Полезные материалы

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США | Українська правда

  1. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США Євген Черняк, власник...
  2. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  3. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  4. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  5. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  6. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  7. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  8. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  9. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  10. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  11. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США
  12. Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А после цього підприємство, Пожалуйста отримувалася лівий спирт за однією ціною, Раптена начинает отрімуваті з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Від редакції: Ні Євген Черняк, ні Global Spirits не оплачується поїздку журналіста "Української правди" в США

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, дві години спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А после цього підприємство, Пожалуйста отримувалася лівий спирт за однією ціною, Раптена начинает отрімуваті з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Від редакції: Ні Євген Черняк, ні Global Spirits не оплачується поїздку журналіста "Української правди" в США

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А после цього підприємство, Пожалуйста отримувалася лівий спирт за однією ціною, Раптена начинает отрімуваті з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Від редакції: Ні Євген Черняк, ні Global Spirits не оплачується поїздку журналіста "Української правди" в США

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А після цього підприємство, яке отримувало лівий спирт за однією ціною, раптом починає отримувати з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А після цього підприємство, яке отримувало лівий спирт за однією ціною, раптом починає отримувати з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А після цього підприємство, яке отримувало лівий спирт за однією ціною, раптом починає отримувати з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Від редакції: Ні Євген Черняк, ні Global Spirits не оплачується поїздку журналіста "Української правди" в США

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А після цього підприємство, яке отримувало лівий спирт за однією ціною, раптом починає отримувати з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес в США

Євген Черняк, власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів , Уникає спілкування з пресою.

Понад три роки, з моменту появи на обкладинці українського Forbes він не дає інтерв'ю. Лише в кінці минулого року Черняк розповів інтернет-виданню "Ліга" про принципи успішного ведення бізнесу. Разом з тим, він активний користувач Facebook.

У цій соціальній мережі "Українська правда" кілька разів зв'язувалася з бізнесменом, пропонуючи стати учасником проекту "Один день з". У якийсь момент Черняк відповів, що може зустрітися, але в Нью-Йорку, де знаходиться один з офісів його алкогольного холдингу.

Хоч бізнесмен і буває в Києві, але, за його власним визнанням, 90% часу проводить в США. Саме в Нью-Йорку була можливість поспілкуватися з ним і поглянути на малу частину бізнес-процесів.

30.01.2017 20.20

Звуки джазу і гучного сміху чутні вже біля дверей клубу Iguana на 240 W 54 th St. неподалік від Бродвею.

На другому поверсі тут панує атмосфера Нью-Йорка 20-30-х років, періоду сухого закону.

Напівтемрява, свічки, офіціанти при метеликах, харизматичні, персонажні люди, немов зійшли зі сторінок роману Фітцджеральда "Великий Гетсбі". Все як в знаменитій цитаті: "Вечірки ставали розкішніше, звичаї - сміливіше, будівлі - вище, мораль - вільніше, а заборона на алкоголь робив його все дешевше".

У центрі полумрачного залу - сцена. Сьогодні грає Вінс Джіордано і його група The Night Hawks.

За столиком праворуч від сцени сидить Євген Черняк. Бізнесмен дивиться на музикантів і похитує головою в такт музиці. Коли музика стихає, він ляскає долонею по столу.

- Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена, начебто є місця. Мені повинні повідомити, - каже він, дивлячись на екран IPhone.

Між піснями, Джіордано заграє з відвідувачами клубу, то відпускаючи жарти, то розігруючи диск, ефектно роздає ноти - просто кидаючи їх своїм музикантам.

Черняк згадує концерт групи "Океан Ельзи" в Бостоні.

- Якщо ти талант, тебе підтримувати не потрібно. Сам все зробиш так, що зали в Бостоні і Нью-Йорку будуть тобі підспівувати. Якщо підтримувати бездарність - все закінчиться скандалами і корупцією при розподілі коштів. Це стосується підтримки музикантів, кіно, книг ... Україна має достатньо музикантів, які популярні за її межами. І це не питання протекції, а питання таланту, - пускається в міркування бізнесмен.

