Матч - шікардос! Як білоруський футбол змушує знову себе любити

Господа, по-моєму, ми виходимо на новий рівень усіма обговорюваного терміну «медійність». І ось мої думки за мотивами кубкових матчів.

Особисто у мене відкрилося друге дихання, дихання любові до нашого білоруського футболу. Саме тому я сьогодні віддав перевагу серед іншого перегляд кубкових матчів. Спочатку в якості «затравочкі» подивився матч «Слуцьк» - «Шахтар». Чесно зізнаюся, вдалося «зачепити» не весь матч, але те, що побачив - порадувало. Відчувається все-таки «тренерська рука» Кубарева в «Шахтарі». Тренер солігорчан здорово ротується складу, команда виглядає досить свіжо саме тому, що у «жовтих» є довга лава. Слуцьк також не розчаровує. Юсов пече напалмом, та й не тільки Юсов. «Цукрові» хоч і програли з незручним рахунком, але в «відповідь» явно будуть боротися.

Не буду кривити душею, все-таки найбільше в цей вечір я чекав матчу саме двох «Бе». Брест проти Борисова - крута афіша зважаючи на останні змін в стані останніх.

Нарешті до нас почав доходити «прогрес»! За передматчеве представлення команд - 10 балів нашому п'ятому каналу. Начебто нічого надприродного не зробили, але показ роздягалень пробирає аж до тремтіння. Ніби ми зараз будемо дивитися матч який-небудь АПЛ. А вид зверху? А дует коментаторів Баранов-Ходасевич, з головним опонентом Сафарьяна у бровки? Мені здається, Миколи зачепила остання зустріч з Сафарьяном. Що ж, тим краще для нас, простих уболівальників :) Одним словом, все налаштовувало на те, що нас чекає сьогодні справжня битва.

У брестчан відбулося одну вимушену зміну в «старті» в порівнянні з першим туром чемпіонату. Вітус вибув на невизначений час, хоча, забігаючи вперед, скажу, що в перерві Ходасевич в інтерв'ю сказав, що рветься на поле. А поки його місце зліва зайняв Іванов.

А поки його місце зліва зайняв Іванов

У БАТЕ вже на старті сезону виявилися дві проблеми. По-перше, почали «вилітати» через травми центральні захисники (Остойіч і Мілуновіч поки поза грою). Загалом, стартові одинадцять поки явно не оптимальні.

Загалом, стартові одинадцять поки явно не оптимальні

Передстартові враження не обманули, і вже на першій хвилині Стасевич скосив Торреса в своїй штрафній. Багато хто говорить, що краще не давати бити одинадцятиметрові того, на кого сфолили. Адже і не забив аргентинець з точки, але добиванням змусив капітулювати молодого воротаря БАТЕ. До речі, добивання вийшло не дуже сильним, але Торрес бив просто в упор. Тут навіть Буффон навряд чи виручив би в свої кращі роки.

Динамівці не зачинилися після голу і продовжували завзято атакувати, використовуючи швидкі контратаки і дальні удари. А на 35 хвилині «жахнув» зі зверхдалекого штрафного Алісейко, але Щербицький не схибив, хоча удар був із серії «Жуніньо Пернамбукано» .

БАТЕ, відверто кажучи, виглядало блідо в першому таймі, і, судячи з усього, брестская торсіда була явно задоволена тим, що відбувається на полі. Всі чекали другої половини.

Відразу після перерви вийшов досвідчений вовк Віталій Родіонов замість Олександра Володька. Але вже на початку другого тайму Мозолевський шикарним пасом відправив у прорив Фамейе, якого явно збив Щербицький у власному штрафному майданчику. Але знову спрацювало правило «не давайте бити того, хто заробив пенальті». Фамейе хотів в стилі Панянки забити, але пробив, як «НеПаненка») Я вважаю, що пенальті треба бити сильно і на точність, а не піжонити, як зробив ганець.

Минуло пару хвилин, і Журавель замінив Мозолевського на Седько, і тут же першим торканням в матчі вивів тет-а-тет із Щербицьким африканця. Цього разу Фамейе не схибив і відправив м'яч у дальній правий низ. 2-0 !!! Браво Седько! Браво Фамейе !! Браво Журавель !!!

Браво Журавель

БАТЕ явно грало нервово, зовсім було не схоже на себе. Кендиш отримує картку за неспортивну поведінку. Хто посадив на «картон» опорника борисовчан? Правильно, хитрий Букаткін)))

Ермакович намагався поміняти малюнок гри, випустивши на 60 хвилині Березкіна замість Туомінен, який також не вразив. Через 10 хвилин Стасевич вирішив взяти все в свої руки і «жахнув» видали, але м'яч полетів мимо. Брест майже всією командою відійшов назад. Рахунок влаштовував динамівців. Але на 76 хвилині біло-сині ледь не поплатилися. Після кутового виникла штовханина біля воріт господарів, але жовто-сині не змогли заштовхати м'яч у ворота. Тут же Щербицький вибіг за межі своєї штрафної, подчищая огріхи своєї оборони в стилі Нойєра, але вибив м'яч головою не дуже вдало. Брестчане не встигли зорієнтуватися. Рахунок залишився колишнім.

У хід пішли заміни. Торреса замінив Куйате, а замість не дуже вдало зіграв Гвільям вийшов Джигер. БАТЕ намагався пролізти в штрафну господарів, але динамівці грамотно припиняли ці спроби, блискавично тікаючи в шикарні контратаки. На 82 хвилині Фамейе віддав в прорив Букаткін, той навісив на Седько, той обробив м'яч і з лінії воротарського вдарив, але влучив у захисника борисовчан. Через пару хвилин «Динамо» заробило небезпечний штрафний, але Алісейко явно переплутав футбольні ворота з регбійними, вдарив дуже високо.

На 89-й хвилині Поляков потрапляє в сітку після розіграшу стандарту !!! Але на жаль, м'яч потрапив із зовнішнього боку воріт. За хвилину до цього трапився дуже неоднозначний епізод. Щербицький забрав верховий м'яч, але спеціально зачепив Куяте. Дуже негарно вчинив кіпер гостей. Суддя Щербаков промовчав ... З а таке постфактум треба карати дисциплінарно.

БАТЕ наполегливо ліз в атаку і ледь знову не пропустив, але Седько не зміг переграти кіпера борисовчан. А «трилер» не закінчувався ... У самій кінцівці гості заробили дуже небезпечний штрафний, але Стасевич «вбив» кого-то в стінці. Фінальний свисток !!! Перемога брестського «Динамо». Єрмакович терміново треба щось придумувати в відповідь. Та й в матчі з «Мінськом» в чемпіонаті з такою грою буде дуже складно. Хочеться, щоб Борисовская торсіда підтримала своїх улюбленців так, як це робили брестчане сьогодні.

Хочеться, щоб Борисовская торсіда підтримала своїх улюбленців так, як це робили брестчане сьогодні

PS: Брестчне після матчу пішли купатися в променях слави. Малерб заліз на «сектор», Торрес із задоволенням «знімав» з дітлахами. Класний вечір, класний матч! Дякую командам, спасибі Ходасевич, спасибі Баранову, спасибі уболівальникам! Все на стадіони, панове. Наш футбол живий !!!