Полезные материалы

9 Лайфхак для вагітних від Вікторії Якубовської

Модель і молода мама Вікторія Якубовська поділилася спостереженнями і тонкощами способу життя в самий зворушливий період для жінки.

Вікторія Якубовська - про раціональному підході до вагітності.

1. Вагітність - це довгостроковий проект

Приємний факт для тих, хто звик планувати і аналізувати, правда? Рекомендації лікарів і тренерів краще занести в спеціальний календар - в мобільному додатку, спеціально купленому «вагітному» блокноті, та хоч проект в Trello завести - формат неважливий. Маючи перед очима «повну картину» з рекомендаціями фахівців, простіше коригувати під них власні плани.

Наприклад, так мені вдалося поступово, без стресу, знизити фізичну активність і змінити вид навантаження. Якщо раніше я займалася багатьма видами спорту - від йоги до тайського боксу, то під час вагітності плавно перейшла на плавання і водні заняття. До речі, особисто я тепер вважаю аквааеробіку не менш ефективним в цей період beauty-процедурою, ніж масажі та обгортання для вагітних.

До речі, особисто я тепер вважаю аквааеробіку не менш ефективним в цей період beauty-процедурою, ніж масажі та обгортання для вагітних

2. Як для будь-якого проекту, для вагітності не менш важлива фаза підготовки, ніж ті самі 9 місяців

Добре, звичайно, коли вагітність планується заздалегідь. Але так буває далеко не завжди. Наприклад, мені давно хотілося стати матір'ю і мати свою сім'ю. Проте вагітність виявилася для мене хоч приємним і несподіваним, але сюрпризом. Завдяки прихильності до ЗСЖ і спорту, я виявилася фізично готова до такого повороту подій.

3. No stress

Здавалося б, очевидний пункт, але те, наскільки буває непросто прийняти появу додаткових дратівливих факторів, зрозуміють тільки побувавши в «цікавому положенні» дівчата. Так, це складно, але краще абстрагуватися - берегти себе і малюка. Прості речі - хороший сон, прогулянки на свіжому повітрі, корисна їжа і близькі люди - все, що дає позитивні емоції і сили впоратися з розбурханим гормональним фоном. Якщо впоратися самостійно не виходить, може допомогти сеанс у грамотного психолога.

Якщо впоратися самостійно не виходить, може допомогти сеанс у грамотного психолога

4. «Незручних» питань лікаря не існує

Про вибір клініки для пологів я задумалася відразу після того, як дізналася радісну новину. Спочатку хотіла народжувати дитину в США чи Франції, але порадившись з родиною і знайомими, вирішила вибрати місцевий госпіталь, про який чула багато хорошого від народжували там подруг. Для мене було важливо мати можливість цілодобово отримувати професійну консультацію - краще завжди мати мобільний номер акушера і лікаря під рукою. І ще одне: всі хвилюючі вас деталі раджу прояснити заздалегідь. Поцікавитися діючими протоколів клініки: використанням анестезії, стимуляторів, нюансами про післяпологовому відновленні. «Незручних» питань лікаря не існує.

Наприклад, в американській клініці мене збентежила якраз їх прихильність до кесаревого розтину. Я розумію, що «пологи за розкладом» - це практично. Але отримувати їх як одну з опцій в родовому пакеті, без істотних до того показань, мені здається дивним. Озираючись у минуле, можу сміливо сказати: рада, що пологи проходили природно.

Озираючись у минуле, можу сміливо сказати: рада, що пологи проходили природно

5. Геть забобони!

У кожної вагітної в оточенні обов'язково знайдеться доброзичливець, незаперечним тоном повідомив про те, що «не можна користуватися косметикою, займатися спортом, робити масаж, подорожувати, є солоне, гостре ... та й взагалі нічого не можна». Так ось, не здумайте з ним сперечатися (ви ж пам'ятаєте про стрес?). У таких питаннях, крім рекомендацій ВООЗ і лікуючого лікаря, головне - власний здоровий глузд. Зрештою, давно існують екологічні фарби для волосся і натуральні beauty-засоби. Навіщо відмовляти собі в приємних і безпечних дрібницях, що поліпшують настрій?

З власного досвіду можу сказати: деякі косметичні процедури для шкіри обличчя і тіла, навпаки, дуже корисні. Для особи - легкі атравматичні чищення і додатковий догляд (зміни в гормональному фоні, на жаль, часом не кращим чином позначаються на шкірі вагітних). Користуюся органічної косметикою, а для тіла обов'язково використовую зволожуючі засоби, які допомагають підтримувати гідробаланс шкіри і уникати розтяжок.

Користуюся органічної косметикою, а для тіла обов'язково використовую зволожуючі засоби, які допомагають підтримувати гідробаланс шкіри і уникати розтяжок

6. Вибирайте відповідний вам вид фізичної активності

Не прагніть кардинально міняти звички через вагітність. Якщо в «добеременное» життя у вас не було розписаного по годинах раціону і спортивного режиму, то починати його під час вагітності не варто. Якщо ж ви до цього займалися спортом, проконсультуйтеся у свого тренера і лікаря: вони підберуть відповідний ритм і вид навантажень. Також не зайвим буде розповісти про своє становище черговому тренеру в залі, він зможе стежити за вашими заняттями і поправить, якщо якась вправа буде виконуватися некоректно. Всі спортивні активності у мене проходили тільки в залі, під наглядом тренера. Зізнатися, YouTube-відео, на яких дівчата на 9-му місяці вагітності роблять присідання в домашніх умовах, неабияк налякали мене.

7. Харчуйтеся з розумом

Спеціальної програми харчування я не складала: додала в раціон більше продуктів, збагачених залізом і кальцієм. В іншому ніяк себе не обмежувала, навіть навпаки, частіше балувала різними смачними стравами, які були під забороною раніше. Ключовий принцип - «не голодувати, але і не об'їдатися». Було складно контролювати раціон в першому триместрі через токсикоз, але з цим можна впоратися.

Було складно контролювати раціон в першому триместрі через токсикоз, але з цим можна впоратися

8. «Розумне» післяпологове відновлення

Чим більше приділяєш часу своєму здоров'ю і грамотному розподілу фізичних навантажень до і під час вагітності, тим швидше і простіше повернутися до своєї хорошій формі після пологів. Це ні для кого не секрет.

Післяпологове відновлення не повинно бути на шкоду своєму організму або носити змагальний характер. Фото «залізного» преса Каролін Берг Еріксен через 4 дні після пологів , Безумовно, мотивує, але точно не змусить мене мучитися додаткової фізичною активністю або дієтами: від мене залежить здорове харчування дитини.

Фото «залізного» преса   Каролін Берг Еріксен через 4 дні після пологів   , Безумовно, мотивує, але точно не змусить мене мучитися додаткової фізичною активністю або дієтами: від мене залежить здорове харчування дитини

9. Комплексний підхід

Народивши дитину, я трохи набрала у вазі. Це абсолютно природно і зовсім не страшно, набагато гірше відчувати постійне почуття провини за кожен «затримався» після пологів кілограм. Комплексний підхід і терпіння - найактуальніші помічники. Зараз я займаюся пілатесом, йогою і аквааеробікою, але все ще уникаю сильних навантажень. У планах - почати займатися балетом для відновлення постави та підтримки тонусу м'язів. Новий етап в житті - саме час здійснити свою дитячу мрію!

Новий етап в житті - саме час здійснити свою дитячу мрію

Ви ж пам'ятаєте про стрес?
Навіщо відмовляти собі в приємних і безпечних дрібницях, що поліпшують настрій?