Черняк отримує повідомлення про те, що місця на Вуді Аллена є. Ми виходимо з клубу, де нас вже зустрічає Ганна Денисенко, бренд-менеджер Global Spirits USA.

- Але сидіти доведеться біля бару, - попереджає вона.

- Я заради Вуді Аллена готовий хоч висіти на стелі, - парирує Черняк.

Ми сідаємо в таксі, викликане в приложени і Lyft - у основно го конкурент а Uber в Нью-Йорку, і їдемо до готелю в Carlyle, в барі якого щопонеділка за винятком літа і осені на кларнеті грає Вуді Аллен зі своїм джаз-бендом.

Черняк, що вважалися непростим характером і важким характером, побачивши легендарного 80-річного режисера, не приховує захоплення. Він знімає те, що відбувається на IPhone, ледве встигнувши сісти на високий темно-зелений стілець за барною стійкою.

Аллен грає кілька пісень, публіка аплодує і не бажає його відпускати. Уже збираючи кларнет, режисер співає одну зі своїх пісень, надягає чорний светр на сцені і йде під оплески.

Ми виходимо на вулицю і ловимо жовте таксі, яке відвозить до Columbus Circle, де розлучаємося, домовившись зустрітися наступного ранку.

Таке життя Черняку до душі. Він любить повторювати, що веде в Нью-Йорку життя бідної людини, але з грошима.

31.01.2017 8:45

Черняк завершує ранкову пробіжку в Central Park, виймає з вух навушники, з яких доноситься пісня "Там, де нас нема" ОЕ.

- Дуже правильна музика для бігу, заряджає, - пояснює бізнесмен.

- Так, я швидко в душ. Зустрічаємося о 9.20 в Starbucks, - каже він, киваючи в бік кав'ярні через дорогу - А ви не проти метро? А то я в Нью-Йорку на метро або на таксі їжджу.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park.

Отримавши ствердну відповідь, Черняк поспішає в орендовану квартиру в комплексі неподалік від Central Park

У призначений час він з'являється в кав'ярні. Одягнений у джинси і чорну куртку, з рюкзаком на лівому плечі, він стоїть в довгій черзі за капучино.

Ми йдемо до станції метро, ​​щоб доїхати до 77 Water Street, де знаходиться офіс дітища Черняка Global Spirits. Горілчана бізнес-імперія займає всього кілька кабінетів на восьмому поверсі 26-поверхового хмарочоса.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання.

По дорозі Черняк, трепетно ​​ставиться до часу, уважно читає заявки, які скидають йому керівники алкогольного холдингу - оплата офісу, житла для співробітників американської компанії та інші організаційні питання

Через кілька хвилин ми виходимо на станції South Ferry, звідки рукою подати до офісу компанії. У Нью-Йорку розпочинається густий, гарний снігопад, але сніжинки тануть, ледь торкнувшись мокрого асфальту.

- Я веду життя бідної людини, але з грошима. Ми сьогодні їхали на метро, це не для вас показуха. Я не політик, мені не потрібно сказати: дивіться, я живу життям свого виборця. Якщо мені потрібно таксі, я користуюся Uber. У мене немає кабінету і секретаря. Якщо мені потрібно кудись переміститися, я сам бронюю готель і квитки. Якщо мені потрібно попрацювати, я працюю з тією людиною, яка мені цікавий. Зараз немає Макса - (Максим Дубоссарський, гендиректор Global Spirits USA - УП), тільки тому в кабінеті. Якби він був, ми б сиділи зараз там, - розповідає бізнесмен, зайшовши в невеликий кабінет.

Оздоблення кімнати - три крісла, письмовий та журнальний столи, сувенірний самогонний апарат і пляшки з продукцією Global Spirits.

10:57

Черняк кидає рюкзак на найближче крісло. Насамперед він дзвонить Олександру Торговецкому, CEO - owner ізраїльської дистриб'юторської компанії "Агат" в Ізраїлі. За словами Черняка, там продажу продукції Global Spirits показують 25% -ве зростання за 2016 рік.

