Полезные материалы

Гойдалка для бізнесу

  1. Матеріали по темі

Відкрити фітнес-клуби та тренажерні зали в Благовєщенську вирішуються екс-спортсмени

- Скільки разів мені друзі пропонували відкрити тренажерний зал, але як тільки прорахуємо всі витрати - відмовляються, кажуть, вигідніше магазин чи кіоск поставити, - розповідає спортсмен, директор тренажерного залу «Гладіатор» Сергій Кокорєв. Він упевнений: бізнес зі спорту - справа неприбуткова і тримаються в ньому тільки ентузіасти.

1200

рублів в середньому коштує абонемент в тренажерний зал в Благовєщенську

Знайти серед керівників спортивних закладів Благовещенська економіста або бізнесмена, який вирішив інвестувати гроші в фітнес-центр в першу чергу для отримання прибутку, насправді нереальне завдання. Абсолютна більшість директорів - колишні спортсмени, які вирішили заробляти на своє захоплення. Однак вдається це далеко не всім.

-Тільки на перший погляд здається, що відкрити спортивний клуб нескладно, - коментує керівник спортивно-оздоровчого комплексу «Колізей» Анатолій Фесенко. - Насправді на це буде потрібно кілька мільйонів рублів.

Перша стаття витрат - приміщення. Мінімальна площа, на якій можна розмістити тренажери або влаштувати групове спортивне заняття - 70 квадратних метрів. Вартість оренди в Благовєщенську - від трьохсот до тисячі рублів за квадрат на місяць.

- Найчастіше тренажерні зали розташовуються в підвалах. Це не випадково, адже така площа найменш затребувана у орендарів, - зазначає Сергій Кокорєв. - Але вигода для власника спортивного закладу обертається проблемами для клієнтів.

31

тренажерний зал працює в Благовєщенську, згідно міській довідці

Справа в тому, що вимоги до вентиляції в спортзалах жорсткіше, ніж в звичайних приміщеннях. Приплив повітря повинен бути більш інтенсивним. Але на модернізацію системи вентиляції потрібна велика сума грошей, вкладати яку бізнесмени, як правило, не готові. В результаті під час занять клієнтам часто стає душно.

- А сенс мені гроші витрачати, якщо з цього підвалу в будь-який момент викинути можуть? - розводить руками колишній власник гойдалки, розташованої на цокольному поверсі. - Завтра власник приміщення знайде більш вигідного орендаря, і ми опинимося на вулиці. В цьому плані тренажерні зали неконкурентоспроможні - оренда з кожним роком все зростає, а ціни на абонементи не піднімаються. Тому, якщо господар підвалу вирішує підняти вартість, тренажерного залу доводиться шукати нове приміщення, інакше бізнес буде нерентабельним, він піде в мінус.

30

організацій пропонує послуги фітнесу, групові заняття в Благовєщенську

Тому часто тренажерки-довгожителі - ті, де власнику належить вся будівля. «Якщо у тебе в власності є підвал, відкрити гойдалку часто вигідніше, ніж просто здавати квадрати. Орендарі в цоколі змінюються часто, а якщо витратити на обладнання залу - отримаєш нехай невеликий, але стабільний дохід. Наприклад, у мене з-за витрат на приміщення, зарплату, комуналку і інше в місяць залишалося 10 тисяч чистого прибутку, - відверто зізнається колишній директор. - Ось і довелося закривати зал. Було б своє приміщення - залишився.

Не нашкодь клієнтам

Ще дві вагомі статті витрат - тренажери і підлоги.

- Пол в спортзалі повинен бути сертифікований, відповідати вимогам безпеки і мати певний ступінь амортизації. Є спеціальна технологія: спочатку кладеться гума, потім лаги, потім, якщо підлоги дерев'яні, - дерево. Або професійне покриття, - пояснює Анатолій Фесенко. - Вартість квадратного метра такого статі - 150-200 доларів. Думаєте, в багатьох тренажерних залах дотримується ця вимога? Контролювати ж, по суті, нікому, а якщо займатися на звичайному підлозі, через півроку у займаються почнуться проблеми зі стопами, колінами, хребтом.

Шкідливими для здоров'я відвідувачів можуть виявитися не тільки підлоги, але і обладнання.

- Хороший тренажер коштує від п'яти до десяти тисяч доларів. Щоб обладнати зал, їх потрібно не менше десяти, - продовжує Анатолій Фесенко. - А дешеві тренажери можна купити і за 25 тисяч рублів, ось тільки користь від них буде сумнівна. Та й термін служби різниться: перші працюють до десяти років, другі - до трьох.

Якщо додати до цього витрати на гантелі, інший спортивний інвентар, обладнання душових, роздягалень, системи вентиляції, в цілому середній фітнес-клуб з чотирма залами - тренажерним, танцювальним і парочкою аеробних - обійдеться сумлінному бізнесменові приблизно в десять мільйонів. Зрозуміло, що такими засобами більшість потенційних власників спортклубів не володіє. Як правило, середня «гойдалка» обходиться інвесторові до мільйона рублів.

