Полезные материалы

Поза форматів. яскравий щоденник

Нещодавно наші друзі з Барабукі писали про 5 дитячих книг, за якими варто йти на Книжковий Арсенал. Ми ж хочемо порекомендувати ще одну, точніше навіть не книгу, а щоденник - «Яскравий щоденник» , Що відрізняється формою і змістом.

Його не порівняти з книгою, тому що автором стає дитина, який регулярно заповнює сторінки. Це не розфарбування, не книжка з цікавими завданнями, які не енциклопедія. Хоча в щоденнику досить цікавих ідей для розваг, творчості, розвитку дитячих навичок. У ньому достатньо місця для зображення щоденних подій і вражень, сторінок для вільного малювання. Кожен розворот щоденника пропонує цікаві наукові факти і досить глибокі теми для обговорення.

У чому ж ідея? У той час, як будь-яку інформацію дитина з дитинства може за лічені секунди знайти в інтернеті, на перше місце виходять зовсім інші вміння - систематизувати цю інформацію, аналізувати, мислити непересічно, вільно висловлювати свої думки. Саме над їх розвитком і працює щоденник.

Сторінка на кожен день має чітку структуру (і завдяки цьому дитина не губиться в інформації):
Науковий факт. Покликаний прищепити малюкові інтерес до науки і стимулювати його до невеликих щоденним науковим дослідженням. Енциклопедії, інтернет, допомога батьків - і девіз «Яскравого щоденника» «Кожен день - це відкриття» втілюється в життя.
Тема для обговорення з батьками. Одні теми мають глибокий сенс (наприклад, «Лідерство»), інші ( «Що розповів би чайник про вашу сім'ю») покликані розвивати фантазію, але всі вони сприяють тому, що діти вчаться послідовно і складно викладати свої думки.
Польові нотатки. Любов до природи також потрібно прищеплювати з дитинства: тут можна розповісти про домашнього улюбленця або улюбленців, побачених під час прогулянки птахів або знайдених кольорах, емоціях від відвідування зоопарку тощо.
Гастро-куточок. Харчові звички впливають як на функціонування нашого організму, так і на наше самопочуття. Як тільки дитина почне простежувати цей зв'язок, пояснити йому, чому плитка шоколаду - не найкращий обід, буде набагато простіше.
Куточок вдячності. В кожному дні є привід для щастя. Щонайменше три. Тому поділитися ними слід в куточку подяки і ще раз подякувати долі, що вони відбулися. З цього проростуть паростки оптимізму і свідомого проживання кожного дня.

«Яскравий щоденник» не тільки допомагає розвинути вміння дитини і розширити його кругозір. Для багатьох батьків час, проведений за заповненням щоденника, стає справжнім одкровенням. Воно й не дивно - адже, скажімо прямо, частіше за все наша комунікація з дітьми зводиться до банальних «Їв? Зробив уроки? Чи не застудився? Чи не занадто довго дивився телевізор? .. »

За допомогою щоденника можна перетворитися на півгодини на найцікавішу маму в світі - запропонувати дитині щире і змістовне спілкування. І, звичайно ж, зберегти за допомогою щоденника дитячі спогади. Напевно ваш син або дочка із задоволенням переглянуть їх через роки.

(Visited 1 081 times, 1 visits today)

У чому ж ідея?
Воно й не дивно - адже, скажімо прямо, частіше за все наша комунікація з дітьми зводиться до банальних «Їв?
Зробив уроки?
Чи не застудився?
Чи не занадто довго дивився телевізор?