Полезные материалы

Вболівальників «Анжи» і «АЗ Алкмаар» беруть під посилений контроль

У Москві уболівальників матчу «Анжи» - «АЗ Алкмаар» візьмуть під посилену охорону. Напередодні відбулися інциденти в Санкт-Петербурзі і Ставрополі, в яких постраждали вихідці з Кавказу. Націоналістичні тенденції можуть посилитися, попереджають політологи У Москві уболівальників матчу «Анжи» - «АЗ Алкмаар» візьмуть під посилену охорону

Фото: РИА Новости

Сьогодні футбольна команда «Анжи» проводить матч в Москві з командою «АЗ Алкмаар» з Нідерландів. Напередодні в Санкт-Петербурзі сталася масова бійка, коли близько 50 молодих людей напали на вболівальників «Анжи», переважно дагестанців. За однією з версій, причиною бійки стало побиття в Махачкалі уболівальників «Зеніта» на матчі з «Анжи».

Напередодні матчу на об'єднаному сайті уболівальників «Зеніта» «Ландскрона» опубліковано заяву, в якій говориться, що «... відвідати стадіон в Черкізово, щоб« підтримати «Анжи» як слід »в своєму розумінні цього питання».

В ГУ МВС по Москві сьогодні повідомили, що стадіон «Локомотив» буде охороняти понад 1 тисячі співробітників правоохоронних органів, в тому числі 120 бійців ОМОНу, 300 військовослужбовців внутрішніх військ і понад 300 Чопівці. У центрі Москви будуть працювати резервні групи поліції, в тому числі за маршрутами, максимально наближеним до спортивних барах, де здійснюється трансляція матчів. В ГУ МВС по Москві BFM.ru повідомили, що заходи по забезпеченню правопорядку «проходять за планом». На питання, чи є заходи безпеки підвищеними, відповіли негативно. Очікується, що на матч прийдуть близько 10 тисяч уболівальників.

фанатський загострення

Матч «Анжи» і «Алкмара» проходить в період загострення фанатського протистояння різних команд. Напередодні в центрі Москви кілька десятків фанатів «Спартака» напали на 12 фанатів турецького клубу «Фенербахче», ще одне зіткнення відбулося в районі Чистих ставків. «Спартак» зустрічався з «Фенербахче» в «Лужниках». На трибуні уболівальники московського клубу влаштували фаєр-шоу. За все це «Спартаку» загрожує покарання за порушення регламенту УЄФА - від попередження до відкликання ліцензії. А в ніч на четвер сайт «Спартака» атакували хакери. На сайті з'явилося повідомлення турецькою мовою «Ми не залишаємо злочину безкарними» і заклик вибачитися перед народом Туреччини. До речі, конфлікт між уболівальниками цих команд і злом сайту російського клубу - сьогодні одна з найбільш запитуваних тим в пошуковій системі Google.

Напередодні ж відбулася бійка в Санкт-Петербурзі. Близько 21:30 на трьох уродженців Північного Кавказу напала група з 50 осіб - молодих людей в спортивному одязі і з натягнутими на голови капюшонами, повідомляло міське видання «Фонтанка», чий кореспондент став очевидцем події. Нападники вискочили з арки одного з будинків на розі Московського проспекту і Алтайській вулиці біля метро «Московська», і напали на відвідувачів кафе «Макдональдс», що сидять на літній веранді. Під час бійки було кинуто димову шашку і пошкоджена скляна вітрина. Очевидці розповідали, що у кафе залишилися лежати троє постраждалих. Ще п'ятеро були знайдені у дворі будинку на Алтайській, 8. В результаті, троє вихідців з Північного Кавказу госпіталізовані в стані різного ступеня тяжкості, шестеро людей затримані.

За офіційною версією ГУ МВС по Санкт-Петербургу і Ленінградської області, нападників було в два рази менше - 25-30 осіб, а бійка сталася на «ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин».

Петербурзький телеканал 100ТВ повідомив також , Що фанати «Зеніта», близько 100 осіб, напали на автобус, на якому вболівальники команди «Анжи» повинні були їхати в Москву.

«... Думка про міжнаціональному мотиві конфлікту є, м'яко кажучи, помилковим, - заявив секретар Громадської ради при ГУ МВС Росії по Санкт-Петербургу і Ленінградської області Андрій Константинов (його слова наводяться на сайті ГУ МВС). - Петербурзька поліція зіткнулася з черговим проявом так званого фанатського хуліганства »

Однак «Фонтанка», наприклад, зазначає, що під час бійки одного з потерпілих виволокли на вулицю і почали бити. Нападників намагалися зупинити дві жінки, ті у відповідь «невиразно відповідали щось про те, що приїжджі« гвалтують наших жінок », пише« Фонтанка ».

