Полезные материалы

Тренування під час вагітності

  1. Перша група при підготовці до вагітності повинна:
  2. Третя група при підготовці до вагітності повинна:

Вагітність - найпрекрасніше і унікальне стан будь-якої жінки. Це не хвороба, не проблема - це дана природою привілей, яка так само природна, як дихати, спати, ходити і займатися спортом. Не потрібно боятися цього періоду у своєму житті. Це всього лише 9 місяців, які вам доведеться присвятити не собі, а тому, що відбувається всередині вас. Ці 9 місяців ви повинні будете ставитися до себе, як до крихкого судини, який віддали вам на тимчасове зберігання. І ваше основне завдання - не заподіяти йому шкоди.

Тренування під час вагітності так само природні, як і до або після неї. Найголовніше, що до моменту підготовки до вагітності або вже до того, що трапилося щасливій обставині, ви були відносно здорові і немає було абсолютних протипоказань до занять спортом.
У цій статті і подальших публікаціях по тегу # мамиworkout будемо вести мову про тренування тільки для тих жінок, у випадку яких їх лікар - гінеколог категорично не забороняє їм такі заняття. Адже наша основна задача протягом 9 місяців - це народження здорового малюка. А потім можна знову приділяти увагу тільки собі.

Отже, почнемо з того, що ви нарешті вирішили завагітніти. Є кілька рекомендацій до тренувань під час планування вагітності. Для початку давайте умовно розділимо вас на 3 групи:

  1. Жінки, які активно займалися спортом до планування вагітності. До їх числа можна віднести професійних спортсменів, тренерів з фітнесу, які виступають спортсменів з бодібілдингу, а також людей, які практично живуть в тренажерних залах або фітнес-клубах.
  2. Жінки, які періодично або від разу до разу відвідують заняття фітнесом. Тобто їх тренування носять зовсім нерегулярний (можливо сезонний) характер або зовсім відсутні.
  3. Жінки, які мають певні проблеми зі своїм тілом у вигляді минулих травм (і це приносить їм дискомфорт і біль), порушення постави і т.д. Сюди ми не будемо відносити жінок, які мають проблеми із серцевою і дихальною (астма, наприклад) діяльністю, цукровий діабет, гормональними проблемами і проблемами іншого характеру, вирішити які може тільки лікар.

Сюди ми не будемо відносити жінок, які мають проблеми із серцевою і дихальною (астма, наприклад) діяльністю, цукровий діабет, гормональними проблемами і проблемами іншого характеру, вирішити які може тільки лікар

Перша група при підготовці до вагітності повинна:

  • «Злегка зменшити обороти». Мова не йде про глобальне зменшенні навантаження. Але знизити трохи кількість тренувань в тиждень і знизити темп доведеться.
  • «Злегка розслабитися». Потрібно оцінити кількість свого підшкірного жиру. Якщо не самостійно, то за допомогою фахівця, і дозволити тілу стати «м'якше». Все-таки жінка повинна мати достатню кількість підшкірного жиру (не менш 25%), щоб виносити і народити здорового малюка. Запам'ятайте, що при наявності дефіциту маси тіла і недостатньої кількості жиру до вагітності, під час вагітності ви наберете значно більше кілограм. На жаль, щасливці, які після пологів протягом 3 днів приходять в своє добеременное стан - це виключення з усіх природних правил.
  • «Забити на прес». Так Так!!! Наявність кубиків на животі під час вагітності загрожує вам диастазом - частковим або повним відділенням прямого м'яза живота. Саме час зараз приділити увагу тренуванням поперечних м'язів живота і м'язів тазового дна, які набагато важливіше під час і після вагітності. Про таких тренуваннях ми поговоримо окремо.
  • "Правильно харчуватися". Ваша дієта повинна бути повноцінною по жирах, білків, вуглеводів. Пам'ятайте, що токсикоз на початку вагітності у кожного свій. Хтось худне, хтось, не дивлячись на нудоту і вибіркове поїдання продуктів, навпаки, набирає вагу. Немає однакових вагітностей, і ви не зможете зараз навіть на 30% припустити, як буде у вас.

