Вибачте, але Віда - просто топ

Він зупинив Англію.

Він зупинив Англію

Шість років тому Домагой Віда їхав в автобусі загребського «Динамо» в місто Врсар на кубковий матч. На п'ятій хвилині тригодинного шляху Віда дістав з сумки банку пива і зробив такий же галасливий ковток, як в суботу ввечері в роздягальні сочинського стадіону «Фішт». Головний тренер Анте Чачіч обернувся і мовчки махнув водієві. Автобус зупинився. Через хвилину Віда стояв на тротуарі вулиці Вуковарсько зі спортивною сумкою під ногами. Команда поїхала на матч без нього, а в клубі Віде сказали, що з майбутньої зарплати віднімуть 100 тисяч євро.

У Види і Чачіча в той час все складалося не дуже. На одному з тренувань тренер запропонував гравцям якусь вправу. Виду нічого не зрозумів і замість складної комбінації дій шумно запульнул м'яч в ворота.
- Віда, ти маєш щось проти мене? - запитав Чачіч. Гравець промовчав. Відповів в автобусі на шляху в Врсар.

Хоча банку пива - звичайна справа для Види не тільки перед важливими матчами Кубка Хорватії, а й під час плей-офф головного футбольного турніру на землі. Тим дивніше, як хороший Віда на поле.

«Лужники» розгледіли хорвата з тих самих відео тільки до 40-й хвилині і дико свистіли при кожному його дії. До кінця тайму хорвати змогли атакувати позиційно, і ці атаки часто починалися з Види. До 40-ї хвилини «Лужники» просто не встигали засвистіти - Віда грав в один-два дотики. І це було ідеально точно.

Віда погасив Стерлінга. Він випереджав одного з найшвидших гравців АПЛ парою потужних кроків. В результаті Стерлінг сформулював тільки один удар по воротах - на 36-й хвилині. Але м'яч не долетів до воріт і зупинився в ногах у хорвата. Нескладно здогадатися, у якого саме.

Нескладно здогадатися, у якого саме

Те ж саме Віда зробив і з Решфордом. Але це дивно подвійно. Свіжого Решфорда (вийшов на 74-й хвилині) глухо закривав захисник, який до цього відіграв без замін 5 повних матчів і чотири екстра-тайму.

При першій-ліпшій можливості Віда придушував Кейна. Вони перетиналися рідко, але коли це все-таки траплялося, Кейну краще було просто відійти в сторону. На 104-й хвилині Віда (зростання - 184 см) якимось чином здавався на дві голови вище Кейна (зростання - 188 см).

На всі ці дії «Лужники» просто не встигали зреагувати: Віда вирішував завдання за півтори-дві секунди.

Виду на 124-й хвилині нічим не відрізнявся від Види на розминці. Більш того - найшвидший спринт він зробив, коли полетів до хорватської трибуні святкувати перемогу. Другий за швидкістю - коли святкував другий гол. Коли Віда випереджав Стерлінга, Решфорда і Кейна, то був набагато повільніше. Але цього все одно вистачало.

У Види є чітке пояснення цього переваги: ​​«У хорватів дуже велика воля до перемоги, велике серце. Нас мало, але у нас, так би мовити, великі яйця ».

Нижче потужні цифри, але врахуйте: вони ніщо в порівнянні з враженнями від гри Види наживо.

• Точність пасу - 89%. Кращий показник в збірній Хорватії. Стільки ж у Луки Модріча
• 4 перехоплення. Кращий серед всіх гравців.
• 2 успішних відбору. Другий показник в збірній Хорватії.
• 0 втрат. Таких гравців у хорватів було тільки три: воротар Субашич, Деян Ловрен і Марсело Брозовіч.
• 8 виносів. Перший серед хорватів.

У Хорватії у Види дивна репутація.

З одного боку, його вважають одним з найбільш відкритих футболістів цієї збірної, у нього не було жодного конфлікту з партнерами. Після матчу з Данією в Нижньому Новгороді він бігав з воротарем Субашич на плечах. Після Ісландії - танцював на столі. Після Англії цілував фотографа. Хорватські журналісти розповідають, що Йосип Пиварич дико занервував, коли дізнався, що буде бити післяматчевий пенальті в серії з Росією. «Віддай мені м'яч», - сказав Піварічу Віда і через кілька хвилин влупив повз Ігоря Акінфєєва.

З іншого боку - кричалки з роздягальні, історія з автобусом і дивне підморгування гравцеві «Ліона» Бафетімбі Гомісу після пропущеного гола в матчі, який закінчився для загребського «Динамо» катастрофою (1: 7). УЄФА підозрював, що та гра могла бути договірної, але залізних доказів не знайшли. Кажуть, після цього сюжету багато хорватські клуби припинили думати про можливе підписання Види.
Редактор хорватського сайту Telesport Олександр Холіга впевнений, що Віда не підозрював про наслідки кричалок в роздягальні «Фишта». «Це була одна з тих дурниць, які роблять футболісти, - розповідав Холіга. - Не думаю, що Віда повністю усвідомлював контекст і сенс фрази, яку виголошував ».
Виду згоден.
«Коли я говорив слова на камеру, робив це з гарячою головою. Не хотів ніяких провокацій, не хотів нікого образити. Мене неправильно зрозуміли. Хочу ще раз вибачитися перед російським народом », - сказав Віда після матчу.

Хорвати святкували перемогу над Англією майже півтори години в роздягальні, а до цього ще близько 30 хвилин не йшли з поля. У «Лужниках» вже розібрали ворота, а Віда носився по газону разом з дітьми гравців збірної.

Ідеальний кадр для того, щоб забути про все, що було до матчу.

І так, тут Віде теж потрібно трохи більше швидкості, ніж в єдиноборствах з Стерлингом.