На фанатських сайтах стверджується, що причиною масової бійки в Санкт-Петербурзі став напад на футбольних уболівальників в Махачкалі після матчу «Зеніту» і «Анжи». Сам факт нападу в Російській футбольній прем'єр-лізі не підтверджують.

Але на сайті «Ландскрона» є запис під заголовком «Зеніт» в Махачкалі ». У повідомленні вказується: «... коли камери вимкнулися і фанати стали залишати сектор, двох з зенітовцев (один з них - заводить Макас) поліцейські відтягли в непросматріваемих кут під трибунами. Там їх чекали люди в масках і чорних футболках, частина з них, очевидно, ті ж Чопівці з «Шаха». І наших хлопців просто мовчки забили палицями і ударами електрошоку ... ».

Ведмежа стрілянина

Вчора ж в Ставрополі на ринку «Південний» була відкрита стрілянина, в результаті якої постраждало п'ять осіб, ніхто не загинув. За даними поліції, кілька чоловіків відкрили стрілянину по торговцям овочами, серед них були громадяни Таджикистану, Азербайджану та Вірменії.

Очевидець події розповів РІА «Новости», що стріляли, з'явившись на ринку, повідомили, що «наведуть тут порядок», після чого відкрили безладну стрілянину. Нападники називали себе «білими ведмедями». Про цю групу і їх попередніх акціях, якщо вони мали місце, нічого не відомо.

Конфлікт стався на побутовому ґрунті, а не на грунті національної ворожнечі, стверджує офіційний представник ГУ МВС по Ставропольському краю Євген Арнаутов. «У нас є матеріали, які дозволяють з точністю робити такі висновки», - заявив він BFM.ru.

У випадку з інцидентами в Петербурзі і Ставрополі порушено справу за ст. 213 КК РФ.

Це розрізнені конфлікти, але слід мати на увазі, що влада цілеспрямовано взяла курс на звернення до найбільш архаїчною, консервативної, багато в чому націоналістичної частини суспільства. Вона пробуджує (в тому числі зі справою Pussy Riot) в значній частині російського суспільства «почуття, які можуть служити каталізатором або, по крайней мере, негативним фоном для будь-яких національних конфліктів», розповів BFM.ru політолог, експерт Московського центру Карнегі Микола Петров.

розігрується карта

За його словами, влада після грудня 2010 року дуже обережно ставилася до російського націоналізму, але «зараз починають розігрувати цю карту». «А вона ... чревата тим, що ситуація може в будь-який момент вийти з-під контролю», - вважає Петров.

Нагадаємо, заворушення на Манежній площі в грудні 2010 року, про які говорить експерт Московського центру Карнегі, почалися з мирної акції пам'яті футбольного вболівальника Єгора Свиридова. У підсумку, на Манежній площі, за різними даними, зібралося вже до 10 тисяч осіб, і фанатів там була меншість, заявляв після акції лідер фанатського спартаківського об'єднання «Фратрія» Євген Селеменєв виданню «Спорт-Експрес». За його словами, в основному це були представники політичних організацій.

Після закінчення акції заворушення продовжилися. Учасники мітингу, опинившись в метро, ​​витягали з вагонів людей неслов'янської зовнішності, міліції доводилося їх «відбивати». Бійки сталися в тому числі на станціях «Охотний ряд», «Університет», «Театральна».

Після заворушень прем'єр Володимир Путін зустрічався з футбольними вболівальниками.

Пізніше протести націоналістів викликало справа Расула Мірзаєва . І ці протести, в тому числі, на думку експертів, зіграли свою роль в судових рішеннях у цій справі.

В кінці травня цього року було опубліковано лист з поліції керівництву фізико-математичного ліцею № 31 Челябінська з проханням надати дані про учнів «кавказької національності». Директор ліцею Олександр Попов написав: «У нашому ліцеї національність одна - математика».

Націоналістичні ідеї висловлював губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов, який запропонував забезпечувати порядок в краї козачим дружинам . У серпні цього року він заявляв, що кількість переселенців з Кавказу починає переходити в якість, тому скоро жителям регіону доведеться вступити в боротьбу за свою самобутність. Ткачов підкреслював, що відстоює інтереси російського народу на Кубані.

«Все це [виступи] в кращому випадку створює негативний фон, а в гіршому - провокує національні конфлікти», - попереджає Петров.

Додамо, раніше президент Володимир Путін заснував Раду при президенті з питань міжнаціональних відносин , Який повинен вирішити проблеми міжнаціональних конфліктів.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?