Полезные материалы

Овсяноблін рецепт для правильного харчування, калорійність

  1. Що таке овсяноблін
  2. Як вівсяний млинець впливає на процес схуднення
  3. рецепти овсянобліна
  4. звичайний овсяноблін
  5. Овсяноблін з додаванням зелені
  6. Овсяноблін з пластівців з бананом
  7. Овсяноблін по Дюканов
  8. Овсяноблін з яблучною начинкою
  9. без яєць
  10. безглютеновий овсяноблін
  11. Начинки для овсянобліна
  12. Секрети приготування млинців з вівсянки

Уже багато років популярна ідея правильного харчування. Воно повинно включати в себе набір продуктів, які здатні заповнювати добову потребу організму в білках, жирах і вуглеводах.

Що таке овсяноблін

Існує безліч рецептів правильного харчування.

На сніданок багато людей, що вживають здорову їжу, вважають за краще готувати овсяноблін. Причини для цього вибору дуже об'єктивні - це швидко, корисно і смачно. Дане ПП-блюдо може виготовлятися за різними рецептами і мати найрізноманітніші начинки.

У знаменитій дієті Дюка також є згадка схожих на овсянобліни коржів. До їх складу входять висівки, вівсяні пластівці, молоко і вода.

Висівки - прекрасний продукт для бажаючих схуднути

Овсяноблін без начинки має наступну харчову цінність по К / Б / Ж / У (калорійність, білки, жири, вуглеводи):

125,2 / 7,1 / 7,8 / 6,1.

Калорійність на 100 грам - приблизно від 100 до 140 калорій.

До його складу входять складні вуглеводи, здатні дати відчуття ситості на довгий час і зарядити організм енергією на весь день. Клітковина в вівсяному млинці запускає роботу шлунково-кишкового тракту і позбавляє кишечник від токсинів і шлаків.

А найголовніше в цій ПП-закусці - це те, що кожен зможе знайти варіант приготування, відповідний його особистим смаковим пристрастям (в тому числі пісний без яєць).

Як вівсяний млинець впливає на процес схуднення

Існує думка, що, з'їдаючи кожен раз на сніданок дане ПП-блюдо, можна позбутися від зайвих кілограмів. Це не зовсім вірно. Так, безсумнівно, овсяноблін має низьку калорійність і є прекрасною альтернативою популярним бутербродів, але схуднути людина може лише при нестачі калорій в раціоні. Тому покладати надії на раптову втрату ваги за допомогою овсяноблінов не варто.

рецепти овсянобліна

Потрібно розуміти, що рецепт овсянобліна для правильного харчування не передбачає чітке дотримання пропорцій, а лише описує алгоритм його приготування. Зовсім необов'язково покроково слідувати написаному, можна експериментувати і привносити в це дієтичне блюдо щось нове. Калорійність овсянобліна може щоразу трохи відрізнятися.

звичайний овсяноблін

Такі коржі можна вживати як закуску до основної страви або наповнювати їх начинками і з'їдати як самостійну страву. Покроково рецепт звучить так:

  1. 2 яйця збиваємо з 30 мл молока до однорідної маси, додаємо до них 2 столової ложки вівсяних пластівців (висівок). Суміш ретельно перемішуємо, додаємо сіль і цукор за смаком.
  2. Змащену олією сковороду розжарити і вилити на неї тісто.
  3. Через приблизно 2 хвилини, перевертаємо овсяноблін і допікаємо його.

Блін готовий, далі можна експериментувати з начинками і міняти рецептуру під себе.

Овсяноблін з додаванням зелені

Молоко в такому вівсяному млинці краще замінити на воду (30 мл). До вівсянці (40 г) і 1 яйцю додаємо 10 грам зелені на вибір (кріп, цибулю, петрушка).

До звичайних інгредієнтів для додання тесту особливого смаку можна додати сир, сир, часник або болгарський перець.

  1. Нагріти воду до кімнатної температури і залити їй вівсяні пластівці.
  2. В отриману суміш додати яйце, зелень і сіль.
  3. Підрум'янювати вівсяний млинець з обох сторін на розпеченій сковороді.

Овсяноблін з пластівців з бананом

Тісто для даного овсянобліна буде виглядати більш однорідним і в'язким. Іноді банан додають прямо в вівсяне пюре, але це вже трохи інший рецепт. Основний же рецепт представлений нижче:

  1. 5 столових ложок вівсяних пластівців подрібнити в кавомолці.
  2. У ємність з пластівцями додаємо 80 мл молока і 1 куряче яйце. Ретельно перемішуємо масу.
  3. Основу для вівсяного млинця виливаємо на розпечену сковорідку і обсмажуємо з двох сторін по 2 хвилини.
  4. На половину овсянобліна додати нарізаний банан і дрібку кориці. Скласти його навпіл або згорнути трубочкою.

Овсяноблін з бананом може стати смачніше, якщо в основне тісто додати 20 грам фруктового пюре. Ще при бажанні можна доповнити такий млинець 4 часточками розтопленого шоколаду.

Овсяноблін по Дюканов

Вівсянка на Дюканов дозволяється, але з обмеженнями, тому в принципі для дієти підійде і базовий рецепт. Також в рамках Дюка можна спробувати рецепт на кефірі:

Змішуємо яйце, 2 ст. л. вівсянки, по 50 гр знежирених сиру і кефіру, розпушувач 1/3 ч.л., можна додати підсолоджувач. Смажимо на сухій сковорідці, викладаючи ложкою. Виходять невеликі млинчики.