- Я б хотів, щоб нинішній період зростання не гальмувався ніякими адміністративними питаннями. Ізраїльський ринок перспективний, тому що знизили акциз, і я тебе дуже прошу - якщо з нашого боку щось не так, не соромся, набирай мене, - каже Черняк.

З кабінету бізнесмен поспішає в невелику переговорну, щоб провести ще два коротких наради в режимі відеоконференції Skype. Поки чекає підключення, дзвонить старшому синові Олександру.

Кілька років тому Черняк-молодший закінчив Бостонський університет. Разом з однокурсниками він прийшов до батька з презентацією платформи для продажу автомобілів через онлайн-аукціони CarPrice.

Зараз Олександр Черняк інвестує в такі українські стартапи, як Mobalytics, який займається аналізом і поліпшенням ігрових навичок для любителів комп'ютерних ігор, і А llset - мобільний додаток замовлення їжі з ресторанів.

Батько просить вислати посилання на замітку з The Wall Street Journal про стартапі Аllset.

- Е сть ще ZINVO (компанія з виробництва годинників і ювелірних виробів, де Олександр Черняк також один з інвесторів - УП), якщо потрібно, - продовжує син.

- Досить хвалитися вже, це не до тебе поки що приїхали журналісти, а до мене. До тебе ще приїдуть! - жартома, обриває Черняк сина.

Втім, видно, що бізнесмен пишається 24-річним хлопцем. Мовляв, правильний вийшов - не ходить по клубам, дотримується режиму дня, працює і націлений на результат.

У цей момент по Skype підключається Дмитро Федін, власник дистриб'юторської компанії в Казахстані. Нарада з ним займає не більше семи хвилин.

До відеоконференції підключаються гендиректор Global Spirits USA Максим Дубоссарський і директори з продажу в Північній і Центральній Америці Джим Амстуз і Ден Фреір.

- Потрібно поставити Джиму питання, - звертається Черняк до своєї співробітниці за допомогою в перекладі на англійську. - Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?

Амстуз відповідає, що, на його думку, в кінці цього року багато штатів матимуть такий же успіх.

- В першу чергу Каліфорнія, Теннесі і Техас. Три дуже великих штату. Кількість проданих літрів на одну точку зрівняється з Джорджією. У невеликому Мемфісі в цьому році буде продано приблизно 5 тисяч девятілітрових ящиків, - говорить він.

Черняк уточнює у Дубосарського, який як раз чекає свій рейс з Лос-Анджелеса в Чикаго, чи впорається завод з такими обсягами виробництва. Той запевняє, що хвилюватися не варто.

У відповідь на це бізнесмен запитує про пільгу, запропонованої новим президентом США Дональдом Трампом, в рамках якої виробництва, розташовані в Америці, отримають 50% пільгу на федеральний податок.

- Це поки обговорення, але ми хочемо підготуватися до такого сценарію, -відповідає Дубоссарський.

Черняк запитує у директорів з продажів, чи є у них якісь запитання до нього. Амстуз цікавиться, чи планує бізнесмен перевести виробництво в США.

- Максим готуватиме матеріали для вирішення. Якщо є думки з цього приводу - можна покерувати через Максима. Швидше за все, один з брендів як виробництво ми перенесемо, і якщо все з ним буде нормально, то будемо міркувати над другим брендом. Або, теоретично, запустимо новий, - розмірковує Черняк.

На цьому півгодинне нараду закінчується, і Черняк повертається назад в кабінет. Денисенко приносить шефу кілька сторінок зі статистикою продажів продукції Global Spirits.

- Україна менше 10% прибутку, Америка близько 30% прогнозно в 2017 році! - каже Черняк, уважно вивчаючи цифри. Цього результату він домагався з 2012 року.

Цього результату він домагався з 2012 року

Бізнесмен розпланував час так, щоб протягом двох годин мати можливість докладно поговорити з УП.

