Полезные материалы

Правильні руху під час вагітності

  1. Як правильно вставати з ліжка при вагітності
  2. Як правильно сидіти вагітним
  3. Як правильно ходити при вагітності
  4. Як випливає стояти вагітної
  5. Корисні вправи під час вагітності
  6. Як правильно нахилятися під час вагітності
  7. Як піднімати тяжкості при вагітності

Багато жінок зі збільшенням животика починають відчувати незграбність у рухах, а декому здається, що тіло їх і зовсім не слухається. Це пояснюється тим, що під час вагітності центр ваги зміщується вперед, а через прогину спини в поперековому відділі змінюється постава.

Щоб позбутися відчуття дискомфорту і запобігти проблемам зі здоров'ям у майбутньому, необхідно навчитися, як правильно рухатися під час вагітності.

Багато майбутні матусі, особливо ті, які планують ними стати в перший раз, часто задаються питаннями, як можна рухатися під час вагітності? Але мало знати лише те, що не можна, а важливо знати також, які саме рухи під час вагітності - правильні.

Ми розберемо основні моменти вашої щоденної діяльності, щоб зрозуміти, як правильно здійснювати ті чи інші рухи при вагітності.

Як правильно вставати з ліжка при вагітності

З ліжка вагітній жінці слід вставати поступово, щоб не перенапружувати м'язи черевної порожнини. З положення «лежачи» потрібно спочатку акуратно повернутися набік, злегка подавши плечі вперед і зігнувши ноги в колінних суглобах, а потім, підводячись на лікті, плавно опустити ноги на підлогу.

Як правильно сидіти при вагітності

Як правильно сидіти вагітним

Сидячи на стільці, необхідно обов'язково спиратися спиною на його спинку. Для зручності можна під поперек підкласти невелику подушечку. Якщо робота у вагітної жінки носить переважно сидячий характер, бажано кожні 40 хвилин влаштовувати короткі перерви для ходьби: це поліпшить кровообіг і попередить появу геморою.

Як правильно ходити при вагітності

При ходьбі спину потрібно тримати прямо, а плечі розслабити. Щоденні півгодинні піші прогулянки під час вагітності зміцнюють черевні м'язи, перешкоджають застою венозної крові в ногах і є прекрасною профілактикою варикозу. взуття повинна бути стійкою і дуже зручною, також на час вагітності краще зовсім відмовитися від каблуків вище 4 см.

Як випливає стояти вагітної

Стояти майбутній мамі дуже тривалий час, звичайно, не рекомендується, так як кров і рідина, застоюючись в ногах, стають причиною набряків і варикозного розширення вен. При стоячій роботі (продавцем, перукарем, кухарем) потрібно використовувати кожну можливість присісти на стілець. При цьому ноги бажано покласти на низьку табуретку або лавочку, щоб дати їм відпочити.

Корисні вправи під час вагітності

Правильні руху при вагітності

Якщо присісти все-таки не вдається, слід прийняти максимально зручне для тіла положення і зробити невелику гімнастику. Наприклад, піднятися кілька разів на носочки, обережно переносячи вагу тіла з однієї ноги на іншу. Це дозволить розвантажити трохи м'язи спини і поліпшити кровообіг ніг. Добре також поступово стискати і розтискати пальці ніг.

Для того, щоб зняти навантаження з верхньої частини спини, вагітній жінці потрібно опустити руки вниз і плечима намалювати навколо себе уявний коло. Потягування верхівкою вгору сприяють додаткового захисту хребта від перевантаження.

Як правильно нахилятися під час вагітності

При нахилах вагітним потрібно обов'язково дотримуватися певних правил. Спочатку необхідно сісти, зігнувши трохи ноги в колінах і перенісши на них вагу тіла, а потім злегка нахилитися вперед. Такий стан дуже зручно для чищення ванни або для того, щоб заправити низьку ліжко.

Однак слід уникати занадто частих нахилів або довгого перебування в похилому положенні (особливо після шостого місяця вагітності, коли плід починає тиснути своєю вагою на хребет), щоб уникнути подвійного навантаження на хребет.

Як піднімати тяжкості при вагітності

Як піднімати тяжкості при вагітності

Тяжкості (все, що понад 5 кг) під час вагітності піднімати ні в якому разі не можна. Але якщо все-таки виникла необхідність щось підняти, потрібно міцно встати на обидві ноги, злегка розставивши і зігнувши їх в колінах.

Напружуючи сідниці, а також використовуючи м'язи плечей і ніг, потрібно акуратно підняти вантаж. Різкого підйому тяжкості слід уникати взагалі.

Кожна жінка під час вагітності повинна до себе і свого малюка ставитися дбайливо, не забуваючи при цьому про маленьких корисних фізичних навантаженнях. І тільки знаючи, як правильно рухатися під час вагітності і застосовуючи це на практиці, ви зможете безпечно і комфортно виносити своє дитинча.

Лілія Зданевич, спеціально для ДвеМами .

Багато майбутні матусі, особливо ті, які планують ними стати в перший раз, часто задаються питаннями, як можна рухатися під час вагітності?