Полезные материалы

Міжнародна громадська екологічна експертиза підтвердила безпеку Ленінградської АЕС-2

Будмайданчик Ленінградської АЕС-2   Міжрегіональна екологічна громадська організація «Зелений хрест» завершила експертизу матеріалів обгрунтування ліцензії (МОЛ) на здійснення діяльності в галузі використання атомної енергії - експлуатації споруджуваних енергоблоків №1 і №2 Ленінградської АЕС-2 Будмайданчик Ленінградської АЕС-2

Міжрегіональна екологічна громадська організація «Зелений хрест» завершила експертизу матеріалів обгрунтування ліцензії (МОЛ) на здійснення діяльності в галузі використання атомної енергії - експлуатації споруджуваних енергоблоків №1 і №2 Ленінградської АЕС-2.

Незалежна оцінка всіх представлених на експертизу матеріалів підтвердила ядерну, екологічну, радіаційну і соціально-економічну безпеку запланованій господарської діяльності. Дана інформація була публічно озвучена 10 травня на підсумковому засіданні членів міжнародної громадської екологічної експертизи, що відбувся в адміністрації муніципального освіти «Сосновоборський міської округ», повідомляє прес-служба Ленінградської атомної станції.

Коментуючи підсумки перевірки, голова експертної комісії громадської екологічної експертизи Сергій Барановський, президент Російського «Зеленого Хреста» сказав:

«Матеріали обгрунтування ліцензії в цілому відповідають основним вимогам, встановленим законодавством РФ в області охорони навколишнього середовища і забезпечення екологічної безпеки. Вони виконані якісно і в повній мірі. Достовірність отриманих в рамках МВО оцінок екологічних ризиків при нормальній експлуатації, проектних і запроектних аваріях підтверджена. Підсумки проведеної нами експертизи свідчать: будуються енергоблоки №1 і №2 Ленінградської АЕС екологічно безпечні, їх експлуатація надасть мінімальний вплив на навколишнє середовище ».

Він також зазначив, що радіаційна безпека населення при всіх режимах експлуатації нових енергоблоків буде гарантовано забезпечена передбаченими в проекті технічними рішеннями, а також комплексом активних і пасивних систем безпеки, що задовольняє найжорсткішим сучасним міжнародним вимогам, переглянутими за результатами аварії на АЕС Фукусіма-1 в Японії .

Як заявив головний лікар ФГБУЗ «Центр гігієни і епідеміології №38 ФМБА» Володимир Хуторянський,

«Безпеку експлуатації нових енергоблоків як в умовах нормальної експлуатації, так і з урахуванням можливих порушень нормальної експлуатації гарантована для населення і навколишнього середовища. Встановлені в даний час для Ленінградської АЕС допустимі викиди і скиди не зажадають коригування при поетапному заміщення діючих енергоблоків. Дозові навантаження на населення будуть перебувати на рівні меж, регламентованих санітарними правилами ».

Відзначимо, що вперше для участі в громадських екологічних експертизах по об'єктах використання атомної енергії були запрошені іноземні експерти - фахівці з 5 країн: Фінляндії, Угорщини, Білорусі, Казахстану та Вірменії. Вони відзначили, що виконана оцінка впливу на всі компоненти навколишнього середовища є вичерпною, а проект реакторної установки ВВЕР-1200 повністю відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки.

Харрі Туомісто, президент підрозділу Nuclear Services корпорації Фортум:

«Реактор ВВЕР вважається одним з найбезпечніших в світі. Досвід успішної експлуатації АЕС з ВВЕР вже перевищує 1400 реакторо-років. Понад три десятиліття в Фінляндії безаварійно експлуатується АЕС «Ловіїза», оснащена реакторами ВВЕР-440, виготовленими на Іжорських заводах. Це говорить про надійність російських технологій ».

Пал Ковач, радник генерального директора АЕС «Пакш» (венія), висловив свою думку щодо реакторів типу ВВЕР-1200:

«Між нашими країнами підписано міжурядову угоду про будівництво двох нових енергоблоків на АЕС« Пакш ». Споруджуватися вони будуть по референтного проекту. Участь в громадської екологічної експертизи стало для мене хорошою можливістю переконатися в тому, що енергоблоки з реактором ВВЕР-1200 надійні, безпечні і екологічні ». «Жителі Соснового Бору неодноразово виступали на підтримку проекту спорудження нових енергоблоків в ході проведення громадських слухань в 2007-2016 роках. Ми вважаємо, що на сьогоднішній день він є кращим рішенням не тільки з точки зору безпеки та екології. Введення в експлуатацію заміщають потужностей Ленінградської АЕС - запорука добробуту міста Сосновий Бор, необхідна умова для реалізації цілого ряду великих регіональних інвестиційних проектів »,

- сказав глава Сосновоборского міського округу Дмитро Пуляевского.

«Громадська експертиза - ефективний інструмент, що дозволяє дати оцінку якості підготовки проектної документації і зробити висновки про вплив запланованій діяльності на навколишнє середовище і пов'язаних з ним соціально-економічних та інших наслідків реалізації проекту. Крім того, це гарна можливість сформувати атмосферу інформаційної відкритості між громадськістю і атомниками. Ми вітаємо активну участь населення і всіх зацікавлених сторін в обговоренні оцінки впливу на навколишнє середовище нових енергоблоків »,

- підсумував директор Ленінградської АЕС Володимир Перегуда.

Найближчим часом проаналізовані матеріали обгрунтування ліцензії з урахуванням рекомендацій експертної комісії громадської екологічної експертизи будуть представлені на державну комісію і експертизу для отримання в установленому порядку ліцензії на експлуатацію енергоблоків №1 і №2 Ленінградської АЕС-2.

Екологічна організація «Зелений хрест» має більш ніж 20-річну історію і величезний досвід реалізації заходів, спрямованих на вирішення екологічних проблем, використовуючи різні форми і методи роботи на місцях щодо залучення населення до безпосередньої участі в подоланні шкідливих впливів на навколишнє середовище господарської діяльності людини.

Ленінградська АЕС-2 (ЛАЕС-2) - будується атомна станція в місті Сосновий Бор Ленінградської області. Проект споруди Ленінградської АЕС-2 АЕС-2006 входить в довгострокову програму діяльності Росатома на 2009-2015 роки. Електрична потужність кожного з чотирьох енергоблоків атомної станції типу ВВЕР-1200/491 визначено в 1198 МВт.