Полезные материалы

Топ-100 віральних медіаресурсів, СЕРПЕНЬ 2018 року. «Август на трьох китах - платформи, блогери, регіони»

  1. Топ-100 цитованих російськомовних медіаресурсів в соцмедіа (Серпень 2018 роки):
  2. Опис рейтингу цитованості медіаресурсів Топ-100
  3. Методологія складання рейтингу Топ-100

Brand Analytics представляє черговий рейтинг Топ-100 найбільш цитованих в російськомовних соцмедіа медіаресурсів за серпень 2018 року.

Август не став передвісником осіннього зростання - загальний обсяг цитування ресурсів Топ-100 залишився на липневому рівні з урахуванням нормування на 30 днів. Однак структура російськомовного медіапотребленія і медіапредложенія змінюється. І призвідниками тут виступають не російські ЗМІ, а соціальні платформи, блогери, регіональні ресурси та ЗМІ ближнього зарубіжжя.

Платформи. Яндекс.Дзен не зупинити - перебував в серпні 25% до індексу цитованості, ньюсфід вже в 1,5 рази обганяє РІА Новини і всього лише вдвічі менше Телеграма.

Блогери. Сильним трендом виглядає зростання цитованості відразу декількох блогерів. У серпні виросли блоги: Ніяза Аксанова (29 місце, +5 позицій), Станіслава Садальського (35, +17), Олексія Навального (43, +52), Миколи Старикова (89, new) і Михайла Делягина (91, +7).

Регіони. Зростаючий регіональний тренд проявився у Комсомолки (4, +4) з її розвиненою локальної дистрибуцією контенту в соцмережі і в зростанні регіональних медійних проектів, серед яких новачки - Весті.Сочі (68, new) і РІА Воронеж (97, new).

Зарубіжжя. Ближнє Зарубіжжя на додаток до завсідників рейтингу з Казахстану приростає ресурсами з Білорусі. Новинна порядок привела в Топ-100 відразу двох новачків з цієї країни - Новини Білорусі (96, new) і сайт Президента республіки Білорусь (99, new).

Політика. Тут спостерігаються різкі, але різноспрямовані рухи. якщо сайт мера Москви (49, +48) напередодні виборів «рвонув» вгору відразу на 48 позицій, то сайт Держдуми (72, -51) продемонстрував ще більш сильне падіння відразу на 51 позицію. Аналогічна ситуація і з КПРФ (57, -32).

Спорт. А ось зі спортом все очікувано. Після ЧС відразу кілька спортивних ресурсів сильно впали - Sportbox.ru (47, -20), Спорт-Експрес (53, -12), Чемпіонат.соm (83, -20), Матч! (85, -20) і Sports.kz (94, -3). Цікаво, що лідер, Sports.ru (9, +1), не тільки не впав, але навіть злегка підріс.

Топ-100 цитованих російськомовних медіаресурсів в соцмедіа
(Серпень 2018 роки):

Топ-100 цитованих російськомовних медіаресурсів в соцмедіа   (Серпень 2018 роки):

Опис рейтингу цитованості медіаресурсів Топ-100

Топ-100 формується на основі Індексу цитованості ресурсу в соціальних медіа. Рейтинг включає медіаресурси всіх типів: ЗМІ, платформи, UGC-майданчики, блоги, і інші популярні ресурси (для Яндекс.Дзен враховується цитування тільки авторських каналів). Тим самим Рейтинг покликаний показати якісь джерела реально формують інформаційне поле соціуму.

Для розрахунку рейтингу проаналізовані публічні російськомовні повідомлення, опубліковані за місяць в соціальних мережах ВКонтакте, Однокласники, Twitter, Facebook, Instagram, YouTube, G +, Мой Мир, а також в блогах, форумах, публічних каналах месенджерів, коментарях до новинних статей. Повідомлення від автоматичних акаунтів (ботів) і самоцитування виключені з аналізу.

Методологія складання рейтингу Топ-100

  1. Індекс цитованості в соціальних медіа - це число посилань (цитувань) на медіаресурс в соціальних медіа за місяць. Для розрахунку рейтингу число посилань за повний місяць нормується для 30 днів.
  2. Перед розрахунком цитованості все короткі посилання на медіаресурси були перетворені в вихідні. Короткі посилання розгортаються для більш, ніж 900 сервісів типу t.co, fb.me, goo.gl і ін.
  3. Частка конкретного ресурсу - це частка віральності інформаційного поля, що формується ресурсами в Топ-100, виражена у відсотках з кроком 0,1%.

Топ-100 відображає медіапредпочтенія всіх користувачів російськомовних соціальних медіа.
Якщо Вам потрібно зрозуміти, які канали інформації віддають перевагу саме ваші клієнти, скористайтеся аналітичною системою Brand Analytics.
Докладніше про сервіс