Полезные материалы

10 міфів про правильне харчування | Блог видавництва «Манн, Іванов і Фербер»

  1. Міф 1. «Жир переходить в жир».
  2. Міф 2. «Вуглеводи - це супер».
  3. Міф 3. «Хто менше їсть, той худне».
  4. Міф 4. «Пізній прийом їжі веде до повноти».
  5. Міф 5. «Шоколад шкідливий».
  6. Міф 6. «Кава шкодить здоров'ю».
  7. Міф 7. «Овочі глибокої заморозки не містять вітамінів».
  8. Міф 8. «Сіль - це погано».
  9. Міф 9. «Продукти Light роблять струнким».
  10. Міф 10. «Таблетки можуть замінити здорове харчування».

Катерина Ушахіна   Багато хто з нас упевнені, що цілком знайомі з поняттям «правильне харчування»
Катерина Ушахіна

Багато хто з нас упевнені, що цілком знайомі з поняттям «правильне харчування». Однак часто ми керуємося лише розтиражовані помилками. Хайнріх Бергмюллер в своїй книзі «У формі за 100 днів» розповідає про міфи, пов'язані з неправильним харчуванням.

Міф 1. «Жир переходить в жир».

Це не зовсім так! Існують «хороші» і «погані» жири. «Погані», насичені жири будуть відкладені організмом на зберігання, а «хороші», ненасичені жири (особливо омега-3 жирні кислоти), наприклад оливкова і льняне масло, організм легко використовує і спалює.

Міф 2. «Вуглеводи - це супер».

Так, якщо ви хочете погладшати. Але якщо ви хочете схуднути, то з вуглеводами доведеться розібратися. Все залежить від типу калорій. Вони засвоюються по-різному, в залежності від глікемічного індексу, сезону та часу доби. Сучасна дієтологія рекомендує споживати менше вуглеводів і більше білка і «хороших» жирів.

Міф 3. «Хто менше їсть, той худне».

На жаль, часто трапляється навпаки. Любителі дієт товстіють, голодуючи. Згідно зі статистикою, 50 відсотків повних людей їдять менше, ніж люди з нормальною вагою! Їжте більше, але правильно і, головне, рухайтеся!

Міф 4. «Пізній прийом їжі веде до повноти».

Залежить від того, коли ви йдете спати. Крім того, багато що залежить від того, що ви їсте. Але, зрозуміло, треба піклуватися про себе і не псувати сон, перевантажуючи на ніч травний тракт.

Міф 5. «Шоколад шкідливий».

Навпаки: шоколад корисний для здоров'я, якщо ви ласуєте виробами з вмістом какао більше 70 відсотків. Плитка темного шоколаду містить стільки ж протиракових речовин, як чотири літри апельсинового соку. Шоколад захищає від хвороб серце і сполучну тканину; містяться в ньому антиоксиданти пов'язують вільні радикали. До того ж шоколад вивільняє гормони щастя!

Міф 6. «Кава шкодить здоров'ю».

Це вірно лише для тих, кому лікарі заборонили кофеїн. Всі інші можуть вважати каву легальним допінгом.

Міф 7. «Овочі глибокої заморозки не містять вітамінів».

Природно, свіжозібране овочі корисніші за все. Однак швидкозаморожені і обережно розморожені овочі часто містять більше вітамінів, ніж свіжа морква, багато тижнів пролежала в овочесховище, в магазині і потім вдома в холодильнику.

Міф 8. «Сіль - це погано».

Вона нібито піднімає артеріальний тиск. Наука цього поки не довела. Якщо сумніваєтеся, переходите на морську сіль!

Міф 9. «Продукти Light роблять струнким».

Організм потребує хорошого жирі (а також в прийомі життєво важливих вітамінів A, D, E і K). У США, де, власне, і почалася лихоманка Light, споживання жиру скорочувалася протягом минулих 10 років більш ніж на 10 відсотків щорічно, проте частка страждають ожирінням збільшилася до страхітливих 60 відсотків. Австрійці і німці теж не відстають, підбираючись вже до позначки 50 відсотків!

Міф 10. «Таблетки можуть замінити здорове харчування».

Як же далеко ми зайшли! У кожен десятий не може заснути без снодійного. Коментарі, мабуть, зайві. Адже всім очевидно, що таблетки не вирішують проблем зі здоров'ям.

За матеріалами книги «У формі за 100 днів» .