Ну а оскільки економія б'є насамперед по клієнтам, ті не затримуються в одному залі надовго: зі спостереження власників тренажерних залів, постійними клієнтами стають тільки 10 відсотків відвідувачів. Решта кочують з одного залу в інший в пошуках більш вигідних умов і видимих ​​результатів.

Спортивні категорії

- Щоб успішно працювати на ринку спортуслуг, необхідно чітко усвідомлювати, на яку категорію клієнтів ви працюєте, - коментує керуюча клубом «Примітно-фітнес» Світлана Перова. - Є клуби преміум класу, є тренажерні зали і є багатофункціональні спортклуби для середнього класу.

Першими в місті з'явилися саме «гойдалки». На сьогодні, на думку підприємців, ця ніша забита дуже щільно.

- Зараз, якщо і відкриваються нові зали, це, скоріше, переїхав хтось із вже існуючих «тренажерок», - переконаний власник «Гладіатора». - Сьогодні зали працюють по всьому місту, дефіциту цих послуг немає.

Більшість таких залів що за оснащеністю, що за рівнем професіоналізму тренерів знаходяться на одному рівні. Недорогі тренажери і наставники з числа колишніх бодібілдерів або просто любителів (часто не мають професійного спортивного освіти) не залишають приводу «зачепитися» клієнтам у певному клубі. У підсумку головним критерієм вибору стає ціна. Як показує практика, більшість благовещенцев в основному не готові платити за місячний абонемент більше півтори тисячі рублів. Тому середній цінник в таких тренажерку - 1 200 рублів.

25

відсотків - середня рентабельність фітнес-бізнесу в амурської столиці

Для тих, кому доходи дозволяють бажати від спортивних клубів більшого, в місті є два заклади преміум-класу. Перший - «Колізей» - відкрився майже десять років тому. І довгий час був монополістом на ринку. З травня минулого року конкуренцію йому складає «Платинум фітнес» - ще один клуб, розрахований на заможних клієнтів.

Чи зможе на цей ринок втиснутися ще один дорогий центр, невідомо. Але, оскільки «Колізей» вже не перший рік намагається домогтися землі від міської адміністрації для розширення свого центру, неохоплених спортом заможні благовещенци, мабуть, в місті ще залишилися.

У залі тільки дівчата

Третя категорія спортклубів, яка прийшла до нас останньою, але зараз активно продовжує розвиватися, - багатофункціональні центри. Їх цільова аудиторія - жінки.

- Благовещенские чоловіки консервативні, вони практично завжди вибирають для занять спортом тренажерний зал. На заході Росії, та й в тому ж Хабаровську можна зустріти на заняттях йогою або пілатесом представників сильної статі, - розповідає Світлана Перова. - У нас же я зустрічала тільки одну молоду людину, який займався степ-аеробікою. Тому у нас багатофункціональні центри розраховані в першу чергу на жінок.

Значна частина комплексних спортцентр відкривається по франшизі. Їх особливість - заплативши за абонемент, клієнт може відвідати групове заняття, тренажерний зал, а потім, наприклад, розслабитися в сауні або на масажі.

- Звичайно, заняття аеробікою і шейпінгом проходять в Благовєщенську вже не один десяток років, - зазначає керівник «Примітно-фітнесу». - Але в останні роки вимоги до таких закладів почали підвищуватися. Людям вже недостатньо простого залу з дзеркалами. Клієнти підуть туди, де є зручні душові, просторі роздягальні і максимальний спектр послуг.

Саме тому комплексні фітнес-клуби - найбільш затребувані сьогодні на спортивному ринку. До речі, на думку власників такого бізнесу, назвати цю нішу повністю забитої не можна. Самим вакантним в цьому плані є мікрорайон Благовещенська.

2,5

відсотка росіян займаються фітнесом. В Америці цей показник - 7-10%

- Серед жінок також виділяються цільові аудиторії. Перша - дівчата до 25 років. У більшості їх цікавлять жиросжигающие тренування. Це танці, активні аеробні програми, - ділиться професійними секретами Світлана Перова. - Друга група - від 25 до 35 років, в основному це мами після декрету або ділові жінки. Тут особливість - брак часу, для них найкраще підходять комбіновані заняття - силова і аеробне навантаження. Третя категорія - жінки від 35 років. Як правило, у них вже є певні проблеми зі здоров'ям, часто зі спиною, їх в першу чергу цікавлять оздоровчі програми - пілатес, йога.

Мінуси спортивного бізнесу

Основні складності для цього виду підприємництва традиційні - сезонність і довга окупність.