З рюкзака він виймає чорний планшет Apple, де в нотатках законспектувати основні тези і інформація, на яку Черняк хотів би посилатися під час розмови.

Я пропоную почати розмову з того, як Global Spirits виходила на американський ринок.

- В кінці 2012 року я зрозумів, що ринок найцікавіший і перспективний, провів тут велику кількість часу, просто перебуваючи в роздрібних точках. Я дивився що купують, як купують, як приймають рішення, чи впливає ціна, яка кількість повторних покупок, який мотив, - згадує Черняк.

Він каже, що не робив нічого нового, щоб вийти на американський ринок.

Черняк розповідає, як багато років тому, перед тим як відкрити свій перший кіоск на розі вулиць Малиновського і Чумаченко в Запоріжжі, він разом зі своїм учителем фізкультури Ігорем Попковим, що став згодом його компаньйоном, о другій спостерігав, скільки купують жуйок, пепсі, пива. Кіоск майбутні бізнес-партнери відкрили через два тижні після спостережень.

- Він до сих пір там є. Коли буваю в Запоріжжі - завжди там проїжджаю. Це мій момент істини, - говорить Черняк, трохи задумавшись.

Сьогодні український ринок для Черняка, де він уславився агресивним і наполегливим бізнесменом, не є ключовим. Активне "відкриття Америки" почалося за часів президентства Віктора Януковича.

Тоді бізнесмен жорстко конфліктував з якимось Євгеном Анісімовим, на прізвисько "Онисим", який представлявся "смотрящим" по Запоріжжю від одного тодішнього президента Віктора Януковича, нардепа Юрія Іванющенка та вимагав віддати йому половину бізнесу.

В одному зі своїх інтерв'ю Черняк розповідав про сотні перевірок податкової, пожежників, МВС, десятки кримінальних справ, напад на нього в боулінг-клубі "Капіталіст".

- Онисим, спілкуючись безпосередньо з Януковичем, намагався віджати 50% бізнесу, як і у багатьох в країні. Я пручався, на домовленості не пішов. Це питання принципів. Зараз "Онисим" і його банда в бігах, в розшуку Інтерполу, хтось сидить в тюрмі. Цим і повинно було закінчитися, але я хочу закінчити все ще і юридично, - говорить Черняк.

Іноді він особисто прилітає на суди в Запоріжжі, як це було влітку 2015 року з справі депутата Запорізької міськради Олени Бондаренко і охоронця Анісімова Андрія Гречковського, які звинувачуються в здирництві.

- Як дипломований юрист я надаю повагу до закону і суду. Крім того, всі питання я завжди доводжу до кінця. Це технологія бізнесу - перемога в останньому міліметрі, - додає бізнесмен. Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?

- Я не можу сказати, що це щось, що мене змусило. Але в тому числі, - коротко відповідає Черняк.

Рік Черняк витратив на вивчення американського ринку. Питав, дізнавався, був в мережевих і російськомовних магазинах, домовлявся і працював мерчендайзером.

- Рівно о той момент, коли я зрозумів, що потрібно американському споживачеві, я вирішив тут стартувати і вкладати сюди гроші, - каже бізнесмен, додаючи, що американці дуже раціональні люди, на яких майже не діє реклама харчових продуктів, не дивлячись на її засилля.

Черняка довелося запастися терпінням. За словами бізнесмена, фінансовий поріг входження на американський ринок дуже високий, а в частині реєстрації бізнесу США, хто б міг подумати, забюрократизована країна.

Я дивлюся на пляшки з алкоголем, виставлені на підвіконні кабінету - тут і "Хортиця" і горілка Leaf - бренд, виведений спеціально для американського ринку. Виробництво цієї горілки налагоджено на потужностях заводу Temperance Distilling Company. Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?

- Ні, "Хортиця" - №1. Здивуєтеся. Причому я не очікував. Ми були впевнені, що Leaf буде чемпіоном. Але в результаті - "Хортиця". Вони її скоротили до "Хор", не називають повністю, їм складно. Їм дуже подобається форма пляшки. Вона нагадує їм Empire State Building. Реально. І це пішло. Зараз ми випустили новий бренд - коньяк "Одеса". Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники.

