у фігурі поки немає. З середини другого триместру пора задуматися про те, як правильно спати при вагітності, щоб не шкодити собі і дитині.

Причини порушення сну

Коли ви вагітні, тіло змінюється. Іноді це погано впливає на сон.
Причини незручностей під час сну:

  • збільшився живіт;
  • болю в попереку;
  • відчуття печіння в стравоході;
  • задишка.

Ось кілька порад, які допоможуть вам підібрати зручні пози для сну при вагітності, щоб вирішити проблеми і захистити дитину:

  1. Якщо живіт великий, він потребує додаткової опори. Повернувшись на бік, покладете подушку під живіт і між колінами. Купуйте спеціальну подушку для вагітних - вона виглядає як довгастий вигнутий брусок, який обтікає тіло. Якщо такий подушки немає - нічого страшного, використовуйте ковдру, згорнуте валиком.
  2. При задишці підкладайте подушку під бік, щоб підняти груди.
  3. При печії спите в положенні напівсидячи, підклавши під голову і плечі пару подушок. Інший варіант - підняти ліжко в області голови на 2-3 дюйма, підклавши під неї книги або журнали. Це запобігатиме потраплянню шлункової кислоти в стравохід, яка і викликає пекуче відчуття.

Як не можна спати під час вагітності?

Ці вказівки зовсім не є обов'язковими, так як вагітність - не хвороба, а лише незвичайний стан жінки. Тому якщо звичне положення вночі не викликає проблем, немає необхідності його міняти. Не варто також боятися, що ви заподієте шкоди маляті неправильною позою. Якщо дитині стане дискомфортно - він обов'язково дасть про себе знати, штовхнувши або вдаривши в стінку живота. І все ж деякі поради стануть у пригоді.

На животі. Зміни у фігурі і стала чутливою груди викликають проблеми при сні на животі. З розвитком вагітності цієї пози краще уникати, бажано, вже з 5-6 місяці. Сон обличчям вниз також призводить до набряків і появи зморшок. Крім того, в такій позі зростаюча матка може тиснути на шлунок і діафрагму.

На спині. Під час вагітності не можна довго спати на спині, особливо якщо живіт досить великий. У такому положенні плід робить сильний тиск на хребет і м'язи спини. Це вкрай небажано, якщо є проблеми з попереком.

Сон на спині створює додатковий тиск матки на аорту і нижню порожнисту вену - кровоносні судини, що біжать позаду живота і несуть кров від ніг і ступень до серця. Здавлювання цих судин уповільнює циркуляцію крові по тілу і зменшує надходження крові до плаценти. Це в свою чергу знижує приплив кисню і поживних речовин до плоду.

На додаток до проблем циркуляції сон на спині може привести до:

  • хворобливих відчуттів в м'язах спини;
  • набряків;
  • зниження артеріального тиску;
  • хропіння.

На правому боці. Уникайте довгого сну в цьому положенні. Поза не шкодить малюку, але може доставити дискомфорт вам, так як матка починає тиснути на печінку, що загрожує хворобливими відчуттями в правому підребер'ї.

Таким чином, з 4 місяці і до самих пологів бажано не лежати довго на спині, правому боці і животі.

Кращі пози для сну при вагітності

Отже, як краще спати по час вагітності? Лікарі рекомендують лягати на бік. Краща поза для сну при вагітності - лежачи на лівому боці і підклавши під живіт і між колін подушку, або валик з ковдри. У такому положенні матка не здавлює життєво важливі органи і великі судини, кровообіг не порушується, не страждає хребет. Кров легко надходить від серця до плаценти, щоб живити дитини.

Спати цілу ніч тільки на лівому боці складно, та й в цьому немає необхідності. Дозволяйте собі рухатися і намагайтеся не зациклюватися на цьому. Наприклад, сон на правому боці теж має місце бути, якщо такий стан не приносить дискомфорт.

Не панікуйте, якщо прокинувшись, ви раптом виявили себе сплячою на животі або спині, адже, швидше за все, такий стан було недовгим. Тіло і організм людини унікальні - вони самі дадуть йому сигнал про те, що щось не в порядку. Тому в незручній і шкідливою позі довго пролежати не вдасться. Виникнуть хворобливі відчуття в тілі, або дитина подасть сигнал, штовхнувши вас зсередини.

Мітки: сон при вагітності

Як не можна спати під час вагітності?