Полезные материалы

Всі призові дітям. Благодійність футболістів за кордоном і в Росії

Весь гонорар від мундіалю пожертвує кращий молодий гравець турніру, французький нападник Кіліан Мбаппе. Так само вчинить, можливо, вся збірна Хорватії. Наскільки часто таке трапляється в сучасному футболі? Весь гонорар від мундіалю пожертвує кращий молодий гравець турніру, французький нападник Кіліан Мбаппе

Збірна Хорватії на зустрічі з уболівальниками в Загребі. Фото: Antonio Bronic / Reuters

Збірна Хорватії, яка зайняла друге місце на чемпіонаті світу, віддасть футбольні призові на благодійність. Раніше стало відомо про те, що французький нападаючий Кіліан Мбаппе пожертвує весь гонорар від мундіалю на допомогу хворим дітям.

Про те, що хорватська збірна передасть всі отримані призові на благодійність, було сказано у відкритому листі , Яке нібито написав тренер Златко Даліч. пізніше з'ясувалося , Що автор тексту не він, а хорватський блогер. Так що тепер, мабуть, футболістам доведеться віддати все 28 млн євро призових, навіть якщо вони не збиралися цього робити.

Правда, у гравців і так є давня традиція віддавати принаймні частину свого заробітку, розповідає журналіст загребській газети «Ютарні лист» Владо Вурешіч:

Нападаючий хорватської збірної Анте Ребич одного разу погасив кредити всіх 500 жителів свого рідного села. Свої призові за перемогу в Лізі чемпіонів - а це близько 600 тисяч євро - на благодійність віддавав і Кріштіану Роналду. Девід Бекхем, коли грав в ПСЖ, півроку направляв всю зарплату на благодійні цілі. Практично у всіх зіркових футболістів - Мессі, Дрогба, Нойєра - є свої фонди допомоги дітям. Але все ж в Росії і за кордоном ситуації відрізняються, говорить Андрій Канчельскіс, який грав за «Манчестер Юнайтед» та інші зарубіжні клуби:

Хоча практично всі футболісти російської збірної беруть участь в благодійних проектах: будують майданчики для дитячих будинків, привозять туди футбольну форму та м'ячі, причому не дуже це афішуючи. Але усталеною традицією жертвувати до фондів в російському футболі поки не утворилося, підтверджує колишній футболіст збірної Росії Олександр Панов:

Деякі роблять це, не привертаючи увагу преси. Наприклад, Сергій Ігнашевич регулярно допомагає дитячим будинкам. Що стосується призових після чемпіонату, російська збірна отримає 16 млн доларів, з них 8 млн отримає Російський футбольний союз, інше - команда. Гроші від FIFA надійдуть тільки восени. Тоді в збірній і визначаться, що робити з призовими.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Наскільки часто таке трапляється в сучасному футболі?
Ru в ваші джерела новин?