- Влітку потік клієнтів знижується відсотків на 50-70, в грудні і січні - теж спад. По суті, фітнес-клуби працюють близько півроку, друга половина проходить на межі рентабельності. Тому важливо накопичити до літа фінансову подушку, інакше мертвий сезон можна не пережити, - каже бізнесвумен. - Крім того, у клієнтів є свої терміни. В середньому в фітнес-клуби ходять від шести до дев'яти місяців, таких клієнтів близько 40 відсотків. Постійних, які займаються роками, мало, - може, один з десяти. Половина ж тих, хто приходить, залишається на два-три заняття.

При цьому комплексні клуби намагаються не піднімати ціну за абонемент вище двох тисяч - більшість Благовіщенських жінок не готові витрачати на спортивні заняття більше. Тому і середній термін окупності у фітнес-центрів 7-10 років.

- Ми б і раді зменшити вартість, але ціни на оренду та інші витрати просто не дозволяються цього зробити, - коментує керуюча «Примітно-фітнесом». - До речі, якщо порівнювати з містами в центральній частині Росії, там вартість місячних абонементів менше приблизно на третину. Середня ціна - 1200-1500 рублів, напевно, знову ж таки через ціни на приміщення. Благовещенские клуби собі такого дозволити не можуть: інакше ми не можемо навіть покрити витрати.

ДУМКА

Анатолій Фесенко, керівник спортивно-оздоровчого комплексу «Колізей»:

- На жаль, більшість фітнес-клубів, я вже не кажу про простих тренажерних залах, не проводить медобстеження своїх клієнтів перед тим, як приступити до тренувань. У підсумку замість користі від тренувань людина отримує ускладнення. Особливо це актуально для тих, у кого є проблеми з серцево-судинною системою, опорно-руховим апаратом. Наприклад, жінка приходить схуднути, у неї при зрості 170 сантиметрів вага близько ста кілограмів. Йти на групове танцювальне заняття їй не можна - вб'є коліна! Навантаження потрібно вводити поступово. Але врахувати всі моменти без медичного працівника в клубі неможливо.

непарні танці

- Взагалі на Заході традиційні види аматорського спорту - заняття в тренажерному залі, аеробіка втрачають популярність. Зараз йде бум йоги, існує дуже багато напрямків. Одне з останніх - антігравіті йога, де люди займаються на спеціальних підвісних батутах, - коментує керуюча «Примітно-фітнесом» Світлана Перова. - У Благовєщенську йога також представлена, але не настільки.

Модний напрям - заняття на TRX-петлях. Це підвісні споруди, схожі на гімнастичні кільця, але у них трохи інший принцип роботи. Такий вид тренувань прийшов з американського спецназу, там займаються за такою системою. У нашому місті такі тренування з'явилися зовсім недавно.

Ще одна особливість Благовещенська - у нас практично немає охочих займатися парними танцями. У тому ж Хабаровську, я вже не кажу про західній частині Росії, парних танцюристів набагато більше - сальса, танго дуже популярні заняття. У нас подібних груп практично немає.


Матеріали по темі

Відкрити фітнес-клуби та тренажерні зали в Благовєщенську вирішуються екс-спортсмени   - Скільки разів мені друзі пропонували відкрити тренажерний зал, але як тільки прорахуємо всі витрати - відмовляються, кажуть, вигідніше магазин чи кіоск поставити, - розповідає спортсмен, директор тренажерного залу «Гладіатор» Сергій Кокорєв Жінки Тинди влаштували фестиваль фітнесу та авторалі 10.03.2019, 12:43 А, ну-ка, фітнес-дівчинки: фоторепортаж зі змагань з бодібілдингу і фітнес-бікіні в Благовєщенську 22.10.2018 15:45 Культуристка Наталія Жавора представила Приамур'ї на чемпіонаті Шварценеггера 17.10.2018, 9:01 «Треба підкачатися»: в Благовєщенську пройшов чемпіонат ДВ з бодібілдингу та фітнесу 23.04.2018, 12:08 Благовіщенка влаштувала силове тренування з козеням замість гантелей (відео) 16.04.2018, 18:37 «Досить є!»: Амурський вчителька змусила худнути все село 15.01.2018, 8:06 Як знайти прекрасне самопочуття і струнку фігуру: поради чемпіонки 08.01.2018, 8:05 Чемпіонка світу і Європи з фітнесу: «Другого сина я ледь не народила в спортзалі» 06.12.2017, 8:00 Накачані і оголені: в Благовєщенську пройшов Кубок ДФО з бодібілдингу та фітнес-бікіні 16.04.2017 «Поза трупа» під стелею: молода мама відкрила першу в Благовєщенську студію йоги в повітрі 30.01.2017, 9:19 Стіни першого фітнес-залу в Тиндінского селищі прикрасили сотнями компакт-дисків 19.01.2017, 8:45

показати ще

А сенс мені гроші витрачати, якщо з цього підвалу в будь-який момент викинути можуть?
Думаєте, в багатьох тренажерних залах дотримується ця вимога?