Полезные материалы

10 «комп'ютерних» помилок, які можуть коштувати кар'єри

  1. 1. Використання USB-флешок для перенесення інформації
  2. 2. Балаканина в соціальних мережах
  3. 3. Неправильна тон в інтернет-спілкуванні
  4. 4. Пересилання робочих документів за допомогою особистої пошти
  5. 5. Пересилання шифрованого особистої інформації
  6. 6. Стороннє ПЗ на робочому місці
  7. 7. Умисне або випадкове порушення політики безпеки, наприклад розголошення паролів
  8. 8. Завантаження контенту, який не має відношення до робочих обов'язків
  9. 9. Мобільний зв'язок
  10. 10. Все може бути використано проти вас

Робочий день більшості з нас починається зі включення комп'ютера. Але рідко хто замислюється, що за все одна невірна маніпуляція з цим робочим інструментом може коштувати людині кар'єри. Іноді причиною помилки стає безпечність. Незважаючи на те що багато користувачів підписують різні інструкції, вони все одно їм не йдуть і не замислюються над тим, що порушують правила безпеки . І звичайно, не розуміють наслідків для компанії та для себе особисто. Чого ж не можна робити з офісним комп'ютером або робочим ноутбуком? Робочий день більшості з нас починається зі включення комп'ютера

1. Використання USB-флешок для перенесення інформації

Це здається таким природним - перенести щось з одного комп'ютера в офісі на інший або взяти з собою документ додому попрацювати. Але безневинна на перший погляд маніпуляція породжує багато проблем. можна втратити флешку , А разом з нею дані компанії і, що ще гірше, її клієнтів та партнерів. За це нерідко звільняють на наступний же день. Можна заразити комп'ютери в офісі вірусом, в тому числі націленим на крадіжку даних саме вашої компанії. Тут не гріх згадати кіберзброя Stuxnet , Яке проникло на іранські заводи саме на флешці.

2. Балаканина в соціальних мережах

Розмовляючи в соціальних мережах, пам'ятайте, що тут особливо високий ризик випадково «злити» конфіденційну інформацію. Хакери часто використовують соцмережі для розвідки і первинного проникнення в компанію. Саме тому потрібно з підозрою ставитися до будь-яких людям, які просять контакти і поштову адресу інших співробітників, відправляють вам файли або посилання, про які ви не просили, і так далі.

Соціальні мережі використовуються хакерами для проникнення в компанію. Не робіть себе «точкою входу».

3. Неправильна тон в інтернет-спілкуванні

Інша важлива «ні» в соціальних мережах - невірний тон і вирази в спілкуванні з клієнтами або описі своєї роботи. Зіпсувати репутацію роботодавцю - це дуже погано і теж майже гарантовано призводить до звільнення . Але необережне висловлювання про колег або фривольний фото з корпоративу можуть сильно зіпсувати відносини як на роботі, так і вдома.

4. Пересилання робочих документів за допомогою особистої пошти

Звичайно, це дуже дратує, коли «на сервері щось зламалося» і не можна відправити терміновий лист, але робити це з ящика на mail.ru не варто з багатьох причин. Наприклад, при його злом дані витечуть аж ніяк не в доброзичливі руки, що продемонстровано недавнім зломом пошти урядовця Аркадія Дворковича.

Вірно і зворотне - не варто застосовувати робочу пошту для особистих цілей. Реєстрація на будь-яких сторонніх ресурсах за допомогою корпоративного адреси неприпустима, оскільки також може вплинути на репутацію компанії.

5. Пересилання шифрованого особистої інформації

Пересилання шифрованого особистої інформації з офісу може коштувати вам не тільки майбутньої кар'єри, а й просто роботи. Адже пильна служба інформаційної безпеки може вирішити, що ви пересилаєте конфіденційну інформацію, і, навіть якщо це не так, поглядати на вас будуть довго.

6. Стороннє ПЗ на робочому місці

Особливо на ноутбуках. Незважаючи на те що в великих організаціях намагаються права адміністратора користувачам не давати, такі помилки все ще поширені. Крім вірусної загрози сторонні програми здорожують технічну підтримку в компанії і в цілому витрачають корпоративні ресурси. Не варто забувати, що ваш комп'ютер можна контролювати віддалено, і те, що до вашого робочого місця не приходять фахівці служби безпеки, ще не означає, що ваші дії не відслідковуються.

7. Умисне або випадкове порушення політики безпеки, наприклад розголошення паролів

Як думаєте, що подумають колеги (особливо начальник і співробітники служби безпеки), почувши від вас: «Маша, мені пошта термінова повинна прийти для N, я на обід, подивись за комп'ютером!» А мені траплялися люди, які кричали на все відділення банку : «А який у нас тут пароль? А то я забула! »Іноді це коштує людям кар'єри. Взагалі, про паролі можна розповідати нескінченно. Як правило, користувачі записують їх на стікер, приклеюючи до монітора, більш просунуті пишуть на звороті клавіатури, а найрозумніші кладуть зверху в правий верхній ящик столу. Чому так - не знаю, але так! Є тільки один варіант, який ще гірше, - зберігати паролі в документі «Мої паролі» на робочому столі комп'ютера.

8. Завантаження контенту, який не має відношення до робочих обов'язків

Здавалося б, у наш час поширення Інтернету все давно знають, що, якщо потрібні музика, фільми та інший контент, скачайте його будинку. Але немає! Раз у раз цим займаються з офісу, а потім дивуються штрафних санкцій.

9. Мобільний зв'язок

Тут можуть бути різні варіанти помилок. Від просто «сплутав» службовий телефон з особистим і перевищив ліміт до «вирішив на службовому смартфоні пограти». Особливо це стосується телефонів під управлінням ОС Android. Всі вищеописані правила на 200% стосуються мобільних пристроїв, і проблеми вірусів, соціальних мереж і витоку даних стоять на них гостро. Якщо ви хочете використовувати пристрій як для особистих, так і для ділових цілей, попросіть службу IT в своїй компанії розділити «особисту» і «ділову» зони на смартфоні, для цього існують різні рішення класу BYOD .

10. Все може бути використано проти вас

Ну і останнє. Запам'ятайте: все, що ви говорите, а тим більше пишете в Інтернеті, може бути використано як на користь вашій кар'єрі, так і навпаки.

Чого ж не можна робити з офісним комп'ютером або робочим ноутбуком?
» А мені траплялися люди, які кричали на все відділення банку : «А який у нас тут пароль?