Реально хороші продажі, тому що гарна якість, - розповідає Черняк про особливості продажу на американському ринку, де його основні конкуренти, як вважає бізнесмен, польські виробники

Я цікавлюся задоволений Черняк тим, що виїхав з країни.

- Чи задоволений я, що поїхав? Так, я задоволений. Обманювати когось і говорити "залишайтеся", брехати нікому не буду, буду говорити тільки чесно. Чи варто робити бізнес за межами України? Якщо є така можливість, мізки, характер, мотивація, безумовно, це потрібно конвертувати і ставати успішним. Я в цьому впевнений, - говорить Черняк, якого одні критикували, а інші хвалили за виступ на семінарі в рамках запорізького IT-форумах восени минулого року. На ньому він порадив айтішникам, які хочуть реалізувати амбіції і побудувати бізнес, виїжджати з України.

Червона нитка розмови з Черняком - він нікого ні до чого не закликає, нікуди не балотується, далекий від політики, живе і працює в США і 90% часу проводить там.

- Я ніколи не працював з бюджетними грошима. Моїх людей немає в політиці, парламенті, місцевих радах, будь-яких органах влади і ніколи не буде, - каже він.

Втім, бізнесмен не соромиться гучних і різких випадів на адресу українських чиновників.

В кінці грудня минулого року він прокоментував інтерв'ю міністра аграрної політики України Тараса Кутового, яке той дав для "Економічної правди".

Тоді Черняк написав, що "лівим" спиртом від "Укрспирту" під зав'язку забита вся країна, без міністра рішення не приймаються, всі менеджери фігури номінальні.

Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"? На його думку, відсоток контрафакту дуже високий, ціна на нього максимально впала, а розплачуються за це легальні виробники. Дісталося міністру від бізнесмена і під час розмови з УП.

- Я хотів би висловитися по Кутовий, - сказав Черняк, дивлячись в свій планшет і набрав в легені повітря.

- Коли його призначили на посаду міністра, він запросив мене і сказав: я знаю, ти в цій галузі працюєш, дай, будь ласка, пропозиції (по боротьбі з контрафактним спиртом - УП). Звичайно, я 20 років в ринку. Ми знаємо всіх, хто, чим займається, хто, чим дихає, хто робить тільки ліве, хто тільки чесно робить свій бізнес. Хто іноді там, іноді там. Різні є виробники. І я, власне кажучи, і дав картину, - розповідає Черняк і продовжує, - Я припускаю, що він "квитками" "лівих" виробників. Тобто я віддав документи, після цього країну залили дешевим спиртом і він з'явився саме у тих людей, за якими міністр просив інформацію і про які всі знають.

"Обілетити" він їх? Не знаю. Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"? Беруть. Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди? Не знаю. Але лівого спирту достатньо. Два варіанти: або він корупціонер чи лузер, який не може вирішити задачу, яка вирішується дві години.

На моє запитання, чи була до 2014 року ситуація з лівим спиртом краще, Черняк парирує:

Читайте також

- Мені задають це питання. Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери? Тоді люди не гинули, зараз 100 смертей від "лівого" спирту. Сказати, що я підтримую тих рекетирів, які були, безумовно, немає, - каже він.

Він розповідає, що витратив місяць на збір документів для Кутового.

- А після цього підприємство, яке отримувало лівий спирт за однією ціною, раптом починає отримувати з тих же заводів "Укрспирту" в два рази дешевше. Це ж підприємство. Про що мені з ним говорити, коли я приходжу в "Укрспирт" який розділений таким чином - є Лабутин, дивиться в бігах і є дивляться від Кутового, вони 50 на 50 керують цим процесом, - розповідає Черняк, додаючи, що перед швидким директором " Укрспирту "звітує нинішній в.о керівника Олег Дрожжин, а перед Кутовий - якийсь Про ліг Н едомовний - один з непублічних керівників підприємства.