Друга група при підготовці до вагітності повинна:

  • «Не кидатися в усі тяжкі». Якщо до того моменту, як ви дозріли стати мамою, ви не були дуже активні в спорті, то маніакальна закачування м'язів живота і зношування свого організму в залі з безлімітного абонементу може тільки посилити проблему із зачаттям. Адже це стрес для вашого організму, а в стані стресу організм може вимикати репродуктивну функцію (а раптом це війна?). Почніть потихеньку. Візьміть собі персонального тренера, позначте йому ваше завдання незабаром завагітніти і спокійно займайтеся. При наявності зайвої ваги вам показані більше кардионагрузки для його акуратного і поступового зниження (але нагадуємо, що тільки в тому випадку, якщо у вас дійсно є зайва вага і ІМТ більше 25, а не той зайву вагу, який ми в собі знаходимо). При наявності дефіциту маси тіла я б радила приділити увагу більше харчуванню, а тренування проводити в легкому, направленому на опрацювання внутрішніх шарів м'язів і суглобової рухового, характер.
  • "Правильно харчуватися". Передбачити собі дієту, спрямовану на зниження зайвої ваги (дійсно зайвого) або на набір маси при дефіциті.
  • «Не нашкодити собі». Ваше завдання на даному етапі створити ідеальний затишний будиночок для малюка на наступні 9 місяців. Ставтеся до себе дбайливо. Слідкуйте за своїми відчуттями під час тренувань, щоб не пошкодити собі суглоби, зв'язки, будьте обережні при виконанні вправ і навчитеся відчувати своє тіло, навчитеся правильній техніці виконання вправ, так як вона нам дуже стане в нагоді при подальших заняттях, коли ви завагітніє.

Слідкуйте за своїми відчуттями під час тренувань, щоб не пошкодити собі суглоби, зв'язки, будьте обережні при виконанні вправ і навчитеся відчувати своє тіло, навчитеся правильній техніці виконання вправ, так як вона нам дуже стане в нагоді при подальших заняттях, коли ви завагітніє

Третя група при підготовці до вагітності повинна:

  • «Оцінити своє здоров'я». На жаль, під час вагітності часто всі наші приховані або не дуже болячки мають тенденцію значного прояви. Вагітність може спровокувати посилення болю, порушення постави через впливом гормонів на жіночий організм, і постійного збільшення маси тіла і зміщення центру його тяжкості. Ви повинні бути до цього готові і потерпіти під час вагітності в тому випадку, якщо все-таки це станеться, а також максимально підготувати своє фізично тіло до моменту настання вагітності.
  • При наявності болю в колінах спробуйте прибрати вагу, з яким, наприклад, ви присідаєте. Можливо, виключіть зі свого тренувального процесу всі вправи, пов'язані з осьовим навантаженням на коліна (присідання, випади і т.д.). Слухайте ваше тіло - воно підкаже вам.
  • При наявності болю в спині, особливо, якщо питання стосується хребта, знайдіть за допомогою лікаря причину, а за допомогою грамотного тренера спробуйте допомогти своєму тілу прийти в норму і зменшити больовий синдром при його наявності, а також спробувати поліпшити фізичний стан свого тіла.
  • «Знайдіть свої вправи». Так звані «реабілітаційні» вправи при підготовці до вагітності і вправи під час вагітності не завжди можуть бути однаково здійсненні (наприклад, робота на животі або вправи, в яких активно задіяні м'язи живота). Поставте перед собою або перед своїм тренером завдання знайти альтернативу тим чи іншим вправам, які ви могли б і далі виконувати після того, як завагітніє.
  • «Слухайте вашого лікаря». На даному етапі, як і в подальшому, дуже важлива взаємопов'язана робота пацієнт - лікар - тренер. Це запорука вашого здоров'я до, під час і після вагітності.

Отже, якщо ви готові психологічно і фізично стати мамою, готові до того, що з вашим тілом будуть протягом 9 місяців відбуватися дивні зміни, готові до того, що будете казково красиві весь цей час, то вперед! Наші наступні матеріали вам в помощь!

А також, якщо ви не бажаєте кидати тренування під час вагітності, то записуйтеся на наш курс «Персональний».

В рамках програми курсу «Персональний» професійний тренер і дієтолог завжди будуть з тобою на зв'язку і допоможуть скласти грамотну програму з урахуванням твого прекрасного положення майбутньої мами і загального стану здоров'я.

Автор: персональний тренер Наталя Степуки

Автор: персональний тренер   Наталя Степуки

А раптом це війна?