Овсяноблін з яблучною начинкою

Існує 2 способи, як приготувати такий овсяноблін. Пропонуємо вашій увазі перший рецепт для правильного харчування:

  1. Вівсяні пластівці (5 столових ложок) заливаємо 60 мл молока.
  2. У ємність з вівсянкою додаємо 1 яйце, пару пучок кориці і чайну ложку меду.
  3. Обсмажуємо так само, як овсяноблін з корицею і бананом.
  4. Блін змащуємо медом, нарізаємо яблуко шматочками і складаємо його навпіл.

без яєць

Другий варіант приготування такого млинця має більш пісний склад. Готується овсяноблін без яєць. Замінити їх можна рослинним маслом. Робимо наступне:

  1. До 30 грамам вівсянки додаємо вдвічі більше висівок, вливаємо олію і неповна склянка води.
  2. Млинцева суміш до моменту смаження повинна настоятися мінімум 10 хвилин.
  3. Обсмажуємо млинець і додаємо в нього нарізане яблуко.

У другому рецепті, без яєць, можна виключити і рослинне масло, тоді овсяноблін втратить свою м'якість, але відразу знизиться і його калорійність.

безглютеновий овсяноблін

Для виготовлення такого вівсяного млинця потрібно замінити геркулес кокосової борошном (не більше 15 грам), пластівцями або висівками без глютену. Приготувати страву можна, дотримуючись звичайної рецептурі.

Начинки для овсянобліна

Варіантів начинок існує безліч, але варто розглянути ті з них, які найбільш пом'якшують прісний смак цієї страви:

  1. Сир. В розім'яту до однорідної консистенції молочний продукт (до 1,8% жирності) потрібно всипати зовсім небагато ванільного цукру і додатковий інгредієнт (родзинки, яблука, банани, шоколад, курага, вишня і ін.).
  2. Сир. Овсяноблін з сиром - це один з найбільш популярних сніданків. Молочний продукт може бути абсолютно будь-який: сирний, плавлений, вершковий або твердих сортів. До нього за смаком можна додати зелень, огірки, помідори, шинку і інші продукти.
  3. Овочі. Краще віддати перевагу стручкової квасолі, бобів, зеленого салату, болгарського перцю, горошку, огірків чи помідорів.
  4. М'ясо. Відварене дієтичне м'ясо слід нарізати дрібними шматочками і змішати з улюбленими інгредієнтами (сир, овочі та ін.) І дрібкою солі, перцю.
  5. Риба. Запечена, зроблена на пару або відварна риба подрібнюється і перемішується з натертим сиром, вареним яйцем і кропом.
  6. Фрукти. Не тільки банан і яблуко можуть бути використані в якості начинки. Ягоди, диня, груша з додаванням сиру, сирної маси або вершків також чудово підходять до пріснувато смаку овсянобліна.
  7. Морквяна основа. У тісто додаємо 2 чайні ложки натертої моркви, змішуємо з 2 грамами апельсинової цедри, щіпкою ванілі, мускатного горіха і кориці. При бажанні можна додати натуральний підсолоджувач. Начинку краще вибрати сирну.
  8. Ковбасні вироби. Овсяноблін з ковбасою, сиром і помідорами, звичайно, не сильно нагадує рецепти дієтичних страв, але зате це дуже смачно і ситно.

Але одних лише рецептів вівсяних млинців і начинок істинним кулінарам може бути недостатньо. Тому обов'язково потрібно розповісти про деякі секрети приготування овсянобліна.

Секрети приготування млинців з вівсянки

Згодом овсяноблін з яблуком, сиром або бананом може набриднути. Тому іноді достатньо лише трохи змінити рецептуру і вдасться приготувати абсолютно нове ПП-блюдо. Ось що можна спробувати:

  • не смажити, а запікати овсяноблін на застеленому пергаментом деку в розігрітій до 200 градусів духовці протягом 8-10 хвилин;
  • змінити колір страви за допомогою какао-порошку, подрібненої зелені, бурякового соку або вишневого морсу;
  • молоко можна замінити ряжанкою, соком, сироваткою або кефіром;
  • підвищити вміст білка в продукті можна завдяки додаванню в тісто протеїну.

Обов'язково потрібно пам'ятати про те, що:

  • вівсяні пластівці для приготування млинця повинні бути подрібнені в блендері або кавомолці. Це необхідно для кращого травлення і приємною консистенції тесту;
  • щоб приготувати ідеальний овсяноблін, потрібно використовувати сковороду з хорошим антипригарним покриттям;
  • для виготовлення млинця підійдуть тільки вівсяні пластівці довгого варіння;
  • солити ПП-блюдо коштує в мінімальних кількостях або повністю відмовитися від додавання солі.

Овсяноблін може стати основою правильного харчування не тільки на дієті Дюка, а й під час підрахунку калорійності страв. Його можна використовувати в якості тесту для виготовлення піци, шаверму або торта.

Приготувати овсяноблін можна так, що кожен день він буде «звучати» по-новому. І для цього зовсім необов'язково дотримуватися дієти Дюка, досить просто стежити за своїм харчуванням.

Стаття перевірена і схвалена Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, практикуючим сімейним лікарем - см. автори сайту