Полезные материалы

Навіщо всім потрібно говорити спасибі

  1. Подяка може покращувати не тільки настрій і здоров'я Говориь "спасибі" - корисно. Фото: pixabay.com...
  2. додає оптимізму
  3. Робить менш агресивним
  4. Знижує ризик переїдання
  5. підвищує самооцінку
  6. Може поліпшувати стан при хворобах

Подяка може покращувати не тільки настрій і здоров'я

Говориь "спасибі" - корисно.

Фото: pixabay.com

Поряд з фізичними складовими для здорового способу життя важливі і моральні. Виявляється, звичайне спасибі здатне впливати на самопочуття, пише Інфія.

Що ж робить з вами дякую:

Допомагає вибудовувати відносини

Подяка грає одну з ключових ролей в побудові і підтримці відносин з оточуючими. На пальцях: чим частіше ви дякуєте, тим привабливішим виглядаєте в очах інших людей. Вам більше довіряють, вважають більш розумним, благородним і договороздатним.

додає оптимізму

Коли ви говорите спасибі, ви робите це не в порожнечу. Швидше за все, ваша вдячність має причину. І цю причину ви помітили, виділили з інших подій і тепер відзначаєте словами. З точки зору психології таким чином ви звикаєте концентрувати увагу на позитивних речах. А це основа психологічного благополуччя.

Той, хто навчився бачити в житті хороше, сприймає світ в більш позитивному ключі, ніж інші люди. Це називається оптимізмом.

Робить менш агресивним

Подяка - протиотруту від зайвої агресивності. Якщо емоції щодня киплять з приводу і без, просто привчіть себе якомога частіше говорити людям спасибі. Ви самі не помітите, як почнете краще розуміти оточуючих. А там, де є емпатія, агресії стає все менше.

Найчастіше дякуйте - міцніше спите. А також легше засинаєте і краще висипаєтеся. Дослідники припускають, що протягом дня вміє дякувати людина отримує багато позитивних емоцій, завдяки чому стає врівноваженим. А спокій - саме те, що необхідно для здорового сну.

До речі, щоб отримати таку "колискову", не обов'язково весь день спілкуватися з людьми і вишукувати приводи для подяки. Можна вчинити інакше. Заведіть звичку щовечора перед сном перераховувати 4-5 подій дня, за які ви вдячні. Це може бути посмішка випадково зустрінутого малюка, адресована саме вам. Або дощ після виснажливої ​​спеки.

Знижує ризик переїдання

Уміння дякувати тісно пов'язане з терпінням, в тому числі і зі здатністю не піддаватися харчовим спокусам. До такого висновку прийшла американський психолог Сьюзан Пірс Томпсон (Susan Peirce Thompson), що спеціалізується на порушеннях харчування.

У своїй книзі експерт рекомендує наступне: якщо ви потрапили на захід, де подають занадто калорійні для вас страви, або просто виявилися в ситуації, коли організм настійно вимагає тортика, якого вам не можна, зупиніться і подякуйте.

Неважливо, кого або що: знайомого, який запросив вас на вечірку, офіціанта, який приніс меню, або просто життя, яка закинула вас в це дивно приємне місце.

підвищує самооцінку

Бажаючи виростити з дитини впевненого, що знає собі ціну людини, важливо не тільки захоплюватися його досягненнями, а й вчити дякувати. Говорячи спасибі, діти вчаться концентрувати увагу на позитивних рисах інших людей, цінувати оточуючих.

Може поліпшувати стан при хворобах

Уміння говорити спасибі і пов'язане з ним психологічне благополуччя - ефективний спосіб поліпшити стан при діабеті другого типу. Ефемерна (на перший погляд) подяку, адресована іншим людям, цілком реально знижує рівень цукру в крові.

Нагадаємо, новорічні вихідні закінчилися, але святковий настрій залишилося . І перший робочий день після тривалих свят для більшості українців став справжнім випробуванням. Як же увійти в робочий ритм з легкістю, а головне без шкоди для здоров'я?

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Як же увійти в робочий ритм з легкістю, а головне без шкоди для здоров'я?