Ще одна причина, по якій від бізнесмена дістається міністрові - двоетапне підвищення ціни на етиловий ректифікований спирт "Укрспиртом".

Кутовий вже кілька разів закликав підприємство скасувати це підвищення ціни.

- Я зараз хочу зрозуміти, чому підвищили ціни на 20%. З їх боку аргумент, що подорожчала пшениця. Так ви її закупили три-чотири місяці тому в пік низької вартості. З запасом закупили? З запасом. А чому зараз піднімаєте? А тому що, мабуть, не виконують план по "лівому" спирту, - продовжує Черняк.

Власник Global Spirits наполягає, що хоче справедливої ​​ціни.

- Жодного розмови з галуззю не було, нам просто перестали відпускати спирт. І у нас зупинилися заводи. Мені зовнішні контракти потрібно виконувати, що ви робите? - кип'ятиться він, додаючи, що кілька тижнів тому був змушений прилетіти до Києва з США, де відбувся "дуже важкий і голосна розмова" з керівниками "Укрспирту".

- На що мені сказали - або бери (спирт з певних заводів - УП), або нехай продовжують твої заводи стояти, на що я запитав: а як же люди, податки?

Ми не хотіли брати, але нам зупинили заводи. Керівники "Укрспирту" мені кожен раз підтверджували в розмовах, що вони не приймають окремих рішень і всі свої рішення погоджують з міністром, - продовжує Черняк.

На уточнююче запитання, з яких саме заводів Global Spirits брала спирт, а з яких холдинг змушували його брати, бізнесмен відповідає:

- Заводи, з якими ми працюємо, перевірені часом і спирт на них найякісніший не тільки в країні. Поки ми відстояли таке право. Якщо нас будуть примушувати знову змінити заводи-постачальники, ми зупинимо заводи, і всі трудові колективи приїдуть в кабінет до Кутовий, - говорить Черняк.

За словами Черняка, він хоче домогтися створення громадської ради при "Укрспирті", щоб він контролював, як працюють заводи. Хоче максимальної уваги правоохоронних органів і приватизації підприємств.

- Але якщо її не буде - я страждати не буду, - каже він

Втім, бізнесмен визнає, що не все так погано, Нібито з боку податкової є сприяння і вони борються з контрафактною продукцією. І не всі, на думку Черняка, погано в міністерстві аграрної політики. Він хвалить заступника міністра Максима Мартинюка, який зайнявся питанням про квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва при виробництві коньяків.

- Він запропонував порахувати, скільки українські виробники зможуть забезпечити відсотків українських спиртів в коньяку, обчислити це математично і ввести це нормою, закласти в законопроект або внести інструкцію в міністерство. Зараз ми вважаємо, йдуть переговори. Ми говоримо, що в коньяку України має бути українська сировина, що дасть роботу виноградарям, тим, хто займається перекуркой, сільським господарством і збільшить податки, - каже Черняк.

Через пару годин видно, що розмовляти Черняку набридло. Він уточнює у співробітниці, чому ж не везуть ланч і встає біля вікна, щоб помилуватися видом на хмарочос и.

Ми вирішуємо зробити ще кілька фотографій, в тому числі і для анонса в Facebook. Допомагає Анна Денисенко і напівжартома звертається до бізнесмена, мовляв, будьте добрішими.

- Аня, я не можу бути добрішими. Я горілкою займаюся, - віджартовується Черняк.

Якраз привозять ланч - курячий бульйон, сендвіч з куркою і листя салату. Черняк їсть, заглибившись у читання новин на планшеті, де у нього завантажені додатки "Української правди", запорізької сторінки "Обозревателя", "Нового часу", "Кореспондента" і "Цукерберг подзвонить", звідки він дізнається новини IT -сфери. Мінімум годину часу в день Черняк витрачає на Facebook.

- Це теж мої споживачі, але не з кожним я можу поговорити, - каже він.

14.30

Після обіду ми вирушаємо по магазинах "прилавкового типу", де продавець може спілкуватися з клієнтом, наочно подивитися, як продається і як варто на вітринах продукція Global Spirits.

Виникають в бізнес-процеси до дрібниць - звичка Черняка. Він розповідає, що приїжджаючи у відрядження на виробництво, завжди спілкується з людьми "на лініях", заходить в підсобку до вантажників, щоб запитати, чи вчасно платять зарплату, чи не ображає начальник.

Перший з магазинів знаходиться в Сохо, одному з найулюбленіших районів Черняка в Нью-Йорку.

- Таке місто я люблю. Порожній на початку січня і доброзичливий, - зазначає бізнесмен.

Бізнесмен заходить в магазин разом з Ганною Денисенко, яка детально розпитує молоду дівчину-продавщицю, чи є у них українська горілка. Та вказує на "Хортицю-платинум" за $ 17,99. Зображуючи з себе покупця, Денисенко каже, що горілка їй потрібна для приготування коктейлів на вечірці. Анна купує пляшку.

- Раз вже ти поговорив з продавцем, повинен купити, - каже вона, забираючи чорний пакет. Ми виходимо на вулицю і викликаємо Uber. Поки чекаємо автомобіль, Черняк заходить подивитися на красиві шахи в магазин через дорогу.

У наступному магазині близько Метрополітен музею, "Хортиця" закінчилася і поки її не встигли завезти.

18.30

Ми тягнемося в пробці на Бруклінському мосту, звідки відкривається вид на вечірній Нью-Йорк. Через півгодини на арені Barclays center, повинен початися матч між New York Islanders і Washington capitals.

- Для мене хокей - модель життя. Неймовірні швидкості, грають максимум хвилину, можливі бійки і силові прийоми, - говорить він.

В Washington Сapitals грає улюблений хокеїст Черняка Олександр Овечкін. Цього гравця помічаєш відразу. Поки всі хокеїсти слухають гімн США, Овечкін продовжує розминати ноги.

Але в цей вечір Washington Сapitals не щастить. Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3.

Овечкін забиває шайбу на 59 хвилині, але команда програє з рахунком 2: 3

Черняк виглядає злегка засмученим.

- Напевно, люди, коли будуть читати репортаж, захочуть від мене чогось мотив ірующего, - звертається він до мене, розмірковуючи, - знаєш, я б порадив уникати менеджерів, які можуть занурити компанію в стан невизначеності, отримуючи від компанії гроші. Я їх називаю негативними менеджерами. Я в цій ситуації загострюється максимально, як було з моїм відділом HR в шість чоловік (їх в квітні минулого року бізнесмен назвав лузерами і всіх скоротив, тепер кадри для холдингу бізнесмен відбирає особисто - УП) - говорить Черняк.

Після матчу ми прямуємо ще в один магазин, в російськомовному Коні-Айленді. Тут грає пісня Ялинки "Прованс", з чого відразу стає зрозумілий тип покупця в цьому магазині.

Без проблем знайшовши "Хортицю" на одній з полиць і побажавши гарної торгівлі продавщиці, Черняк і Денисенко виходять з магазину задоволеними. Назад, в район Columbus Circle ми їдемо на метро. На годиннику 22.39.

- Ну і в кінці цього чудового дня нас повинні пограбувати в цьому районі, - жартує Черняк, стоячи на платформі метро в очікуванні поїзда.

Марія Жартовська, УП

Від редакції: Ні Євген Черняк, ні Global Spirits не оплачується поїздку журналіста "Української правди" в США

Коли ситуація в решті Америці буде такою ж, як в штаті Джорджія, як він припускає?
Чи вплинув тодішній конфлікт на рішення про від'їзд бізнесмена з України?
Питаю, Leaf чи лідирує в продажах?
Чи задоволений я, що поїхав?
Чи варто робити бізнес за межами України?
Чому бізнесмена так хвилює проблема "Укрспирту"?
Обілетити" він їх?
Чи беруть вони лівий спирт у "Укрспирту"?
Хто керує цим процесом, Кутовий особисто або його люди?
Я вже сказав, вам хто менш приємний - рекетири або мародери?